Keresés

Részletes keresés

csabesz1974 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2593

Elég furcsa így ékezet nélkül...

Van, hogy többször el kell olvasnia szöveget :-)

Előzmény: Axióma (2592)
Axióma Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2592
Az ep. eng. kiadasahoz nem kell hogy aram/viz legyen a telken, megoldhatod fejlesztovel meg lajtoskocsival is... csak az epitkezeshez magahoz nem art:)) az ep.eng.-hez a kozmuszolgaltatok _elvi_ engedelye kell, hogy majdan (a haszn.veteli elott) racsatlakozhatsz. De a lakhatasihoz (lakohaz eseten) tudtommal nem eleg a kut, de azert kerdezzetek meg, lehet hogy az is elfogadhato (hazi vizmu stb.). Sot, azt hiszem csatorna ha van akkor kotelezo rakotni, de gazra pl. nem biztos hogy kotelezo, tehat az is valtozo hogy mirol kell elvi engedely. Azert nyilvan ha a tervben gazkazan van feltuntetve akkor kell a gazos... ha kemeny akkor a kemenysepros (bar az sokszor kotelezo, nalunk asszem eleve 2 kurto is kell).
A viz/villanyt azert emeltem ki, hogy azt meg az epitkezes elott erdemes intezni, a gaz/telefon/miegymas raer kozben. Ma mar mindennek van alapdija, bar viz/villany havi 200ft nagysagrendben.
Kuthoz is azt hiszem kell valami engedely!
makopa Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2591

15 millinál előkészítő és engedélyezési szakasz díja >>>

(nem biztos, hogy sokáig működik a link)

Előzmény: csabesz1974 (2581)
csabesz1974 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2590

Én is szeretnék kutat, mert állítólag az egy telken kincset ér.

 

Ezt én is kérdezném, ha van kút és áram akkor lehet kapni már engedélyt az építésre?

wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2589
Van ásott kutam, akkor ha befizetem az áramot és bevezetésre kerül, akkor elméletileg megadható az építési engedély???
Előzmény: Axióma (2588)
Axióma Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2588
Ja es persze kozben kozmuvesiteni es akkor az se minden nap rohangalok valamiert (persze munkaidoben...) stilusban lesz meg. Meg ha barmi tortenik se kidobott penz, mert az emeli a telek erteket. Leginkabb viz es aram kell, az mar az epitkezeshez is (bar viz lehet furt kutbol is).
Előzmény: Axióma (2587)
Axióma Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2587
1-2 ev mulva se lesz jobb... masreszt ha nem akarod hogy kapkodva keszuljon akkor most beszelhetsz mar tervezovel, jovo nyarra lesz raerosen terved, me'g ha beadod is 2 even belul elkezdheted.
Nem beszelve arrol, hogy ha illetekmentesseget kertel, akkor 4 even belul haszn.vetelit kell bemutatni! Ha 2 ev mulva kezded a terveztetessel akkor az mar surgetos lehet a vegere.
Előzmény: csabesz1974 (2586)
csabesz1974 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2586

Húha...

 

Nekem van egy építési telkem, nem olyan rég vásároltuk. Arra gondoltam, hogy a Bp-i lakásunk árából elkezdjük az építkezést.

De, nekem már a közműdolgok is borzasztó drágának és kacifántosnak tűnnek. Nem is beszélve az építkezés költségeiről.

 

Azt hiszem várok még 1-2 évet...

 

 

Axióma Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2585
Igazan nincs mit! Remelem nektek is bevalik (nalunk csak FeMu meg statikus volt).
Előzmény: MrsCroft (2584)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2584

Axioma,

 

Ez úton szeretném megköszönni az ajánlott műszaki vezetőt, akit ugyan még nem vettünk igénybe de a terveket az ő irodájával csináltattuk.

Köszönöm!

Előzmény: Axióma (2583)
Axióma Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2583
Kozmu ami a legvaltozatosabb, attol fugg, az adott kozmu miota erheto el a teruleten. Gazra mi asszem 40e-t fizettunk talan, a csatornara meg 240e (minusz 15% visszaterites, nalunk mindenki kapta ezt az egyebkent mashol szoc. alapon osztott kedvezmenyt), es a kulonbseg oka az, hogy a csatorna most jott, a gaz meg tobb mint 10 eve itt van. Es akkor ez meg mindketto telekhataron volt, a rakotesi dij, plusz az egyebek, de ha messzebbrol kell hozni az durvan megdobhatja. Arambol pl. a tobbseg szerint erdemes 3x16A-t kerni de csak 32A-ig ingyenes szoval felette fizetni kell.
Persze ezeken kivul van az ep.eng. 10e (de van ahol a keritesre es garazsra is kulon), a kemenyseproi eng. az elvi az nem sok tan 3e korul, de utana a kotelezo a gazterv meg a csatornaterv, a tobbinel csak a szerelest kell megfizetni (gaznal meg jo bonyolult is, mert ujra bejonnek a kemenyseprok es mindenrol kell papir, 6-10 lepes mire van futesed).
Tervezes nagyon fugg attol, hogy kihez mesz, milyenek az igenyeid, 100e-tol (ahol mondjuk csak tervrajzot kapsz a kockaspapirosrol) 1M felettig (meg mindig kiviteli terv nelkul, de esztetika es otletek es jo sok honap). Elvileg a varhato ep.ktg. 1%-a korul szoktak atlagban vallalni, kozepes tartalommal. Es kiviteli terv, bar ez ritkabban keszul, de bizonyos esetekben behozza az arat.
Ja es ne felejtsuk el a hitelfelvet koltseget is, mert az is szazezrekben merheto.
Es amit a legfontosabb, hogy ne sporolj el: sajat (neked dolgozo, a kivitelezokkel semmilyen kapcsolatban nem allo) felelos muszaki vezeto! Nem napi szintu, mondjuk epitesvezeto, hanem az onkorihoz bejelentett szakember, aki az erdekeidet vedi (nalunk 10x se volt kint talan, de amikor volt az igen hasznos es szukseges volt).
Előzmény: csabesz1974 (2581)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2582

Én csak a tervezéshez tudok hozzászólni, mert csak azon vagyunk túl.

Az első tervünk 320 000 volt + statika a második tervünk statikával együtt volt 300 ezer 240 m2 domboldalon.

A közműnyilatkozatok nem vészesek a tervre nálunk 30 ezer forintos illetéket kell ragasztani, de ez lehet szerintem területenként változó, sőt még a közműnyilatkozat is a közműtől függ.

Nálunk a villany cakk-pakk volt 114800 3 fázissal mindennel együtt. A víz pedig 130 ezer aknástól mindenestől.

Előzmény: csabesz1974 (2581)
csabesz1974 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2581

Húúú...

 

Végre találtam egy jó topikot, látom itt megy a harc. Ez a jó, az ember hall jót is rosszat is.

 

Én lassan szeretném elkezdeni a házam tervezését. Kb 15 Mft-om lesz. Tudnátok tippeket adni, hogy kb mi mennyibe kerül. Tervezés, közműbekötés...stb

 

köszi

wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2580
beszélned kell egy statikussal, ill. a műszaki felelősöddel.
Előzmény: MrsCroft (2579)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2579

Nos akkor az előző gondolatmenetet folytatva, pl van emberem aki az alapot ki tudja ásni, talajt rendezni stb.

Honnan tudom, ha készen van, hogy az okés? Mert egy vízszintes talaj esetében ugye nem nehéz, de domboldalon, mégha az alsó szintet le is tudom mérni, de utána honnan tudom, hogy elég mélyen van -e illetve pl a garázs alatt lépcsős alap lesz (vagy mi)...

wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2578

"de építész szakember az biztos nem vagy, azok nem mondanának ilyen komoly "szakvélemeényeket" látatlanul."

 

Hát..., gondolom a mérnöki diplomám Nálad nem sokat ér.

 

Szakvéleményt nem is mondtam, sőt..., hogyan is mondhatnék. Én is tisztában vagyok vele, hogy a ház ára sokmindentől függ.(most hagyjuk a felsorolást).

 

DE!!! Hidd el, hogy sok laikust akinek fingja sincs az építőanyag beszerzésről azt nagyon csúnyán átverik. Pl. mint már írtam, azzal, hogy a beépített anyagokon (amit az építettő is meg tudna vásárolni) is keresnek a "mesterek".

Előzmény: misiman (2577)
misiman Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2577
Tudom, hogy nem nekem írtad azt a mondatot, akkor is az a véleményem, hogy nem lehet ilyen kategorikusan bírálni senkit a részletek ismerete nélkül.
Nem kívánlak meggyőzni semmiről. Amúgy "házépítés terén" sokkal több, mint kétfajta ember létezik. Gondolom felépítettél már néhány házat, és az ott szerzett tapasztalatok alapján alakult ki ez a tévedhetetlen véleményed, de építész szakember az biztos nem vagy, azok nem mondanának ilyen komoly "szakvélemeényeket" látatlanul.
Irigyellek az önbizalmadért, én sajnos nem vagyok ennyire tájékozott, de a tájékozottságnak erre a minőségére nem is törekszem.
Előzmény: wakeboard74 (2572)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2576

Mészköves talaj, de annyira nem vészes, a vízóraaknát is leásták simán + a szomszédnak teljes pincéje is van.

Viszont a teherbírásával nincs gond és talajvíz sincs.

Ami nehezítheti, hogy domboldal ezért szinteltolásos ház van rá tervezve, de úgy lett elkészítve a terv, hogy a terep adotságaihoz idomul, tehát nem kell sok talajmunkát végezni.

Előzmény: wakeboard74 (2575)
wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2575

Szerkezetkész állapotig nekem is soknak tűnik.

 

De ez sokmindentől függ, pl a telek adottságaitól.

Előzmény: MrsCroft (2574)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2574

240 m2 20 millió brutto.

Külső falak, tető, kémény ereszcsatorna, födémek, lécső.

Nincs benne: nyílászárók, burkolatok, válaszfalak.

Előzmény: wakeboard74 (2573)
wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2573

Kedves MrsCroft!

 

Meg lehet kérdezni mekkora a ház. És mennyiről szól az ajánlat?

Előzmény: MrsCroft (2571)
wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2572

Nem értem miért idézgeted vissza azokat a mondatokat, amelyeket nem Neked írtam.

 

Annyira azért nem tudom a "tutit". Illetve szerintem 2 fajta ember létezik (házépítés terén) .

Az egyik mindenre odafigyel és elég nehéz átverni.

A másik pedig, akinek ha azt mondják valamire, hogy ennyi, akkor nincs bőr az arcán utánaszámolni.

 

Ezzel én nem akarok senkit sem megbántani itt a nagy tapasztalatcsere közben.

Az ólcsó házakról pedig annyit, a költségvetésben nem a ház megépítésénél lehet elszállni, inkább a belső burkolóanyagoknál.

 

Olvastam itt, nemtoom ki írta, hogy repednek a falak...stb. mert, hogy egy ilyen "olcsó" házat vett.

 

Hát elmondom, hogy a falrepedés és oszlopoknál való repedésnek semmi köze sincs az olcsósághoz. Ez lehet alapozási hiba és/vagy a föld minőségéből kifolyólag.

 

Ma már egy "olcsó" háznál is a befizetés akkor történik amikor még alap sincs. Tehát  a megrendelőnek lehetősége van minden egyes munkafolyamatot szemmel követni, sőt saját műszaki felelőst megbíznia.

 

Tehát azt mondom..., tényleg igazatok van. Nagyon drága egy ház megépítése, DE!!! Messze nem annyi mint azt sok megrendelő hiszi!!!

Előzmény: misiman (2570)
MrsCroft Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2571

Sziasztok,

 

Mostanában elkészült álmaink házának tervrajza.

Szerkezet kész épületre kértünk árajánlatot az egyik cégtől aminek összegét sokaljuk kissé...

Ezért arra gondoltunk szétszedjük a feladatokat, és külön-külön csináltatjuk meg őket.

Szerintetek?

 

misiman Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2570
"szerintem pont Te vagy az-az ideális préda, akit mindennel meg lehet vezetni..."
Ezt miből sikerült ilyen határozottan leszűrnöd? Ennyire azért nem egyszerű a dolog.
Amúgy, ha Te ennyire tudod a "tutit", akkor miért vetetted fel a témát? Nekem úgy tűnik nem negyon érdekel az itt hozzászólók véleménye.
Vágj bele, aztán majd kiderül, jól gondolod-e!
Előzmény: wakeboard74 (2569)
wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2569

szerintem pont Te vagy az-az ideális préda, akit mindennel meg lehet vezetni...

 

A tesóm (aki mellesleg lány) a villanyszerelőt utasította rendre, aki anyagköltségként x ezer ft-ot akart kihúzni a sebéből. A tesóm utánakérdezett az áraknak, majd tételesen elszámoltatta a "becsületes" szakit. Aztán még a villanyszerelő adott vissza pénzt az előlegből.

Egy házépítésnél ezek a dolgok halmozottan jönnek elő.

 

Tehát én azt mondom, hogy nagyon oda kell figyelni és ez nem hiszem, hogy az ember munkahelyének a rovására menne.

Előzmény: CsRob1 (2560)
tgabika11 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 2568

Én meg azt mondom, hajrá! Meg lehet próbálni.

Ha megcsináltad, utána írjad le a tapasztalataid.

Amúgy 20 M alatt ki lehet hozni egy házat, ez igaz. Mekkorát, hol, milyen minőségűt, milyen színvonalút, milyen munkával, milyen anyagokkal?

 

Előzmény: wakeboard74 (2559)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2567

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9008782

itt az egyik topik, akik dicsérik.

A lényeg: a jó könnyűszerkezetes drágább, mint a tégla!!!

Meg szerintem nem is gyorsabb.........

Előzmény: judit-judit (2566)
judit-judit Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2566
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni a könnyűszerkezetes házakról, és a gyorsház építőkről. Idővel majd mi is szeretnénk építkezni, és erre gondoltunk. Van tapasztalotok e téren?
Vezso Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2565

Bocs, de a csak a saját házunkkal tudok példálózni. Ezalapján szerintem sok befektetett munkával lehet elég jól csökkenteni a költségeket. Mi 12M-t költöttünk a házra. Bruttó 90nm (a fedett, burkolt, alápincézett teraszt felesbe számoltam.)

Ez így 133ezer/nm. Ez így nem túl kevés, főleg, ha hozzávesszük, hogy a villanyszerelést, a fűtést, az aljzat teljes szigetelését és a festő-mázoló munka teljesen saját kivitelezés.

Viszont ha azt nézzük, hogy a tetőtér elő van készítve a beépítésre, akkor nem is olyan rossz. Ez azt jelenti, hogy a falak bent vannak, a gépészet és a villanyfelállások megvannnak, magas a tető, ablakok, tetőablakok vannak bent. Úgy számolom, hogy teljesen saját kivitelezésben 1,5M-ből azt is be lehet fejezni. Ezek év elei árak. Így nézve 14M-ból van bruttó 150nm. Ez 93ezer/nm.

Rengeteg munka van benne és nem olyan a komfortfokozata, mint egy földszintes háznak, viszont bármikor lezárható a felső rész és ahogy sikerül úgy terjeszkedhetünk felfelé, nem sürget semmi.

Ezekben az árakban nincs benne a kerítés, járda, kertrendezés, stb. Az legyen még 1M, ebben az esetben 100e/nm.

Semmi extra, viszont azt gondolom benne van, aminek benne kell lennie.

Elkezdtem leírni az építkezésünket, de bagyon kevésre jutottam még, azért ha valakit érdekel:

www.epites.try.hu

Remélem nem számít reklámnak, semmilyen hasznom nincs az oldalból.

Egyébbként másoknak is ajánlom, ha segíteni szeretnének leírni a tapasztalatokat. Nekem sokat segített volna összegyűjtve egy ilyen.

Persze innen a fórumról is sokat tanultam. :)

Jamie25 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 2564

Valóban ki lehet hozni néha (nekünk sikerült), de eltartott egy évig, minden estés és minden hétvégét szinte ott töltve, csaknem ráment a családom, mert szinte soha nem láttak, mellette munkahelyemen keményen dolgozva hogy meg legyen a pénz az anyagra is. A lányom úgy nőtt meg hogy mire feleszméltem 2 éves lett és alig ismertem...azt mondom most hogy soha többet, ilyen áron!

Szomszédom építtetett íly módon házat, ami szerintem gyönyörű lett, galériával, 38-as porothermből, jó elrendezéssel. Kicsit több mint fél éve laknak benne és egy hete mutatta, hogy mi lett a szeretett házukkal: a válaszfalak és a főfalak között mindenhol megrepedt a vakolat, sok helyen egy centiméteres repedések vannak! Kiderült hogy a válaszfalakat nem kötötték be a főfalba, külön mozognak. A nappali oszlopai körbe vannak repedve, mert a vakolat minősége olyan, hogy a legtöbb helyen kopog és érződik hogy el van válva a faltól, a járólapok több helyen megrepedtek, mert nem tudtak dieltálni...

A cég már nem létezik, reklamálni sem lehet (lássuk be: mit lehet tenni egy nem bekötött válaszfal esetén pl. utólag?). Egyszeri alkalom volt, kaptak rajta, olcsó is volt, szép is lett(!), de az idő próbáját már nagyon nem állja sajnos...

Aki pedig 100.000Ft-os árról beszél attól megkérdezném, hogy Ő az embere után milyen járulékokat és adót fizetett be vajon???

Előzmény: CsRob1 (2560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!