Keresés

Részletes keresés

ppmr Creative Commons License 2006.10.29 0 0 2623

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a 60 cm mélynek jelölt mosogatógépek valóban 60cm mélyek-e? A kivitelező pont a mosogatógép tervezett helyén hozta ki a gázt a tűzhelyhez, a csap úgy 8-10 centire lóg ki a faltól....

Előre is köszi!!

puntooo Creative Commons License 2006.10.26 0 0 2622
Itt is megkérdezem: a többetek által alkalmazott 15cm-es gerendás, alul gipszkarton, felül OSB rendszerű tetőknél hogyan oldottátok meg a hőszigetelést? (A 12 cm-es üveggyapot kevés, légrés viszont kell!) Érdemes ennél a faforgács-betonnál maradni? Ez viszont jelentősen megdrágítja a -főleg gazdaságossági okból választott-fafödémes szerkezetet!

puntooo
Előzmény: puntooo (2621)
puntooo Creative Commons License 2006.10.24 0 0 2621
Bocs! Most látom csak, hogy ez nem más, mint a Heraklith lemez! Ennek, ha jól számolom, 2500 Ft körül van a nm ára, viszont elég jó szigetelő! Na, akkor ezzel átvonulok a hőszihetéses topicra, azért azt leírom, hogy e mellé 12 cm-es Thermowoolint rajzoltak be a födémembe! puntooo
Előzmény: puntooo (2619)
puntooo Creative Commons License 2006.10.24 0 0 2620
"OSB-ből saccra 12-es elég, de csak amiatt érdekes, ha valaki mászkálna a födémen" Lehet, hogy én is, de másvalaki biztosan kérdezte, hogy mi a helyzet akkor, ha a padlást lomtárnak akarjuk használni? Kerestem, de nem találtam meg, hogy válaszoltatok-e, illetve milyen vastag OSB-t ajánlottatok ebben az esetben! (Ha nem lesz más réteg az OSB felett) Illetve még egy érdekesség, nem tudom mit szóltok hozzá: a födémgerendáknál általában 60 cm-es távolságot hallottam. Az én tervemen viszont kb. 1 m-re lettek rajzolva a gerendák! puntooo
Előzmény: NeomatiK (2618)
puntooo Creative Commons License 2006.10.24 0 0 2619
"Mi szükség van ezekre?" Hát én aztat honnan tudjam?-)) Én abszolút laikus vagyok, netezés közben sikerült felfejlődnöm jelenlegi kiscsoportos szintemre is! Éppen azért kérdezem! Szubjektive van-e szerepe ("szilárd" a burkolat), vagy esetleg stabilizálja-e födémet, nem tudom-a hőszigetelést biztosan javítja egy kicsit a könnyűbeton, de nem tudom mennyire, jellemző: a Googleval összesen 1 találatom volt a forgács-betonra!-). De ha mégis szükséges lenne ez a beton, akkor már nem elég az a 12-es OSB, igaz? puntooo
Előzmény: NeomatiK (2618)
NeomatiK Creative Commons License 2006.10.24 0 0 2618

Mi szükség van ezekre?

Nekem fafödémnél statikus tervező OSB lapot mondott rá a gerendára.

Alulról meg gipszkarton lesz. Kettő közé szigetelés. OSB-ből saccra 12-es elég, de csak amiatt érdekes, ha valaki mászkálna a födémen (hajlító szilárdság, rugalmassági modulus). A deszkaborítás eléggé idejétmúltnak hangzik és munkaigényesnek és nem is annyira jó.

 

 

Előzmény: puntooo (2617)
puntooo Creative Commons License 2006.10.24 0 0 2617
Sziasztok! Kérdezgettem múltkorában a födémek ügyében, mostanra eldőlt a kérdés: fafödémet tervezett be a tervezőm. Rétegrendje: (a gerendák felett) 3 cm deszka, 5 cm forgácsbeton. Szerintetek ez utóbbi szükséges-e, ill. helyette nem jobb-e a perlites beton, ill. a deszka helyett nem jobb-e az OSB lap-és ha igen, akkor hanyas? Köszi: puntooo
ppmr Creative Commons License 2006.10.23 0 0 2616

Hali!

Azért valami lenne a gép alatt, pl. szőnyeg. Nem akarnánk hazavágni mi sem.

Amúgy nézegettem az OBI, Baumax és hasonló katalógusokat a minap, és általában 31es kopásállóságúakat akcióznak. Még nem volt időm utána nézni, hogy mondjuk egy 10es skálán hol a 32- es vagy a 31- es, de ha odajutunk feltétlen utánajárok.

Előzmény: bacero (2615)
bacero Creative Commons License 2006.10.22 0 0 2615

Hello!

 

A kondi gép alá én nem raknék laminált parkettát.

Nagyon sérülékeny.A jóbb minőségű v, nagyobb kopásálloságú azért elég drága 5000 Ft felett/m2

Vegyél olcsobbat idégenesen ,majd ha lesz gyerek kicseréled, szintén nem drágára.

Mert a gyerekek ugyis" kinyirják" a parkettát! 

 

Előzmény: ppmr (2614)
ppmr Creative Commons License 2006.10.22 0 0 2614
kopásállóság (erre nem is gondoltam), billenőklikkes....ezek új dolgok. KÖSZI! elkeztem olvasni a fórumot
Előzmény: t3v3d3s (2613)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.21 0 0 2613
nem a mm a lényeg (7-8 már jó), hanem a kopásállóság: (legalább) 32-es legyen. És ha szabad caballo mester idéznem, billenő klikkeset szerváljatok. Ha esetleg speckó kérdéseid vannak,
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9081901
Előzmény: ppmr (2612)
ppmr Creative Commons License 2006.10.20 0 0 2612

Sziasztok!

 

Lassan ideje parkettázni. laminált lesz, de nem tudom hány miliset tetessünk le. Gondoloma  kivitelezőnek erre is vannaks zokásai,csak szeretném megelőzni az újabb gondokat vele.

A lényeg, hogy háló és gyerekszobákba kéne. Van egy kombi kondigépünk, arra gondoltunk, hogy az nálunk fog lakni, míg nem lesz gyerek. Nem túl nagy, de súlya azért van. Viszont azt sem szeretném, hogy a gyerekek születésekor újra kelljen parkettázni, csak mert egy kisebb süllyedés van a helyén.

Hány miliset érdemes odatenni? gondolom minimum  7 kéne

viktor a takarító Creative Commons License 2006.10.19 0 0 2611

erre a linkre véletlenül találtam, de iránymutatásnak használható, ha valaki generálkivitelezővel akar dolgoztatni:

http://www.rezidencia.hu/hagyom.html

Lacivill Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2610
Hát nem lesz olcsó olyan 150e/nm körül.
Előzmény: smok (2609)
smok Creative Commons License 2006.10.18 0 0 2609

Üdv mindenkinek ;)

 

A kérdésem lehet nagyon amatőr lesz, de sajnos egyátalán nem értek a költségekhez házépítés költségével kapcsolatosan.

Eddig panelban laktam szüleimmel, és most készülünk házba költözni.

A ház 1 szobából áll, és 2 szobásra szeretnénk bővíteni. Kb. 15-20 m2-es szobára gondoltunk. Mennyi lehet az ára? Építőanyag függő?

 

előre is köszönöm!

wakeboard74 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 2608

El kell ismernem, hogy igazad van.

Csakhogy sok a rossz tapasztalat.

Előzmény: CsRob1 (2600)
Axióma Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2607
Most latom mar megvalaszoltak, bocs csak sorban mentem...
Előzmény: Axióma (2606)
Axióma Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2606
Hat ezt az iparit nem tudom... nalunk lehetett szerintem, igaz mar 1 eve volt, ideiglenes orahelyet kerni a vegleges lakossagira. Bar mar volt bent lakossagi a telken, lehet hogy csak azert. Az biztos, hogy azt tettek at a falra (a regit azt kidobtak mikor attettek az oszlopra, mert biztonsagi dobozt hoztak valami tizeneves fa volt elotte).
Előzmény: Vezso (2594)
Axióma Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2605
Bocs, a programozas miatt mindig angolra vagyok kapcsolva, es automatice igy is irok. Amikor ugy erzem felreertheto akkor igyekszem kitenni a repu:lo" e'kezeteket, de oszinte leszek egy forumbejegyzes nem fontos nekem annyira hogy hibatlan legyen, hogy ekezetesitsek:( Bocs.
Előzmény: csabesz1974 (2593)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2604

Látod, ezért mondtam, hogy aki ezeket megfejti, az Nóbel díjat kap.

Németben ezt évtizedek óta megoldották már!

Kötelező kamarai tagság van, a kamara kiajánl, a munkára a kamara átveszi a munkát!!!!!!! és ha gagyi akkor többet nem ajánl, és addig nem fizetnek, míg jó nem lesz a munka.

Biztos aki kint szaki az látja ennek a hátulütőit is...........

Előzmény: puntooo (2599)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.14 0 0 2603
Ez már évek óta nem így van!
Előzmény: Vezso (2594)
CsRob1 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2602
Az előttem válaszolókat annyival egészíteném ki, hogy a villany esetében a szolgáltató az utcai leágazás és a villanyórád közötti szakaszból max. 15 m-t megvásárol. Földkábeles bekötésnél én 89 000 Ft-ot kaptam vissza ilyen címen, légkábel esetén ha jól emlékszem, kb. a harmada lett volna.
A gázbekötésre majdnem 200 000 Ft-ot kellett befizetni, mert csak néhány éve vezették be az utcába a gázt. Ennek egy része bizonyos önkormányzatoknál szociális alapon visszaigényelhető.
Előzmény: csabesz1974 (2581)
CsRob1 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2601
Az áram esetében az "ideiglenes bekötésre" gondolsz? Az én esetemben ilyen nem volt, illetve azt mondta a tervező és a szolgáltató is, hogy már megszűnt. A házfal még nem állt, mikor bekötötték, így az ideiglenes vaskeretről át kell helyezni a házfalra, igaz, ehhez a szolgáltató már nem szükséges, megcsinálják a villanyszerelők. A szerződésben viszont kezdettől fogva lakossági fogyasztóként szerepelek lakossági tarifával, az óra által mért kWh elszámolásával.
Előzmény: Vezso (2594)
CsRob1 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2600
"szerintem pont Te vagy az-az ideális préda, akit mindennel meg lehet vezetni..."
Érdekes következtetés, kíváncsi lennék, miből vontad le...
A hozzászólásaid alapján te bizonyára az én fajlagos költségem töredékéért fogod felépíteni a házad. Jó lenne, ha majd megosztanád velünk is a saját építkezésed tapasztalatait.
Az anyagok nagy részét magam szereztem be, illetve az árakat mindig én alkudtam ki. Bizonyos esetekben mégsem a legolcsóbb helyről hozattam az anyagot, mert nekem az is szempont, hogy a megfelelő időben és a megfelelő minőségben legyen a helyszínen - ezt pedig bizonyos esetekben éppen a házon dolgozó mester tudta legjobban elintézni. Még az sincs kizárva, hogy kap bizonyos %-ot a tüzéptől azért, mert vevőt vitt oda. De nekem ez a többletköltség megér annyit, hogy pl ne kelljen munkaidőben intézkednem, hanem inkább megkeresem azt a pénzt... Szerinted bizonyára jól átvernek... Persze pénzben olcsóbban is megúszhatnám az építkezést, csak akkor ki tudja, hány év múlva költöznénk, sokkal több lenne az idegeskedés, a család sokkal ritkábban látna stb.
Ja, és mind a munkák, mind az anyagok után csakis a tételes, anyagok esetén számlával igazolt elszámolás után fizetek. Eddig ezt a mesterek is természetesnek vették.
Előzmény: wakeboard74 (2569)
puntooo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2599
"meg vannak győződve, hogy ugyanolyan minőségű munkát kapnak attól aki féláron késziti el!" Mert nem lehet arról meggyőződve az előzőek szerint, hogy a dupla ár valóban dupla értéket takar! (Egy ruhánál sem tudod, hogy nem csak a márkanevet fizeted meg ugyanazért a Kínában készült termékért) puntooo
Előzmény: Lacivill (2597)
puntooo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2598
Bocsi, tévedésből került ide ez az OFFTopic! puntooo
Előzmény: puntooo (2595)
Lacivill Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2597

Aki erre választ tudna adni megkapná az épitőipari Nobel díjat.

23 éve látom, és csodálkozom, hogy milyen rossz minőségű munkákat végeznek "szak"emberek.

És 23 éve látom, hogy nagyon soxor a kivitelezők dönténél 90%ban az olcsóság számit, és meg vannak győződve, hogy ugyanolyan minőségű munkát kapnak attól aki féláron késziti el!

Előzmény: puntooo (2596)
puntooo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2596
Egy itt előhozott gondolathoz: már én is látom, hogy az építtetőnek szakértőnek kell lennie! MÁr én is sokat kamatoztattam a különböző topicok információiból. De szerintem nagyon nem jól van ez így! Én egy szakembert azért fogadok, fizetek, hogy nekem, az érdekeimnek megfelelően dolgozzon-persze miközben megtalálja a maga tisztességes számítását. Ez olyan, mintha a beteg, mielőtt orvoshoz menne elolvasná a szakkönyveket, mert csak ezek védenék meg attól, hogy az orvos tudatosan átvágja! És egyszerűen nem értem: nálunk magas munkanélküliség van, szakember túlkínálat. Ez hogy nem alakít ki olyan piaci viszonyokat, hogy csak a tisztességes, jó szakemberek maradjanak versenyben??!!


puntooo
puntooo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2595
Szia, Axióma! Nem vesztem el, csak átalakultam a műszaki részletek iránt érdeklődővé, de most már a fixálás érdekében ismét a pénzügyekhez kell fordulnom.-))
Szeretnék egy olyan kérdést feltenni, amit már korábban szóbahoztunk. Az OTP-nél automatikusan a Forrás II-VEL számolták az LTP-s kombimat- Viszont egy OTP-s szóróanyag hirdeti az IDEÁL+-t (a Perfecten kívül), ami kapcsán emlegeti a lakáshitelt. Ez alapján még nem tudom, hogy én választhatok-e, de ha igen, mi az érdemi különbség a kettő között? +1 kérdés. Az OTP hirdeti a hitelfedezeti biztosítását (pontosabban annak 3 fajtáját) , de én nem látom, hogy a díjak fel lennének tüntetve. Tudsz erről valami konkrétumot?

Köszönettel : puntooo
Előzmény: Axióma (2587)
Vezso Creative Commons License 2006.10.13 0 0 2594

Nagyrészt egyetértek. Kivéve az árammal. Amíg oszlopra van kötve és nem házfalra, addig ipari fogyasztónak számítasz, és az amparak után kell fizetni, olyan 6e körül havonta, plusz a fogyasztást, szintén ipari áron.

Vannak olyan vakolatok előkevert zsákos betonok, aminek nem mindegy, hogy miyen vízzel keverik, extrém esetben a kútban lehet olyan rossz a víz, hogy ezek az anyagok sem működnek megfelelően.

Nálunk a gáz nem kötelező, mondván sokmindennel lehet fűteni.

Előzmény: Axióma (2592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!