Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 355
Kozben persze rajottem, hogy a lenyeg, hogy 120db-ot kell osszeragassz, es ha egy sablonod van, akkor csak egymasutan megy, ami sok ido, ha meg sok sablonod, akkor nagyobb melo a sablon csinalas mint az egesz.

Kitalaltam egy erdekes sablont:

Egy laminalt butorlapra lerakod a cuccokat, korben alkalmas helyeken a butorlapba fursz 8mm lyukakat. Ezekbe rakott tiplikk alkotjak a sablont. Ujrafelhasznalhato, ha van egy zacsko levagott tiplid, akkor nem nagy melo megcsinalni sem. Olyan lyukmintat nem talaltam, ami altalanosan jo lenne, barmilyen darabok ragasztasahoz, de a sablon anyagszukseglete igy is csak egy butorlap hulladek.

Egy sikba meg mindig kezzel kell lenyomni a cuccokat, de azert az nem akkora gond szerintem.


A sargak a tiplik, a zoldet teszed be eloszor, a keket masodszor.

A tipliket papirral, szigetelo szallaggal betekerve jusztirozhatod a szorossagot, es nem is lesz tamasztek ott, ahol a ragaszto kijon es beleragadhatna. (a laminatrol altalaban jol lejon).

Tkp tiplik helyett barmilyen lecdarab jo, ha az egyik oldala raadasul ives, es excentrikusan szogeled oda, akkor szorito is egyben, persze ez megint sok melova valtoztatja a dolgot.

a kepet mindjart feltoltom.

vajk

Előzmény: halaloszto (353)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 354
Szerintem csinálni kéne egy ragasztókalodát.
Az alapja valami nagyon sima és egyenes:laminált sima fehér pozdorja.
Erre kéne felrakni ütközőnek keményfa bakokat, pontosan beállítva.Az alapot a megfelelő helyeken kivágva, a lukon asztalos vagy G szorítót átdugva rögzíteni az elemeket, és egy másik szorítóval összeszorítani a ragasztást.
Egy lapon elférhet több ilyen blokk is, nem kell szétvágni.Egy ragasztás elvileg 3 szorító, kettő le, egy pedig össze.Hattal egyszerre kettőt szoríthatsz.Óránként egy tucat ragasztás, egy nap alatt megvan az egész.
Az alapra sütőpapír a leragadás ellen, vagy folpack.
Előzmény: GPF (352)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 353
Tapasztalatom szerint a problema az, hogy a ragaszto csuszik, es minel jobban nyomod, annal nagyobb az esely, hogy a vegen nem lesz pontos. Ha meg nem nyomod...

Szoval en mindenkeppen keszitenek pontos sablont, ami minden iranybol megvezeti. Ha ilyen ipari mennyiseget csinalsz, akkor nem lehet problema ugyanabbol a lecbol, amibol a cucc van sablont csinalni egy jol sik dologra, pl laminalt butorlapra. felragasztod a sablon darabjait, es amikor megszaradt atfurod, es odacsavarozod. Hogy a termek ne ragadjon a sablonhoz, zsirpapir.

Mindjart rajzolok egyet.

vajk

Előzmény: GPF (352)
GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 352
Tanácsot szeretnék kérni.
Hétvégén belekezdek egy nagyobb kocka vágó ragasztó melóba, mondjuk a vágást meg tudom csinálni.
De a ragasztáshoz kellenének ötletek. Nagyon sokat kell és nagyon pontosan. Pl T alakúra összeragasztani két rudat. Meg ilyesmik. Nem akarok tiplizni, mert az macerás, meg nem is annyira pontos. Az eddigi tapasztalatom az, hogy ha jó erősen összeszorítom, az eléggé tart.
De hogyan szorítsam össze, hogy biztosan merőleges legyen, középen legyen, pontos legyen...

(Úgy kell elképzelni, mintha kockákat ragasztanék teljes lapjukon, de a T-nél a vízszintes rész 3 kockából áll, azt egyben fogom kivágni...)

Van 4-5 pillanatszorítóm, de arra esély sincs, hogy azzal elmozdulás nélkül össze tudjam szorítani. Hajlandó vagyok egyszerűbb segédeszközöket csinálni ehhez a művelethez, de nem érzem, hogy meglenne a nagy ötlet.
Kb 300 kockányi mennyiséget kell ragasztanom, kb 120 elem, 70-80 ragasztás. Ráadásul nem egy hónapig akarom csinálni. A faragasztóm kb. 5-10 perc alatt köt.

rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 351
Miért ne lenne jó.Hegyi juhar.Az is juhar, csak egy fajta.Háromféle juhart árulnak a Zatikban ahogy látom, abból az egyik a hegyi.
Előzmény: GPF (345)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 350
Én tulképpen négyet használok, kettőt itt bent a mh-en, kettőt otthon.
Itt bent a monitorokat ezzel szedjük szét-rakjuk össze.Az egy BD kc9019, egyenes fajta.Hiába volt 18 ezer, az akksi kaksi volt.Kicseréltettem egy akkus céggel benne, és azóta olyan bika, mint az állat.Erre az otthoni 3600forintosban is kicseréltettem, és az még nagyobb álleejtős változás volt.Simán végigtekeri a konfirmátorcsavart a pozdorjalapon át úgy, hogy a túlvégen kilukad, és szétesik a két lap.Szal hanem figyelek oda, akkor teljesen hazavágom vele a munkát.Iszonyat erő van a motorban, de az akkukat nagyon gyengére hagyják.
Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 349
Én nem számítottam sokkal többre. Az egész csavarhúzó akkora, mint egy rendes darabnál az akku. Ha megfogom, a kisujjam már nem fér rá a markolatra. Ekkora akkuval ez nem rossz teljesítmény. A műhelyben mindig rá lehet tenni a töltőre, hordozgatásra meg nem való.

Jól értem, hogy neked is ilyen van, kicseréltetted az aksit és azóta jó?

Előzmény: rferi (342)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 348
Teljesen hobbi. Azt szeretnm, ha nekem lenne a legnagyobb fa logikaijáték-gyűjteményem.

Vannak gyalult keményfák. Akác is volt sok, de azt nem néztem, valamiért nem szimpatikus.

Bükk volt sok. 20 mm körüliek biztosan, én is olyasmiket kerestem.

Meg van táblásítva is bükk is akác is. Könyöklőnek, polcnak, lépcsőnek. Ezek 18-35 mm vastagok.

Fenyőből külön volt asztalos és építkezési minőségű, de ezek nem voltak gyalultak. Mondjuk olyan asztalost nem nehéz találni, aki legyalulja. Sokkal olcsób, mint ha barkácsboltban veszi az ember.
Volt gyalult fenyő is, de azt sem néztem.

Nem kicsi a hely.

Előzmény: halaloszto (347)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.18 0 0 347
Hi!

1. GPF: klasszak a jatekok. hobbybol csinalod, vagy arulod is?

2. en is gyujtom a neveket, eddig ez van:


birch nyir
maple juhar, jávor linde
boxwood bukszus, puszpáng????
beech bükk
oak tölgy eichen
fir erdei fenyo fichte
pine erdei fenyo
larch vörösfenyo
elm szilfa
basswood hárs
poplar nyár
ash koris
alder

3. Azt mondod, hogy voltak gyalult kenyfak is? Nagyon orulnek ha mondjuk 20-22mm bukk vagy akac deszka lenne.

Meg csomomentes fenyo deszka. Kellene egy csomo lec, es egyszerubb lenne (meg sokkal olcsobb) venni egy gyalult deszkat es felszeletelni. Csak ha sok benne a csomo (hajopadlo) a 8mm leceim atlagos hossza 1m alatti lesz.

KOSZONJUK A BESZAMOLOT ES A KEPEKET!!!

vajk

GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 346
Nem tudtok valakit, aki hajlandó lenne nekem 2-cm-es kockákat csinálni nagyobb számban?
Keményfából, élek letörve kicsit.
Kb 1000 db kéne, de elég pontos, szóval a derékszög derékszög legyen és az oldalak hosszingadozása bőven mm-en belül legyen. (Nem tudom, írhatok-e tized mm-t.)
Persze nem ingyen, de nem is vagyok krőzus.
Az élek letörése lehet koptatással is, szóval nem kellene minden darabot egyesével kézbe venni és 12 élet lecsiszolni.
A pontosság nagyon fontos. Jó gépekkel szerintem meg lehet csinálni.
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 345
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Mit tud az a fa?

Nekem akkor jó, ha kemény, de viszonylag könnyű megmunkálni. Csiszolásra szép fényes lesz. Zárt lyukacsú (vagy mi, szóval nem tölgy pl.) Jól fűrészelhető, nem nagyon szálkásodik.

A gőzölt bükk-öt csípem, de az kicsit unalmas már. Meg azért azt nehéz csiszolni.

Előzmény: rferi (343)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 344
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Előzmény: rferi (343)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 343
A hegyi juhart szokták nevezni jávornak
Előzmény: GPF (341)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 342
Hát ez nagyon karcsú!
22 csavar és 16 előfúrás???
Szvsz még nem volt az az akksi rendesen feltöltve.Még egy párszor feltöltöd és javulnia kell.
Ha nem javul, akkor azok gyenge elfekvő akksik voltak.Nekem több száz csavart (konfirmátort) bír ki a kicserélt akksival.Az eredeti hasonlóan sz@r volt, de szvsz valami régi döglött cuccot raktak bele gyárilag.
Előzmény: Törölt nick (340)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 341
Na, elszállt egy csomó beírásom.

A Zatik-ról infókat lehet találni a www.zatik.hu címen. Korrekt.

Vettem:

Jávort (vagy juhart, az ungyanaz, nem?) gőzölt bükköt, körtét, és valami trópusit, nem tudom, milyet. Világos a fa és rózsaszín erezete van. Szép.

A körte fűrészáru, a többi gyalult, sőt a jávor az táblásított. Ez volt majdnem az ár fele, de ez biztosan párhuzamos, 2 centi vastag...

Összesen kb 6 ezret fizettem, de nem tudok mennyiségeket mondani. Sok akciós cucc van, amiből nincs méretválaszték, meg utolsó darabok. (Volt pl. balzafa, hát az elég érdekes.) Rengeteg szép cucc van. Inkább a fűrészáruk közt.
Ráadásul szombaton is nyitva.

Nekem sokféle fa kell, de kevés. Játékokat csinálok. Nincsenek fenn a neten direkt képek, de múltkor voltam egy előadást tartani, arról készültek fotók:

http://www.komal.hu/hirek/anket/2003/anketkepek2003.h.shtml?kep=79
Sok kép van, még a következő 20 közül is az elsők az én játékaimról vannak. A 80-ason vagyok én )-:

Előzmény: halaloszto (338)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 340
22 csavart (nagy része 6 centis facsavar) és 16 előfúrást bírt ki az IXO egy feltöltéssel. A lassú fordulatszám és a hozzá adott túl vékony fúrószár (2mm) miatt előfúrásra jobb a fúrógép, így olyan 40-50 csavarra lehet számítani. Azzal együtt, hogy bármikor vissza lehet tenni a töltőre, barkács célokra szerintem elfogadható.
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 339
És hol van ez a ZATIK?

(én is tudok sokat olvasni :--))

Előzmény: GPF (337)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.17 0 0 338
GPF,

Milyen fakat vettel?
fureszarut vagy gyalultat?
Mennyibe kerult?
Egzotikus fakat is vettel?
Hol vannak a fotok?
Mi lesz belole?

En basi sokat birok irni, de olvasni is szeretek am!!!!

vajk

Előzmény: GPF (337)
GPF Creative Commons License 2004.03.17 0 0 337
Én meg voltam a Zatik-ban és vettem szép fákat.
Van mindenféle trópusi is, de a 1.5 milliós vengerből vagy miből nem vettem.
halaloszto Creative Commons License 2004.03.16 0 0 336
En meg megvettem a CMT fureszlapot, 80 fog, felvaltva trapez es teglalap fogakkal. Otthon meg nem mondtam meg, es kiprobalni sem tudtam.

vajk

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.16 0 0 335
Megvettem a Bosch IXO kis csavarhúzót. Aranyos. Az ereje kb. olyan, mint az enyém (átlagos), amit ő nem bír tovább húzni, azon már én is csak 1-2 fordulatot bírok csavarni. Erősebb kezű barátom 3-4-et is tudott. Az 5-ös csavart előfúrás nélkül is behajtotta fenyőbe, tölgybe viszont 2 mm-es előfúrással is kézzel kellett az utolsó 2-3 fordulatot megcsinálni.

Okos ötlet benne, hogy reteszelve van a forgórész, ha nincs áram alatt, és így az esetleg szükséges kézi csavarozást is meg lehet vele csinálni, nem kell másik csavarhúzót kézbe venni. Bár ilyenkor félek, hogy eltöröm.

5 óra alatt lehet feltölteni. Most számolom a csavarokat, kíváncsi vagyok, meddig bírja az akku.

Erzsébeti Creative Commons License 2004.03.12 0 0 334
persze, hogy tudok...:)
Én nekem muszály profi gépet használnom, és a profi gépeken a hasítóéket be lehet állítani bizonyos magasságban:) Mivel nem mindig azonos átmérőjű lap kerülhet a gépbe:)

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.12 0 0 333
A hasítóék nálam is kb. 1.5 mm vastag csak, a fűrészlap meg 3mm-t fog.

Jó neked, hogy tudsz úgy falcolást és kétoldalas vágást csinálni, hogy nem veszed le az éket. Nekem is a fűrészlap fölé nyúlik az ék kb. 1 centivel, ezért az anyag elakad benne. Mondjuk a flexes ötlet nem hülyeség...

Nekem is elég jól megy már a vonal melletti szabadkézi vágás, ha a kézvédőt leszedem (nem látok tőle). Egy 40x50-es rétegelt lemez darabot vágtam le egy nagyobb táblából, meg egy 10 centi széles lécet daraboltam föl és tűrhető lett, nem kellett gyalulni, csak csiszolni. Mondjuk ezt is könnyebb lenne úgy, ha szemben állnék, de még nem merek. :-) De ha nagyon lassan csinálom, akkor időben tudom korrigálni, ha elmozdulnék valamerre.

Előzmény: Erzsébeti (327)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 332
Én ott veszem, ahol éleztetem.Boronkay élezőműhely, az Egressy úton.Házszámot nem tudok, (talán 23??) de ha a belvárosból jössz, akkor elhagyod a vasuti felüljárót, és 100 méter után jobbra, egy gyártelepen vannak.A kaputól be lehet látni, a műhelyépület sarkán fel van akasztva egy stilizált körfűrészlap.A gyárépület közvetlenül az utcafronton van, de beljebb mint a többi, és mellette a kapu.Szemben vele valami utca.
Előzmény: halaloszto (329)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 331
Na igen, csak az én lapjaim, ahány darab, annyiféle szélesség.És mind szélesebb, mint az ék, amit a géphez adtak.
Én nem állok neki legyártani mindenféle lemezekből egy sorozatot!
Ráadásul, még akkor sem lenne jó, mert a gépen állítani kéne, hogy a fűrészlappal pont központos legyen a vastagság tekintetében.Tehát a vastagságának irányában tudni kéne tologatni, mert ha felteszek egy vastagabb anyagból készítettet, akkor az nem egysíkú a fűrészlappal.
Nem tudom, érthető voltam?
Előzmény: Erzsébeti (327)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.12 0 0 330
Ja, értem már. Így csak teljes átvágásra használható.
Előzmény: PETYUS (328)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.12 0 0 329
Hat a ferm-hez amit adtak, az nem vastagabb mint a lap.

Viszont kb 5 cm-el magasabb, mint a fureszlap, hogy tarsa azt a buta kalapot a fureszlapon. Emiatt nem lehet fedett vagast csinalni, csak ha leveveszem. Meg nem lehet bazi vastagot tobb menetben atvagni.

Mar nagyon akartam kerdezni, hogy irjatok meg legyszilegyszi legyszives, hogy hol kell jo minosegu fureszlapot olcson venni? Most talaltam CMT-t olyant mint a nemregi linken volt, hogy egy kerek egy szogletes fog, de azt mondtak 16000Ft.

Erzsbeti: Ha csinalok magamnak hasitoeket fabol az nagyon ga'z??

vajk

Előzmény: PETYUS (328)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.12 0 0 328
Az miért baj, ha magas a hasítóék?
Előzmény: halaloszto (325)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.03.12 0 0 327
Hali!

Arra azért ne vegyél mérget, hogy nem kell a fűrész vágásirányában állni... Nem kell persze... de van úgy, hogy más lehetőség nincs.
A hasítóéknek nagyon fontos szerepe van!!! Lehet élni nélküle is, de ez még nam azt jelenti, hogy nem kell használni...
A hasítóék vastagságának mindig nagyobbnak kell lennie mint a használt fűrészlap fogásvastagsága!!
Ez az eltrés kb 2-5 tizedminiméter. szal ennyivel KELL nagyobbnak lennie, mint a fűrész vágásszélessége.
Egyébként ne hidd azt, hogy ha vezetővonalzót használsz a vágáshoz akkor már ki is kerülheted a hasítóék használatát!
Én csak akkor veszem le a gépemről, mikor azt a feladat kimondottan megkívánja, pl ha falcolok a géppel. Szerintem nem mindig kell levenni ha kétoldali vágást csinálunk, ugyanis akkor nem játszik szerepet az, hogy mennyire pontos a vágásmagasság, ugyanis ott eleve többet vágunk át mint 50%... Van úgy, hogy kétoldali vágásnál nem éri át a körfűrészlap a teljes vastagságot, de akkor meg szintén nem nagy gond a magasság pontossága, mert a kétoldali vágás után úgy is át kell még valamivel vágni a fennmaradó anyagot...

Más:
Nem nagy ördöngőség szabadkézzel (vonalzó nélkül) vágni... gyakorlás kérdése. Ajánlott berajzolni vonalzó mellett a vágást, de még az sem kötelező... persze ehhez már megfelelő gyakorlat kell. A lényege ennek a munkafolyamatnak az, hogy a körfűrész vágáshosszának függvényében nem szabad csak nagyon kis mértékbel "elfordítani az anyagot", és itt játszik az, hogy mennyi is az érzéke ehhez az embernek:)

Erzsébeti

Előzmény: rferi (326)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 326
Ez így elméletben igaz is, és a gyárak, meg az importőr le is tudja vele a biztonsági előírásokat, de akkor is baromság az egész, mert vékonyabb a fűrészlapoknál.És akkor már simán hozzáér a fűrészlaphoz az anyag, és sz@rt se ér.
Ezért kaptam le , és tíz éve nem vágott pofán semmi sem.
Egyébként arról nagyon hamar szokjatok le, hogy a körfűrésznek szemből toljátok az anyagot.Én soha nem állok a fűrészlap síkjába, és ezért esélye sincs, hogy a képembe vágjon bármit is.
Mondjuk még nem is akart, de csak azért, mert szabadkézzel nem vágok vele, csak vezető mellett.
Előzmény: halaloszto (325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!