Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 705

nem hiszem, hogy kapnál kisebbet. Vagyis a hagyományos (fehér) fajtából.

lerövidíteni? hmm szerintem igen nagy fa vágja a fejszédbe magát:)

Persze mint ahogy az előző hozzászólásomban írtam: minden lehetséges)

 

Erzsébeti

Előzmény: nyuszi_ (703)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 704

lehetni lehet.. mindent lehet...:)

 

Te vettél már marókést?

Nem olyan gagyizdást, hanem darabosat? Egy ekkora, és kb ilyen méretezésű kés kb 15000 kötül lenne, és szerintem nagyon, de nagyon meg kellene keresni azt ami neki pont oda jó amekkora nútja van a lambin... Ha meg egyedileg akarja legyártatni ez a kés ár könnyen meglehet akár 50 000 ft is...Szóval elméletileg lehet...

 

Erzsébeti

Előzmény: Garp szerint (702)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.10.12 0 0 703
Sziasztok, tudja valaki, hogy hol lehet nagy választékban fiókcsúszó síneket kapni? Egyáltalán létezik 182 mm-esnél rövidebb? Eddig minden helyen (Bubiv-span, Obi) ez volt a legkisebb méret - nekem viszont 15 centi mély fiókot kellene rögzítenem. Kénytelen leszek lerövidíteni a kész sínt? Help! Köszi, nyuszi
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.12 0 0 702
Azt nem lehet, hogy a nútokon végigtoljon egy megfelelően felszerszámozott és beállított felsőmarót?
Előzmény: Erzsébeti (701)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 701

Hali!

 

Csatlakozom mdk-hoz.. le lehet csiszolni, de ez az igazi "néger munka"...

Egyszerűen nem éri meg lecsiszolni...

Nem is a síkjával van gond azt lehet gépesíteni, hanem a nútokkal, ugyanis spec célszerszámmal elképzelhető, hogy ahtékonyan meg lehet tisztítani, de erre csinálni egy ilyet nem rentábilis... Kézzel meg... szintén. Tehát egy lehetőséged van, leszeded, és újat raksz fel.

 

Itt azért módosítanék mdk, hozzászólásásn, ugyanis lehet olyan lakkanyagot kapni amellyel sosem fog beérni a felület. Ezt UV álló lakknak hívják, és a leírások szerint ezzel elkerülhető az, hogy beérjen a felület... Az árát ne kérdezd.... nemtom...

 

Erzsébeti

Előzmény: dokeee (697)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 700

A rönkökhöz: Erre való a gatterfűrész:) de nem hiszem hogy hobbiszinten lehetne ilyet kapni:))

De hogy írjak is valami értelmeset: el lehet vágni szalagfűrésszel is, de biztos, hogy azzal amit az üzletben kapni lehet 35 000 ft körül az nem lesz erre alkalmas!!

Ehhez minimum egy 600-as szalagfűrész kell!! De ez is olyan mint pl az XP alá 128 Mb RAM... megyeget... de nem egy leányálom..

 

 

Erzsébeti

Előzmény: Lopeta (699)
Lopeta Creative Commons License 2004.10.12 0 0 699

Sziasztok,

 

Tanacsot kernek a hozzaertoktol:

Milyen kezi-korfureszt ajanlotok 25e Ft korul (vagy alatta :))? 1-2 collos kemenyfa deszkak vagasahoz kellene.

 

Mas: 30-35e korul lattam noname szalagfureszeket. Ezekrol van valakinek tapasztalata?

 

Utolso kerdesem: milyen szerszam valo 10-15cm atmeroju, 2m hosszu kemenyfa ronkok _HOSSZANTI_ szetvagasahoz (a szalirannyal parhuzamosan).

 

Koszonom elore is:

Lopeta

mdk Creative Commons License 2004.10.11 0 0 698

hi!

Van rá megoldás, a csiszolás de teljesen felesleges, mert rengeteg munka és 1-2 év múlva ugyanúgy bebarnul.

Ha pedig mégis a csiszolásra szánnád el magad azt is úgy kell, hogy leszeded a falról.

Gondolom most elkeseredtél, pedig ez az igazság.

Vannak egyéb megoldások de az annyiba kerülne mintha új lambériát vennél.

Minden megoldásnál ugyanúgy bebarnul majd a lambéria.

Előzmény: dokeee (697)
dokeee Creative Commons License 2004.10.10 0 0 697
Sziasztok!

Van két szobányi régi lambéria, ami túl sötét, arra gondoltam, hogy meg kéne valahogy csiszolni, de nem sík a felület. Lehet erre valami megoldás, vagy inkább cseréljem ki az egészet. Megpróbálok egy képet is.
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 696

Nekem tetszik.

Ötletes.

Csak így tovább.

Előzmény: Garp szerint (691)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 695

Attól függ melyik lécre gondolsz de ha két különböz lécről van szó akkor az is ki fog potyogni.

Használd azt a szilót amit már mondtam.Még egszerübb is használni mert:végignyomod a rést majd lespricceled ilyen virágspricelőizével az egész csikot amit húztál, majd egy vizes rongyal simára húzod.

Ezzel szemben a folyékonyfát csak spaklival tudod felvinni amivel össze-vissza kensz mindent.

Végülis nem tudom hogy néz ki de én ezt csinálnám.

Szigorúan festhető szilóval, mert nagyon el lehet b@*3ni.

Előzmény: ARic (686)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 694

"Én azért használom a saját keverésűt, mert a tapasztalataim során ez volt az egyetlen anyag amellyel ha tapaszolom a fát akkor  pl a pácol is befogja és ha nem is 100% os a színazonosság de legalább nem "világít" feéren a tapaszolás nyoma..."

 

Ez igaz jó megoldás a ragasztós-csiszolóporos megoldás de a vizes pác befogja a folyékonyfát.Ez valszeg azért van mert a folyékonyfa is vizesbázisú.

Igaz hogy nehezebb vele dolgozni de ha sok javítás van lehet érdemesebb azzal dolgozni.

Előzmény: Erzsébeti (684)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 693

Igen de akkor a fa szinéhez kell megfelelő szinü szilót venni.

Nem csináltam még ded szerintem ha a szin megegyezik a fáéval akkor ha lefested akkor tuti jó lesz.

Majd számolj be a végeredményről ha így csinálod.

 

Igen szerintem ugyanarról beszélünk Erzsébetivel.

Jelenleg én is ilyet használok mert a párketta közti fugákat ilyennel kentem ki spaklival.(holnap mehetek csiszolni8-(( )

Nálunk lehet kapni tölgy,bükk,juhar,cseresznye,kőris, fenyű szinben.De mint mondta Erzsébeti a pl. Bükk szín mindenkinek mást jelent, mert pl. én a kőris parkettához, juhar szinű fugázót vettem. Ajánlom hogy ha ilyet veszel akkor kérj egy szinmintát az adott termékről.Én is így tettem és ezért választottam a juhart a kőris helyett.

Ha nincs ilyen szinminta akkor ne vedd meg hanem addig menj boltról boltra míg nem találsz egy olyan gyártót aki mellékelt a termék mellé ilyen színmintát. 

Parkéttánál még az gond hogy nem a felcsiszolt parketta szinéhez kell kiválasztani a fugázót hanem a még felcsiszolatlan szinéhez.Ez azért fontos mert lehet hogy az első 1-2 éveben nem lesz tökéletesen összeillő a szin, de az utána következő 10-15 éveben remekül fog kinézni.

A folyékonyfánál tudni kellene azt hogy egy bizonyos deszka van elrepedve vagy két deszka összeillesztésésnél van a repedés.Ezt nehéz elmagyarázni miért de ha nem tudod megállapítani akkor maradj a szilós megoldásnál mert az tuti nem potyog ki.

Folyékonyfánál a másik gond az amit Erzsébeti mondott (szin választás).

Én még makett festékkel csináltam ezt a folyékonyfás, szinezős dolgot.

Maketteztem régen(most is szeretnék de nincs rá időm) és van egy csomó különböző árnyalatú festékem.Ezekből csak keverni kellett egyet ami paszolt a páchoz/festékhez.

Előzmény: ARic (683)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.07 0 0 692
Ez a csuda szoftver a kép elé írt dumákat rossz helyre teszi, eggyel fentebb. Kéretik helyesen értelmezni. :D
Előzmény: Garp szerint (691)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.07 0 0 691

Ezt a sarokpolcot csinálgattam az elmúlt jópár estén. Az oldala fenyőfa lambéria-anyag (direkt nem simát akartam), összeragasztva, a felülete gömbölydedre csiszolva és az éle is lemarva félkörbe és csiszolva. Erre vízbázisú mahagóni lazúr került és arra lakk, csiszolás, lakk, csiszolás és lakk. Vizes, faust színtelen.

 

A polcokat sajnos nem csináltam, hanem vettem, kár volt, mert a végére eléggé girbegurbák lettek. Az a kicsi víz, ami  a lakkban volt elég volt ehhez. Az élüket martam és a negyedkörív derékszögű sarkát lenyestem, mert a sarokban gázcső van mögötte. A hátára nem fenyőlambéria került, hanem 3 mm vastag rétegelt lemez, belemarva egy kb. 1 mm-es árok, hogy azért valami blikkfang legyen, meg kicsit passzoljon a lambéria felületéhez. A sarkokban nem dolgoztam pontosan, azt akartam, hogy az oldalfalak és a hátfal találkozásánál legyen szünet. A polcokat is többször lakkoztam és csiszoltam. Mindkét oldalfal/polc találkozás csapolva van és hátulról polconként még 3-3 csavar is.

 

6 darab átmenő csavar rögzíti a falra.

 

A polc magassága kb 180 cm, a körív sugara 30 canti. Nem egyformák a polctávok, mert nem egyforma pakolnivalók lesznek rajta.

 

 

 

 

Ez egy részlete.

 

 

 

 

Ez egy kis maradék a hátlapból. Annyira megtetszett, azt hiszem, ugyanezzel a módszerrel fogok falburkolatot csinálni a pincébe levezető lépcső mellé.

 

 

PETYUS Creative Commons License 2004.10.07 0 0 690
A csiszológép csőcsonkjára rá kell kötni a porszívócsövet.
Előzmény: mammamija (688)
ARic Creative Commons License 2004.10.07 0 0 689

Hát nem. 4 ablak van kész teljesen. Kettő nagyobb már le van vakarva, csiszolva, meg a bejárati ajtó kerete. Hátravan a bejárati ajtó, a teraszajtónak hozzá sem kezdünk már az idén. De most már tényleg látom a végét.

A csiszoláshoz részvétem. Mi szerencsére a szabadban tudjuk csinálni, nem tudom, lakásban hogy fogtok boldgulni, a por az száll mindenhová... 

Előzmény: mammamija (688)
mammamija Creative Commons License 2004.10.07 0 0 688
:))) Látom ti sem vagytok még kész!
Én is csúszok erősen.... csak az egyik van kész kaparásilag, és ott a másik tokkal együtt:(((
Az égetés az még csak hagyján, az csak büdös, de a csiszolástól egyenesen rettegek!
De ha már elkezdtük....
Utána festés, naná hogy télen.

Fiúk köszönöm a tanácsokat, csak 1 mm-es a repedés!!!
Előzmény: ARic (687)
ARic Creative Commons License 2004.10.07 0 0 687
Itt a mh-en találtunk ilyet: Bonax reparaturpaste(parkettához) 3 féle árnyalatban; ez vajon nem lehet jó?
ARic Creative Commons License 2004.10.07 0 0 686

Köszi a kimerítő választ.Az említett folyékonyfával már én is találkoztam v.mikor régen, tubusos kiszerelésben. Keresem!!!

Amúgy fenyő ablakokat és ajtókat újítunk. Az ablakok készen vannak, szépek lettek, ezek valszeg gyáriak voltak, felületi hiba nélkül. A bejárati ajtó tokja viszont gondolom házi készítésű volt, és ott a keretnél szeretnénk a lécek közötti kb. 2-mm-es rést "összehozni" egy kicsit. Na meg egy-két picuri szög fejét is eltüntetni. Ha ezzel a folyékony fával dolgoznánk, akkor ezt lazúr előtt, vagy azután kenjük? (Sadolin rusztikus tölgyet használunk) Megfogja ezt a lazúr?

Előzmény: Erzsébeti (684)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.07 0 0 685

Én lakkozás alá (me, bútornál) tudok

 

Én lakkozás alá (NEM, bútornál) tudok

 

 

Előzmény: Erzsébeti (684)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.07 0 0 684

Hali!

 

Én lakkozás alá (me, bútornál) tudok ajánlani egy márkanevet: a név "Kvadrotmel  Parket"

Elég idétlen neve van....

Ez is rugalmas anyag (valszeg mdk is ezt ajánlotta az előbb...)

Ezt én kartusos kiszerelésben ismerem, tehát venni kell 1 ilyen kartust (olyan mint a sziloplast) és kinyomópisztollyal használni. Ami a résen kívül kerül azt meg spaklival lehet eltávolítani. Az állaga olyan krémes olyan amit ki lehet akár spaklival is kenni.

Ez azért jó mert szinazonasat is lehet venni az adott fához, így a lakkozás után nem üt el a szine a többi farésztől. Bizonyára nincs minde szinárnyalatban, de szerintem egy kis kreativitással ha veszel több féle színt ki lehet valami olyasmit keverni ami neked kell. A szinek fanevekkel vanak jelképezve, tehát van bükk, akác, tölgy stb...

Az, hogy kinek mit is jelent a bükk szin.. na abba ne menjünk bele...:)

Én lazurozás alá saját tapaszt használok, ami faragasztóból, és a tapaszolandó fa csiszolóporából keverek. Jó lehet még erre a célra a "folyékonyfa" nevű készítmény (festékboltokban kapható) De vigyázz vele mert ezt is szinazonosan szabad választani, de nem az eredeti színhez azonosan hanem a leendő lazúros színhez kell kiválasztani a tapasz színét!!!

Én azért használom a saját keverésűt, mert a tapasztalataim során ez volt az egyetlen anyag amellyel ha tapaszolom a fát akkor  pl a pácol is befogja és ha nem is 100% os a színazonosság de legalább nem "világít" feéren a tapaszolás nyoma...

Ha utólag szeretnéd színrehozni az előzőleg "rossz anyaggal" tapaszolt fát akkor nagyon tudom ajánlani a filctollat, mint szinezőt!!! Ez nem vicc!:) Kikleresed azt az árnyalatot ami szerinted takarja a mellette lévő pác-lazúr színt, és szépen kipingálod (restaurálod) azt a részt, és kész:))

 

Erzsébeti

Előzmény: ARic (683)
ARic Creative Commons License 2004.10.07 0 0 683

Szia,

 

ezt a színes szilikont ajánlod akkor is, ha a festék lekaparása után lazúrozni szeretnénk, de egy-egy léc között van egy kis rész az illesztésnél (itt kikapartuk a gittet)?

Előzmény: mdk (680)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 682

"Ha 1mm-nél nagyobb a repedés,van több repedés is, és nagyon maximalista vagy akkor használj fugázó szilót, abból is szigorúan a festhetőt."

 

Ezt kicsit elirtam:

Az nem  fugázó sziló, hanem csak sima sziló, de festhető.

Előzmény: mdk (680)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 681

OKé köszi!

 

1 hete keresem és még 1 hetet ráér.

Előzmény: Erzsébeti (675)
mdk Creative Commons License 2004.10.07 0 0 680

Gondolom csak 1mm körüli a repedés.

Azt gletteld ki nyugodtan mert ha bármit ráragasztasz az szerintem meglátszik.

Ha 1mm-nél nagyobb a repedés,van több repedés is, és nagyon maximalista vagy akkor használj fugázó szilót, abból is szigorúan a festhetőt.

Ez azért jobb mert ez nem potyog ki hosszú idő múlva sem ugyanis próbál együtt mozogni a fával. Persze abból meg kell venni egy tubussal ami márkától függően 900-1500Ft között mozog.

 

Más segitség ha már felújítasz:

Fugázó szilót szoktak egyébként a fa és bármi más(pl. taposó, fal,beton)találkozásához is rakni ,mert ugyebár a fa mozog és idővel kipotyog a glett mellőle.

Tehát pl. rakhatsz ilye fugázó szilót a csempe és ajtótok találkozásához, vagy a küszöb és taposó találkozásához és egyéb más helyekhez.

Sok szinben létezik úgyhogy válogathatsz.:)) 

Előzmény: mammamija (679)
mammamija Creative Commons License 2004.10.07 0 0 679
Kérdésem lenne kreatív férfitársaimhoz.

Kétszárnyas teleajtót hőlégfúvózok - nagy élmény, hiszen minden rovátkából kijön a több réteg festék+alapozó -, de az egyik ajtónál középen repedés látszik (eddig nem láttam a festék alatt:(
Ha kitalálták a falfestésnél azt a szalagot, ami eltakarja a repedést, fadolgoknál nincs ilyesmi, vagy marad a glettelés????
AzHofi Creative Commons License 2004.10.07 0 0 678

Köszönöm, megpróbálok várni addig, bár akkorra már beköltözést terveztem :)

Előzmény: Erzsébeti (674)
Arth Creative Commons License 2004.10.07 0 0 677
Nekem a festő egyszer azt mondta, hogy azokat a festékeket lehet összekeverni, egymásra kenni sikeresen, amiknek ugyanaz az oldószere. A zománcfestékeknek általában lakkbenzin, a nitrolakknak nitrohígító, de a Tivelinnek pl. észter hígító kell.
halaloszto Creative Commons License 2004.10.07 0 0 676

en semmikeppen nem szaritanam mozgo levegovel. az belekuldi az osszes koszt. akkor mar inkabb infralampa.

 

vajk

Előzmény: Garp szerint (669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!