Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 172
Egy gyanús dolgot találtam eddig: a kapcsolót folyamatosan nyomni kell, nem lehet rögzíteni. Hibás a kapcsoló, vagy elképzelhető ilyen konstrukció?
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 171
Bocs a duplázásért, abban a 40 percben, amíg próbáltam elküldeni a hozzászólásom, úgy látszik, egyszer sikerült. :-(
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 170
Távol áll tőletek minden, ami a politikai topikokra jellemző, ott ugyanis nem sikerülne három hozzászólásból ilyen szépen egyetértésre jutni. :-)

Vettem egy Tesco gazdaságos felsőmarót. Remélhetőleg nem húz se balra, se jobbra. :-) Olyan volt az ára, hogy aláment a kockázatviselési ingerküszöbömnek. A márkája Gérex (a leírásban lévő fényképeken Rondy), kínai, 6-8mm-es, 900 W, műanyag csúszótalpbetét, párhuzamvezető, másológyűrű, központosító csap körmaráshoz, revolveres mélységütköző, fordulatszám szabályzó, +3 maró(gyilkoló)fej, meg valami rugós izék, amire még nem jöttem rá, hogy mi. Állítólag van rá 1 év garancia is. 9460 Ft-ba került.

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 169
Távol áll tőletek minden, ami a politikai topikokra jellemző, ott ugyanis nem sikerülne három hozzászólásból ilyen szépen egyetértésre jutni. :-)

Vettem egy Tesco gazdaságos felsőmarót. Remélhetőleg nem húz se balra, se jobbra. :-) Olyan volt az ára, hogy aláment a kockázatviselési ingerküszöbömnek. A márkája Gérex, kínai, 6-8mm-es, 900 W, műanyag csúszótalpbetét, párhuzamvezető, másológyűrű, revolveres mélységütköző, fordulatszám szabályzó, +3 maró(gyilkoló)fej, meg valami rugós izék, amire még nem jöttem rá, hogy mi. Állítólag van rá 1 év garancia is. 9460 Ft-ba került.

rferi Creative Commons License 2004.02.10 0 0 168
A bükk az egyik legtöbbet dolgozó fajta fa.
Hosszában mennyit rövidült?
Előzmény: halaloszto (164)
rferi Creative Commons License 2004.02.10 0 0 167
Kedves Erzsébeti!

Távol áll tőlem minden, ami a politikai topikok sajátja, és ami megbánthat TÉGED, vagy akárki mást.
Átolvastam mégegyszer amit írtam, nem volt sértő, kérlek ne sértődj meg.
Azt hittem vitázunk, mert véleménykülönbség van közöttünk.
A vita, észérvekkel megtámogatott vélemények felsorakoztatását jelenti nálam.
Ha nem tudtalak meggyőzni az nem baj, nem bánom, egyszerűen csak elmondtam az érveimet.
-
És én is szeretlek! :--)))

Előzmény: Erzsébeti (166)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.02.10 0 0 166
hmmm. eltűnt egy hozzászólásom...
nem baj.. elmentettem txt-be.. mostanában nagyon szar az INDEX, meg a tar.hu:(((
Még a közleményekben is megnéztem, de nem törölték...
Az az érdekes, hogy én pl láttam a topicban már kb 1 órája mikor írtam, most meg nincs sehol...

--------------------------------------------------
Hali!

Nem tudom téged mi irritál bennem, de nem is érdekel.
Én leírtam egy szakmai véleményt, amit nem a kisujjamból szoptam. Te meg, gáncsoszkodsz.
Tudod mit? Legyen igazad, én nem vitázni jöttem ide, hanem segíteni.
Nem ez az első topic, ahol ezzel a hozzáállással találkozom...
Szinte már kezd a többi topic is lesűllyedni a politikai topicok színvonalára:(
Én nem hiszem, hogy nekem lenne szükségem a topic látogatására, hanem úgy gondolom, hogy másoknak,

akik idejárnak jó lehet az amit én csinálok. Lehet, hogy tévedek.

Ja!
Én is szeretlek!:)

Erzsébeti

Előzmény: rferi (160)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 165
És ha a lemez le van lakkozva, akkor tud még nedvességet leadni/felvenni?
Előzmény: halaloszto (164)
halaloszto Creative Commons License 2004.02.10 0 0 164
A komoly meretvaltozasra lattam egy brutalis peldat.

A budakalaszi brico storeban kiraktad bemutatora egy konyhabutort, tomor bukk ajtokkal, a szokasos keretes, betetes moka. Gyonyoru volt, egy csomot simogattam, amikor lattam. Egy hoonap mulva, amikor ott voltam, a betetek kb 3! cm-t mentek ossze. Mivel szerencsere nem voltak a keretbe ragasztva, nem kozepen hasadtak kette, hanem csak kijjebb jottek a horonybol, es mivel okosan volt megcsinalva meg a 1.5cm mozgas sem volt eleg, hogy kicsusszon, res keletkezzen. viszont mivel le volt lakkozva, es az ujonnan felszinre kerulo resz meg nem, igy is iszonyu rondan nezett ki az egesz. Mondjuk ez szaliranyra meroleges, mert ugye ebben az iranyban tobbszorose a meretvaltozas a hossziranyunak. Ez is a gond oka, mert ugye a betet igy horizontalisan kisebb lesz, a keret meg nem, mert abban a visszinteseknek vizszintes a szaliranya.

vajk

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 163
Erzsébeti nyilván a szélsőséges esetről beszél, amikor mondjuk egy szobaszáraz pallót kiraksz az esőbe.

A rétegelt lemezzel szvsz az lehet a gond, hogy többnyire légszárazan veszed, és bútort csinálsz belőle. Az asztalos megteheti, hogy felhasználás előtt a leendő szobai környezethez hasonló helyen tárolja, a barkácsoló ezt nem szokta megvárni. :-)A szobai száradás közben el tudom képzelni, hogy rendesen összemegy a téli fűtési időszakban.

Előzmény: rferi (160)
preziosilla Creative Commons License 2004.02.10 0 0 161
nem tudod véletlenül milyen fólia az...? én max a Dc-fix-et ismerem, de azzal nem állnék neki áttapétázni, rosszak a tapasztalataim...
Előzmény: halaloszto (157)
rferi Creative Commons License 2004.02.10 0 0 160
Méterenként két és fél centi hosszában!!!Ne szórakozz már!
A világon semmit nem lehetne megcsinálni belőle!A tetőmről szétcsúsznának a cserepek a szarufa hosszában, a tetőlécek szétdöntenék a szarufasorokat, egy ajtót nem tudnál betenni a házba, mert két méter magas, és az öt centit jelentene!
A szokásos 30%-70% közötti rel. páraváltozás esetén ez kizárt!Legfeljebb akkor lehetne, ha tocsogósra beáztatod a fát, de még ezt is kétlem, mert akkor meg a hordókkal volna baj.Nem lehetne rendesen meghatározni az űrtartalmát sem!Pedig meg szokták tudni!
Előzmény: Erzsébeti (159)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.02.09 0 0 159
Hali!

Nem teljesen, az biztos:)
A dagadás miatt ha nútba teszed ezért sem szabad "cupposra" vágni a lemezt...

Szerinted nem fog változni dagadás közben csak a vastagságában. Ez téves. Igenis mérhető a fa hosszirányú alkváltozása!
Pl ha egy 2" pallót nézünk, akkor 6 fm hosszban egy teljesen kiszáradt (kiszárított) palló akár 10-15 cm is tud "nyúlni" miközben vizet vesz fel!!!
Szal nem kell lebecsülni a fa méretváltizását.
Hidd l a rétegeltlemez, hálás egy anyag, de az sem tudja elfeledtetni, hogy ez bizony egy fa.

Erzsébeti

Előzmény: rferi (153)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.09 0 0 158
Megunván a tar.hu hülyeségeit, elköltöztettem a fényképeimet. Az új cím: http://beam.to/jbnd-007/Fotok
halaloszto Creative Commons License 2004.02.09 0 0 157
Egy ismerosnel lattam egy speci foliat, amit direkt ajtok foliazasara talaltak ki. Ugy letapetazta vele a natur bena ajtot, amit a lakasfelujitashoz vett (tehat vadi uj, glettelni persze kellett) hogy meg egesz kozlerol is azt hittem, hogy iszonyu profin banik a srac a zomancfestekkel. Persze van fautanzatos is, az is ugy megcsinalhato, mintha gyari foliazott ajto lenne. Ez a folia jo vastag, es tok szepen behajthato a sarkokba. En is rahajtanam az elere is, rajtahagynam az elfoliat csak finom csiszolopapirral megigazitanam az eleket.

vajk

Előzmény: PETYUS (156)
PETYUS Creative Commons License 2004.02.09 0 0 156
Úgy ragasztanám, ahogy a könyvkötők a fedőlapot, vagyis áthajtanám a szélén a belső oldalra.
Apám csinált meg egyszer így egy régi kopott íróasztalt kb. 30 éve, azóta is rajta van a tapéta.
Az olyan vékony, kissé nyújtható, famintázatú öntapadó műanyagfólia volt.
Előzmény: preziosilla (154)
PETYUS Creative Commons License 2004.02.09 0 0 155
Ezért javasolnám az L profilt, laza lötyögősre méretezve és acetáttal beragasztva. Az nem köt rideg keményre, enged annyi mozgást amennyi egy félméteres rétegelt lemeztől kitellik. Ráadásul az L profilban akkor sem nyomja szét a hornyot, ha vastaxik.
Előzmény: rferi (153)
preziosilla Creative Commons License 2004.02.09 0 0 154
hmm. köszi :) megpróbálom... csak ne lenne egy egész falnyi beépített szekrényről szó... :( ha hőlégfúvót használok (ez az egyszerűbb asszem), az nem sérti meg a külső-belső borítását a bútorlapnak? az nem jön le? akkor azt letapétáznám. tapétában nincs véletlenül tapasztalatotok, hogy mi az, ami legkevésbé jön le a használattól? vagy inkább tegyek föl vékony kis díszléceket közvetlenül a szélére...
Előzmény: Erzsébeti (152)
rferi Creative Commons License 2004.02.09 0 0 153
Nem értünk egyet....
A dagadással semmit se tudsz kezdeni, se a fánál, se a rétegelt lemeznél, ragasztás nélküli esetben se.
Mert ugye az szétnyomja a keretet.
A zsugorodással viszont komoly baj van.Egy remek szekrényem tönkremenetelén tanultam meg, hogy amikor zsugorodik, akkor a fa elreped egy irdatlan pattanás kiséretében a szál mentén, mert beragasztottam.
A kereskedelemben kapható összes ajtó, amiben rétegelt lemez van (pl. IKEA), plusz az az elég sok, amit én is csináltam magamnak viszont ellentmond neked, mert mind kiválóan működik, és be van ragasztva.Azt nem írtam, hogy nincs mozgása a rétegelt lemeznek, de nagyságrendekkel kisebb, és ez elég is a boldogsághoz.
Amikor vizet vesz fel, a _vastagsága_ viszont erősen megnő.Arrafelé dagad.
Előzmény: Erzsébeti (148)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.02.09 0 0 152
Hali!

Ha valóban "élfóliáról" beszélünk akkor szerintem le lehet azt szedni:)
Két félét ismerek, az egyik amit ma gyak minden élfóliázásnál használunk, és ezt olvadóragsztóval tesszük fel a helyére. Ezt mint a neve is adja melegítve lehet akár le-, ill. feltenni.
A másik ami régebben volt használatos (szerencsére nem sokáig:)) sokkal vatagabb volt, és ezt valószínűleg valami Palma (FIX, TEX) ragasztóval szerelték. De aggódni akkor sem kell, mert mind a két féle ragacsot le lehet hővel venni:)
Ehhez mi vagy közönséges vasalót, vagy hőlégfúvót használunk.
A másodsorban említett anyagot mindenképpen egy papíron keresztül (újságpapír) szabad, mivel ez a vastag éltakaró hőre lágyuló, és szépen összekeni a vasaló talpát:(

Erzsébeti

Előzmény: preziosilla (151)
preziosilla Creative Commons License 2004.02.08 0 0 151
rataplan, rataplan...:) hát igen.
ez normál bútorlap, ill. nem teljesen sima a felülete, kicsit érdes, de én is ettől féltem... a tapétával az a bajom, hogy a használattól feljöhet a széle, és akkor még nem beszéltem arról, hogy a diószínű élfóliákkal mit csinálok :) ugye. tudtommal valamit újra élfóliázni nem nagyon lehet, mivel az előző leszedhetetlen. vagy nem? azért köszi :)
Előzmény: PETYUS (150)
PETYUS Creative Commons License 2004.02.08 0 0 150
Na lám, a markotányosnő a Végzet Hatalmából.
Ha olyan famintázatú vagy akármilyen színű laminált vagy fóliázott bútorlapról van szó, akkor szerintem nincs olyan festék, ami megmarad rajta.
Vannak viszont olyan öntapadó tapéták, amivel be lehet vonni.
Előzmény: preziosilla (149)
preziosilla Creative Commons License 2004.02.07 0 0 149
Sziasztok! Tudtok-e nekem abban segíteni, hogy bútorlap szekrényajtókat hogyan tudnék átszínezni anélkül, hogy lecserélném az összeset? Gondolok itt festésre, tapétázásra (inkább az előbbire), de félek, hogy ledobja a festéket a műanyag...vagy a használattól lepereg. Nincs valami ötletetek?
Erzsébeti Creative Commons License 2004.02.07 0 0 148
:)

Tévedsz...
A rétegelt lemez is tud száradni (összemenni. és dagadni is..
Ez is fából van...
De csak gondolj bele, ha fából van, ami tudjuk, hogy higroszkópikus anyag (magyarul le, illettve fel tud venni a környezetévől vízet). Ha éppen felvétel állapotában leledzik akkor csak egyszerű paraszti logika kell hozzá, hogy belássuk, hogy ha valamivel több lesz benne annak valahol meg kell jelennie mint töblet... És ez a dagadása.
Igaz nincs akkora térfogatmozgása mint a nyers fának, de nem csak azért nem ragastóztják be, hanem azért is, mert a rétegeltlemez is hajlamos a vetemedésre, igaz ez szintén kisebb mértékű mint a nyersfánál... Ha be van kényszerítve egy nútba akkor nagyon szépen el tudja hajlítani a rajta lévő keretet. Ezért sem ragasztják be az asztalosok, csak kivételes esetekben.

Erzsébeti

Előzmény: rferi (147)
rferi Creative Commons License 2004.02.07 0 0 147
Mit értesz az alatt, hogy fél fokkal mellé csukódik?
A zsanért befészkelted az oldallapokba?Mert úgy pipec igazán, bár egy kicsit pepecs meló.
Illetve van, aki a zsanér szárnyainak az oldallapba egy vékony rést vág (ha a doboz a talpán van, akkor ez a rés függőleges), és abba becsúsztatja a zsanért.
Ekkor nem látszik a zsanérból csak a hengeres részének a csíkja.Persze ezt a legnehezebb megcsinálni.

-
Még a tábla beragasztása a fakeretbe témához annyit hozzátennék, hogy valóban az asztalosok nem szokták beragasztani, ha FÁBÓL van.Ezt azért kell, mert a fa a rostokra merőlegesen dagad-összemegy.
De ha RÉTEGELT LEMEZRŐL van szó, nyugodtan beragaszthatod, mert azt pont azért találták ki, mert szinte nulla a tágulása.Egymásra merőleges rétegekben ragasztják össze, és ezért mindkét méretirányban száliránya van. Ami nem engedi dagadni-összemenni.

Előzmény: halaloszto (146)
halaloszto Creative Commons License 2004.02.07 0 0 146
Ez a doboz, amit utoljara csinaltam. A digitalis fenykepezes es szinvisszaadas temara meg gyurnom kell.

Ja, es nem tudja valaki, hogy kellett volna a zsanerokat ugy felrakni, hogy ne egy fel fokkal melle csukodjon?







Törölt nick Creative Commons License 2004.02.06 0 0 145
Agyaltam ezen a marón is. Lehet, hogy el kéne halasztani a döntést, és most rferi-re hallagatva venni egy olcsó marót (Ferm vagy maximum B&D), és ha beválik jó, ha nem, akkor majd később venni másikat.

Mivel még nem használtam ilyen jószágot, nem igazán tudom megítélni, hogy a különböző tartozékok és funkciók közül melyek igazán fontosak. Ezért szeretném megkérni azokat, akik már régóta használnak marót, mondják el, hogy mik a legfontosabb szempontok a kiválasztásnál, mely tulajdonságokat használják a leggyakrabban (pl. párhuzamvezető, másológyűrű, külön finombeállító, revolveres mélységütköző, talpból kivehető, hanyatt szerelhető, teljesítmény több, mint X W, bemerülési mélység nagyobb, mint X cm, stb.)

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.06 0 0 144
Köszönöm az ötleteket, most már a bőség zavarával küzdök. :-) Az L-profilléc jó ötlet, de illene azért nekem kimarni azt a hornyot, nem? :-)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.02.06 0 0 143
igen, igazad van!:)

Tudod én egy aktív asztalos vagyok, saját műhellyel, és így megvannak azok a korlátaim, hogy nem nagyon tudok barkácsoló ember szemszögéből nézni:))
Nekem egyből az ugrik be ilyen kérdéskor, hogy én falcolom ki a lécet. Tényleg nem is jutott az eszembe a "pipaléc" vásárlás!:))

Erzsébeti

Előzmény: PETYUS (141)
PETYUS Creative Commons License 2004.02.06 0 0 142
... de a sarkait mégis inkább összefogaznám fecskefarkosra.
Előzmény: PETYUS (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!