Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2004.03.04 0 0 288
4-es lyukba 4-es csavar szerintem nem lesz olyan erős.
Előzmény: gruntow (282)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.04 0 0 287
A litium ion akksikkal vigyazni, legnagyobb ellenseguk a hideg! A futetlen garazsban -5 fokban hagyod egy par ejszakara, es a kapacitasanak fele oda van!
Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.04 0 0 286
Nem volt precízen összerakható. Ahogy a karral nyomtad lefelé, a fúrótartó konzol oldalirányba is mozgott és előbb-utóbb elakadt a kis mutató, ami a centibeosztásra mutatott. Emiatt a centibeosztás fémlapja pár alkalom után szétszakadt és leesett.

A konzolt bizonyos magasságban egy mezei csavar rögzíti, amit neki kell csavarni az oszlopnak. Ha nem csavarod be rendesen, kilazul. Ha becsavarod, deformálja az oszlopot. Végül azért kellett kidobni, mert az oszlop annyira eldeformálódott, hogy nem mozgott már rajta se a konzol, se a vezetőgyűrű, ami a kar lenyomásakor kezd mozogni. Gyakorlatilag odáig jutottam, hogy két kézzel se tudtam lenyomni a kart.

Akkus csavarozó: szemeztem a Bosch IXO-val. Tetszik a lítium akku. Kicsit drága (10K), de nem merül, nem megy tönkre a rátöltéskor, nagyon kicsi a gép és szűk helyre is befér, az Ezermester magazin szerint van ereje is.

Előzmény: carterdoki (284)
rferi Creative Commons License 2004.03.04 0 0 285
250W de aszinkron motor és nem soros-kefés.Teljesen jó.Még nem tudtuk megfektetni, pedig tudod:közös ló.13000-ért teljesen szuper.
Amire érdemes figyelni, mikor hazaviszed, hogy egy z alakra hajtott drótot bele kell fogni, és azzal derékszögre állítani a mozgóasztalát.A mienknek a nyaka egy kicsit kifelé lóg a derékszögtől ,ezt egy vékony papírral korrigáltuk.De ki is leket reszelni, vagy inkább csiszolni, mert az eltérés max 2 tized volt.
A "fúrótengely" ( a vastag fel-le járó tengely) kotyog még kábé 1 tizedet az öntvényházban (nem a csapágy), de az összes kézifúrógépem többet kotyog ennél, még a Bosch is, újkorában is!Gyakorlatilag észrevehetetlen.
Előzmény: Törölt nick (281)
carterdoki Creative Commons License 2004.03.04 0 0 284
Hello Bond és mindenki,megkérdezhetem,mi lett a gond a 3000 Ft-os állvánnyal,hogy ki kellett dobni?Én is gondolkoztam valami olcsó megoldáson,azért olcsón,mert egy kicsit osztom gruntow véleményét,azaz hogy viszonylag ritkán kell.
A csapolással kínlódtam én is már eleget,03.05-től a Ferm lamellázógép (lapostiplimaró) 19990 Ft lesz a Praktikerben,ezért rá is szántam magam,
remélem,egy darabig megoldja a gondokat.Végül is a 7000 Ft-os csapozósablonhoz képest jó áron van...
Tegnap beruháztam,vettem az elhalt B&D fúró helyett egy újat(Tesco 9000,-),egy lézeres dekopírt (Tesco 6000,-),egy akkus fúró-csavarozót (Praktiker 8000,-)és egy mélykút szivattyút,hátha lesz tavasz,sztem igen jó áron (Brico 40000.-),úgyhogy kussolhatok most itthon -:)

Az akkus fúró-csavarozó egyébként olyan,ha elengeded rajta a "gázt",azonnal megáll a tokmány forgása,egyszer dolgoztam ilyen kölcsöngéppel,sztem qrva jó,véletlenül sem lehet vele túlhúzni a csavart.Budget "márkája" van,csak nem szarabb a többinél...

Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 283
Én az alig használható állványkámat is rengeteget használtam. A pontos (centiben megadott) függőlegességet/mélységet igénylő fúrások (pl. köldökcsapok) mellett esztergálásra, finomcsiszolásra befogott csiszolókővel, csapvésés előtti kifurkálásra. Szeretem benne, hogy nagyon finoman lehet szabályozni azt, hogy milyen erővel nyomom a fúrót, hogy van egy szabad kezem és nem kell arra figyelnem, hogy ne fúrjak túl mélyre. Meg lehet csinálni mindent nélküle is, de így kényelmesebb és gyakran gyorsabb is.

Az alulról becsavart csavarokat nem nagyon szeretem. Egyszer, esetleg kétszer szét lehet szedni, aztán kiszakadoznak a lyukak, és esik szét az egész. Különösen forgácslapnál.

Láttam most egy csapozósablont a BauMaxban. Ügyes kis szerkezet, a két összekötendő lapra együtt lehet felerősíteni és egyszerre lehet kifúrni a csaplyukakat az élre és a lapra. Az ára viszont durva. 7000 forintot kérni egy darab műanyagért azért túlzás...

Előzmény: gruntow (282)
gruntow Creative Commons License 2004.03.03 0 0 282
Bond 007

megkerdezhetem minek kell neked allvany?,Mire akarod hasznalni?? Csak azert mert nekem mar 6 eve van de osszvissz ha ketszer hasznaltam.
En az ajtopantok 35-os lyukait is kezzel csinalom es meg egyszer sem mentem at vele a masik oldalra.:))

Azt a munkalapos dolgot meg nem tudom minek bonyolitjatok halalra. Ha alulrol a butorba csinalsz 4-es lyukakat majd azon keresztul 4x 40 es csavarokkal megfogatod a munkalapot. Ha mar 3-at beleteszel az olyan eros lesz hogy ha felemeled a munkalapot akkor sem fogja a butort "elengedni". Szetszedni is konnyu akkus geppel majd ha megint osszeakarod rakni csak meg kell keresnia lyukakat.

bocs ha nagyon belepofaztam:))

Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 281
Ez a 250W elég erős? Mennyinek felel meg kézi fúrógépben?
Előzmény: rferi (279)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.03 0 0 280
Ezt neztem en is. Inkabb 60-66 ezerert tartottak.

Azert azt csekkold le, hogy aszinkron vagy kefes motor van-e benne. A kefes hangos, es van benne fogaskerek, az aszinkron vagy direkt a tengelyen a korong, es akkor kicsi az atvagas, vagy ekszij.

amugy muszakilag kb ennyi az en Ferm-em is.

jol meg kell olajozni az orsokat amik emelik meg dontok a lapot, mert kicsit bena a szerkezet, es szetesik ha hasznalva van.

vajk

Előzmény: Törölt nick (278)
rferi Creative Commons License 2004.03.03 0 0 279
Van azon is skála, nekünk ilyen van itt bent.
A boltban nézd meg, szvsz a kép rossz.
Előzmény: Törölt nick (278)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 278
Jött egy Praktiker katalógus, van benne egy asztali körfűrész. Igaz, nem hordozható, de az ára vonzónak tűnik. Tudom, hogy nehéz így képről véleményt mondani róla, de azért ne fogjátok vissza magatokat.

Tegnap a szemétben végezte a 3000 forintos fúróállványom. Most gondolkozom, hogy vegyek egy drágább állványt (8-10K) vagy inkább egy fúrógépet (14K). Erről hiányolom a centiskálát, gyorsabb lenne vele a mélységbeállítás. A gagyi állványomon volt. Oszlopos fúrógépnél nem szokás ez?

rferi Creative Commons License 2004.03.03 0 0 277
A külső menete nagy emelkedésű, olyan mint a facsavarokon, csak nem kúpos (érthető).
Kétfélét láttam eddig: lágyabb anyagból, talán spiáterből öntve (hadifém, fehérfém, ki hogy ismeri, karburátoranyag), ebben van egy imbuszkulcsnyílás, és azzal lehet behajtani.
A másik fajta vasból van, kadmiumozott (sárgás), és behajtáshoz bele kell hajtani egy csavart, amin van egy-két anya, és össze kell kontrázni őket.Aztán a legfelső anyát kulccsal tekerve behajtódik a fába.
Persze elő kell neki fúrni!
Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 276
Ez nagyon jól hangzik. A famenet az olyan éles szélű menet, mint a facsavarokon? Milyen szerszámmal lehet behajtani, ha kívül-belül menet van? A cső belsejében alul van csavarhúzónak horony? Bocs a hülye kérdésekért. :-)
Előzmény: rferi (275)
rferi Creative Commons License 2004.03.03 0 0 275
Semmi baj, ha szétszedhető kell!
Barkácsosnál (nem Obi, meg ilyenek) keress olyat, hogy fém biszb@sz, ami kábé 10mm átmérő kívül, és erős FAMENETES, és M6 menetes belül.
Gyakorlatilag egy kívül-belül menetes cső.
Ezt betekered a munkalap aljába, és ebbe tekered a szekrényen keresztül a SZÁRNYASCSAVART.És akkor még szerszám se kell a szét-összeszereléshez.
Előzmény: Törölt nick (273)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.02 0 0 274
Ha szetszedhetos kell, akkor mindenkeppen pl valami 50x50mm stafli mindket szekrenyke ketoldalan a talalkozashoz. Aztan az mehet valami hosszabb csavarral meg ragasztoval a munkalap aljahoz, meg anyascsavarral a szekrenykehez. Vagy akar ilyen mindenfele acel sarok cucc, amit 100 es 1000 forint kozott adnak a kulonbozo barkacsaruhazakban meg csavarboltokban. Vagy akar egy forgacslap csik negyszer, hogy a teto ne csusszon el, a munkalaphoz jol ragasztva csavarozva, es arra egy keves ilyen acel sarok, vagy szogvas leszabva kifurva, hogy ne csusszon elore-hatra.

vajk

Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 273
Köszönöm az ötleteket. Elfelejtettem írni, hogy szétszedhetőt szeretnék, ha át akarnám rendezni ne kelljen egyben cipelni, mert a szekrények egyenként 20 kilósak. Ezért az alulról csavarozáshoz nagyon sok csavar kéne, ha együtt akarnám mozgatni az egészet a lapjánál fogva. Ezért gondoltam az átkötésre mondjuk 4 vagy 8 csavarral összesen, és ha mozgatni akarom, akkor szétszedem.
gruntow Creative Commons License 2004.03.02 0 0 272
Alulrol felfele 4x40-es csavarokkal.! Munkalapot vetek kilyuggatni!!!
Előzmény: Törölt nick (267)
fabee Creative Commons License 2004.03.02 0 0 271
rferi!

Koszonom a velemenyed. Atgondoltunk (atrendeztuk) egy kicsit a szobat, es elvetettuk, hogy a cserepkalyha melle barmit is rakjunk.

-f-

Előzmény: rferi (246)
rferi Creative Commons License 2004.03.02 0 0 270
Én alulról felfelé csavaroznék, jó sűrűn, olyan 5-ös gyorscsavarral.
De én még előtte vennék nyolc lábat a két szekrénykére, és felszerelném, olyan állíthatósat, jó erőset.Lehet vascsavar is.
És akkor a felcsavarozott munkalapon vízmértékkel és vonalzóval ellenőrizve ki lehet lőni a talaj egyenetlenségeit, és teljesen síkba lehet állítani a munkalapot.
Előzmény: Törölt nick (267)
carterdoki Creative Commons License 2004.03.02 0 0 269
Csapolás - ragasztás nem jöhet szóba?
Előzmény: Törölt nick (267)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.02 0 0 268
A munkalap rogzitese:

1. egy belsokulcsnyilasu (imbusz) m8 csavar feje kifejezetten szep, ahogy belesimul az asztallapba. Ez altalaban fekete, es szep sima, nincs sorjaja a horonynak, stb. szepen bele fog simulni.

2. konyhaban a jol kiszamitott hosszu forgacslapcsavart siman belehajtjak alulrol felfele, negy-hat mind a ket szekrenynel boven eleg, ha nem akarod az egesz cuccot egyben mozgatni.

vajk

Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 267
Feltettem egy új képet a műhelyről, itt már a szekrényeknek van ajtajuk és hátlapjuk.

Még össze kéne fogatni a szekrényeket a munkalappal, de még tanakodom a megoldáson. Először kapupánt csavarra gondoltam, aztán bútorösszehúzóra (ha van belőle 7 centi hosszú). Van más ötletetek. (Csavarfejet nem nagyon merek süllyeszteni a munkalapba, mert félek, hogy nagyon elcsúfítom.)

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 266
Nanana. :-) Hatjegyű számokról nem volt szó.

Azért gondolom, hogy elég a kicsi, mert elsősorban lécek kereszt és hosszirányú darabolására használnám, másodsorban kisebb táblák (szekrények alkotóelemei, stb.) vágására.

Nagyon nem kell, hogy erős legyen, ráérek. Szerintem azután, hogy egy négyméteres deszkát hosszában kettévágtam dekopírral kb. 15 perc alatt, bármit gyorsnak fogok találni. :-)

Megnézem a másik topciot, köszi.

Előzmény: halaloszto (264)
GPF Creative Commons License 2004.03.02 0 0 265
Igen, az is fontos tud lenni, hogy mennyire hangos. Az enyém hangosabb, mint az eggyel nagyobb, ipari asztalos gép.
Előzmény: halaloszto (264)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.02 0 0 264
olvasd el az utso evet a barkacsolas fajatekok topicban, vannak linkek, meg minden. en egy bo feleve jartam korul a temat, es a gpf altal emlitett fermnel kotottem ki, es tkp nem bantam meg.

mintha mar irtam volna, hogy a fetis szerszamaruhazban ugy egy honapja volt egy sonderangebot, hogy a bosch ts10-et odaadjak 190000Ft-ert, ami iszonyu jo ajanlat, mert a dewalt 744 a gelko.hu-nal 250000, es a boschban van lagyinditas, meg allitolag precizebb.

a masik topicban emlitett einhell kicsi gepek a baumaxban (soroksari ut) szoktak lenni, es igen olcsoak ahhoz kepest, hogy dontheto sullyesztheto. (kb 20000ft). Ezek aszinkron motor, de nagyon kicsi egyszeru cucc, asszem 200-as koronggal. a fenti bosch, dewalt meg a ferm is 250-es korong, de kefes motor, attetel -> nagyon hangos.

vajk

Előzmény: Törölt nick (262)
GPF Creative Commons License 2004.03.02 0 0 263
Plusz még:

Emelhető és dönthető legyen a lap.
Emeléskor ne változzon a szög. (Ez természetesnek tűnik, de láttam olyat, aminél ez nem volt igaz.)

Mindenféle skálák és ütközők és tolattyúk legyenek hozzá. Ne kelljen méregetni, se a párhuzam ütközőnél és lehetőleg a merőleges szánnál sem. (Azt már tényleg csak drágábbon láttam, hogy van egy durva állítő és utána egy tekerentyűvel finoman is lehet 10-ed mm-re állítani. Egy nagyító is volt a skála fölött.) Ha bal oldalon vágsz, máshol indul a skála, mintha a jobb oldalon!
Ne lötyögjön semmi! Lehetőleg egy kézzel, egy mozdulattal legyen rögzíthető az ütköző...

Nem tudom, a Ferm-es 50 ezres tud-e ilyeneket, de szerintem annál olcsóbbért nem igen kapsz olyat, ami finom munkákhoz jó.

Azt hiszem, igazából két típus van, a preciziós fűrész, és az ácsoknak, épületasztalosoknak való, inkább daraboló.

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.02 0 0 262
Rosszul emlékszel, nem tudok hegeszteni. :-)

Most nem alkatrészekből összeszedett, hanem komplett hordozható asztali körfűrészben gondolkozom. Olyanban, ami feltehető egy munkapad tetejére, és esetleg oldalra, hátra kinyitható szárnyai vannak. Itt van pár hasonló, csak persze nem ilyen árban gondoltam: http://www.epinions.com/hmgd-Shop_Tools-All-Table_Saw

Őszintén szólva nincs kedvem nekiállni ilyesmit barkácsolni, mert ha nem sikerül tökéletesen precízre, akkor megette a fene az egészet.

Végiggondoltam, hogy mit vesztek, ha kézi helyett asztali körfűrészt veszek, de igazán csak a nagy táblák vágása jutott eszembe, ami nagyon ritka eset és a lapszabászat amúgy is szebben megcsinálja. Van még valami, amit asztalival nem tudok megcsinálni?

Előzmény: rferi (261)
rferi Creative Commons License 2004.03.02 0 0 261
És még egyszer leírom:ha lehet a lap közepén a luk ne legyen túl kicsi, mert ha pl. 30mm mint a Bosch-on, akkor bármit vehetsz rá. Ha kisebb a lukja egy esztergályos simán átalakítja nagyobbra, de fordítva nem megy.
Én egy élezőmesternél veszem a lapjaimat, és ott ő kapásból ki is fúrja nagyobbra nekem.Viszont megfigyeltem, hogy szinte csak 16mm-es nyers lapokat tart, hogy bárkinek jó legyen :--))
Ha találsz olyat, amiben van lágyan indító elektronika, esetleg fordulattartással, az nagy előny, persze az árat eléggé megdobja.
Szvsz kicsit ne vegyél, mert a körfűrészt asztalban a legjobb használni, és az asztal lapjának vastagsága is levesz a vágásmélységből.
Asztalt meg majd csinálsz hozzá.Ha jól emlékszem te tudsz hegeszteni.
Előzmény: Törölt nick (259)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.01 0 0 260
Hi!

Nem vagyok nagy szakerto tapasztalt. En az eddigi tapasztalatok alapjan a kovetkezokre figyelnek:

1. az asztal mennyire sik es merev. ne legyen gorbe egyaltalan.

2. a lapot ha megfogod, mennyire tudod oldalra megmozgatni. talan a legfontosabb, hogy nagyon pontosan egy sikban forogjon. ha kiterhet oldalra, rezegni fog, es nem lesz pontos, meg csunya lesz a vagas.

3. csekkold le a derekszogeket. iszonyu szivas, ha nem tudod tutira, hogy amit elvagsz az derekszog lesz.

vajk

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.01 0 0 259
Erősen gondolkozom, hogy mégiscsak inkább asztali körfűrészt veszek, legalább egy kisebb modellt. Elég sokfélét lehet kapni, le tudnátok írni, hogy mire érdemes figyelni vásárláskor?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!