Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2014.11.28 0 0 2376

Meg ezen a hetvegen nem vagyon Karacsonyi hangulatban... most lesz a masodik Halaadasi csaladi osszejovetel - ha ezt tulelem, jovo hetvegen megveszem a fenyofat, es az csodat fog muvelni velem... Karacsonyi lesz a hangulatom tole... azonnal! :))

Előzmény: Törölt nick (2375)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 2375

Jó lenne már néhány recept :) 

szkati Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2374

Imádom persze minden percét és hálát adok a sorsnak, hogy megélhetem, de az előtte lévő takarításos, bevásárlós stressz, hogy sikerül a beigli, nem sütöm-e túl a halat, na meg a jó hangulat az rajtunk múlik. Az utóbbi években a karácsony este a gyerekekkel úgy hajnalba hajlott. Az utóbbi 2 évben már kora reggel mentek haza. Sokat ittunk és nem voltunk berúgva. Valahogy olyan érzésem volt, hogy ezek a karácsonyok már nem sokáig tartanak így. Hogy mi miatt, azt nem tudom, de amíg így van, addig megpróbálom élvezni. Nincs unoka? Nincs pár? És aztán? majd lesz. De mi is leszünk? Vagy majd nélkülünk? Ez már egy másik kérdés és ahogy a sláger mondja" Bárhogy lesz, úgy lesz".

Előzmény: ZsuR (2373)
ZsuR Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2373

Nem akarlak elkeseriteni, de igy is marad :).

 

Nagyok a fiaim, de a karacsonyi hangulat otthon van - a szokasos modon, a hagyomanyainkkal.

 

Amin tudsz valtoztatni, az az, hogy elore keszulsz, es nem lesz akkora a stressz.  Igy csinalom evek ota, es elvezet az unnep.

Előzmény: szkati (2371)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2372

Ó, én felnőttként, kisgyerekkel, egyedülállóként, muszájból bennevagyok a családi sodrásban :( Hangulattal, vacsorával és még amit csak rámerőltetnek. 

Minden évben eldöntöm, hogy most a sarkamraállok és olyan lesz a karácsony, amilyet én akarok. 

Ez az idei sem lesz az én évem :) 

De ettől függetlenül képes vagyok elvonatkoztatni és némely napszakokat, egy kevés időt megtartok magamnak, úgy... 

Előzmény: szkati (2371)
szkati Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2371

Hát nem hihetetlen, hogy már megint itt van a karácsony???

Én ilyenkor beindulok és persze imádom, de stresszes vagyok, hogy minden jól sikerüljön. Két felnőtt, ivarérett gyerek anyjaként még mindig én vagyok a felelős a karácsonyért és a finom kajákért, a jó hangulatért. Minden évben azért imádkozom, hogy következő évben már ne így legyen, de sajnos eddig még a kívánságom nem jött be:))

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2370

Fenébe :) 

Előzmény: vani-lia (2369)
vani-lia Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2369

A FB-on van ilyen :  https://www.facebook.com/varomakaracsonyt?fref=ts

Előzmény: Törölt nick (2368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.18 0 0 2368

Felhozom :) 

Nem tudja valaki, hogy hol van a már most várom a karácsonyt topik? Volt ilyen itt, nem? 

joy Creative Commons License 2013.12.18 0 0 2367

Amikor rájöttem 16-án igen fölborzolódott a kedélyem.

:o)

Előzmény: Törölt nick (2366)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2366

De jó, hogy szóltál :)))) 

Előzmény: joy (2365)
joy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 2365

Felhívom mások figyelmét is arra a rémisztő tényre, hogy a következő hétvége 1,5 hétig tart! Alig lesznek olyan napok, mikor előfizetett ebédet hoznak házhoz!

ZsuR Creative Commons License 2013.12.03 0 0 2364

Koszonom!

Előzmény: újmóni (2363)
újmóni Creative Commons License 2013.12.03 0 0 2363
Előzmény: ZsuR (2359)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2362

Eddig en is venni szoktam - de szemtelenul felment az ara...

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2360)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2361

Én az aldisat nem szeretem, a lidl-ben vettem korábban, amíg még ettem ilyesmit. 

Ellenben fél éve szénhidrátmentes diétán vagyok, ezért idei karácsonykor kimaradnak a sütik, vagy kell keresnem valami receptet édességre, hogy tartani tudjam a tervet... 

Múltkor vacsorzáni voltunk és ettem egy somlóit, ami mindamellett, hogy nem is esett jól, 2 napig olyan émelygést okozott, hogy inkább önszántamból kihagyom az ilyeneket... 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2360)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2360

Imádom :) Én sem sütöttem még, Aldiban szoktunk venni, teljesen jó, igazából nem is akarnék vesződni vele.

Előzmény: ZsuR (2359)
ZsuR Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2359

Stollent szeretnek sutni - meg soha nem tettem... szeretitek?

FSO Papa Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2358

No ha már a kedves Olvtársnő keringőre invitálta a népet :) itt van némi ötletelés, bár nem nagy vaszisztdasz, lehet inkább a Konyhatrükkökben lenne talán a helye.

Épp sül egy jó adag hurka a sütőnkben és az én gyerekkoromban (80-as évek) a 25/26-i rokonlátogatások során sokszor volt disznótoros az ünnepi ebéd főétele. Karácsony meg ugye nem csak szentestéből áll :) Kifejlesztettem egy egész jóízű kis burgonya- illetve káposztaköretet hozzá, ami akár más (ünnepi) húsételekhez is passzolhat.

 

A krumpli az egyszerűen "Velesült burgonya", a disznóságok alá kockázott krumpli, belekeverve némi szeletelt vöröshagyma, illetve alma, só, bors. Kis vízzel nyakonöntve, pont a hurkával együtt készül el.

 

A lilakáposzta is csak picit trükkös: először is hagyományosan metéltre nyesegettem a káposztafejet, kivágva belőle a vastag ereket. Jól átsózva legalább egy órát érdemes állni hagyni, hogy rendesen megpuhuljon, majd alaposan kicsavarni. Közben olajon némi cukrot karamellizáltam, egészen olvadásig. Ekkor ment bele 1-2, apróra vágott alma, illetve körte (a már "senki nem fogja megenni, de még nem rohadó" gyümölcsöket kitűnően lehet bele hasznosítani). Egyiket sem hámoztam meg, szétfő annyira, hogy nem lehet észrevenni. A cukorra dobva gyorsan kell kevergetni, pár percig pirítani, hogy ennek a cukortartalma is kapjon egy kis ízt.* Utána rá a szeletelt hagyma, ez már sokat nem fog pirulni a nedves-cukros közegben, jó 5 percig kevergettük, majd mehet rá az időközben alaposan kicsavart káposzta. Szépen elkevergetve, kis vizet azért célszerű aláönteni, ha valóban jól ki lett csavarva, majd fedő alatt párolni. Félidőben szoktam rá csurgatni némi ecetet, hogy szép színe legyen, majd a célegyenes környékén dobok még bele egy jó evőkanálnyi mézet és készre főzöm. Igen sikeres szokott lenni.

 

*a mostani adag készítésekor furdallt a kíváncsiság és az alma-körte pirításakor, még a hagyma rádobása előtt kivettem egy kis adagot a karamelles alma-körte gezemicéből, kóstolni. A család minden tagja jött is két perc múlva, hogy mi volt ez és mégmégmégmégmég, úgyhogy most épp azon gondolkodom, hogy lehetne ebből valami jó kis gyümölcsköretet fejleszteni :)

 

Nem túl eredeti egyik ötlet sem, de még csak holnaptól lesz advent, bemelegítésnek talán elmegy. No meg legalább feljebb hozza a topikot a kedvencek-listámban :)

Előzmény: Törölt nick (2357)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.22 0 0 2357

Üdv topik :) 

Szinte egy hónap van hátra, így jó lesz, hogy az illetékesek aktivizálják magukat és dobnak pár ötletet a kevésbé kretívaknak :) 

szkati Creative Commons License 2012.12.23 0 0 2356

ezek is nagyon szépek!

Előzmény: ZsuR (2355)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2355

 

 

 

Előzmény: szkati (2353)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2354

Ezt nem ismerem... 

Előzmény: szkati (2353)
szkati Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2353

Ez meg évek óta a legkedvencebb, küföldi karácsonyi dalom a Gilbert o Sulliventől:

http://www.youtube.com/watch?v=KjBvIC0rAp8

szkati Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2352

Nálunk kb. 3 évtizede ugyanazok a dalok szólnak egész nap( mindkét gyereknek is megvan az otthonukban. Nem tudom, hogy ismered-e, azt hiszem Kaláka. Az egyik dal így szól " Anyám nyisd ki az ablakot, megjöttem már itt vagyok, érzem a kalács illatát, szent karácsony éjjel" a következú strófa meg valahogy így " fészkére száll, mint a madár", meg olyan, hogy " apám tenyere símogat, bátyám egy hordó bort hozat" és persze a refrén ugyanaz, hogy szent karácsony éjjel:))

Ahogy öregszem, annyira kezdek szentimentális lenni!

Előzmény: ZsuR (2351)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2351

:))

Előzmény: szkati (2350)
szkati Creative Commons License 2012.12.22 0 0 2350

A Mami, meg a Papi , na meg az otthon melege miatt:))

Előzmény: ZsuR (2349)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2349

Hm... akkor nyugodtan elkonyvelheted, hogy csak a Mami miatt jonnek :))... En is azt teszem :)).

 

Nalunk is van tomeny - de en nem iszom tomenyet.  Mast sem  nagyon, de tomenyet egyaltalan nem.  Szoktam kiprobalni koktelokat, de aztan lusta vagyok kevergetni - most is arra szamitok, hogy a fiuk fogjak - igy aztan marad egy pohar bor.

Előzmény: szkati (2348)
szkati Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2348

A fiam is és a lányom is a saját otthonukban, csak karácsony estére jönnek, de akkor nagyon:))

Készen vagyok, bár a mai beiglivel annyira nem vagyok elégedett. Megrepedt!

Nálunk kőkemény, tömény ital van. Pálinka, vagy nekem vodka. A fiam pedig a vacsorához fantasztikus borokat szokott hozni.

Előzmény: ZsuR (2347)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.21 0 0 2347

Most, hogy mondod, a gyumolcskenyeret mar vagy ket honapja megsutottem - most erlelodik, locsolgatom rummal... el ne feledkezzek rola...

 

Te mar kesz vagy a sutessel?!  Nocsak, de elore jarsz!!!

 

A fiaim mar a sajat otthonukban vannak (ha nem is nosek), de azert azt hiszem a karacsony este az kozos.  A tobbivel azt csinalnak amit akarnak :)).

 

Kacerkodok egy pezsgo koktel gondolataval is... lehet talalok valami erdekeset, akkor az is lesz.

Előzmény: szkati (2346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!