Keresés

Részletes keresés

mdk Creative Commons License 2004.10.13 0 0 732

Ebből beszélsz? ------> Erről beszélsz?

 

A másik hogy kijavítsam magam amit én vettem az 15-20kg-ig jó(papír szerint) de én nem terheltem meg annyira és mégis szétdült.Ezért utáltam meg.

Az MD változat jó, de elég durva ára van.

Előzmény: mdk (729)
mdk Creative Commons License 2004.10.13 0 0 731

Nem én a simáról beszéltem mert az U profil nekem nem tetszik, de amit te mondasz se rossz megoldás.Mármint a ragasztó.

Előzmény: halaloszto (730)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.13 0 0 730

tefigyuma, most fogom fel hogy ti mind olyan kuszoboket ragasztotok, aminel a fem teljes szelessegeben fedi a mondjuk 5cm szeles kuszobot? es esetleg U profil is, ket fugg. es egy vizsz. resszel? dehatakkor miert nem ketoldalas "szonyeg" ragaszto es kesz? van "nulla" vastag, ha a kuszob szep sik, es tuti felfekszik mindenki a helyere, es van 2mm vastag habositott, ami kicsit egyenlit is.

 

vajk

Előzmény: Erzsébeti (728)
mdk Creative Commons License 2004.10.13 0 0 729

 

Ebből beszélsz?

Ebből nem tudsz levágni.

Vagyos letudsz de mindkét(hosszabik) sínből kiáll egy pöcök(vagyis kipréseltek egy bütyköt)ami megakadályozza hogy a középső(rövid) sín kicsússzon.A rövideebbikbe vannak a golyók.

Elmesélem ha már szóbajött hogy mi a hibájuk ezeknek a sineknek.

A lényeg az hogy ha túl van terhelve akkor szétnyílik a szélesebbik sinnekl a vége és kicsúszik a középső ami a golyókat tartalmazza és szétdül az egész ráadásul a golyók úgy elgurulnak hogy meg se találod.

Szóval én igy *@s3tam  rá egyszer és azóta nem is akarom látni.

Ez akkor gáz ha vkinek ilyet szereltél be a bútorába majd jelentkezik 1 pár hónap múlva hogy szétdült egy fiók azután a még1 aztán még1.

Hiába magyarázod neki mennyit bírnak a parasztja akkor is telepakolja minden x@r*al.

Na egyelőre enyit mert most mennem kell. 

Előzmény: GPF (722)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.13 0 0 728

A fix-tex-eknek is kellene a szorítás! Ugyanis ezek nem a szorítás ideje miatt kötnek olyanra mailyenre kellene (mint pl a sima fehér trutyik..) Hanem a szorítás "ereje" miatt.

Persze én sem szorítom le semmivel a küszöbsineket max extrém helyzetben:)

Mivel alapból a terhelése egy küszöbsinnek pont lefele irányul, és ezzel nem a ragasztás ellen, hanem éppen ellentétére hatunk (ha rálépünk)

 

Egyébként nem hiszem, hogy olsóbb:) ha ezt pl küszöbözésre használod:)

 

Erzsébeti

 

 

Előzmény: mdk (727)
mdk Creative Commons License 2004.10.13 0 0 727

Aha...köszi.


Azért vannak olyan szilók amik ragasztásra is jók de azérrt gondolom hogy nem jó erre a célra mert ugye a palma texet rákenem, várok vele egy 10-15 perce majd rányomom és ottmarad.Ezután már nem kell vele foglalkozni.

A szilónál viszont hiába nyomom rá azt nyomás alatt kell tartani addig míg megszárad.

Ezzel szembe kipróbálom majd a szilót is mert olcsóbb és jobban terül.

 

Romás sztori nagyon LOL.

Előzmény: Erzsébeti (718)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.13 0 0 726
En asszem obiban vettem egyszer (esetleg praktiker). A panelban a mellekhelysegben pont passzolt az ajto fole.
Előzmény: nyuszi_ (725)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.10.13 0 0 725

Rácsozat: Interfa és Dósafa is biztatónak látszik, köszi a tippet!

 (IKEA nem játszik - ott ekkorát nem találtunk) Amúgy a fix rögzítés teljesen jó lenne, nem kell kihúzható.

 

=:o)

 

Előzmény: GPF (724)
GPF Creative Commons License 2004.10.13 0 0 724

És szerinted a MOTE-sat nem lehet levágni?

 

Fémrács: Ikea, Dósafa, Interfa. Szabvány méretű bútorokhoz biztosan van. Ha nem szabvány, akkor legfeljebb nem lesz kihúzható, hanem valahogy máshogy rögzíted.

Előzmény: nyuszi_ (723)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.10.13 0 0 723

Köszönöm,

szerintem ezt a MOTE - féle görgős csúszót láttam mindegyik helyen, teljesen ugyanúgy nézett ki, a méretek is ugyanazok.

A könnyen kivehető fehér sínből - ezt ismerem, minden fiókunk ilyen - pedig egyáltalán nem volt ilyen rövid. Mind1, még agyalok a dolgon.

 

Bónuszkérdés:

fémrácsot is keresek: gardróbszobába felülre kerülne egy polc fémrácsból  (ritkán használt cuccainknak) - kb 110x50 cm-es méretről lenne szó. Ilyet tud -e valaki?

 

Üdv,

nyuszi

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Erzsébeti (721)
GPF Creative Commons License 2004.10.13 0 0 722

Úgy néztem, hogy a középső görgős rész az fix hosszú, de ez jóval rövidebb, mint a két szélső sín, amiben csúszik és talán a két szélsőt le lehet vágni.

Nem tudom mote gyártmány-e az a sín, amit a napokban vettem, azon majd megnézem.

 

Láttam náluk asztalvasalatot is. Azokról nincs tapasztalatod?

Előzmény: Erzsébeti (721)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.13 0 0 721

Igen, ezt a linket-céget kerestem tegnap (Mote) nagyon este volt már...

Ők saját fejlesztésű kihúzóvasalatokat gyártanak, és fehérvári a cég, mint ahogy ha jól tudom mdk is fehérvári.

Szerintem ezt is legalább akkora munka átalakítani.. vagy lehet, hogy nem is lehet...

 

Erzsébeti

Előzmény: GPF (720)
GPF Creative Commons License 2004.10.13 0 0 720

A Tikkurillának egy csomó UV álló lakkja van. De szerintem ezek is csak késleltetik a sárgulást. Nem fél év, hanem másfél. Próbáltam.

 

Azt hiszem, fióksínekben a Blum az egyik legnagyobb és legjobb cég. Nekik sincs olyan kicsi. De tényleg kell akkora fiókhoz görgős sín?

 

Bár szerintem ezek a csapágyas sínek könnyebben méretre vághatók: www.mote.hu

 

Lopeta Creative Commons License 2004.10.13 0 0 719

Erzsebeti,

 

Kosz az infot!

Az elso kerdesemre meg keresem a valaszt: kezi korfuresz 25e alatt.

Neztem a FERM gepeket. Mi a velemenyetek roluk?

 

Koszi, Lopeta

Előzmény: Lopeta (699)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.13 0 0 718

 

Ők azt írják (ha olvasható), hogy amit árulnak az "sárgulás, és fakulás elleni védelemmel rendelkezik"

Én nem használtam még ezt!! Ezt csak a reklámszövegekből olvastam ki.

Kerestem egyébként ezt a "UV állóságot" de nem találtam meg csak ebben a hírdetésben. De az is igaz, hogy ebben nem szószerint azt írják, hogy UV álló!

 

Régebben több cég ismertetőjében olvastm róla, de már nem tudom, hogy melyik cég volt. Akkor úgy tűnt nekem, hogy ez minden valamit magára adó lakkgyártó termékpalettáján létezik...

 

 

 

Az emfifix (vagy emfix.. a fene se tudja.. csak kenem, nem nézegetem a dobozt...:) az tényleg emfi gyártmány. Gyak ugyanaz, mint a pálmafix... csak ez eddig olcsóbb volt mint a henkel féle pálmafix.

 

Végülis a sziló is jó lehet rá, de mivel a sziló nem kimondottan ragasztóanyag, így én eddig nem próbáltam vele. szerintem mind a kettő ugyanannyi ideig "szárad" 24 óra kell nekik a teljes kötésig, csak a *.fix-ekel hamarabb tűnik úgy, hogy kész van:)

 

Ja még valami: én sem szeretem azokat a borított küszöböket amik 5-6 cm-nél szélesebbek.. szerintem nem mutatnak jól, ha ennél szélesebb küszöböt akarnak lemezelni így...De ez egyéni izlés dolga.. próbálnád ezt egy roma kuncsaftnak elmagyarázni... ők még a 17 cm széles küszöböt is így borítattnák.. Volt is ilyen megrendelőm, sőt neki még le is kellett aranyoztatni!!!! Az istennek sem értette meg, hogy az arany nagyon kopik, és ez az aranyfüst az tényleg csak egy "füst"...

 

Erzsébeti

 

 

Előzmény: mdk (714)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 717
Ezt ismerem jó kis hely.
Előzmény: Erzsébeti (713)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 716

Nekem nem tetszenek az U alakúak.

Én is ragasztani szoktam Palmatexel de azt hittem van jobb is.

Emfifix?

Ezt ki gyártja?

Az Emfi?

Honlapot tudsz?

Esetleg más?

Sziloplaszt szerinted jó lenne?

Vagy ahhoz túl lassan szárad mi?

 

Elég ennyi kérdés?

Vagy nem?

Előzmény: Erzsébeti (715)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 715

Ha nem lehet csavarozni akkor, én egyszerűen leragasztom...

valamilyen *.fix (ragasztóval palmafix, emfifix stb...)

 

Ez főleg akkor játszik ha nem sima egyenessint kell letenni, hanem pl U profilut, de akkor is ha lehet (és miért ne lehetne) a négy sarkát kis RÉZ csavarral le szoktam rögzíteni, persze oldalról, így a sin felső, legfrekventáltabb részén nem látszik semmi csak maga a réz.

 

Erzsébeti

Előzmény: mdk (712)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 714

Hát én még nem láttam se polcon se újságba ilyen lakkot de elhiszem hogy létezik.

Én is ezeket a lakkokat használom csak pluszba mindig ott figyel a polcon a Bondex vizesbázisú parkett lakkja.

Persze saját célra mert nem sokan tudják megfizetni de bátran ajánlom.

Ebbe az újságba ugye komoly használható dolgok is vannak amiket pl. én is tudok hasznosítani?

Na de majd benézek a honlapra.

Előzmény: Erzsébeti (710)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 713

Találtam neked valmit...

 

nézd meg ezt a linket, szerinterm erre gondoltál...

 

 

Csiszoló dolgok, és más...

 

Itt kersed a "csiszolástechnika-Gépi profilcsiszolás-San Dit"

 

menüpontot.

 

Ott megtalálod ezt, de ők is azt írják róla amit kb én írtam.

 

Erzsébeti

Előzmény: halaloszto (706)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 712

Továbbra is érdekel ki milyen módszert használ a küszöbsinek lefogatásához.

Csavaros módszer nem érdekel.

THX

mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 711

Hát igen ezekre gondoltam mikor azt irtam hogy "vannak más megoldások is csak az ugyanannyiba kerülne mintha új lambériát venne".

Szóval ilyenekbe teljesen felesleges gondolkodnia főleg hobbi szinten.

De, igen.....megoldható.

Sőt újra is lehet maratni egy kisebb késsel ,de ez is tök h*****ség lenne.(főleg ha parketta lakkal lett lelakkozva).

Na sztem ezt kitárgyaltuk. 8-)

Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 710

nem mai gyerek ez már.. kb akkor jött be amikor az első vizeslakkok is. úgy 10 éve tudok róluk, de saját tapasztalatom nincs ebből, mert még nem kellett használnom.

Én alapból 3 féle lakkot használok. 1 nitrolakk, 2 csónak lakk, 3 parkettlakk. Ezekből is a teljesen közönséges, hagyományos márkákból. A csónaklakkok közül mondjuk használtam már a tikkurilla különböző fényességfokozatú változatait., de a többiről max lexikális tudással rendelkezek.

 

Más:

Ezt a linket ismered?

 

 

Asztalos szövetség honlapja

 

Én tagja vagyok a szövetségnek. Van egy nagyon jó kiadványuk, egy újság. Nagyon tudom ajánlani minden szakmai érdeklődőnek. Ha másra nem is de a reklámok miatt nagyon érdemes olvasgatni:) nem túl drága, de csak évi előfizetési rendszerben lehet megvenni, kb 5000 ft egy évben az ára, és havi lap. Az is előfizethet rá aki nem szövetségi tag.

Nagyon sok majdnem napiszintű szakmai infót lehet benne találni...

 

Erzsébeti

Előzmény: mdk (708)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 709

A golyósból azthiszem van rövidebb de nekem nem jött be mert nehezebb a szerelése és amióta kibobtam az ablakon ezek a x@rok miatt 4000FT-ot az ablakon nem is akarom látni.

Ezzel szemben neked sztem jó lesz mert te rövidet akarsz én viszont majdnem a legnagyobbat vettem de a szerelése ugyanúgy nem egyszerü mert hátlap nélkül lehet csak felrakni és ha 5 év múlva tökremegy veheted ki a szekrényt a hátfallal együtt.

De a tied elég kicsi szekrényke.

Előzmény: nyuszi_ (703)
mdk Creative Commons License 2004.10.12 0 0 708

Hol hallottál erről az UV álló lakkról?

Érdekelne.

Sztem nem is lehet kapni ilyet mifelénk mert akkor tudtam volna róla.

Előzmény: Erzsébeti (701)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 707

igen, van ilyen, én is ismerem a technológiát (igaz saját tapasztalatom nincs).

Magyarországon is forgalomban volt. Az, hogy ma is lehet e kapni nem tudom, de szerintem utána lehet járni ennek.

Ezt asztali marógépre gyártották, és nem hiszem, hogy egy kőrfűrészgépre rá lehet tenni.

A másik az, hogy itt a lakkot kelene leszedni a felületről, és ez bármilyen csiszolóeljárással számolva nagyon sok papírba-vászonba kerülne, mivel a lakknak van egy tetü tulajdonsága, éspedig az, hogy csekély használat mellett is teletömi a csiszoló anyagot a saját porával, és akkor kuka a vászon:(((

Főleg akkor, ha a csiszoló felület ilyen relative kicsi...

 

Erzsébeti

Előzmény: halaloszto (706)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.12 0 0 706

csak megkerdezem, talan nem baromsag. valami amerikai szakirodalomban olvastam, hogy vannak ilyen csiszolotarcsak, amiknek nem tudom a nevet. az egesz anyaga csiszoloanyag, mint a koszoruko, csak valami puha anyagba vannak a szemcsek agyazva. veszek egy profilmart lecet, precizen rakasirozok egy vekony csiszolovasznat, es nekitolom ezt a korongot. a korongot lekoptatja negativ profilra. utanna a tobbi profillecemet csiszolhatom vele profilra, es mivel profilosan kopik hasznalhatom amig el nem fogy. asszem ilyen profilgyarto sokfejes marogepeken hasznaljak, meg ajto-ablak gyartasban, meg ilyenek.

 

vajk

 

szoval hogyhivjak, es lehet-e ilyet kapni, es mondjuk korfureszbe er-e betenni, es lehet-e kezbol hasznalni?

 

ma ilyen szofoso napom van

Előzmény: Erzsébeti (704)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 705

nem hiszem, hogy kapnál kisebbet. Vagyis a hagyományos (fehér) fajtából.

lerövidíteni? hmm szerintem igen nagy fa vágja a fejszédbe magát:)

Persze mint ahogy az előző hozzászólásomban írtam: minden lehetséges)

 

Erzsébeti

Előzmény: nyuszi_ (703)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.12 0 0 704

lehetni lehet.. mindent lehet...:)

 

Te vettél már marókést?

Nem olyan gagyizdást, hanem darabosat? Egy ekkora, és kb ilyen méretezésű kés kb 15000 kötül lenne, és szerintem nagyon, de nagyon meg kellene keresni azt ami neki pont oda jó amekkora nútja van a lambin... Ha meg egyedileg akarja legyártatni ez a kés ár könnyen meglehet akár 50 000 ft is...Szóval elméletileg lehet...

 

Erzsébeti

Előzmény: Garp szerint (702)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.10.12 0 0 703
Sziasztok, tudja valaki, hogy hol lehet nagy választékban fiókcsúszó síneket kapni? Egyáltalán létezik 182 mm-esnél rövidebb? Eddig minden helyen (Bubiv-span, Obi) ez volt a legkisebb méret - nekem viszont 15 centi mély fiókot kellene rögzítenem. Kénytelen leszek lerövidíteni a kész sínt? Help! Köszi, nyuszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!