Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 794

Pozdorja vágásához keress "negatív élszögű" körfűrészlapot.A negatív élszög ált. -5 -6° szokott lenni.

A fogszám ekkora méretben legalább 60 legyen.

Egy jó hely az általam sokta emlegett Boronkay féle élezőműhely az Egressy úton.( már lassan pénzt szedek tőlük, annyit reklámozom itt őket)Olvass itt vissza, mult héten irtam a pontos helyüket.

Előzmény: kivi (767)
rferi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 793

mdk

A küszöbsín kérdéshez annyit tennék hozzá, hogy ha felpolírozott sined van, szerintem létezhet lakk, ami kibírná a rálépést, de maga a sín viszont le fogja dobni magáról a lakkot.

Ezért én azt javallanám, hogy kétkomponensű lakkal dolgozz (parkettalakk), de a sínt ne polírozd fel, hanem hosszanti irányban csiszolópapírral húzd át egyenletes felületűre, (kraccolásnak hívják asszem).

Ez szvsz nagyon mutatós felületet ad, de hagy tapadási rést a lakknak!

És nagyon gondosan zsírtalaníts!

 

Előzmény: mdk (766)
rferi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 792

Igen van!

Nagyon köszi!

Ugyan éppen cseresznye nekik most nem volt, és le is tagadta a hölgy, hogy egyáltalán létezik, de a gyártó honlapján írva vagyon, hogy létezik, csak szerezni kell.

Előzmény: GPF (761)
Soká Creative Commons License 2004.10.26 0 0 791

rferi,

köszönöm a részleteket! Nos, a T.I.P.-be tényleg kisebb szalag kell (1425mm). Annyit a pontosság kedvéért, hogy most a Praktikerben, aho a Ferm is kapható, ott az én gépemnek egy "kistestvére" található, amely hasonló felépítésű, csak méretben és teljesítményben is kisebb. No, meg árban is. Ezért gondoltam, illetve a motorteljesítmény és asztalméret azonossága okán is, hogy a "nagytestvér" ugyanakkora mint a Ferm. De azt hiszem, nem ez a pár centi szalaghossz-eltérés adja a fő különbséget.

A mágneskapcsoló jól záródónak tűnik, de majd szétkapom, megnézem. Az említett műanyag alkatrészt nem találom, itt mintha minden fémből lenne.

Egyébként azóta sem fűrészeltem vele, kivéve egy speciális kemény viasz darabot.

 

mdk,

lakk ügyben azért nem szóltam, mert nincsenek tuti tippjeim. De az elvárásaid talán túlzóak:

- a lakk az lakk, nem lehet akármilyen kemény

- a lakk általában akkor tapad a legjobban, ha alá alapoznak, ami ugyebár színtelen estében nem megy

- minél vastagabb egy lakk réteg, annál inkább látszik, hogy az lakk, a tapintás okozta furcsa érzésekről már nem is beszélve, bár a küszöb ugyebár nem esik kézre :-)

- ha már olyan szuper kopásálló az a lakk, akkor gyakorlatilag felesleges a fém... a kör bezárul :-)

 

De a végére itt a szuper megoldás: ma már megoldható, hogy a fém felületére (ne kérdezd hogyan) képesek felgőzölni egy vékony korund réteget, az azért elég kopásálló lehet. A technológia megtekinthető például a Siemens vasalók talpán, de biztos másén is. Lásd saphir-jet - csak attól tartok, hogy hiába kemény, a ridegsége miatt nem elég ütésálló. Ez igaz lehet a lakkokra is!

De mdk, nehogy nagyon komolyan végy, mert én csak játszom az elmélettel, a gyakorlatban mire patinázódni kezd a küszöbsín, addigra már Te is kevésbé leszel maximalista - szerintem.

A legjobbakat! :-)

Előzmény: rferi (790)
rferi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 790

Lehet, hogy elkeveredtem a sok gép között, de asszem a Ferm gép egy kicsit nagyobb, mint amit te vettél.Én, amit láttam műanyagfedeles gépet, tuti kisebb volt a Fermnél.

Abban a kivitelezés általános kinézete volta miatt mondtam, hogy kissé gagyi.

A fűrészvezető kialakítása más volt, és nem tetszett.

Az öntvény is ronda volt.

Konkrétumokat már ne kérj, én az enyémet három éve vettem, akkor 30000.- volt, és a másik 26.Akkora árkülönbözet simán megérte az árát.

Persze ettől még lehet, hogy én két rossz darabot fogtam ki

A Fermnek 1625mm hosszú szalag kell, ebből lehet látni, vajon a tied kisebb-e vagy sem....

Azért nézz meg pár dolgot:

-a mágneskapcsoló hajlamos a fűrészportól beállni, és akkor nem lehet bekapcsolni.

Szedd szét, és szigszalaggal tekerd körbe, hogy ne menjen bele a por.

-nézd meg, hogy a felső kerék függőleges mozgatásánál az aluöntvénybe illeszkedő hengeres alkatrész, aminek a közepén megy át a tartócsavar, műanyagból van-e!

Ha igen, akkor esztergáltass egyet rézből, és cseréld ki, mert eltörik, és levágja a szalagot.

Előzmény: Soká (755)
mdk Creative Commons License 2004.10.26 0 0 789

Igazából ez a különbség köztük.

Meg persze a fogak száma de a fogak alakja fontosabb kicsit.

Előzmény: GPF (787)
mdk Creative Commons License 2004.10.26 0 0 788

Na én is vmi ilyesmire gondoltam, csak akkor az zavart meg, hogy azt hittem, hogy te tudod  miért vagyok bajba.

Az a gondom, hogy még nem találtam olyan lakkot ami kemény, vegyszer- és vízálló rugalmas, megtapad a fémen, és a fán.

Van több olyan lakk is ami vmelyik kitételnek megfelel de így együtt, még egy sincs.(de már közel vagyok)

Tehát a hangsúly a keményen és a fémen való megtapadáson van, ezért nem fog lekopni, főleg ha 3-4x lelakkozom.

Előzmény: Soká (786)
GPF Creative Commons License 2004.10.26 0 0 787

Igazából csak azt akartam mondani, hogy a fűrészfogak alakja nagyon is sokat számít. Legalább annyit, mint a számuk.

Előzmény: kivi (782)
Soká Creative Commons License 2004.10.26 0 0 786

Ahol lekopik a lakk, ott ugye sokat használod, vagyis nem fog patinázódni, mert lábaiddal folyamatosan fényezed. Ahol pedig nem fényezed (közel az ajtófélfához) ott nem is kopik le a lakk, ott azért nem patinázódik. :-)

Ez persze csak elv, ki tudja a gyakorlat mit hoz? De azért ez hónapok, évek kérdése...

Előzmény: mdk (785)
mdk Creative Commons License 2004.10.26 0 0 785

"- a lakkozás működni fog, mert ahol a használattól lekopik, ott éppen a használat miatt nem fog patinázódni, ahol meg megmarad a lakk, ott azért nem."

 

Ezt nem értem.

Lehet késő van már.

Előzmény: Soká (783)
Soká Creative Commons License 2004.10.25 0 0 784
kivi,
nem vagyok szakértő de szerintem többé-kevésbé igaz az, hogy a keményebb faanyaghoz való fűrész jó lesz (bizonyos értelemben feleslegesen jó) a puhábbhoz is. Fordítva már macerásabb...
Előzmény: kivi (782)
Soká Creative Commons License 2004.10.25 0 0 783

kivi,

Fűrészlap ügyben már minden okosságot elmondtak előttem, és különben sem vagyok a fűrészlapok részleteinek nagy ismerője. Amire én magam figyelek:

- sűrű fogazás

- mindig éles szerszám

- a keményfém lapkák ne legyenek túl kicsik (kevésbé törhet ki és "van miből" élezni

 

mdk,

értjük mi egymást, csak nyilván másként viszonyulunk a réz küszöbhöz.

"De akkor minek kifényesíteni ?Hogy valahogy kinézzen."

Látod, az én véleményem szerint nem az a természetes, ha a sárgaréz küszöb csillog-villog, nekem az olyan "csicsás" kicsit, de ugye, kinek a pap, kinek a papné...

De, hogy konstruktív legyek:

- a lakkozás működni fog, mert ahol a használattól lekopik, ott éppen a használat miatt nem fog patinázódni, ahol meg megmarad a lakk, ott azért nem.

- én vagy 4-5 éve cseréltem küszöböt a konyhaajtónál és szerintem egészen normálisan néz ki, nem patinázódott zavaróan a széleken. Bár új korában tényleg sokkal "káprázatosabb" volt. Takarítani mindenképpen kell, mert éppen a lerakódott szennyeződéstől csúnya és foltos.

- ha már ilyen rohadt drága a küszöbsín én a helyedben elgondolkodnék egy 20x2-es vagy 20x3mm-es profilú s.réz lapos anyag használatán. Nem lesz olcsóbb és neked kell furatozni, süllyeszteni, de garantáltan az unokáid is használni fogják!

Létezik "szögvas" profillal is, az talán még "tökösebben" nézhet ki.

Előzmény: mdk (781)
kivi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 782
Én sem akarok valami giga-profi fűrészlapot venni, de úgy józan műszaki ésszel is belátható hogy a kemény (majdnem műanyag jellegű) lamináltpadlóhoz nem való ugyanaz a fűrészlap mint amivel a parketta párnafáit darabolom. A lambéria szélső profillécét sem harangfűrésszel vágom. :-)

Arra voltam kiváncsi, hogy milyet kellene szereznem. Mindjárt töltök fel képet a mostani lapról.
Előzmény: GPF (778)
mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 781

Soká:

"De ha elgondolod, hogy mi is a funkciója és értelme a küszöbnek és a küszöbön a fémnek, akkor azért nem éppen anyagszerű megoldás ez a felületkezelés."

 

Mdk:

Ezt nem egészen értem.

Ha arra gondolsz hogy valójában a sín lényege az hogy ne tapossuk agyon a küszöb élét akkor értem.

 

Halálosztó:

Szerintem Soká arra gondolt, hogy a kuszobsin azert van ott, hogy ne kopjon le az ele a kuszobnek. es azert van fembol, mert nagy arrafele a kopas.

 

Ugyanarról beszélünk.

Azért ne hasonlítsuk össze a kulcs hegyét egy cipő/papucs talpával.

Sztem régen is ugyanúgy meglehetett karcolni a lakkot a kocsikon.

 

Utánna jártam és autólakk 4800Ft/(A komponens 1lit. és B komponens 0,5lit.)

De van egy festőm akivel fujatni szoktam az ad nekem vmi spéci lakkot féláron1500Ft/liter áron és az is két komponensű.

Majd meglátjuk.

Ugyse adom fel a dolgot és én nyerek.

 

A lekerekített küszöb nem rossz ötlet.

Előzmény: halaloszto (780)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.25 0 0 780

Szerintem Soká arra gondolt, hogy a kuszobsin azert van ott, hogy ne kopjon le az ele a kuszobnek. es azert van fembol, mert nagy arrafele a kopas.

 

amugy az autos lakkok nem tul kemenyek, a mai autokat korommel siman meg tudod karcolni.

 

irtam mar, hogy nalam kemenyfa kuszobok vannak lekerekitett ellel sin nelkul?

 

vajk

Előzmény: mdk (779)
mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 779

"De ha elgondolod, hogy mi is a funkciója és értelme a küszöbnek és a küszöbön a fémnek, akkor azért nem éppen anyagszerű megoldás ez a felületkezelés."

Ezt nem egészen értem.

Ha arra gondolsz hogy valójában a sín lényege az hogy ne tapossuk agyon a küszöb élét akkor értem.

De ha ez a lényege akkor miért pont réz?

Azérrt hogy ne rosdásodjon....valószinü.

De akkor minek kifényesíteni ?

Hogy valahogy kinézzen.

Az sztem nem mind1,hogy hogy néz ki a küszöb ha már 400Ft/m-ért megvettem.

Az igaz hogy ha már vki azt akarja hogy legyen szép akkor tessék sikálni.

Na ez az amit én nem fogok csinálni pláne 2 hetente 16sínt.

A kilincseket és CÍMEK-et már lelakkozták a gyárba úgy ahogy Erzsébeti leirta az elöbb.

Steril?

Ne steril legyen csak nézzen ki úgy ahogy ki kell néznie.

 

Előzmény: Soká (773)
GPF Creative Commons License 2004.10.25 0 0 778
Most biztosan megköveznek a profik, de szerintem nem kell túlzásba vinni a fűrészlapok kérdését egy barkácsolónak. A szép felületű vágásra biztosan szükség van, ezért ebből érdemes kiindulni. A fogak alakjának, kiképzésének nagy jelentősége van a vágás minőségében. Van a "hátracsapott" fog, (nem biztos, hogy ez a szakszerű neve), ami direkt a kismennyiségű, de szép vágásokra van kitalálva. Elsősorban gérvágó fűrészekben használnak ilyet, de asztaliban is van. Ezzel lehet mindenféle vágást csinálni. Biztos lassabb a hosszanti vágás vele, de barkácsoláskor ennél sokkal lassabb egy fűrészlapcsere. Nekem egy ilyen hátracsapott fogazású keményfémlapkás fűrészlapom van. Nem is nagyon apró a fogazása. Kipattogzásmentesen vágja a lamináltlapot is. A fogak nincsenek terpesztve csak az egyik balra van élezve, a másik jobbra. Ha szépen meg tudom vezetni, olyan felületet ad, hogy gyalulni sem kell. Néha meg kell éleztetni, ha már éget. Egyszer kérdeztem a Boronkai élezőt, hogy ha még szebb vágást akarnék, milyen lapot vegyek. Mutatott egy nagyon apró fogazatút 20 ezerért, de azt mondta, hogy olyan lényeges különbség nem lenne. Ott egyébként sokféle lapot lehet kapni, mindenféle áron. Ez úgy nagyjából az Egressy és a Mexikói sarkán van, de még a Suziki háztól kijjebb. Vannak spéci fogkiképzések direkt laminált lapra is, de szerintem az luxus hobbi szinten.
Előzmény: kivi (775)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.25 0 0 777
> Tulajdonképpen konkrétan mire is jó a felsőmaró? Milyen jellegű hornyokat vagy mélyedéseket lehet vele csinálni?

Sok mindenre. Élmarások, belső hornyolások sablon alapján, lambéria készítés, stb. Itt láthatsz pár példát:

http://www.routerbits.com/cgi-routerbits/loadpage.cgi?1068365029_30061+profile.htm
Előzmény: kivi (762)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.25 0 0 776

Fureszlap:

 

Nekem az jott ki, hogy mindenkeppen megeri megvenni valami igazan jofelet. Ilyen kisebb (200mm) temaban meg nem is csillagaszati.

 

Sok nezelodes utan en egy CMT markajut vettem, a 250mm-es volt 16000 rendes boltban.

 

A gyari katalogusokban van minden anyaghoz speci fogforma meg ajalnott fogszam, meg kulon a hosszaban es keresztbe vagashoz, meg puhafahoz meg kemenyfahoz meg forgacslaphoz, meg mindenhez. Egy hobbistanak persze egyreszt egyetlennek az ara is eppen eleg, masreszt nem fogja cserelgetni, nincs 3 furesze.

 

En vegul egy sok (60 vagy 80) fogu, kemenyfemlapkasat vettem, aminek a fogai felvaltva szogletes (kocka) es kerek (trapez) alakuak. Allitolag azert jo, mert a trapez elore harap, a szogletes meg utanna levagja a szelet egyenesre de akkor mar nem kell annyi anyagaot kivegyen.

 

Megegy: a keskeny lap azert jo, mert kevesebb a hulladek, meg ertelemszeruen kisebb teljesitmenyu furesz eleg ugyanakkora vastagsaghoz. (kevesebb anyagot kell poritani) Viszont a vastagabbal pontosabban lehet vagni, mert nem hajlik, rezeg. Egy bena/benan beallitott furesz egybol 0.5mm nagyobb kerfet (vagasszelesseg) csinal mint a lap vastagsaga, egyszeruen mert rezeg oldalra.

 

vajk

Előzmény: kivi (767)
kivi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 775
Akkor abban egyetértesz hogy a laminált padlóhoz viszonylag apró fogú lap kell? Vagy van valami spéci fogkiképzés az ilyen esetekre?
Előzmény: Soká (774)
Soká Creative Commons License 2004.10.25 0 0 774
Az MDF egy nagyon finom felületű, homogén anyag, az OSB lap felületén pedig látszik az összepréselt "faháncsok" rajzolata - most elég szakszerűtlen voltam...

Fűrészlapot megnézheted a Király utcai használtkereskedőknél is (én is ott vettem újat), ha van, olcsóbb mint újonnan. Vagy nézd meg a Kisvakondban (lásd Tel. könyv) Nóniusz, Fairtool itt biztos találsz megfelelőt - gondolom én.
Előzmény: kivi (772)
Soká Creative Commons License 2004.10.25 0 0 773

Még a lakkozáshoz.

Természetesen Tiéd a döntés, azt hiszem ez a lakkozás-nemlakkozás már világnézet kérdése :-)

De ha elgondolod, hogy mi is a funkciója és értelme a küszöbnek és a küszöbön a fémnek, akkor azért nem éppen anyagszerű megoldás ez a felületkezelés.

De látom, mi másként gondolkodunk az elvek terén. Nekem még a küszöbsín ragasztása is furcsa kicsit, amikor olyan szépek tudnak lenni azok a csavarfejek :-)

Lehet tudni, hogy mi miért van.

Egyébként a kilincseket és címereket is lakkozni fogod?

Nem lesz kicsit túl steril a lakás?

 

Most jutott eszembe valami!

Én csak öntvény formájában ismerem, de járj esetleg utána, hogy nincs-e szalagban alubronz. Ennek meg van az a jó tulajdonsága, hogy nem patinázódik és sárga.

Előzmény: mdk (766)
kivi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 772
OK, akkor most már teljesen nem értem. :-)
Lehet hogy amit én MDF lap néven ismerek az teljesen más? Kinézetre mi a különbség az MDF, és az OSB között? A pozdorja bútorlap megvan, legalább azt nem keverem össze semmivel.

Egyébként budapesti vagyok, így az említett fűrészlapot is Budapesten (vagy a környékén) keresem.
Előre is köszönök minden jelenlegi (és jövőbeli) segítséget, cserébe ha valakinek kerékpárral kapcsolatos bármilyen kérdése, gondja van akkor abban tudok segíteni.
Előzmény: mdk (768)
mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 771

Jut eszembe a kocsikra milyen lakkot használnak?

mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 770

Na itt van majdnem ami nekem kell.

http://www.medikemia.hu/hu/index.html

A legalsó Maestro nitrolakk.

Ez kemény meg ellenálló de nem irják hogy fémre megtapad.

Már küldtem emilt egy két kérdéssel úgyhogy megoldjuk.

Majd mondom a végeredményt.

mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 769

Jah.. bocs elolvastam a hsz.-od.

De végülis a kérdésedre válaszoltam ha erre gondoltál.

 

Előzmény: kivi (767)
mdk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 768

Vásárlásba nem tudok segíteni mert nem tudom hova való vagy dee..

..szerintem az MDF keményebb mert több ragasztó van benne.

Szinte az egész ragasztó ha azt nézzük hogy a por amiből készül ugyanúgy beszívja a ragasztót mint a rendes fa.

Ezt az is alátámassza hogy az egyetlen vmi amitől begyullad a szemem ha sokáig (2-3 óra)vágom.(a ragasztó miatt sztem)

Előzmény: kivi (767)
kivi Creative Commons License 2004.10.24 0 0 767
A körfűrészemhez 200x16-os tárcsa való, de alapból inkább darabolásra/fejtésre alkalmas tárcsa volt hozzá, mintsem precíz vágásra. A közeljövőben laminált bútorlapot, illetve laminált padlót kell majd vágnom. Gondolom ehhez vékonyabb, és apróbb fogú tárcsa kell. Hol érdemes ilyen után kutatni?

És még egy kérdés: az MDF és az OSB lap szilárdsága mennyiben más?
mdk Creative Commons License 2004.10.24 0 0 766

Neked is köszi az infót.

A korr.gátló fém nem oké mert a kilincsek rézből vannak.

A többit (ha érdekel)leirtam Erzsébetinek.

 

Mindenkinek:

Azért hajkurászok egy ilyen lakkot mert tele a tö**m a sínek fényesítésével és azzal hogy senki nem tud lépni 10-12cm-t hogy átlépje.

Tehát arra jutottam hogy fényesítse az 2 hetente a 16 küszöbsínt akinek 6 anyja van.

 

Ma már annyi mindent kitalálnak hogy biztos találok vmit neten ami jó erre a célra.

Előzmény: Soká (763)
mdk Creative Commons License 2004.10.24 0 0 765

Aha ok!

 

Nem egy helyről hallottam/olvastam hogy ezt használták a küszöbök/sínek lakkozására.Eből gondoltam hogy jó lesz.

Bár ezt nem tudom hogy most is jó-e.

Ezt a fajta lakkozást ismerem de nekem sajna nincs ilyen berendezésem.:))

Miérrt nem ragasztod a sínt?

Több vele a macera?

Lehet de nekem nem tetszik a sínben az a sok csavar.

 

Na majd körbenézek neten hátha találok vmit ami jó erre a célra.

Köszi az infót.

 

Ui.:Amit irtál azt hallottad vagy saját tapasztalat.

Mindig a saját tapasztalat az igazi ugyhogy lehet nem hallgatok teljesen rátok.Én már csak ilyen vagyok nem hiszek senkinek.De ezt lehet az élet követeli meg.

Előzmény: Erzsébeti (760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!