Keresés

Részletes keresés

forest240 Creative Commons License 2006.05.10 0 0 87
Szia Gepdoki! Neha szoktam en is olyan lenni mint egy uthenger. Es Te?
Előzmény: gépdoki (86)
gépdoki Creative Commons License 2006.05.09 0 0 86
Kedves songi11!

Jómagam 17 éve keményen a kertigépes szakmában dolgozom. Ami véleményem kialakult, az az elmúlt 17 év tapasztalatát tükrözi.
Rengeteg márkával találkoztam ez alatt az idő alatt, tehát tapasztalatban szerintem nem szenvedek hiányt - és Te?
Ez alatt a 17 év alatt sok-sok ezer kerti gépet javítottam, manapság is évente mintegy 2.500 db kerti gép javítását végezzük el a szervizünkben évente, ebből mintegy 7-800 motorfűrészt. És Te?
Országosan elismerik a szakmabéliek a szakértelmünket - és a Tiédet?

Nem azt állítom, hogy a Dolmár nem jó márka,de azt igen, hogy nem a Dolmár a piacvezető márka - van nála jobb, és nem csak egy márka.

Mindettől függetlenül, mindenki saját maga dönti el, hogy melyik márkához húz a szíve. Amit én leírtam az eladási statisztikákkal kapcsolatosan, az azért meggyőzően bizonyítja, hogy a többség velem ért egyet.

Üdv Gépdoki :-)

Előzmény: songi11 (85)
songi11 Creative Commons License 2006.05.09 0 0 85

Tisztelt Gépdoki!

Mintha egy kicsit elfogult lennél egyfajta márka iránt. Ha egy kicsit jobban körülnéznél a világban akkor talán több rálátást, tapasztalatot szerezhetnél.

Pl.: tudod-e, hogy a DOLMAR 1927-ben gyártotta az első benzinüzemű motorfűrészt.

Előzmény: gépdoki (84)
gépdoki Creative Commons License 2006.04.29 0 0 84
Magyarországon az eladott motorfűrészek 52%-a STIHL. Ha a Dolmar ilyen jó lenne, mint ahogy leírod, akkor miért nem tudnak eladni belőle még 10 %-ot sem?
Előzmény: zengő Komatsu (82)
gépdoki Creative Commons License 2006.04.29 0 0 83
Én is az olajcsőre gyanakszom, vagy az olajpumpa csavarjai lazultek fel. Egy szervízt érdemes lenne felkeresni - főleg mert garis.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: CarIzma (81)
zengő Komatsu Creative Commons License 2006.04.21 0 0 82
Sziasztok favágók ! Szeretném személyes tapasztalataim megosztani azokkal,akik Makita vagy Dolmar gépet vásárolnának és esetleg idegenkednének tőle. Szerintem és kolegáim szerint is ezek a fűrészek profi kategóriás gépei garantáltan tudják azt a szinvonalat hozni ,mint STIHL vagy HUSQVARNA ellenfelei.Mind megbizhatóság mind munkabirás terén,és jelentősen gazdaságosabban. Szervizhálozat terén és alkatrész ellátás terén is felveszik a versenyt drágább riválisaival. Jelenleg egy japán Komatsu Zenoah 62-es gépem van,de ezt sem adnám egy Stihl-é ! Profi gép, ebben a kategoriában  súlyra,erőben, takarékosságban,üzem biztonságban megveri a Stihl gépeket. Egyetlen hibája az alkatrész ellátás! Visszahallásokból 10-15 éveket mennek egyetlen hiba nélkül,de ha mégis behalna akkor gáz van. Viszont a Makita Dolmar-nál nincs ilyen gond sem.Ezt azért meséltem el,ha már adják magukat a japcsik a dolmar-hoz,akkor nem lehet rossz !Mesélek mást is,ez is személyes tapasztalat. Kerűlt hozzánk egy STIHL MS 460-as gép vadi újan 210000-ért. Az elsű üzemóra után ,kiméletes járatás mellet,gondol egyet és 10 percenként leáll,majd 10 perc eteltével hajlandó csak beindulni. A lánc olajozásával sem vagyok megelégedve, még magasabb beáálitásnál sem,nembeszélve arról hogy sokkal zajosabb. A hibájára még a service sem jött rá hogy miért van,mert amikor odakerül akkor bezzeg semmi baja ! Azt gondolom ennyi pénzért,egy ekkora névtől ez ciki ! Ilyet sem a Dolmar ,sem a Komatsu egyike sem csinált.Régen én is Stihl párti voltam ,de ennek a sok kudarc miatt vége. Nem érdemes egy név miatt 50000-el többet fizetni,ár és minőség arányban jelenleg a Makita-Dolmar a legjobb a piacon. Köztudott ,hogy a Dolmar régen is jó gép volt és mára még jobb lett ! Azt mondom akinek Stihl kell vegyen azt,aki viszont hisz nekem nyugodtan vegyen Dolmar-t .Biztos  nem fogja megbánni ,hogy végig olvasta soraim !
CarIzma Creative Commons License 2006.04.18 0 0 81

Szia Gépdoki!

 

Ismét láncfűrészgondommal kapcsolatban szeretném a segítséged,(segítségeteket) kérni.

A gép benzines AL-KO KB 35.

Még mindíg a lánckenéssel küzdök. Most a saját, gyári lánckenő olaja van benne.

Tisztítás és összerakás után keni a láncot, de használat közben már úgy tűnik, hogy megszűnik a kenés, mert a lánc elállítódik+ forró+száraz.

Megnéztem vezető nélkül, nyomta az olajat, de nem nagy intenzitással, meg buborékosan jött az olaj. Állítási lehetőséget nem találtam rajta.

Voltam egy AL-KO alkatrész üzletben, ahol a két eladó hölgy nagyon aranyos volt, de igazán sokat nem tudtak segíteni. Azt mondták, hogy valszeg az olajpumpa ment tönkre. Volt nekik ilyen alkatrész 2000xx Ft-ért, de azt javasolták, hogy vigyem szervízbe.(ez az alkatrész kb 8-10 cm müanyag cső, benne valami csigás, orsós tengely, amit 1 fogaskerék hajt)

Érdeklődtem láncfűrész szervízben ott azt mondták, hogy az a pumpa az elektromos fűrészben van, ebben valami vákumos, nyomásos akármilyen rendszer van és, hogy valszeg az a gumicső amin felnyomja az olajat az van eltörve...

 

Jelenleg tehát teljesen tanácstalan vagyok, sokat nem akarok költeni sem erre a gépre, meg talán még garanciális is, csak a papírjait nem találom.(költözés+gyerek születés):):(

 

Előre is köszi a segítséget és bocsi a kissebbfajta regényért...

 

Üdv

CarIzma 

 

gépdoki Creative Commons License 2006.04.11 0 0 80
Szia hecsab!

Az e-mail címemre írjad meg, hogy hol laksz - adok címet.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: hecsab (79)
hecsab Creative Commons License 2006.04.01 0 0 79
nem nagyon válaszolnak az emailekre....... nincs konkrét címed ahol van alkatrészforgalmazás???
köszi üdv
Előzmény: hecsab (76)
hecsab Creative Commons License 2006.03.31 0 0 78
megpróbálom!!!köszi
Előzmény: gépdoki (77)
gépdoki Creative Commons License 2006.03.30 0 0 77
Szia hecsab!

A Jonsered az Electrolux csoport tagja, tehát a Husqvarna kereskedőknél kellene próbálkozni.

Előzmény: hecsab (76)
hecsab Creative Commons License 2006.03.30 0 0 76
Jonsered 450 -es láncfűrészhez szeretnék alkatrészt venni de hol lkehet ehhez a típushz kapni??-ebben kérem a segítségeteket!!dugattyú és gyűrű kellene hozzá.
köszönettel:hecsab
gépdoki Creative Commons License 2006.03.24 0 0 75
Oregon láncfűrész?
Tudomásom szerint az Oregon vezetőlapokat és láncot, stb. gyárt, de láncfűrészt nem.
A vezetőlapról olvastad le az oregont? Ha igen, akkor nézzed meg a fűrész oldalát, vagy a tetejét, hogy mi van ráírva? Mi a fűrész gyértmánya, és típusa?

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Dínó (74)
Dínó Creative Commons License 2006.03.23 0 0 74

Sziasztok!

 

Nem tudtok Pesten vagy a környékén olyan szervízt, amelyik egy Oregon láncfűrészen tud segíteni? Ez-az eltört rajta, meg át kellene nézni :)

 

Köszi 

Előzmény: gépdoki (73)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.15 0 0 73
Szia motortalan!

A Husqvarna olaj nem lehet rossz (bár kétlem, hogy a kapható legjobb lenne). Ha a Husqvarna gépekbe jó, akkor a Dolmárba is jó lesz. Régi szabály, hogy garanciális idő alatt a gyári olajakat érdemes használni. Ennek ellenére, ha Te jobban bízol a Husqvarna-ban - bajt biztosan nem csinál.
A bejáratási idő alatt kicsit olajosabb keveréket használj a gyári előíráshoz viszonyítva.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: motortalan (72)
motortalan Creative Commons License 2006.02.13 0 0 72


Hello Gépdoki!



A kérdésem,igazán az lett volna,hogy a Dolmar-Makita által forgalmazott gyárinak
nevezett félszintetikus olajat használjam-e?Vagy pedig az itthon lévő fullszintetikus
Husqvarna olajat(ami nekem bevált).Ennél az olajnál nincsen,semmi féle API
minősités a flakonon.A forgalmazó szerint,csak a kartonon van jelölve a minősités.
Felhivtam.Szerinte a kapható legjobb.Rddig a használt olajak közül eddig a legjobb,
Szerintem.Ezzel a tipusú olajjal használom a másik gépet,kb.80-100 liter benzint
használtam ezzel a keverékkel.Szép őzbarnára ég ki a gyertya,nem kormos és a
bekeverésnél azonnal feloldódik.Nem ül le a kanna aljára.
A gyári félszintetikus olajat használjam,vagy a fullszintetikus Husqvarna oljat?

Tudom,hogy az Arol 2T nem TC minőségű olaj.Emlitettem is,hogy nagy fordulatú
motorba nem önteném.Nem is használok ilyen gagyi olajakat.

Köszönettel:


Motortalan
Előzmény: gépdoki (71)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.12 0 0 71
Szia motortalan!

Ha nagyon sokat használod a motorfűrészt, csak akkor keverjél be 10 liter benzint, egyébként a benzin idővel "öregszik" és használhatatlan lesz.
Először csak keveset keverjél be. Három liter benzinhez 1 dl kétütemű olajat. Az lehet bármilyen jó minőségű API TC, vagy TC-II, esetleg TC-III olaj. Az API besorolás a flakonon rajta kell, hogy legyen.

Az Arol 2T nem TC minőségű olaj!!!

Ha a hajtóműolajat ingyen kapod, akkor tuti, hogy az a legolcsóbb.
Előzmény: motortalan (70)
motortalan Creative Commons License 2006.02.12 0 0 70


Hello Gépdoki!



Akkor ha egyszerre bekeverek 10 liter benzint a géphez,akkor kb.3 dl olaj megy bele.
Eddig gyári fullszintetikus Husqvarna olajat használtam,ez nem ül le a kanna aljára
mint,az Arol 2T.Volt kétütemű motorom is abba sem ömtöttem Arol-t,szerintem a
kenőképessége eléggé gyér egy nagyfordulatú motornak.Kapok a géphez
félszintetikus gyárinak nevezett olajat.Azt használjam,vagy a gyári Husqvarna olajat?
A hajtómű olajat,ingyen kapom egy havertól.Hozzáteszem,hogy , nem
használt,kifogástalanul tiszta olaj,ami nem teszi tönkre az olajszivattyút.Szépen benn-
marad a vezető vájatában és a kiszóródás is minimális.



Üdv!


Motortalan
Előzmény: gépdoki (65)
Kovács1 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 69
Kedves Gépdoki! Köszönöm a választ, ez megnyugtató. Szeretném megkérdezni, hogy mi a helyzet a Husqvarna hobbi fűrészekkel, mert ezekről is úgy hallottam ,hogy a forgattyusház műanyagból készül? Érdekelne, hogy melyik típusoknál készül a forgattyusház műanyagból. üdvözlettel:Kovács1
Előzmény: gépdoki (68)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.08 0 0 68
Szia Kovács1!

A Stihl motorfűrészek motorblokkjai nem műanyagból készülnek! Még a hobby fűrészeké sem.

A benzin és olajtank készül műanyagból, amibe beleül a motor, a maga fém forgattyúsházával együtt, tehát a csapágyak is fém csapágyházban futnak, nem úgy mint egyes márkáknál. Mint már korábban is említettem, a Stihl em megy bele kompromisszumokba - ezért is esküszöm rá, a szerizesek döntő többségével együtt.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (67)
Kovács1 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 67
Kedves Gépdoki! Ha a profi gépek mondjuk kétszer annyi üzemórát kibirnak mint a nem profik akkor az egy üzemórára jutó költség már sokkal kedvezőbb lesz a profi gépeknél. Ettől függetlenül kiváncsi lennék arra, hogy a nem profi gépek állitólag műanyagból készült motor blokkja mennyit bír ki, milyen tapasztalataid vannak vele.
Előzmény: gépdoki (66)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.07 0 0 66
Szia Kovács1!

Erről a témáról több száz oldalas könyvet lehetne írni. Üzemórában az élettartamot meghatározni szinte lehetetlen, hisz nem mindegy, hogy milyen körülmények között és milyen terheléssel használod a gépet.
Az biztos, hogy a profi gépek akár többszörös élettartamot is elérhetnek a hobby gépekhez viszonyítva. Emellett a profi gépek teljesítmény/tömeg (kW/kg) aránya lényegesen jobb, hisz egész napos munka alatt már néhány dkg súlytöbblet is nagyon nehéznek tűnik.
Ahhoz, hogy azonos teljesítmény mellett a tömeg kisebb lehessen, lényegesen jobb anyagokat és csúcstechnikai megoldásokat kell a gyártás során alkalmazni, pl. magnézium ötvözetek, speciális ( az űrkutatásban is használatos műanyagok, stb.)
Sokkal fejlettebb konstrukciós megoldásokra van szükség ahhoz, hogy a lényegesen nagyobb terhelést is el tudják a profi gépek viselni, mégpedig tartósan.

És sorolhatnám így tovább.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (64)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.07 0 0 65
Hello motortalan!

A bejáratási idő alatt (kb. 10 liter benzin) 1:33-as keveréket használj, de ne az AROL 2T-t, hanem valamilyen API TC, TC-I, TC-II motorolajat keverj a 95-ös ólommentes benzinbe. Jó a félszintetikus, a szintetikus a legjobb.

A 100W gépolaj viszkozitása megfelelő lánckenőolajként, de hiányoznak belőle azok az adalékanyagok, ami a lánckenőolajpkban benne vannak. Ezek: hőállóságot növelő, berágódás csökkentő, lakkosodást csökkentő.
A kérdés az, hogy mennyiért tudod beszerezni a gépolajat? Ha nem lényegesen olcsóbb, mint az eredeti lánckenőolaj, akkor jobb, ha lánckenőolajat használsz.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: motortalan (63)
Kovács1 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 64
Kedves Gépdoki !
Engem az érdekelne, hogy hány üzemórára tervezték a stihl nem profi és a profi fűrészeket. Ezenkívül érdekelne, hogy műszakilag a két kategória között milyen különbségek vannak.
Üdvölettel: Kovács1
Előzmény: gépdoki (62)
motortalan Creative Commons License 2006.02.05 0 0 63


Hello Gépdoki!


Köszönöm a választ.Számomra nem volt annyira tiszta a döntés,de most már
valószinű,hogy Dolmar-Makita gépet veszek.Az éves tüzelő.felvágására jó lesz
szerintem.Most 100W130-s munkagép hajtóműolajat használok,érdemes ezt használni,vagy vegyek,kimondottan láncfűrész kenőolajat?A bejáratásnál,mennyire terhelhetem a gépet,meedig járassam be és milyen keveréket használjak a bejáratás alatt?A gyári ajánlott üzemenyag 1:40-es.




Köszönettel: Motortalan
Előzmény: gépdoki (61)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.04 0 0 62
Szia Kovács1!

Tulajdonképpen milyen jellegű munkára akarod használni a motorfűrészt?

Profi fakitermelőként használnád, esetleg csak otthon a ház körül, vagy a kettő között valahol?

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (59)
gépdoki Creative Commons License 2006.02.04 0 0 61
Hello motortalan!

Teljesen mindegy,hogy Makita DCS-520-45, vagy Dolmar 111-45, hisz teljesen ugyanarról a gépről van szó, csak a színe más.

Korábban a Makita egyáltalán nem gyártott motorfűrészt. Megvette a Dolmar céget, és elkezdték a Dolmárt a magszokott Makita-kék szinben gyártani.

Összességében a Dolmar jó fűrész, a közepes, felső-közepes kategóriába sorolható. Az általad választott típus egy réggebi típus. Ha később is lesz hozzá alkatrész, akkor nagy baj nem lehet.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: motortalan (60)
motortalan Creative Commons License 2006.02.02 0 0 60


Hello Gépdoki!


Tanácsot szeretnék kérni,motorfűrész vásárlással kapcsolatban.
A Dolmar-Makita gépek,milyen minőségűek?Konkrétan a Dolmar 111-45 és a Makita
DCS-520-45-ről van szó.A jelenlegi listaáruk:99.900Ft.A gépek 52 köbcentisek,3,3 Le
és 4,5 kg a súlyuk.Mint megtudtam,a Dolmar és a Makita tökéletesen ugyan
az,csupán a szinükben van különbség.Fával,cserépkályhával fűtűnk(elsősorban
akácfával).Van egy nagy 81 köbcentis gépem is,de rönköt darabolni kályhakész
méretűre ,szinte egész nap kissé nehéz.A fa amit darabolnák,30-35 cm vastagságú
akácrönk,de fagyüjtés alkalmával is használnám a gépet.Igazán az érdekelne,hogy
ezek a gépek,mennyire megbizhatóak ilyen munkáknál.Néztem a más cégek kinálatát
de hasonló összegért,csak kis szemű lánccal szerelt gépet kapnák.A technikai
megoldásaik és a szerviztapasztalatok is a Stihl és a Husqvarna felé húznának,de
a listaáraik kissé húzósak.Egyszóval olcsón szeretnék,jó és megbizható gépet
vásárolni:max.100 ezerből.A Makita-Dolmár kereskedésnél kedvező ajánlatot kaptam
egy ismerős révén:Vagy az akciós listaárból kapok,8-10 % kedvezményt,vagy
kifizetem a 99.900 forintos akciós árat és kapok ajándékba 2 darab Sharp tartalék
láncot és egy liter gyári 2T motorolajat.Alkatrészügyileg,két napon belül bármit
leszállitanak,a géphez.Fődarabokat is.Természetesen megkapom az egy év
szervizgaranciát is.

Ebben szeretnék tanácsot kérni,érdemes megvenni a gépet,vagy mit tegyek?
Dolmar-t,vagy Makitát?


Köszönettel:


motortalan

Kovács1 Creative Commons License 2006.01.05 0 0 59
Kedves gépdoki! Én nem vitatom a profi Stihl láncfűrészek minőségét, valóban precizen vannak legyártva, bár úgy gondolom ,hogy bizonyos alkatrészeket például a csapágyakat a Stihl gyár is úgy vásárolja, de még más szerkezeti elemeket is vásárolhat hozzá a Stihl gyár. Nem látom akadályát annak, hogy ezeket a minőségi alkatrészeket más láncfűrészekbe is beépítsék. A Makita 6400-ast a gyár a profi kategóriába sorolja be és talán nem csak a teljesítménye miatt, az ára pedig jelenleg 130 ezer Ft. Az ugyanilyen teljesítményű profi Stihl láncfűrész úgy emlékszem, hogy 189 ezer Ft, tehát több mint 50%-al többe kerül. A túl könnyű láncfűrészeket én egy kicsit fenntartással kezelem, mert ezekbe nyilvánvalóan kevesebb anyagot építettek be. Úgy hallottam, hogy a nem profi Stihl láncfűrészeknél a motor blokk műanyagból készül. Meg szeretném kérdezni, hogy ez mennyire tartós?
Előzmény: gépdoki (58)
gépdoki Creative Commons License 2006.01.04 0 0 58
Szia Kovács1!

Teljesítményét tekintve valóban a profi kategóriába tartozna, de a profik nem a Makitát, hanem a STIHL-t használják. A Stihl megfelelője a STIHL 361-es típus.
Azonos teljesítmény esetén a 361-es 0,5 kg-mal könnyebb, ami egész napos munkát feltételezve rengeteg, kb. 10%-os súlykülönbség. Emellett a STIHL által alkalmazott anyagok, konstrukció, gyártási tapasztalat, megbízhatóság, teljeskörű alkatrészellátás és szervízháttér nem teszi kétségessé, hogy melyik az igazi profi gép.
Egyébként az árkülönbség kb. csak 10%-os. Ez a vélt "megtakarítás" hosszabb távon nagyon drága is lehet.
Ma magyarországo a motorfűrészek 48%-át a STIHL adja el - nem véletlenül.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Kovács1 (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!