Keresés

Részletes keresés

apacsavo Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6153

A Délpesti kórházban operáltak lágyék sérvel laporoszkóposan!Minden a legjobban ment!Kicsit szundítottam és már kész is volt!Felkelés után kimentem a W C-re is!Pénteken (Január 8-án operáltak 10-én haza mehettem!)Világbajnok személyzet volt ott!Pedig hálapénzt elvből nem adok!10 nap után már könnyű kis edzést tartottam!Csak fekpadon!Egy kis fekvenyomás evezőpad szoba bringa.....stb!Nem fáj semmim!De még nem örülnék ha erőlködni kellene!Lazán edzegetek egyre többet.Szeretnék Tavaszra megerősödni ugyanis nagy motorozás rajongó is vagyok(45 éve!)!JA!!!!....és az unokákkal is szeretek játszani!Ugyan is már 62 éves vagyok!(De sebaj lesz ez még másként is!)

gyoszi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6152

Értem köszi.Még tiszta szerencse, hogy nem ez az erogén zónám.:)

Na meg már enyhén túlkoros is vagyok az efféle huncutságokhoz.

Előzmény: Laci_1978 (6150)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 1 6151

Egy jótanács! Emeléssel nagyon vigyázz és a hirtelen mozdulatokkal! Ne feledd a belső seb gyógyulási ideje 6 hónap,addig kíméld magad!

Előzmény: szalamandró (6148)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6150

Az "érzéstelenítő" érzés a műtét miatti ideg átvágástól van. Kicsit majd enyhülni fog,de már sosem lesz a régi. Az a műtéti területünk sosem lesz már olyan érzékeny,mint műtét előtt.

Előzmény: gyoszi (6146)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6149

Szia! Úgy minimum 3 hónap kell,amíg fölszívódik. Ez egy masszív heg a vágás alatt,ami védi a metszést a szétnyílástól. Idővel elmúlik és szépen fölpuhul.

Előzmény: zoli0317 (6145)
szalamandró Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6148

Az eljárásról annyit, hogy három napra kaptam időpontot a sebészet rendelésre, ahol 6hétre tudott időpont lenni a műtétre. Ott minden olajozottan ment, a dokik profik voltak, a nővérek türelmesek, és segítőkészek. Az orvosok egy fillért sem fogadtak el..

Most hat napos vagyok, bkv-val és kocsival is tudok közlekedni, sőt ma végre kimerészkedtem a műhelybe és egy kisebb munkadarabot meg is esztergáltam.

szalamandró Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6147

Sziasztok!

Engem tegnap előtt foltoztak össze, előtt sok infót összeolvastam innen. Most megosztanám én is az élményt:).

Helyszín a békéscsabai kórház.

Reggel hétre saját kocsival érkeztem. Vetkőzés, lefekvés után jött egy nővér, bekötötte az infúziót. Nagyon precíz volt, igyekezett olyan helyre tenni, ahol nem kényelmetlen. Aztán csorgattak belém lőréket, majd jött az altatóorvos, akitől kértem, hogy altasson be. Mondta, hogy ha így akarom semmi akadálya. Aztán megkaptam a tablettát, és egy régebbi beteg mondta, hogy akkor fél órán belül elvisznek. Ezért fogtam a felettem lógó lőrét, és elmentem pisálni, hogy minél később kelljen majd utána. Elég esetlenkedés volt, nem tartottam elég magasra a lőrét, és véres lett a az infúzió tömlőben a lötty. De nem fedtek meg érte, jött egy nővér, és visszaügyeskedte belém az anyagot. Aztán asszem elaludtam, csak az rémlik, hogy tolnak valahová. Majd a srác átkötötte a combomat.  Kérdeztem, hogy ez azért van-e nehogy meggondoljam magam. Azt mondta, nem, volt már aki itt gondolta meg magát, és vissza is tolták!! Akarom? Dehogy!! Hónapok óta erre „várok”! Aztán lecsekkolta a műtéti területet, mondta, hogy igazán gondosan előkészítettem magam. Persze, mondom, megcsináltam volna a műtétet is, csak ez az oldal nem esik kezemre. Aztán ajtó nyílt, valaki még ott feküdt a reflektorok alatt, majd rövidesen én voltam ott. Valami cuccot betoltak a karomba, aztán este lett.

A következő emlékem, hogy megint tolnak. Nagyon kómás vagyok, és valami durva karcos fájdalom van az ágyékomban. Azonnal nyafogós lettem. Mondtam, hogy lőjenek agyon, nem akarok tovább szenvedni:). Erre jött egy nővér, és nyomott belém algopirint. Percek alatt viselhetővé vált a helyzet. Pár óra múlva ránk nézett a doki, elmondta kinek mit lehet. A gerinc érzéstelenítettek próbáljanak pisilni, és ma már nem kelhetnek fel. Én az altatott tegyek belátásom szerint, ha akarok, és nem szédülök, felügyelettel akár ki is mehetek wc-re. Meg is próbáltam felkelni, de beláttam, hogy az okozott szenvedés messze nem áll arányban az eredménnyel:). Maradtam a kacsánál:).

 Aztán éjfél körül megindultunk. Mint a zombik:) Lassan, görnyedten, nyögve:).

 Alvás nem sok volt előtte sem, a spinális érzéstelenítettek mindketten katétert kaptak, utána valahogy össze is pisilték magukat, a nővérek jöttek-mentek. Egyikük kérdésemre elmondta, hogy bizony ennek a technikának 80%ban katéter a vége, csak ezt a betegeknek senki sem mondja el előtte:). Mindkét pasi azt mondta,hogy a katéter okozta szenvedés nagyobb volt mint maga a műtéti fájdalom. Ami tényleg nem volt gáz, én az első eset után nem is kértem többé fájdalomcsillapítást. Reggel megkérdeztem a dokit, hogy miért használják elsődlegesen a spinális módszert? Azt mondta, hogy így sokkal kevesebb narkotikum kerül a szervezetbe.

Én azért áldottam az agyamat, hogy kértem altatást..

Reggel vége kaptunk enni is. Ekkor először! Ami 36 óra éhezés! Ez nekem elég durva volt, éjjel kunyeráltam is némi nassot, hogy ne marjon szét a gyomorsav, és mondtam az egyik nővérnek, hogy ha reggel nem mozgok, akkor éhen haltam..

Menetrend szerint kilenc órára kész volt a zárójelentés,és megkaptuk az eligazítást. Aminek a lényege az volt, hogy 3-4 hétig tilos a hirtelenkedés, az emelés, a köhögés, a székrekedés, a bicajozás, de az önelhagyás is. Kötelező a séta, a könnyed mozgás, és a mindennapokba való mihamarabbi visszatérés.

 Aminek keretében én eltotyogtam a kórház patikájába, (felhívták a figyelmünket,hogy a használandó alvadás gátló itt biztosan van, ellentétben a falusi patikákkal) majd a parkolóba,( amit több száz méter összességében, és amire már treníroztam az osztály folyosóján reggel). Ott nagyjából lekapartam a friss havat a kocsimról, és némi szenvedés árán beküzdöttem magam a vezetőülésbe. Könnyedén levezettem a 40percet hazáig. Gondolom ez inkább a bőségesen fogyasztott narkotikumok miatt tilos.

Itthon a nap maradékában jobbára aludtam, csak keveset sétikáltam, és estére mégis elfáradtam. De el tudtam mosogatni, kaját csinálni, a kazánt megrakni, pedig alig egy napja voltam megkéselve! Azért tudnak már valamit ezek a dokik!

 

gyoszi Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6146

Jó kérdés, nekem ma vette ki a doki a cérnát(kb. 3 perc). Nem mondanám bőrkeményedésnek, de nem puha az biztos.

Inkább olyan érzés, mintha érzéstelenítve volna a környéke. De legalább nem fáj.:)

Minden esetre furcsa, remélem mihamarabb elmúlik.

Előzmény: zoli0317 (6145)
zoli0317 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6145

Üdvözlöm!

2 hete volt egy lágyéksérv műtétem.A vágás körül kb. 1 cm szélesen bőrkeményedésem van (elég kellemetlen),a herémen is rajta van ez a keményedés.Előre hajlásnál szúró fájdalmam van,bár napról napra azért kicsit enyhül ez a fájdalom.Ezzel a bőrkeményedéssel kell foglalkoznom,vagy magától is elfog múlni?

Előre is köszönöm!

 

Üdv.

Zoltán

arti61 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6144

Üdv!

Így már értem, sőt megértem a döntésed.

Köszönöm szépen a választ.

Előzmény: gyoszi (6143)
gyoszi Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6143

Egyébként az a nagy truváj ebben, hogy 01.06.-án gondoltam úgy, hogy fele se tréfa alighanem lágyéksérvem van,

08.-ra kaptam vizsgálati időpontot, 14.-e műtét, holnap kiszedik a varratot, és túl vagyok rajta.

 

Ezt így, csak a magán vonalon tudod véghezvinni.

Akivel együtt voltam, az tavaly októberben kezdett a hivatalos úton orvosokhoz járni, végül májusra kapott

időpontot műtétre. Neki se volt ennyi ideje várni végül.

Előzmény: gyoszi (6142)
gyoszi Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6142

Van költség ne félj.:) Azért magánklinika, hogy legyen.

Pl. Vizsgálat, az első   15 000    (max 5 perc)

Háló ,(ha olyat kérsz) szerintem jobb mint anélkül,

+ magánklinikai kényelmi szolgáltatás (tényleg kényeztetnek !) 100000.

 

 

Előzmény: arti61 (6141)
arti61 Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6141

Üdv!

Milyen költség van még, és mennyi ha az OEP állja az egészet?

Előzmény: gyoszi (6139)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6140

Köszi és neked is trollhunter. Váratlanul vizsgáltak meg így, de aztán két napig éreztem utána. Előtte nem volt semmi bajom, na mondom még csinálnak. :)

Előzmény: Laci_1978 (6133)
gyoszi Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6139

Ugyan nem engem kérdeztél, de annyit tudok erről, hogy az úgynevezett egy napos műtét az oep-el szerződött magánklinikán(kon), oep támogatott.Magyarul a műtét és az altatás(ami szintén borsos összeg) neked 0.-Ft.

Így se olcsó,de ki lehet bírni.

Nekem 14.-én volt a műtétem ilyen megoldással.

Előzmény: pemix (6138)
pemix Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6138

Szia trollhunter, nagyon hasznos volt a tájékoztatásod a műtétről, sajnos rövidesen rám is sor kerül. A legesélyesebb mód a miniplasztika. Hogyan volt nálad az OEP finanszírozás? Nekem a doki azt mondta, hogy ez az eljárás nem OEP-finanszírozott. Igaz, csak telefonon beszéltünk. Előre is köszönöm.; sobex1@gmail.com

Előzmény: trollhunter (6117)
olomana Creative Commons License 2016.01.22 0 1 6137

A felépülésről egy kis infó:

engem 90-ben (azaz 25 éve) műtöttek lágyéksérvvel hagyományos módszerrel. Visszanéztem az edzésnaplóm, és a műtét utáni 19. napon úszkáltam pár száz métert, meg kocogtam 7 km-t. Másnap 2 részletben futottam 16,6 km-t. A következő napon meg elmentem 3 napra túrázni, jó kis szintes / létrás / láncos terepre, és 3 nap alatt mentem 65 km-t. Egy hónappal a műtét után visszaálltam rendes napi 2 edzésre (úszás, bringa, futás). És azóta sincs semmi baja (kopp, kopp) pedig azóta lenyomtam kb 7000 km úszást, 160000 km bringát, meg vagy 40000 km futást. Szóval ilyen is van, de nem biztos, hogy ez a követendő. Meg mondjuk akkor még jó fiatal voltam. Viszont attól tartok, hogy most kezd kialakulni a másik oldalon, és most már nem vagyok olyan fiatal. 

ancitrus Creative Commons License 2016.01.22 0 0 6136

Ezt nem értem,nekem volt nagyon sok UH vizsgálatom,hasi-kismedence CT,MR,és egyik se látott semmit,pedig lágyéksérvem van +rekeszsérv is amit gyomortükrözésnél láttak..

Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 6135

Ma voltam az utolsó sebészeti vizsgálatomon. A főorvos azt mondta 6 hónapig ne emeljek 10 kilónál nehezebbet és főleg ne hirtelen. Utána visszatérhetek fokozatosan a normál hétköznapokba,de a hirtelen emelést kerüljem.

Előzmény: Laci_1978 (6134)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.21 0 1 6134

Szerintem nyugodj meg! Az ultrahang pár miliméteres sérvet is kimutat,és ha nem láttak semmit akkor csak egy húzódásod van. A sporttal óvatosan! Hirtelen mozdulatokat kerüld és az erőlködést is az élet minden helyzetében.

Előzmény: Tibi ke (6131)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 6133

Nem! Normál esetben 1 mutatóújj belefér és mivel rugalmas a szövet nem tágul ki. Nem egy kellemes vizsgálat elég rossz érzés. A sérv viszont kitudja tágítani,mert még igazi panaszokat okoz, évekig feszíti szét és rugalmasság ide vagy oda kitágul ez a folyosó.

Előzmény: Blatur Carlsson (6130)
trollhunter Creative Commons License 2016.01.21 0 0 6132

Azok elég rugalmas szövetek, annyira nem szakadnak könnyen.

Előzmény: Blatur Carlsson (6130)
Tibi ke Creative Commons License 2016.01.20 0 0 6131

Sziasztok!

 

Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:

2013 februárjában laparoszkópos lágyéksérv műtéten estem át, egészen tavaly karácsonyig semmiféle panaszom nem volt. Sportolás közben azonban egy rossz mozdulat következtében éles fájdalom hasított a műtött területen, ami idővel csökkent, de még mindig nem múlt el teljesen. 

 

Ultrahangos vizsgálatot már csináltattam, rendben találtak mindent, a háló a helyén van és nem is újult ki a sérv. Ugyanakkor azóta is egy nem túl nagy, inkább tompa fájdalommal járó, de kellemetlen érzés van az alhasban, egy ponton nyomásra már fájdalmasabb. Néha jobban, néha kevésbé, tapasztalataim szerint az ülés mennyiségétől függ.

 

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e ajánlani egy jó orvost, sebészt, aki megnézi, vagy milyen vizsgálatra lenne ajánlatos elmennem, ahol kiderül végre, hogy mitől van.

 

Köszi!

Blatur Carlsson Creative Commons License 2016.01.20 0 0 6130

A sérvkapu nem tágulhat ki attól, hogy a doki az ujjával vizsgálja?

Nyzso Creative Commons License 2016.01.19 0 0 6129

Köszi!

 

Talán idővel jobb lesz,ha mégis kiújulna akkor az úgyis kiderül.CT-re szerintem a háziorvos nem adhat beutalót,csak szakorvos.A mostani műtétemet majdnem a semmelweisen végezték el,az volt a bibi,hogy helyileg nem oda tartoztam és a lakóhelyemen kellett kérnem a beutalókat a műtő orvos ajánlásai szerint.Ő javasolt egy hasi CT-vizsgálatot műtét előtt amire a helyi gasztroenterológia adott volna beutalót(nem értettem,hogy miért nem a doki adta?),de nem írták ki mert nem tartják indokoltnak egy sérvműtét előtt ezt a drága vizsgálatot,amire amúgy is nagyon hosszú a várólista.A vastagbél rákot szűrték volna vele,mivel az is okozhat sérvet.De azt mondták arra ott van a tükrözés,én meg mondtam,hogy köszönöm de ha lehet kihagynám.

Előzmény: Laci_1978 (6128)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 6128

Időjárás változás,sok állás,nehezebb munka kihozhat műtéti fájdalmakat,ez még nem jelenti feltétlenül hogy kiújult a sérv. Az idegek átvágása műtétkor természetes,és okozhat bőr alatti mozgásokat,enyhe rángásokat,lüktetéseket. Ha nem mélyről érzed akkor nincs semmi baj és nyugodj meg. 10-12 kiló semmi,4 hét után már felemelhető annyi persze nem hirtelen. A hirtelen mozdulatoktól,emelésektől tartózkodnunk kell. Ha mélyebbről érzed a lüktetést az lehet kiújulás és érdemes egy CT-t elvégeztetni megnyugvás képpen. Persze ha visszamész a sebészhez kitapintással ilyen pici sérvet nem tud érzékelni,csak ha a herezacskón keresztül az ujjával nyomást gyakorol a befelé a vezetékre,ahol a herék leereszkedtek anno,és ahol a sérv előboltosul. Ezt a vizsgálatot viszont csak akkor tudja elvégezni,ha még nem műtöttek lágyéksérvre. Mert műtétkor nagyon szűkre bevarrják ezt a járatot hogy csak az idegeknek és ereknek legyen hely. A pici sérv ahogy nő később utat tör és kitágítja ezt a vezetéket újból,akkor lehet köhögéssel és tapintással kimutatni a sérvet. Szerintem a CT jó megoldás lenne hogy kiderüljön van-e gond? Nem tudom a háziorvos beküldhet-e? Az lenne a legjobb megoldás és nem a sebésztől kérni beutalót. De mondom,ha felszínes a lüktetés ne aggódj,mert az csak az idegek gyógyulási folyamata. Ha nem volt székrekedésed,nem emeltél nagyot és kerülted a hirtelen mozdulatot nem lehet sérved önhibából.

Előzmény: Nyzso (6126)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 6127

Galaxy! A gerincérzéstelenítésnél az első szúrás:levesznek egy kis agyvizet kb. annyit amennyi érzéstelenítőt benyomnak a helyére. Második szúrás maga az érzéstelenítő. Nekem legutóljára elcseszték,mert picivel több agyvizet vettek le,mint amennyi érzéstelenítőt beadtak. Öt napig állandó hányinger,remegés,étvágytalanság és rosszullét kínzott, akkor kérdeztem a dokit mitől van. Azt mondta idővel (max. 2 hét) visszapótolja a szervezet a hiányzó agyvizet. Igyak sokat és vigyek be koffeint,nekem a koffein-Daedalon adagolás vált be. Eddig 1 műtétemnél sem rontották ennyire el a gerincérzéstelenítést.

Előzmény: galaxi46 (6125)
Nyzso Creative Commons License 2016.01.17 0 0 6126

Nekem még most,tíz héttel a műtét után is fájdogál,lüktet,stb.A héten a munkahelyemen sajnos belefutottam néhányszor 10-12kg-os emelésekbe,elkerülhetetlen volt.Nyilván ez sem tett jót neki.Kívülről semmi nem látszik de mégis érzem.Külföldi oldalakon lehet olvasni,hogy vannak akiknél krónikus fájdalom alakul ki valamilyen idegpálya sérülés miatt,ami műtétkor vagy a gyógyulás alatt a hegesedő szövetek közé szoruló idegek miatt van.Én nem mondom,hogy nálam is ez van de tény,hogy a több mint egy éve műtött másik oldalam a mai napig fájdogál.Azt írják,hogy a hálóbeültetések után kb25%-ban fordul elő ilyesmi,ami azért nem kevés.Közben az ember folyamatosan parázik,hogy nem a kiujulás tünete-e a fájdalom.

galaxi46 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 6125

Nekem epidurális érzéstelenítéssel csinálták és egyáltalán nem fájt a szuri. Kettőt adnak (gondolom), az első egy egyszerű helyi érzéstelenítő és a második a gerinc. Lehet, hogy szerencsém volt, de egyáltalán nem fájt. Gondolom nyugtatót is kaptam, mert műtét közben kedélyesen viccelődtünk a stábbal, a doki meg kérdésre mindig beszámolt arról, hogy hol jár. Gyorsan eltelt az a 40-50 perc (volt egy köldök is). Utána kaptam egy kacsát és izgultam, hogy ne legyen katéter. Másnap mehettem haza. Piszkosul fájt (háló nélkül, hagyományosan) pár napig, aztán napról-napra jobb lett.  

Előzmény: trollhunter (6122)
m-zoli Creative Commons License 2016.01.10 0 0 6124

Szia,

Emlékszem. Röpke 8 hónap :)

Lényeg, hogy túl vagy rajta. Azért ne vidd túlzásba a munkát, tudod, csak úgy, hogy más is hozzáférjen :)

Előzmény: Yoshi Toranaga (6120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!