Keresés

Részletes keresés

dave_dömper Creative Commons License 2019.01.26 -1 2 33808

Milyen érdekes, hogy a mai szombati modellbörzén az egyik standon 3, azaz három újszerűnek látszó

példány díszelgett egy közismertebb kereskedő standján. Elhaladva előtte, meg sem mertem kérdezni,

hogy mennyit kóstálnak ezek a szépségek, mert attól is féltem, hogy olyan összeg hangzik el, aminek

hallatára kinyílik a bicska a zsebemben. Ám sajnos nem volt nálam bicska, így eltekintettem a puszta

érdeklődéstől is. Amúgy meg úgy látom, hogy (legalábbis ottanság) a modellbarát világ valami nagyon

rémesen furcsa, fásult beletörődéssel vette - veszi ezt tudomásul, ahogy eddig is lényegében ezt tette,

nem lévén semmiféle ráhatása erre a "árfeltorna" - mutatványra.

Előzmény: SKL14 (33807)
SKL14 Creative Commons License 2019.01.26 0 25 33807

Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer a üzlet, aki megbízott hazai vasút modellezésben jártas "kivitelező(ke)t", hogy készítsenek az ő megrendelésére bizonyos darabszámú itthon hiánycikk termékeket. A bolt ezeket eladta mondjuk 35 egységért, majd csend. Közben a viszonteladó dílerek szépen feltornázták a használt árakat. Aztán a bolt - aki pontosan tudja mennyire lenne igény - újra kihozott egy szériát mérsékelt darabszámmal, de már 50 egységes áron, mert hát ha a dílerek ennél többért is el tudják adni használtan miért ne, aztán ismét szünetel a gyártás, a dílerek a hiány miatti igényt kielégítve szépen megint tolják felfele a használt árakat... Aztán kezdődik minden elölről, megint kihoz a bolt néhány darabot ami immár 75 egységért is simán elmegy, hiszen használtban már a 100+ ot s megadják érte... Sebaj a következő (nagyon kis) széria majd kiéheztetési idő után már úgyis 100-ért fog menni a boltból, talán  - némi szockó beidegződéssel - megkent boltosokkal, hogy "lécci ha lesz rakj már félre nekem egyet... kettőt... meghálálom" ... végül is mindenki jól jár: a kivitelezők, az üzlet, az eladó, a kőgazdag gyűjtő, díler... kell ennél több?...  ... ja a modellezők, azok kik?....

 

...Nem is értem miért jutott ez az egész az eszembe, gondolom nektek sincs ötletetek.

Azt leszögezem, hogy a valósággal nyilván még csak véletlenül sem létezhet semmi párhuzam... 

 

 

ui.:

Visszaolvasgatva a hozzászólásokat az itt lévők közül min. két - -t várok :)

xabi75 Creative Commons License 2019.01.26 0 1 33806


Az Piko volt, ez meg Brawa, de ez sem Halbi :)

Igazatok van!

Előzmény: nazareth (33805)
nazareth Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33805

Olvass vissza. December 28-án ugyanezt kérdezted, és ugyanez a válasz jött rá... :)

Előzmény: xabi75 (33803)
benbe Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33804

A vezetőálláson kívül semmi nem használható, mivel az egy Silberlinge (nyugatnémet kocsi), és nem Halberstadti (ami keletnémet).

Előzmény: xabi75 (33803)
xabi75 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33803


Sziasztok!

Segítséget kérnék, a Brawa 2019-es újdonság katalógusában találtam egy 46535-ös cikkszámú vezérlőkocsit.

Ebből magyarosítással lehet készíteni Halbi vezérlőt?

Köszönettel:

Cs.

AlkoholPista Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33802

Az ACME V63-nál nem tudom eldönteni, hogy az olasz cég nem akarja, mert 100 db-nál nagyobb potenciált nem lát benne - és azért nem szedi elő újra a kliséket - vagy hajlandó lenne rá, ha a magyar modellboltok összedobnák rá az előleget és kvázi lerendelnék. Utóbbi estben gondolom nehezen jön össze az a nagykeráras 7-8 mila tőke, előző esetben meg nem lehetne eljátszani azt egy több száz darabos legyártásnál, európai terítéssel, hogy itthon kiteszik a boltba mondjuk 140000-ért miközben az eBayről meg levadássza a kissé rutinosabbja 100.000 forintnyi euróért, postával. Anno mindkét nagyobb magyar Roco dízelemet onnan vettem újonnan és egy közel egy 10-est spóroltam darabján. Jó, akkor az euronak nem volt ilyen durva az árfolyama.

Előzmény: m0L (33772)
AlkoholPista Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33801

A szociban gyakorlatilag ez az egyféle létezett. 99% rá az esély hogy ez volt eredetileg.

Előzmény: Shogo84 (33777)
AlkoholPista Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33800

Köszönöm. Támpontnak jó, mert nagyon nem publikusak mostanában az általad leírt okok miatt. Tehát ha valaki bekínál 60-ért egy patika állapotút, azt azonnal meg kellene vennem. Az egyik bedolgozót sikerült megismernem személyesen is, tudtam, hogy lesz Szili, mert tavaly vagy 200 db várt lefestésre, kvázi már össze voltak rakva, ámde az ismert okok miatt ez csak apránként megy piacra ki, mert a megbízónak ennyire van gondolom pénze. Azért ha belegondolunk sok munka van vele és több alkatrészt már készen meg kell venni hozzá. Nem hinném, hogy 2000 Ft-ért kimaszkolják és lefújják, van az 10 ezer is/db számlával. Alapanyag, fröccsöntés, összeszerelés, Fuggerthnek, jó ha marad rajta egy netto 10-ese a végére. De nem szeretnék senki zsebében sem turkálni. Nagy biznisz csak nagy tőkével lenne mögötte, ami már nincs, hiszen napi 10-15 darabot is el lehetne adni az országban.

Előzmény: xabi75 (33798)
xabi75 Creative Commons License 2019.01.26 0 0 33799


Én próbálkoztam ezzel, személyesen is, azt mondták, beállítanak a 'sorba', de nincsen sok értelme, mert nagyon sok e-mail-t kaptak már Szili ügyben. Azt is mondták, hogy figyelni kell a webshopot (bár nem mindig teszik fel, mert nem kapnak sokat egyszerre belőle).

Előzmény: Törölt nick (33792)
xabi75 Creative Commons License 2019.01.26 0 1 33798


65.000

Előzmény: AlkoholPista (33794)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.26 -4 2 33797

Már leírtam, miért exkluzív (értsd: kizárólagos) modell a Szili, nem ismételném. Hidd el, együttérzek mindenkivel, aki bármi oknál fogva nem tud hozzájutni bármilyen áhított modellre - de ez nem írja felül az általam ismert tényeket.

Előzmény: Zolivonat72 (33796)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.01.26 0 3 33796

Én értem,hogy mit jelent de szerintem Te nem érted mert akkor nem használtad volna a Szilire:-) A Szili nem exkluzÍv modell egyik szempontból sem de ez egy meddő vita ezért nem is vitatkozom veled tovább mert teljesen felesleges.Kicsit legyél empatikus ( együttérző ) azokkal akiknek nem jut belőle vagy nincs rá pénzük mert indokolatlanul túl van árazva ( én nem tartozom ide mert engem hidegen hagy a Fuggerth összes modellje ) és hidd el más lesz a véleményed.

 

Béke veled!

Előzmény: kavicsasínen (33791)
AlkoholPista Creative Commons License 2019.01.25 0 0 33795

Az enyémet kereken 10 éve vettem az itteni börze topikból 27000-ért. Soha nem felejtem azt a trehány csomagolást ahogy az illető Győrből feladta: a gyári dobozt betekerte egy barna csomagolópapírba egyszer, azt csá. Magasról sz@rt rá, hogy ezeket a küldeményeket a postán 2-3 méterről hajigálják legalább 3 alkalommal szortírozáskor. Gondolom egy kisgyerek lehetett. Hogy nem tört le róla semmi, most sem értem. Vissza kellett volna küldenem, de nem foglalkoztam vele, akkor meg azért nem vettem még egyet, mert úgy voltam vele, akkor veszek amikor akarok, hiszen nem volt belőle bolti hiány, 30-ért zsír újat adtak.

AlkoholPista Creative Commons License 2019.01.25 0 0 33794

Bunkó dolog ha megkérdezem, hogy mennyi volt a bolti ára tavaly?

Előzmény: xabi75 (33776)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 33793

Ahamm. Az!

Előzmény: nazareth (33783)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 0 0 33792

Azért évi 5 darabnál több készül. A webshopba pedig egy ideje nem teszik fel a teljes készletet. Be kell menni az M&H-ba. Ha szeretnél “előrendelni” akkor is. Nem telefonozni kell, meg a webshopban kívánságlistázni (mint dedóban) hanem személyesen. Pont a nepperek miatt van így.

Előzmény: Zolivonat72 (33789)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -2 1 33791

Ha nem érted a kifejezést, kérdezz, elmagyarázom szívesen.:)

Szóvak Te ismered a darabszámot..elismerésem.:)

Előzmény: Zolivonat72 (33789)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 33790

bocs exkluzÍv*

Előzmény: Zolivonat72 (33789)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.01.25 -2 4 33789

Kizárólagos forgalmazó az M&H hahaha.Csak pont nála nincs Szili. Az évi 5db-ot meg a "3 percig van és utána nincs" inkább azt hagyjuk mert az azzal egyenlő,hogy nincs.Meg,hogy hagyjuk a neppereket.Hát hagynák is a modellezők a neppereket ha a kizárólagos ( bocs ahogy te  nevezed eckluzÍv )forgalmazónál lenne Szili de nincs. 

Előzmény: kavicsasínen (33781)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -2 2 33788

M&H-ban meg Quabla festésű, Fugerth-alapú vagonok vannak. Szóval gyártás van, "csak" gyári Fugerth nincs.

Előzmény: kavicsasínen (33787)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -9 3 33787

Nyers kaszni sosem volt kapható tudtommal, egyéb alkatrészek időnként.

Vagonok a Nagyszöllős utcai bolt kínálatában is voltak, ha jól tudom, saját összeszerelés.

 

Szerintem senki nem mondja, hogy rendben van ez a helyzet, de amíg kb. mindenki a sötétben tapogatózik az okokat illetően, kár összeesküvés-elméleteket, saját teóriákat gyártani. Persze lehet, csak feleslegesnek érzem.

Előzmény: Bakterbisztro (33786)
Bakterbisztro Creative Commons License 2019.01.25 -1 2 33786

Ez igaz, az álhírek sem tesznek jót, de azért csak felvetődik a kérdés, hogy gyárt a Fuggerth

Pótalkatrészek, nyers kasztni kapható? Ugyanígy, M41, és vagonok? Kérdezd csak körbe a börzén a korrekt árusokat, multkor már mozdony súlyt sem lehetett kapni. Csak a tisztán látás végett... Honlapjuk megszűnt tudtommal, FB legutolsó bejegyzés 2016-os, semmi hír róluk évek óta.

Aztán a nagy néha boltban megjelenő modellek ára meg csak emelkedik, már irreális mértékben. Rendben van ez így?

Szóval ez a "mindenki más hibás ezért" felfogás sem teljesen oké számomra.

Előzmény: kavicsasínen (33782)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -10 0 33785

Akkor ne magyarázd félre, egyszerű.

Előzmény: Bakterbisztro (33784)
Bakterbisztro Creative Commons License 2019.01.25 -1 3 33784

Így van kizárólag ott kapható tehát monopol helyzetben van. Annyiért árulja amennyiért csak akarja.

De így, hogy Exkluzív modell, továbbra sem igaz mivel az exkluzív ebben a kontextusban már további jelentéssel bír (és így az ára sem indokolt). Kérdezz meg bárkit ezt fogja mondani.

Befejeztem a nyelvészkedést, csak nem szeretem a félremagyarázást, félrebeszélést.

Előzmény: kavicsasínen (33781)
nazareth Creative Commons License 2019.01.25 -1 0 33783

Ez az Üres nevű emberke azonos az itt mindenféle kéziszerszámneveken regisztráló, egyébként nem túl szépbeszédű fazonnal?

Előzmény: Törölt nick (33771)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -4 3 33782

Amúgy szerintem sokkal többet tettek az árak felhajtásáért azok, akik időről időre azt terejesztik, már nem gyárt a Fugerth, megszűnt a cég, stb.

Előzmény: Törölt nick (33771)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.01.25 -8 2 33781

A kizárólagos forgalmazó az M&H, tőle tudod megvenni, vagy olyan modellbolttól, aki tőle vette. A neppereket most hagyjuk.

Ha nem érted a szó jelentését, ne velem hadakozz lécci.:)

 

Igazad van, miattam is alakult ki ez a helyzet..:D Szerintem megyek, és átgondolom az életem, hátha máshogy alakul eztán a Szili pályafutása.

 

Amikor a Szili 30 körül volt, akkor sem számított olcsónak.

 

Előzmény: Törölt nick (33771)
M.VIII Creative Commons License 2019.01.24 0 1 33780

Hm...én még egy jó 9 éve vettem 25 ezerért. Felröppent a hír, hogy nem lesz több, ha tudjak, szerezzek. Csak győrben volt kapható, talán 2 darab. Le is csaptam rá. Mindig is szerettem az egyedi darabokat, így elhatároztam, hogy ez is az lesz. Egy kedves ismerős segítségével történt. Talán lemarattam a kasznit, vagy kaptam nyerset-már nem emlékszem. Kicsit lecsiszoltam, kijavítottam az apró hibákat, lecsiszoltam a táblákat. Egy rakat furatot készítettem, mint pl. az ütközők alatti kapaszkodó, kürt előtti rácsnak, stb. Eltüntettem a forgóvázakról a lépcsőfuratokat. És hogy mi benne a különleges? Hiszen sokan csinálnak ilyesmit. Csakhogy én visszaküldtem a Fuggerthnek, akik újra lefestették. Tehát nekem van egy gyári egyedi szilim. :)

xabi75 Creative Commons License 2019.01.24 0 2 33779

Ő az:

Előzmény: xabi75 (33776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!