Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2004.11.18 0 0 1021

Atya isten, de szép!

(Nálunk is ajtók kellenének a konyhaszekrényre! :-)))

 

Hát ha meg kellene csinálnom, én erre néznék, mint borjú!

Előzmény: rferi (1020)
rferi Creative Commons License 2004.11.18 0 0 1020

Most ezt tervezem kilengeni.

ajtóminta

A konyhaszekrény összeállt,és ajtók kellenének rá.

Imádom a szecessziót, és ez a minta nagyon tetszik.

Csak azt nem tom, hogy a könnyebbik módon álljak hozzá, és ezt külön rátétként csináljam meg, vagy a fílungból faragjam ki

Két, szimmetrikus darab kellene belőle :)

Jó kis munka lesz

rferi Creative Commons License 2004.11.18 0 0 1019

Nahát hogy ebből én össze nem raknám azt a bigyót az tuti!

 

Néznék, mint borjú az új kapura ha elém tennék :))))))))))))))))))))

Előzmény: GPF (1017)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1018
Na. Hát csak lengedezzél még. :D
Előzmény: rferi (1016)
GPF Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1017

Ha a harmadikról, akkor itt vannak az elemek.

 

Az egymás alattiak egymás tükörképei:

 

Nem tudom, ez elég-e az elkészítéshez.

 

Előzmény: GPF (1010)
rferi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1016
Az csak kilengés volt :)))))))))))))))
Előzmény: Garp szerint (1015)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1015
Ja! Te! Amatőr! Az, peeersze. És a faragott polcod pedig magát faragta olyanra mi? :D
Előzmény: rferi (1014)
rferi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1014

Az igegencsapos megoldás nekem azért nem tetszik itt, mert nagyon kikönnyíti a polcdeszkát, és ha megterhelik, akkor félek, hogy kiszakad a fenyő.

Ezért javallottam a saját anyagot.

De tényleg ki kéne prószálnod csinálni egy ilyen csapolást, hogy lásd, semmi ördöngősség nincs benne.

Amatőr szinten se (én is amatőr vagyok.... :)

Előzmény: GPF (1013)
GPF Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1013

Én azt nem vitatom, hogy egy jól megcsinált szögletes csapolás nagyon stabil, stabilabb mint a hengeres vagy főleg az idegencsapos módszer. Csak azt mondom, hogy egy hobbistának nehezebb és ha nem pontos, akkor lehet, hogy a könnyen, pontosan megcsinálható hengeres idegencsapos jobb.

 

Meg azóta a ragasztók is sokat fejlődtek. Meg itt arról lenne szó, hogy fenyőbe bükk csapokat tenni, ami szintén erősebb anyag.

 

Kösz a fazettázást, persze, hogy láttam, sőt még csináltam is, de nem tényleg nem tudtam, hogy az a neve.

Előzmény: rferi (1012)
rferi Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1012

Vagy tíz éve újítottam fel egy száz éves szekrényt, amiben ilyen átmenő szögletes lukas csapolás volt a polcoknak.

Egy darab szög-csavar nélkül billeg a szekrény a padlón, annyira stabil.

Egy 2x2-es lukat kivésni szvsz gyerekjáték, egy jó véső és egy éles sniccer sgedelmével.Egy próbadarabon kisérletezz, meg fogsz lepődni!

A fazettázás az, mikor az éleket 45 fokban lecsapod.

A régi szekrények üveg ajtóbetétjeit csiszolták le annó ilyen 15-30 fokban, és onnan az elnevezés.Meg tükrök szélét, biztosan láttál már ilyet, csak nem tudtad, hogy ennek nevezik. :)

Előzmény: GPF (1011)
GPF Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1011

Az igaz, hogy sokkal stabilabb, de pont a négyszögletes lyukak kialakításával vannak problémák. Bár az átmenőt könnyebb megcsinálni.

Meg azt is el tudnám képzelni, hogy az oldaltartót hosszában félbevágni, úgy megcsinálni a csaphelyeket, majd újra összerafasztani. Egy ilyen hosszú ragasztás nagyon erős. Persze ezek mind megalkuvások, de én pl. nem tudnék elég pontosan megcsinálni egy fedett, szögletes csapolást. És ha nem pontos, annál már lehet, hogy jobb a kis megalkuvással készült pontos cucc.. Ez persze a hobbista szemlélet.

 

Mi az a lefazettázva?

Előzmény: rferi (1007)
GPF Creative Commons License 2004.11.17 0 0 1010

Jók a hivatkozott oldalak!

Ilyen komoly felszerelésed van? Hobbi szinten űzöd a témát?

 

Igaz az, hogy az olaj teljesen beszívódik a fába? És nem változik tőle a méret? Pár játékom már egy lakkréteg vastagságától is összerakhatatlan lesz.

 

Melyik játék elemeiről van szó?

Előzmény: droti (1008)
droti Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1009
droti Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1008

Rferi!

 

Kínai ütvefúróból amerikai vésőgép! De szép lenne! De szerintem ne próbáld meg.

Még elvész a garancia....

Egyébként baromi jó online katalógusa van a Grizzlynek. Minden egy helyen! És szerintem meglehetősen jó áron!

 

GPF!

 

Hát nem bírok rájönni az elemekre! Nem górnád szét egy kép erejéig?

A bükkre szerintem elég két réteg kem. olaj. A konyhai munkapultra is ennyit írnak.

Esetleg ezután egy vékony réteg viasz. A keményolaj fényesebb mint a viasz! Ha egyszer lekened viasszal meg se látszik. Főleg ha jó öreg száraz fa

A viaszt nagyon véknyan kell kenni , különben 1 hét múlva is tapadni fog 

 

Az ajtókat ún kontraprofil ill. platoló maróval csináltam. külön van a betét ( belseje) ill. a keret ( 4 db léc)

további infó.....

 

www.woodshopdemos.com/smfld-6htm

 

nem tudom ismeritek-e ezt az oldalt?

 

www.canterburyworkshop.com/tv_show.htm
rferi Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1007

Inkább a létrafok anyagából alakítson ki négyszögletes csapokat, és annak lukfészket a létra oldaldeszkájában.

Sokkal stabilabb.

És ha hosszabbra hagyja a csapot, akkor az nagyon jól mutat. Az élei lefazettázva, és kb 2mm-re álljon ki.

Előzmény: GPF (1006)
GPF Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1006

Nekem mostanában eléggé tetszik, ha a bútoron látszik a szerkezete. Én pl simán el tudnám képzelni a létrádat úgy, hogy az oldaláról befúrva vastag (akár 20-as) fatiplik tartanák a fokokat. 2-3-4 db egy-egy fokot. Elég erős lenne és még szép is. Szerintem.

 

Előzmény: kivi (996)
GPF Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1005

A harmadik játékról írtad ezeket? Az 6 elemből áll, minden elem 3 merőleges rúdból áll, tehát mindhárom irányban áll egy-egy rúd. Ezután már tényleg csak össze kell tologatni. :)))

 

Bükk bútorajtókat és asztalt szeretnék kezelni, viaszolni. Azt gondoltam, hogy impregnálni nem kell.

Nem a viasztól lesz kemény a felület? Bár látom, hogy van keményviasz meg keményolaj.

 

Az ajtókhoz van valami spéci hosszlyukfúród, vagy mivel csináltad a keretet meg a belsejét is?

Előzmény: droti (1003)
rferi Creative Commons License 2004.11.16 0 0 1004

Fogalmam sincs van-e itt ilyen, én még nem láttam, de hát ez nem jelent semmit.

Ez egyébként Grizzly, de tökmindegy, ámerikában szinte minden gyártó palettáján van ilyen.

Középen fúr, szélen vés.

Sajna pont fordítva, mint egy SDS -es ütvefúró, mert az középen üti meg a fúrószárat, és előrébb van benne a golyós megfogó, ami forgatja, szal nem lehet öt perc alatt átalakítani, pedig egy ilyen kínai ütvefúrót lehet átalakítanék, mert max egy tizest kidobok az ablakon, ha nem sikerál.

Előzmény: droti (1003)
droti Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1003

GPF!

 

így elsőre egyszerűnek látszik, de lehet hogy éppen ezért bonyolult. Olyan mintha csak össze lenne tologatva(bár akkor szétesne

impregnáló szerintem puhafához célszerű, mert különben ha keményolajjal mégy rá elősször , foltos lessz (bár lehet hogy csak nekem...) A viasz  ízlés dolga , én ritkán használom, mert utána sikálni kell hogy valami fénye legyen.

 

Rferi!

 

köszi a kimerítő lakkozási tanácsot.

ismerem a Tivelint, valamikor használtam ( furcsa volt hogy olyan hirtelen "húzott")

lehet hogy visszatérek hozzá. gondolom ezért kell háromig számolni.

egyébként kösz a dicst.

Te! Ilyen vésőgép nincs nálunk? Mintha már valahol láttam volna. Kentech?

Előzmény: GPF (995)
halaloszto Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1002

szerintem a keret felszoritozva plusz felsomaro teljesen jo lesz. a kozepet kiveszed szabadkezzel a maroval, mert a keret ugysem engedi hogy felremenjel. a sarkat meg megigazitod vesovel. igazibol a szelet is 1mm rahagyassal csinalnam, az egy mm-t nagyon konnyu lesz vesovel lekapni.

 

a sarok kerek nem is biztos hogy problema! miert nem lehet a lepcsofok szelet lekerekiteni kicsit?

 

vajk

Előzmény: kivi (996)
halaloszto Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1001

Hoppa!

 

felmerult a kedvenc kerdesem:

 

honnan tudom meg,hogy mire mit szabad rakenni? lehet nitrora parkettalakkot kenni? nem esik le? vagy szoktak nitros alapozasra viaszt kenni?

 

meg jobb kerdes: most meno ez a saddolin alapozo keritesfefstesre. viszont ha jjol olvasom mugyanta alapu. lehet-e a tetejere olajfesteket kenni?? (a keritesz tobbi resze azzal van festve, de most uj kapu keszul)

 

vajk

Előzmény: Erzsébeti (983)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1000

A tökéletes és gyors megoldás egy ilyen kütyü lenne neked:

http://www.grizzly.com/products/item.cfm?ItemNumber=G9976

És ilyesmi a betét, amivel dolgozik:

http://www.grizzly.com/products/item.cfm?ItemNumber=H1154&

Namost én már láttam kovácsnál olyat, hogy az útfeltörő Kangó-nak csináltak egy állványt, aztán a vésővel kovácsolta a meleg vasat egy kézzel.

És persze láttam már a sajtos pult mellett 8-10 ezresért olyan kínai pneumatikus ütvefúrókészüléket, ami tudott csak vésni is.

Ha ezeket összekapcsolom, akkor most ugyan egyszerűbb egy vésővel kialakítani a 14 lukat, de ha sok ilyen feladatod van, esetleg érdemes elgondolkodni :)))))))))))))))

Előzmény: kivi (996)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 999

Droti!

Ez nagyon pofás!

Előzmény: droti (977)
rferi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 998

Droti!

Selyemfényű lakkozást szoktam a bútorokhoz használni, mégpedig a Tivelin lakkból.

Veszek két flaskával, egy fényeset, és egy mattot, majd egy az egybe összekeverem őket.

Ezután egy nap ülepedés, hogy a buborékok kimenjenek belőle, majd jöhet a lakkozás.

Ha ecsettel csinálod, akkor három réteg, az első a leghígabb, de a második és harmadik is igényel higítót, mert a dobozbeli állag nagyon sűrű.

Minden lakkozás után átcsiszolni 300-500-as papírral, finoman,éppenhogy áthúzva a felületet. Közben figyelni a papírt, mert felrakodik rá a lakk, ekkor arrébb fogni, friss papírra.És egy szabály az ecsethez: számolni kell magadban (eleinte), és mikor háromhoz jutsz, legyen kikenve az ecset.Utána már megint edénybe mártani, mert csíkos lesz.

Fújni könnyebb, de sokkal hígabb lakk kell hozzá, és ekkor is átcsiszolom az első réteg után, viszon ekkor elég szokott lenni két réteg.

Előzmény: droti (968)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 997
A közepét lehet marni de a széleihez én elővenném a jó öreg vésőt. :-) A maróval könnyen kiszaladhatsz, ha meg mindig a párhuzamvezetőt állítgatod, akkor tovább fog tartani mint vésővel.
kivi Creative Commons License 2004.11.15 0 0 996
Sporttársak, ötleteket szeretnék kérni tőletek a következő problémára. A feladat az, hogy egy 60*80-as keresztmetszetű fenyődeszkába (gondolom ez még nem érdemli meg a gerenda minősítést :-) kellene 40*60-as, 25mm mély mélyedéseket csinálni a 80mm-res oldalon. A dolgot bonyolítja, hogy a kívánt mélyedés oldalai nem párhuzamosak a gerenda oldalaival, mert kb. 25 fokkal el van forgatva.
Így nézne ki a mélyedés felülnézetből a gerendában.



A rajz (ahogy látszik) Photoshopban készült, most már nincs erőm scannelni...

Én arra gondoltam, hogy ha már van felsőmaróm, akkor azzal kellene ezt megoldani. A legkisebb maróm 3mm átmérőjű, ezzel a sarkokat majdnem derékszögűre lehet alakítani, legfeljebb a végén szikével korrigálom.
De hogy kellene többi részt kimarni? Nekem csak egy ötletem van: deszkákból összeállítani egy keretet (hogy mekkorát, azt számolással+próbálgatással lehetne meghatározni), ezt a keretet valahogy sablonként erősen rögzíteni a gerendán, és a kereten belül nyomulni a maróval. 16mm-res a legnagyobb maróm, ha ezzel megyek körbe a keret mentén, akkor középen marad egy 8x28-as kis sziget. Ezt esetleg forstner fúróval lehetne kifaragni.

A sarkoknál így is gond lesz, mert ezzel a módszerrel egy 8mm sugarú lekerekítés lesz, amit nagyon messze áll a kívánt derékszögtől. Ha meg itt vetném be a 3-as marót akkor ahhoz a keretet is át kellene alakítani.

Ja, igen: összesen 14 ilyen (egyforma) mélyedésről van szó. Szóval nem csak egy darabot kell kiszenvedni.

GPF Creative Commons License 2004.11.14 0 0 995

Kell impregnáló alapozó is meg keményolaj is meg viasz is?

 

Hogy próbálod meg? Csak a középsőnek látszanak az elemei. Nincs levédve, ha Te találod ki az elemeket, akkor meg főleg nincs.

Előzmény: droti (994)
droti Creative Commons License 2004.11.14 0 0 994

GPF

az ajtókat is én csináltam.

a biopinról........

az impregnáló alapozóból elég sok kell, főleg ha puha száraz a fa. nem biztos, hogy megéri. bár könnyű használni. kellemes narancs illatú.

a keményolaj egy picit sűrűbb, kevésbé szívódik, pár perc múlva a felesleget én ronggyal letörülöm, mert különben sokáig ragad.

a fénye a selymestől picit fényesebb. szerintem keményfára jobban alkalmasak

pipec a játék. lehet hogy az eggyiket megpróbálom (ha nincs levédve....hi )

Előzmény: GPF (992)
mdk Creative Commons License 2004.11.14 0 0 993

Ezt csak alátámasztani tudom és még annyit hogy kemény lesz.

Ezzel szemben nem vízálló és nagyon büdös.

Előzmény: GPF (986)
GPF Creative Commons License 2004.11.14 0 0 992

Köszi, nézem.

Mik a tapasztalatok?

Előzmény: droti (989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!