Keresés

Részletes keresés

Qualinn Creative Commons License 2016.03.19 0 0 6203

Sziasztok!
Van itt olyan, akinek hasonló gondja lenne? 
A helyzet a következő: 15 évesen műtötték a térdem.. az akkori dokimnak (ismerős) megmutattuk a lágyéksérvem, ami akkoriban ki volt türemkedve (egy sérvem már volt 6 hetes koromban a másik oldalon), ő azt mondta hogy műteni kéne, én meg fiatal fejjel nem mentem el vele dokihoz, azóta is okoz panaszokat, viszont nincs kitüremkedve. Tavaly nyáron páromat műtötték lágyéksérvvel, és a dokijával lebeszéltük, hogy megvizsgál. UH csupán 2-3 mm-es sérvkaput mutat, tapintással nem érzékelhető, de folyamatos, erős panaszokat okoz. Kedden műtenek laparoscopiával. Van itt olyan akinek nem tudták tapintással kimutatni a sérvét és mégis volt neki? 

trollhunter Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6202

Igaza van Jozsoo1-nek, menj el orvoshoz, bármi lehet meg bárminek az ellenkezője is.

Előzmény: Csuklósbusz (6200)
Jozsoo1 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 6201

Felesleges találgatni hogy mitől lehet.Menj el a háziorvosodhoz,abból baj nem lehet.Nagyon sok minden okozhatja.Ha dudort éreznél rávágnám hogy vszínű  sérv, de hidd el nem jó találgatni.Ezért vannak a dokik.

Csuklósbusz Creative Commons License 2016.03.01 0 0 6200

Esetleg vesekő okozhat még ilyet?

Előzmény: trollhunter (6199)
trollhunter Creative Commons License 2016.02.29 0 0 6199

Lehet sérved, de akár más probléma is, bal oldalon van a vastagbeled így elég sok betegség szóba jöhet, lehet pl  un. divertikulózis, az is elég gyakori.

http://www.webbeteg.hu/cikkek/emesztorendszer/16215/a-divertikulozis-es-divertikulitisz

 

Menj el a háziorvosodhoz ő tudni fogja mit kell tenni.

Előzmény: Csuklósbusz (6197)
dalmata13 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 6198

Hova, kihez kell ezzel fordulni?......háziorvos ....sebész.A leírás szerint nagy valószínűséggel sérved van

Előzmény: Csuklósbusz (6196)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.02.29 0 0 6197

Ja és álló helyzetben is nem folyamatos hanem hol elmúlik hol előjön a fájdalom, mintha függne a bélműködéstől is.
Ugye nem sérv??

Előzmény: Csuklósbusz (6196)
Csuklósbusz Creative Commons License 2016.02.29 0 0 6196

Sziasztok!

Nekem pont a képen jelölt részen érzek fájdalmat.  

Múlt hét szerdán és csütörtökön elsőnek elkezdett fájni a combhajlatom majd nagyon nagyon fájt a bal herém, járáskor, mozgáskor fájt, de pl ha leültem vagy megpihentem akkor nem. 
Péntek, szombat, vasárnap otthonvoltam, vasárnapra szinte teljesen elmúlt a fájdalom. 
De most hétfőn, álló fizikai munkát végezve újra elkezdődött, előjött egy tompa fájdalom a képen jelölt felső részen majd fokozatosan haladt lefele a péniszemig majd a bal herémig.
Kitüremkedés nem látszik még sehol sem. Az első tünetek csak a múlt héten jelentek meg.

A kérdésem az hogy lehet ez bármi más mint a sérv? Vagy nem úszom meg  dolgot?

 

De most hogy ülök szinte tünetmentes.

Hova, kihez kell ezzel fordulni?

Apacsk81 Creative Commons License 2016.02.28 0 0 6195

Üdv! Nekem február 3.án volt a műtét. Nekem is duzzadt volt a here,és mostanáig érzékeny is volt hozzáértem megnyomkodtam és szúrt. De már sokkal jobb... Állítólag 6-8 hét is lehet mire vissza áll.

Jozsoo1 Creative Commons License 2016.02.27 0 1 6194

Olvastam valahol,hogy hetek vagy akár hónapok kellenek mire visszanyeri eredeti méretét.Nekem is nagyobb,és nem fáj.majd visszamegy...

Richárd 84 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 6193

Sziasztok. Normális hogy jobb oldali lágyéksérv műtét után 7 héttel is majdnem 2-szer nagyobb a jobb heregolyóm mint a bal.

Amugy,nem fáj.

Jozsoo1 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 6192

Tévedtem a cm illetően.Ma le lehetett venni a kötést,és egy normálisat tudtam végre zuhanyozni+lemérni a sebet.13-14 cm.Ma már még jobban vagyok,többet vagyok fent.Ha elfárad a seb,lefekszem.(most raktam oda egy csirkepaprikást,az most elvan a gázon egyedül is én meg lepihentem :)

Jozsoo1 Creative Commons License 2016.02.25 0 0 6191

Üdv mindenkinek !

 

Új vagyok itt,37 férfi.

Ma 8 napja,bal oldali hálós szikés altatásos lágyéksérv op.

Ma varratszedés megvolt,nem éreztem semmit.

Hát a vágásom,nem mértem le de közelebb van a 20 cm-hez mint a 15-höz.Az első hét,mit mondjak kínszenvedés volt.Fekvés,fájdalom,tehetetlenség és kiszolgáltatottság.Pont ezeket utálom...

Na mindegy,a lényeg hogy napról napra valamennyivel könnyebb és jobb.A nap nagyobb részét végigfekszem,még mindig.1-2 óránként felkelek császkálni a lakásban,de elég gyorsan elfárad a seb és akkor tűz vissza az ágyba.Ha fekszem akkor semennyire nem fáj.Ha elfárad,erős izomláz szerű fájdalom és egy két nyilalgatás van.Ki kell mindent tapasztalni mi a jó neki.Ja,meg a bal golyót jegelem,kissé meg van duzzadva op.óta.

Hát nem tudom,mikor leszek a régi önmagam.Remélem minél előbb.

Nagyon gyors javulást aki lábadozik éppen,aki előtte áll annak no para!Jó egészséget mindenkinek!

 

ancitrus Creative Commons License 2016.02.22 0 0 6190

Én elsején fekszem be a viccosztályra,így nálam betalált,még ha nem is rám gondoltál :d 

arti61 Creative Commons License 2016.02.20 -1 0 6189

Úgy látom ,itt néhány entitásnak  nemcsak sebészre hanem pszihiáterre is szüksége van ,de nagyon.

ancitrus Creative Commons License 2016.02.19 0 0 6188

Most lett meg a hasi MR eredménye ami negatív lett. 2 hete csináltattam hasi CT-t,az sem látott azon a területen semmit..belgyógyászom  nem tudja mi lehet..sebész talán tud valamit mondani szerintetek?

trollhunter Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6187

Alapvetően nekem a sérv nem fájt tapintásra. Ha sérv lenne szerintem látnád, inkább valami tályog/sipoly esélyesebb, de legjobb ha elmész orvoshoz.  Itt egyébként elég jól össze vannak szedve ezek a dolgok:

http://www.regoczi-sebeszet.hu/serv/tajekoztato-serv-hernia/

Előzmény: ancitrus (6183)
ujonc1 Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6186

Üdv mindenkinek!

6 hete volt egy hagyományos lágyéksérv mütétem,jobb oldali,hálos.

5.hetnél voltam kontrollon ,azt mondta doki,hogy rendben van( kézrátét,köhögés).....picit mozoghatok,torna,pici asztalitenisz.

Igen ám de mozgás után másnap nyilaló,huzodo érzéseim lettek ,ami elötte nem volt.Aggodás,uj kontroll minden oké.......?Ez volt egy hete.A nyilalás 2-3 alatt elmult,de azota is van egy olyan furcsa "nem tudom mihez foghato ,van bent valami szorito,kicsit fajo valami...."Ez normális,esetleg levált a hálo?....Vagy csak megmozdultak a belsö varratok,izmok?Ha leválik a hálo ,akkor abban a pillanatban jelez fájdalommal?

Valakinek tapasztalat?

A Jovö hétre kaptam idopontot ultrahangra....ott ha levált a hálo,vagy valami gond lenne,látszik remélem.

Gyogyulást mindenkinek,üdv,Gábor

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6185

Végül egy nappal késöbb műtöttek bevalom én rosszabra számítottam :) A műtét után simán ébredtem még kába sem voltam, nemtudom lehet én bírom jól de a fájdalom elviselhető nem is kértem egyszer se fájdalomcsillapítót. A sebemet kapcsokkal fogták óssze jövő hét pénteken szedik ki az biztos nem lesz kellemes :S az orrfújás nem igazán megy így másnapos heggel :') Illetve a nagywc-re is kiváncsi leszek :D Mozgok csoszogok mindenfele lépcsőzni is meglepően könnyű :) remélem ez a kellemetlen húzó érzés napról napra jobb lesz :)

ancitrus Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6184

ancitrus Creative Commons License 2016.02.18 0 0 6183

Sziasztok.Szeptemberben voltam hasi betekintő+laparoszkópos lágyéksérv műtéten. Na mármost a sérvműtét elmaradt,mert a betekintés során a belemről szedtek le egy kiöblösödét. A kérdésem az lenne,mivel a műtét óta minden áldott nap fáj a jobb köldök melletti terület,szúró-nyilalló fájdalmak,érzékeny bőr,zsírszövet is mintha gyulladt lenne,mert fáj mikor hozzáérek. Kiboltosulást nem látok,de ettől függetlenül kialakulhatott a műtét miatt ott egy sérv a hasfalon-köldök mellett? Lehet ilyen tünete? a csíkok a behatolás területei,a kör ahol fáj mindíg

Apacsk81 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 6182

Megvolt a varratszedés,semmit nem éreztem belőle 😃

Apacsk81 Creative Commons License 2016.02.16 0 0 6181

Kitartást! De valószínű már túl vagy rajta! Én ma megyek varratszedésre!

Előzmény: Törölt nick (6180)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 6180

Na már bent fekszek a honvédba holnap reggel műtenek kíváncsi leszek! :)

picidio Creative Commons License 2016.02.14 0 0 6179

Régen is írtak ilyet, vannak egy napos sebészetek, arti61 már előtte is ilyesmit keresgélt...lehet megtalálta. :)

Én túl a második műtéten, lassan két hete, egy napos kórházban tartózkodás volt most, aznap fel sem lehetett kelni ugyanúgy, ugyanott, mint 5éve. (altatás, hagyományos vágással műtöttek, háló van bent) A sérv vagy kiújult, vagy lett egy újabb sérv, ezt nehéz megállapítani..mondta az orvos. Nem végzek fizikai munkát, igyekeztem vigyázni, ezek szerint ennél jobban oda kell figyelni. Most kb.7centis a vágás, altatással műtöttek szintén, de sokkal jobban viselem, mint az elsőt. Műtét után volt haspuffadás, bevérzett a cerka is, kb. ennyi. Azóta minden helyrejött, varratszedés betyár kellemetlen volt, a műtétre egy hétre, de már munkába álltam, szépen gyógyulok. Bevérzéstől kicsit tartottam, ugyan egyáltalán nem éreztem fájdalmat, de épp erről volt szó itt a fórumban, hogy gyakori, szóval megnyugodtam, kérdeznem sem kellett, máris hasznos információt kaptam. Mihamarabbi felépülést a frissen műtötteknek!

Előzmény: szalamandró (6177)
szalamandró Creative Commons License 2016.02.12 0 0 6178

Szerintem a mocit nem fogod kívánni egy darabig:))

A fájdalom nem vészes (legalábbis nekem nem volt az) de bizonyos mozdulatok azért nagyon rosszul tudnak esni az első hétben.

Illetve arról ne feledkezz meg, amire én is nagyon ügyelek, hogy a hirtelen mozdulatokkal a kiújulást kockáztatod!! Az pedig a mocin önkéntelenül előfordulhat egy kis egyensúly problémától, vagy forgalmi helyzettől. A teljes regenerálódás több hónap.

De attól még nem kell tétlennek lenned. Nekem azt javasolták, hogy minél előbb térjek vissza a napi éltembe, csak ne emeljek, és ne hirtelenkedjek.

Én sportszerűen kajakozok, és így három hetesen már a fene majd meg esz ilyen jó időben, hogy kimenjek, de nem szeretném ezt a macerát újra csinálni (meg egy kiújulásnál már bonyolultabb is) inkább kiírom még pár hétig.

Előzmény: Törölt nick (6170)
szalamandró Creative Commons License 2016.02.12 0 0 6177

Hol operáltak? Damaszkuszban a lövészárok mellett? És épp bombáztak az oroszok, és futni kellett?

Fél órával az ébredés után nem nagyon kelsz fel önállóan. Vagy ha igen, annak nincs jó vége, mert nem tudod még koordinálni a mozgásod.

Előzmény: arti61 (6162)
kerta1990 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 6176

Sziasztok Fórumozók! 

Én is lágyéksérv műtét előtt állok, és olvasgattam a tapasztalatokat. Tudnátok e Budapesten orvost ajánlani, aki jó és korrekt is. Honvédos vagy Uzsokistt gondoltam (én vidéki vavgyok) Köszönök minden javaslatot. 

Üdv

Apacsk81 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6175

Figyi,napi 6-7 órát üldögélni naponta,szerintem a doki nem javasolja. De 2-3 hét után tuti szerintem. De ezt akár a házi orvossal is le tudod beszélni úgyis ő írja a táppénzes papírt. Én 2 hétig tuti nem mennék 😃

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.09 0 0 6174

Iskolába mehetek egy hét után? :)

Előzmény: Apacsk81 (6172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!