Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2132

Ismered a "Pound Cacke"-et? Nagyon megszerettem - nem kell bele toltelek, finom, es ilyen formaban szoktam latni.  magam is csinaltam mar.

 

Ha otthon leszek, leforditom ha kell.

 

Plain Pound Cake

2009, Ina Garten, All Rights Reserved

 

Ingredients

  • 1/2 pound (2 sticks) unsalted butter, at room temperature
  • 2 cups granulated sugar, divided
  • 4 extra-large eggs, at room temperature
  • 3 cups all-purpose flour
  • 1/2 teaspoon baking powder
  • 1/2 teaspoon baking soda
  • 1 teaspoon kosher salt
  • 3/4 cup buttermilk, at room temperature
  • 1 teaspoon pure vanilla extract

Directions

Preheat the oven to 350 degrees F. Grease and flour 2 (8 1/2 by 4 1/2 by 2 1/2-inch) loaf pans. Line the bottoms with parchment paper.

 

Cream the butter and granulated sugar in the bowl of an electric mixer fitted with the paddle attachment for about 5 minutes, or until light and fluffy. With the mixer on medium speed, beat in the eggs, 1 at a time.

 

In a large bowl, sift together the flour, baking powder, baking soda, and salt. In another bowl, combine the buttermilk and vanilla. Add the flour and buttermilk mixtures alternately to the batter, beginning and ending with the flour. Divide the batter evenly between the pans, smooth the tops, and bake for 45 minutes to 1 hour, until a cake tester comes out clean.

 

When the cakes are done, let them cool for 10 minutes. Take them out of the pans, place them on a baking rack and allow them to cool completely. Wrap well, and store in the refrigerator.

 

Es egy kellemes valtozata: Lemon Cake

Copyright, 2001, Barefoot Contessa Parties!, All rights reserved

 

1/2 pound (2 sticks) unsalted butter, at room temperature 

2 1/2 cups granulated sugar, divided 

4 extra-large eggs, at room temperature 

1/3 cup grated lemon zest (6 to 8 large lemons) 

3 cups flour 

1/2 teaspoon baking powder 

1/2 teaspoon baking soda 

1 teaspoon kosher salt 

3/4 cup freshly squeezed lemon juice, divided 

3/4 cup buttermilk, at room temperature 

1 teaspoon pure vanilla extract

For the glaze:
2 cups confectioners' sugar, sifted
3 1/2 tablespoons freshly squeezed lemon juice

 

Preheat the oven to 350 degrees F. Grease and flour 2 (8 1/2 by 4 1/4 by 2 1/2-inch) loaf pans. You may also line the bottom with parchment paper, if desired.

Cream the butter and 2 cups granulated sugar in the bowl of an electric mixer fitted with the paddle attachment, until light and fluffy, about 5 minutes. With the mixer on medium speed, add the eggs, 1 at a time, and the lemon zest.

Sift together the flour, baking powder, baking soda, and salt in a bowl. In another bowl, combine 1/4 cup lemon juice, the buttermilk, and vanilla. Add the flour and buttermilk mixtures alternately to the batter, beginning and ending with the flour. Divide the batter evenly between the pans, smooth the tops, and bake for 45 minutes to 1 hour, until a cake tester comes out clean.

Combine 1/2 cup granulated sugar with 1/2 cup lemon juice in a small saucepan and cook over low heat until the sugar dissolves. When the cakes are done, allow to cool for 10 minutes. Remove the cakes from the pans and set them on a rack set over a tray or sheet pan; spoon the lemon syrup over them. Allow the cakes to cool completely.

For the glaze, combine the confectioners' sugar and the lemon juice in a bowl, mixing with a wire whisk until smooth. Pour over the tops of the cakes and allow the glaze to drizzle down the sides.

 

Előzmény: zsuzsa (2126)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2131

Jaj! Az akartam irni, hogy "Ilyen alaku..." bocsanat , mar megint figyelmetlen vagyok...

Előzmény: Törölt nick (2130)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2130

Igyen alaku formaban ferjem ezt szokta sutni:

 

http://www.mindmegette.hu/almas-puspokkenyer.recept

 

Mast nem is tud, de ez mindig tokeletes :) Darabos csokit es aszalt gyumolcsot is tesz bele.

Előzmény: zsuzsa (2126)
zsuzsa Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2129

Bár a tortabevonót nem nagyon szeretem, valami finomabb csokoládébevonat kéne.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2127)
zsuzsa Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2128

Nem hiszed el, de épp ma néztem ezt a nosalty-n, mert pont van itthon darált mogyoróm is, csak arra gondoltam inkább itt kérdezősködöm, mert ez megbizhatóbb forrás :-)

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2127)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2127

Ez nagyon finom, és megfelel a kritériumoknak.

Előzmény: zsuzsa (2126)
zsuzsa Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2126

Tud valaki nekem egy ehhez hasonló formához valamilyen kakaós esetleg darált mogyorós , nem kiszáradós kevert tésztát ajánlani? A Moszkva téren árulnak rengeteg féle szép szilikonos formát és nem birtam ellenállni egy olyannak, ami karácsonyi koszorú formájú, a mérete kb mint amivel ezt sütötték, de sokféle virág van a koszorúban meg masni.

 

Olyna tészta kéne, ami nagyon szépen terül és talán szódabikarbónás, de semmiképp se élesztős, mert ha nagyobb buborékok képződnek benne vagy durvább, szemcsésebb a tészta akkor nem lérvényesül jól a koszorú-minta. Vagy esetleg olyan recept ami kivül kakaós de a teszek bele valami túrós tölteléket kb mint a túrós-kakaós muffinban, tehát szeleteléskor lenne egy fehér csik benne.

 

Egy próbasütésre van időm, de hétvégén vendégek jönnek és biztosra szeretnék menni.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2125

behavazott mecses hazikokbol egy utcasor :)

Előzmény: ZsuR (2124)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2124

Van valakinek valami jo "receptje" asztali disznek?

 

Szeretnek valami mast, mint a szokasos fenyo-masni-gyertya...  Valami hasonlot mint ezek.

Iden az etel nem lesz az asztalon talakban, igy tobb hely lesz.

sans souci Creative Commons License 2010.12.15 0 0 2123

Jó ötlet, nagyon szeretjük. Lehet, hogy hidegtál készítmények lesznek (valszeg veszem, mert nem fogok igazán ráérni) és lencse, valami süti, meg pogácsa.

 

És akkor még ott az újévi ünnepi ebéd is! 25-én elutazunk, 30-án jövünk haza. Ha nem akarok 31-én a tömegben nyomorogni, kapkodni, jobban teszem, ha mindent megtervezek és jövő héten délelőttönként beszerzem, amit lehet.

Előzmény: moes (2117)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2122

Koszonom, valoban figyelmetlenseg. Igazad van.

Előzmény: faqkac (2121)
faqkac Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2121

Istenbizony nem kötözködöm!!!!! ˘!˘

 

"...es gordon bleu-t "         ...es cordon bleu-t

 

1000 bocs meg 1anyamedve, de álltalában nem elírás!

Előzmény: Törölt nick (2118)
moes Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2120

annyira nem lehetünk öregek :)

Előzmény: Törölt nick (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2119

sok dustolthussal

 

na, persze fustolt az...

Előzmény: Törölt nick (2118)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2118

Szia :)) Nem ezer az csak 8...:)

 

Mostmar nalam is korvonalazodni latszik a fozendok listaja, mondjuk epp ideje mert el kene kezdenem vegre vasarolni... jo , az alapok mar itthon vannak (olajak, liszt, stb).

Toltottkaposzta mindenkep lesz, sutve , sok dustolthussal :) ...es gordon bleu-t is kivan az en egyetlenem... tudom, nem tul karacsonyi etel, de hat szereti! :)

 

 

 

 

Előzmény: moes (2116)
moes Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2117

ha szilveszter, akkor kaszinótojás :)

Előzmény: sans souci (2113)
moes Creative Commons License 2010.12.14 0 0 2116

hehe, egy sigue, ezer éve :)

 

nálunk ami biztosnak látszik, az a gesztenyével töltött pulykamell, desszertnek pedig mézeskrémest és zserbógolyókat tervezek.

a köretet nem találtam ki, és valami leves is kéne, azokon még agyalok.

Előzmény: Törölt nick (2114)
sans souci Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2115

Egy keveset minden évben muszáj enni, de nem kedvenc igazán.

Előzmény: Törölt nick (2114)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2114

Lehetne egy kis lencse is...  levesnek vagy salatanak, fozeleknek ... nyami :)) 

Az is szerencset hozo etel, szilveszterre :)

Jo, hizlal mint minden becsuletes huvelyes, de egy keves evente egyszer meg nem arthat sokat...

 

Ja!

Cicaporcogo vagyok csak visszaszereztem a regi enemet. :)

Előzmény: sans souci (2113)
sans souci Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2113

Pár hsz-szel lejjebb írtam, hogy először leszünk magunkban a férjemmel szenteste, itt az idő, hogy saját ötleteinket vigyük bele a menübe is.

 

Borleves (még soha nem ettünk, családban le akartak beszélni róla, de mi meg akarjuk kóstolni, ezért pár decit készítek.)

Harcsapaprikás túrós csuszával

Beigli (meg fogom sütni már előbb, mert ajándékozni is akarok belőle. 6 baba van a receptemből, és bár meg tudnánk enni az összeset simán, de inkább fogyni szeretnénk, mint hízni. :))

 

Másnap elutazunk egy hétre, úgyhogy igyekszem nagyon keveset főzni.

 

Mivel hónapok óta alig eszünk húst, számomra nagyobb fejtörés a szilveszter és újév. Ünnepi is legyen, de ne hal és még szárnyas se (én azt néha eszek)...csupa zöldség, sajt, tészta? Meglátjuk.

 

Előzmény: Törölt nick (2107)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2112

Nagyon vizualis vagyok - jobban erzem igy, mikor mit kell tenni :)).

Előzmény: Törölt nick (2111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2111

Koszi, ki fogom probalni es a naptar meg ... hmm... miert nem jutott magamtol eszembe, mikor allandoan a gep elott vagyok ugyis?! Nem ertem! :D

Előzmény: ZsuR (2110)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2110

A krumplit megfozom hejaban, hamozom, vekonyra szeletelem.

A zellert megfozom, hamozva, negybe vagva - ha megfott vekonyra szeletelem.

Hagymat szeletelek vekonyra.

 

Egy talban retegelem, es leontom a zeller fozolevebol keszult ecetes-cukros-olajos ontettel.  A tetejere szoktam szorni zellermagot, es aprora vagott metelo hagymat (vagy ami zold van).  Jo elore elkesziteni, finom ha all legalabb egy ejszakat.

 

Itt a naptaram, elovettem, kezdem rakosgatni, mikor mit...nem akarok idohianyos lenni, minden percnek orulni akarok mikor itt vannak a gyerkek.

Előzmény: Törölt nick (2109)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2109

Hmm, nagyon kellemes kis meni, leszamitva a halakat es kagylot :) De gondoskodsz finom alternativarol ;))

 

A zelleres krumplisalata hogy keszul?

Mi csak hagymasat vagy majonezest szoktunk enni, eppen kedvunk szerint, de szeretjuk...

Előzmény: ZsuR (2108)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2108

Olvass vissza kicsiket - szep valasztek van itt sokfele jobol!  Ha valamit nem talalsz, talan tudjuk azt is - kerdezz ra.

 

Az elokeszites fontos nekem, nem szeretem a kapkodast, gorcsolest, ha tehetem elkerulom.

 

A hetvegevel mar komoly keszulodesbe fogok :)).  Tudod, teritok, szalvetak, vasalas, eldonteni, mivel tertiek, hogy fog kinezni...

 

Aztan a vasarlas.  Megnezni mi van itthon, mit kell vennem, milyen sorrendben.

 

A menu osszeallitasa nekem nem nagy gond, evek ota szinte ugyanazt a menut csinalom, mit evek ota... miota az eszemet tudom.  A ferjem is ragaszkodik hozza, en is, a gyerekek is...

 

Borleves, es eloetelek csipegetos modszerrel.  Mig osszegyulunk, beszelgetes, iszogatas, falatozas - nem sok, mert elveszi az etvagyat.

Az eloetel iden is a kagylo salata, es uj jon hozza: apro fasirtok, magyarosan, lehet prezli nelkul! :))  Szosszal... meg nem tudom milyennel, szeretnek 2- felet, oliva bogyok es sajtok.

 

Az asztalnal a szokasos rantott hal hasab krumplival, tartarral - akik nem eszik a halat kapnak rantott szuzermet.

Csinalok zelleres krumplisalatat is, es talan valami friss zoldet melle.  Van egy "black bean and papaya relish" receptem, szeretem, azt hiszem az lesz.  Finom rantott dolgok melle.

 

(ez a relish finom lehet a kis kosarkakban is)

 

Előzmény: Törölt nick (2107)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.10 0 0 2107

Elnezest ha nem ide kellene kernem, de nem irnatok be, hogy miket akartok fozni az unnepek alatt? :)

 

Nagyon jo lenne otleteket kapni , mert nekem peldaul allando problema ez a karacsonyi felhajtas...

Csaladomban az idegbaj hatarat surolta az unnepi keszulodes, ezert leginkabb zsiroskenyerrel veszelnem at a sajat karacsonyaimat - amitol persze hianyerzetem tamadna! :D

 

Szoval ezert erdekelne, hogy ti mi jokat terveztek. :)

ZsuR Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2106

A taviranyito az egy biztos jel!  

Előzmény: sans souci (2105)
sans souci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2105

off

A WC tetőt azért nem hajtja le és elég rendetlen is, meg aztán a távirányító is hozzánőtt a kezéhez.

Előzmény: ZsuR (2102)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2104

Gonosz! :))

Előzmény: H_G (2103)
H_G Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2103

Akkor garantáltan lehet valahol találni egy műtét-számlát :)

 

 

 

Előzmény: ZsuR (2102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!