Keresés

Részletes keresés

Téli nap Creative Commons License 2024.03.22 0 0 4560

 

 Érdemes lenne olajozni?

 

 A szalag parketta elve lakkozott,így pár évig nemszükséges az olajozás !

Előzmény: karotama (4558)
karotama Creative Commons License 2024.03.21 0 0 4559

...ja, matt felületet szeretnék, nem csillogósat.

karotama Creative Commons License 2024.03.21 0 0 4558

Sziasztok,

 

Most raktam le szalagparkettát. 2 évig állt félig-meddig becsomagolva, mielőtt leraktam.

Érdemes lenne olajozni? Tetszik így is, csak állagmegóvás érdekében kenném le.

Honnan lehet tudni, hogy szükség van-e olajozásra?

Ha kell, milyen olajat ajánlanátok? Rengeteg féle van, mindenféle áron.

Tölgy a koptatóréteg.

 

Köszi a segítséget!

 

_c_ Creative Commons License 2022.11.03 0 0 4557

Sziasztok!

 

70 éves parkettát újítanék fel. Csiszolás, alapozás, lakkozás.

Melyik gyártó alapozóját, lakkját érdemes használni? (Egy gyártó termékeit használnám). Az ár nem számít, a végeredmény minősége és tartóssága a fontosabb.

 

Köszönöm.

BCS1001 Creative Commons License 2022.09.25 0 0 4556

Sziasztok!

 

Beköltözés után mi is szembesültünk a recsegő parketta problémájával.

Szeretnék tőletek segítséget kérni, mi lehet a probléma.

 

Az alábbi paraméterrekkel lett kialakítva a padló:

 

- aljzat megfelelő

- párazáró fólia

- 8 mm vastag parafa alátét

- 14 mm Befag tölgy szalagparketta

- úsztatott lerakás

- 1 cm dilatáció minden irányban

 

 

Kérdésem az lenne, hogy okozhatja-e a recsegést a "túl" vastag parafa alátét? A hangszigetelés miatt választottunk vastagabb anyagot, mivel lakásban élünk, alattunk is laknak.

Ha ez nem opció, mi lehet még? Érdemes esetleg a gyártónál reklamálni?

 

 

Köszönöm, ha válaszolsz.

zöldeskékek Creative Commons License 2021.10.20 0 0 4555

Végül is ez sem rossz. Egy új technológia.  Kb. 15 éve csináltam, akkor még ez számomra nem volt ismert.

  Vannak viszont beton őrültek , mindent betonoznának, sőt vasalnák is.

Előzmény: Újfundlandmenta (4554)
Újfundlandmenta Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4554

Úgy döntöttem a betont elengedem, egyszerűen túl sok anyag és túl nagy macera. Szeretnék még Februárig beköltözni a lakásba és még csak most kezdjük a felújítást.

Kicsit olvasgattam a szárazpadlók után így találtam rá a Rigips Rigidur E20 padlólemezre. Gyakorlatilag ezzel a megoldással párnafákra sincs szükségem, egyszerűen 3-4cm duzzasztott agyagkavicsot szintbe hozok és a tetejére helyezem a lemezeket amiket összeragasztok majd csavarozok. A m2 ára kicsivel a nútféderes OSB fölött van, viszont számomra ez ilyen fool-proof megoldásnak tűnik, ráadásul más gyártónak is van hasonló gipszrostos lap megoldása (Knauf Vidifloor) úgyhogy szétnézek a piacon hátha találnék olcsóbbat. Mit gondolsz erről?

https://www.youtube.com/watch?v=zLBltK2r_ho

Előzmény: zöldeskékek (4551)
Újfundlandmenta Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4553

Dió színű svédpadlót szerettünk volna eredetileg, de egy ekkora lakásban nem szeretnénk most megfizetni. Ha pár év múlva ősszegyűlne rá a keret akkor cseréljük a lamináltat.

Előzmény: e30nick (4548)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4552

  Igen az egyik lakásom a körúton van  122 éves, 12 éve vettem, most a 3x -osát éri a vételárnak.

 A lokáció is lényeges.   3 perc alatt az ajtó zárástól villamoson vagy a metron vagyok.

 Parkolni viszont majd lehetetlen.

 

 És világos és csendes.... ritka jószág az ilyen.

zöldeskékek Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4551

  Akkor elemezem az elgondolásodat.

 Mivel 102 nm a lakás tehát nagy a felület, ól át kell gondolni. Ennek nagy része meleg burkolat...  kivéve  a konyha fürdő, kamra max 30 nm, tehát a maradék 70 nm.

 Az ilyen régi parkettáknál általában az alépítmény megy tönkre  -korhadással. / párnafa, vakpadló, vakpadló helyett a lécezés. /

 A parketta elvileg menthető újrarakással, de a veszteség  legalább  30 %... kérdés megéri e ?

 

20cm salakot nem tervezzük kihozni, brutál sok anyagról van szó és a pótlása is egy vagyon lenne liaporból."

 

  Így igaz.  Rengeteg anyag lehordani majd a helyéra újat nagy munka.  Sőt a megmaradt  anyagot rostálással lehet menteni.

 

 

 

 

 " új párnafákat helyezünk le 50-60cm távolsággal, kiszintezve, majd erre jönne 18mm nútféderes OSB lap (vagy MFP) csavarozva,"

 Anno én is így csináltam, ráadásul a földszinten  , így oda kellett vízszigetelés is .

 A párnafák közé hőszigetelő anyag  és csak a réseket kitölteni száraz homokkal. A lényeg hogy vízszintes legyen. Majd erre az OSB... helyesen a nút-féderes megoldás mert csak azt lehet síkba rakni. Szegelni majd csavarozni  és a szeget kihúzni mert akkor nyikoroghat.

 

 Az OSB-re habfólia   4 -6 mm (ami a felére összenyomódik, rá a laminált padló. Nálam csak    5 mm -es és 15 éve megvan. A 12 mm-es tömegrendezvényeknél használatos.

 

 A beton ? Jó az is ha van 4 -6 hónapod a lakás használaton kívül helyezésére és azt a rengeteg anyagot  le és felhordod.

 A beton igaz  kb.  2 hét alatt eléri a szilárdságát..... de még félévig rengeteg vizet ad le... bezárni tehát nem szabad.

 A laminált élettartalmárol. Hát az igaz nem éri el a tölgyfa parketta akár 100 éves élettartalmát, na de azért lényegesen ólcsóbb. ha vigyáztok rá az 50 -et biztos elérheti.

 Ja nekem amúgy vannak  120 éves tölgy  park. burkolataim is. Nyekereg -nyikorog,  de ott van.

Előzmény: Újfundlandmenta (4547)
Újfundlandmenta Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4550

Jogos, 2. emeleti lakásról lenne szó, 1900-as évek környékén épült.

Előzmény: zöldeskékek (4549)
zöldeskékek Creative Commons License 2021.10.18 0 0 4549

 Jók az elgondolások, de azért azt tudni kellene nekünk, hogy földszinti vagy emeleti az a lakás ?

Előzmény: Újfundlandmenta (4547)
e30nick Creative Commons License 2021.10.18 0 0 4548

Lehet nem leszek konstruktiv, de azt a laminalt padlot ketszer is gondold at! Aztan ha meg mindig laminalt padlot szeretnel, akkor addig gondold ujra, amig arra a kovetkeztetesre nem jutsz, hogy a regi parkettat kell ujra rakni, felcsiszolni, lakkozni. A laminaltnal szarabb anyag nemigen van, talan a linoleum. :) Lerakod, aztan par ev utan kezdheted elolrol az egeszet, tok mindegy milyen kopasallosagot, nedvessegallosagot stb hazudnak ra. Ha mindenkepp buko a regi parketta, akkor is valami olyan anyagot valasztanek, ami fabol van.

Előzmény: Újfundlandmenta (4547)
Újfundlandmenta Creative Commons License 2021.10.18 0 0 4547

Sziasztok!

 

Régi 102m2-es nagypolgári lakásban cserélnénk a meglévő parkettát, mert hullámos, megsüllyedt, elkopott, nem menthető. Az épület poroszsüveg födémmel rendelkezik, 20cm salakos feltöltés a párnafák alatt. A parkettát a deszkákkal és párnafákkal együtt elbontanánk és a salakot is eddig a mélységig termelnénk ki (~4cm). A teljes 20cm salakot nem tervezzük kihozni, brutál sok anyagról van szó és a pótlása is egy vagyon lenne liaporból. Ezután két lehetőséget látok, ebben kérnék tanácsot:

 

1. Elegyengetjük az aljzatot, új párnafákat helyezünk le 50-60cm távolsággal, kiszintezve, majd erre jönne 18mm nútféderes OSB lap (vagy MFP) csavarozva, amire érkezne 5mm-es polisztirol padlóalátét és 12mm-es laminált padló. A párnafák közé kvarchomokot töltenénk vissza. Viszont felmerült az is, hogy a párnafák közé 50mm-es RockWool Multirock kőzetgyapotot, vagy 50mm lépésálló EPS-t helyezzünk. Mindenképpen szükséges a homokfeltöltés, vagy ha a párnafákat egymáshoz rögzítjük keresztirányban, akkor mehet a kőzetgyapot/EPS? Ha kőzetgyapot, akkor fóliát érdemes rátenni, hogy ne porozzon fel a lakásba?

 

2. Elegyengetjük az aljzatot, erre jönne 40mm EPS, majd 40mm betonréteg. A salak és parketta kiemelésével és az új rétegrend kialakításával a terhelés +26kg/m2 lenne a födémen, ami jóval a tervezett normál terhelés alatt lenne (~150kg/m2), statikussal egyeztettük. A betonra párazáró fólia, 5mm-es polisztipadlóalátét és 12mm-es laminált padló érkezne.

 

Melyik megoldást javasolnátok a kettő közül, vagy van-e esetleg a fentiektől eltérő megoldás? 

noybi Creative Commons License 2021.03.27 0 0 4546

Köszönöm!

Előzmény: Mariusi (4545)
Mariusi Creative Commons License 2021.03.27 0 0 4545

  Nyáron  3 -4 nap télen  egy hét !!

Előzmény: noybi (4544)
noybi Creative Commons License 2021.03.26 0 0 4544

Sziasztok!

 

Nem találtam semmi konkrétumot arra vonatkozóan, hogy Supralux GEMINI 2 komponensű parkettalakk felhordása után mennyi idővel múlik el a szaga.

Tudtok valami becslést adni erre? Utoljára vagy 30 éve volt szerencsém ilyen lakkal lekent parkettához és már nem emlékszem.

 

Köszi!

 

gold71 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4543

Jó szakemberek csinálták,abban a reményben írtam hátha valamelyik nagy tapasztalatú mester bele futott már ilyenbe.

Előzmény: halaloszto (4542)
halaloszto Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4542

Tul sok viz?

Előzmény: gold71 (4541)
gold71 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4541

Mitől púposodik fel a pár napja kiöntött aljzatkiegyenlitő ,4x4es szoba közepén ?Régi családi ház beton alap nivogrund alapozóra került a  Mapei ultraplan eco 20.40x40cm es részen reltáskásodott,felvertem alapoztam majd kijavitottam és jobb oldalán egy másik hasonló darabin szintén felvált pár nappal később,azt us kijavitottam majd az első hiba bal oldalán is felvált hasonlóan.

Frua Creative Commons License 2020.02.14 0 0 4540

Hasonló cipőben járok a parkettával. Végül hogy oldottad meg milyen lett?

Előzmény: kingoftailor (4320)
Péter Kaltenecker Creative Commons License 2020.02.05 0 0 4539

Szia, 

Hasonló laminált lerakás előtt állok, érdeklődnék, ennyi idő után mik a tapasztalatok? Köszi

Előzmény: Misa345 (4442)
Téli nap Creative Commons License 2019.12.30 0 0 4538

  Mondjuk ez a hiba speciel anyaghiba is lehet.

 

  Pl. nem volt elég száraz az az anyag.

Előzmény: Guernica (4537)
Guernica Creative Commons License 2019.12.29 0 0 4537

A recsegő parketta topikban (70. bejegyzés) és itt is olvashattatok már Szente Sándor (parkettas.hu) hitvány munkáiról. Ne dőljetek be neki!!! inkorrekt megbízhatatlan, ráadásul a saját konkurenciáját hibáztatja azért mert a fórumon negatív vélemények jelentek meg róla. Drágán dolgozik és szarul. Szánalmas az ember!!! Én az ügyfele voltam de csúnyán átvert, pár kép a néhány éve átrakott parkettámról, amik szerintem önnmagukért beszélnek, ocsmány hézagok, pontatlan lerakás, recseg, mozog, pereg ki a tömítő anyag...stb :(

marmande Creative Commons License 2019.11.26 0 0 4536

Sziasztok!

 

20 évig padlószőnyegünk volt, nem részletezem, rémes volt. Aztán laminált padlót tettünk fel. Kopik, karcolódik, foltos lett, de a padlószőnyegnél még mindig jobb, mert legalább könnyen tisztítható.

Legközelebb hajópadlót szeretnék rakatni egy kb. 20 nm-es szobába. Milyen típust ajánlotok?

Találtam egy oldalt, ahol egész szépek vannak, de fogalmam sincs milyet vállasszak, mert sosem volt hajópadlóm. Egyáltalán mennyi az élettartamuk ezeknek? Mik az előnyeik és hátrányaik a laminált padlóhoz képest?

 

 http://www.skandinavfatelep.hu/termekeink/hajopadlo

zöldeskékek Creative Commons License 2019.11.16 0 0 4535

Nálunk  mindet 50 cm -re rakták.

 22 mm -es vastagságú volt a hajó padló. Ja nem az volt hanem parketta.

 Igaz volt közben egy un. vakpadló is.

 

Előzmény: tamáspapa (4534)
tamáspapa Creative Commons License 2019.11.15 0 0 4534

Sziasztok!

 

Nem találtam a kérdésemhez közelebbi topikok, ezért itt teszem fel, remélve, hogy választ kapok:

 

hajópadló alá a padló vastagságától függően milyen tengelytávolságra kell elhelyezni 50 mm széles párnafát,

ha a padlóvastagság 16-19-22-25 mm ?

 

Előre is köszi.

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2019.09.25 0 0 4533

 Lehet a parkettákat felmosni,

 csak nem bő vízzel !  Tény hogy a napi felmosás egy őrültség !!

  Majd 90 éves  tölgy parkettáim vannak   15 éve volt csiszolva és lakkozva. Havonta egyszer nedves ruhával áttöröljük !!

Előzmény: zsero (4523)
zsero Creative Commons License 2019.09.22 0 0 4523

Ezt találtam a garanciajegyben, így vastag betűvel kiemelve:

A készparketta száraz vagy alig nedves- legfeljebb ködnedves- ruhával illetve szakkereskedésben kapható padlóápoló szerekkel tisztítható, de használata során óvni kell a nedvességtôl. Felmosni tilos!

Ez szerintetek komoly? Parkettás lakásokban nőttem fel, és minden komolyabb takarítás alkalmával felmostunk, igaz azok lakkozottak voltak, nem olajozottak. Most egy olajozottat nem lehet felmosni soha?

Előzmény: zsero (4522)
zsero Creative Commons License 2019.09.22 0 0 4522

Sziasztok, sikerült a parketta lerakása az egyik szobában (hihetetlen milyen pontos a Befag illesztése), két kérdésem lenne:

1. A parketta gyárilag készre olajozott, de nem igazán tűnik ellenállónak így frissen felrakva, én semmiféle olajos vagy selymes hatást nem érzek rajta. Háló ill. nappali szobában lesz, tehát nem igazán fogja érni víz, de érdeklődnék, hogy nem éri-e meg frissen felrakás után egyszer átkenni olajjal? Konyhai pultoknál tapasztaltam meg hogy a gyári olajozás kb. semmit nem ér és át kell kenni magunknak is hogy pl. a mosogató mellett ne menjen tönkre.

2. A szegőlécből mire kell figyelni, melyiket lehet ragasztani? Bármelyiket aminek sima a háta (MDF, tömörfa, stb. mind jó?). És milyen ragasztóval? Én erről a Soudal Neoprén Szerelőragasztó 48A-ról találtam információt: https://www.soudal.hu/diy-ragasztok/item/385-neopr%C3%A9n-szerel%C5%91ragaszt%C3%B3-48a

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!