Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6188

Uf...meg ma kikeresem. Elnezest, csak elfelejtettem.

Igyekszem.

Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.14 0 0 6187
István, emlegetted a 1941 június 22 projektet (weblapot), megadnád a webcímét?
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.08 0 0 6186

Nem azt irtam, hogy mindenkit belelottek a vizbe, hanem azt, hogy ott is elofordult. Mellesleg a hajoforgalom eszaki vizeken Murmanszkig es Arhangelszkig volt 95 szazalekra angolszasz kezben. A keleti utvonalakon (M.-tol es A.-tol keleti iranyban)egeszen 1943 oszeig a part-menten hajoztak (keleti iranyban), es csak 1943 nyaran kezdtek ott alkalmazni a konvojokat.

Azokon a vizeken mar csak azert sem tudtak a jeghatar menten hajozni, mivel a ket epkezlab jegtorot felfegyvereztek es elkuldtek Murmanszkhoz. Raadasul azokon a vizeken meg nyaron is gyakori a kod, es a viz-terkepeket csak az 50-es evekre sikerult normalisan megszerkeszteni.

Amugy valoban folosleges ezen vitatkozni - ami volt volt, ami nem az nem.

En is lezartam.:)))

 

Tisztelettel:

Z.I.

Előzmény: showtimes (6185)
showtimes Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6185
Az északi útvonalon folytatott szállítási kapacitás legalább 95 százalékát az angolszász konvojok tették ki, s nem a szovjet partmenti forgalom - illetve nyáron a Távolkeletről. Egyébként a szovjetek is áttértek a konvojrendszerre.

A konvojok útvonala nem a part, hanem a jéghatár közelében, északon húzódott, hogy távol legyenek a német repterektől és kikötőktől. Mivel jelentős hadihajó és légi támogatással biztosították a konvojokat, így a német tengók ebben a térségben csak vízalól, torpedóval támadtak, s nem merültek fel kilőni egy-két csónakot.

Mint jeleztem a szovjet belföldi hajózás kapacitása elenyésző volt, ha elő is fordult egy-két atrocitás ez alapján nem lehet általánosítani. Mellesleg a WWII. szovjet sorozatban sem szerepel ez a vád a németek ellen. Tehát, ha elő is fordult az elvtársak se tekintettek neki nagy jelentőséget. Azt hiszem ezzel ezt a témát kiveséztük. Én legalábbis igen:)
Előzmény: Zicherman Istvan (6177)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6180

Szervusz.

 

Miert ne lennenek szalonkepesek? Az emlitettek kozul csak az utobbit ismerem, velesemmi gond:))) Az elobbirol nem tudok mit mondani: vagy nem emlekszem ra, vagy meg nem olvastam. Van ez igy.:)

Előzmény: Törölt nick (6179)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6178

Tisztelet.

Lejjebb leirtam (showtime-nak), hogy nem volt irracionalis (bar a haboruban minden irracionalis), es nem voltak nagyobb veszelynek kiteve.

1944 vegen, amikor az Eszaki-flotta a legjobban allt ,,hajougyileg", majdnem az egesz flottat mozgositani kellett, hogy levadasszanak egy serult, felszinen uszo nemet tengot.

Csak az, aki nem volt az ottani tengerparton, es nem latta azt a videket mondhatja, hogy ott egyszeru lehetett a navigacio (a harcrol mar nem is beszelve).

Mellesleg - eszakon nemet katonai repuloterek uzemeltek melyen a szovjetek hataban.

Előzmény: otranto (6176)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6177

biztos abban a jelentésben szerepelt ez is, amely szerint a Tirpitzen torpedótalálatot ért el az egyik szovjet tengó:)

pedig az északi útvonalon kezdetektől konvojrendszerben haladtak a hajók

...................

 

A torpedokat valoban kilodte, de o maga sem ertette, hogy miert fujtak fel az ugyet, hiszen meg a hajonaploba is be volt irva, hogy: ,,Kilottem ket torpedot a ,,Tirpitz"-re. A csatahajo folytatja utjat, majd eltunt a kodben."

A ,,joindulatot" tarsd meg:)))))

Amugy a vizek nem annyira hidegek arrafele (azok a kikotok meg telen sem fagynak be, persze negyedora abban a vizben szinten halalos). Ami a konvojokat illeti: a nemet tengeralattjarok egeszen Dixonig, Tiksziig es az eszaki folyok torkolataig raidoltak szovjet teruleten, es ott pedig - bizony-bizony - igen ritkan kozlejkedtek a hajok konvojban (leginkabb a navigacio elejen es vegen, amikor jegtorokre volt szukseg). Nem egy eset volt, amit a tulelok utan jegyeztek fel, hogy a sullyedo hajo mellett felbukkano nemet tengok legenysege belelotte a vizbe a menekulni probalo matrozokat). Ami a loszerpocsekolast illeti - a haboruban bizony megesik, hogy pocsekoljak.;)

Az Eszaki Flottat 1939-40-ben kezdtek felallitani, es nem volt annyi hajo, amivel biztositani lehetett volna a hajok vedelmet (mar a haboru kezdete utan kellett a Balti flotta egyes hajoinak attorniuk eszakra, illetve az 1941-42-es nyari navigacio kezdetevel a Csendes-oceani flotta egyes hajoit vezenyeltek eszkara. Es csak 1943 vegen erkezett meg az Amerikaban vasarolt harom (orosz osztalyozas szerint ,,Bezuprechnij" osztäly) rombolo.

otranto Creative Commons License 2006.10.07 0 0 6176
Ez igaz, showtimes viszont arról beszél, hogy amellett, hogy egy ilyen lépés teljesen illogikus lett volna - merthogy azokon a vizeken alig percekig lehet csak a vízben kibirní, és csónakban sem sokkal több az ember esélye - amellett irracionálisis, mivel indokolatlanul nagy veszélynek teszi ki a saját naszádot.
Ezzel a véleményével én is teljesen egyetértek.
Előzmény: Kuruc71 (6168)
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6175
csak a Stephen Colbert showból. Te emlegetted. Ha nem is szó szerint ennek titulálta, de kb. ennek nézte, miközben jót röhögött rajta. egyébként kinek a pap, kinek a papné. a jenkik hősei majd akkor érdekelnek, ha ők is megfelelően állnak más népekhez.
elhangzott egy lobbi felhívás, meg egy reflektálás rá. ennyi elég is volt belőle, nem ér több időpocséklást- nekem legalábbis nem.
Előzmény: wayoutwest (6174)
wayoutwest Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6174
Szia

Kedves barátom nem tudom honnan veszed ,hogy az amcsik s..fejnek nézik Zrínyit .
Leszar.om nem szeretem amerika
ha vitázni szeretnél történelem akkor állok elébe :

www.ksikft.hu
alby nick alatt megtalálsz
egyébként pedig
alberthegedus@yahoo.co.uk
Előzmény: showtimes (6171)
wayoutwest Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6173
chabie

Szia

Igazad van ! Nemzetünk egyik legjobban fájó sebe ez a nap . Aradon kivégezték a forradalom és szabadságharc tábornokait . Pesten pedig Batthány miniszterelnököt .
Azt el kell , hogy mondjam az iskolám névadója lett volna a 14. de mivel részt vett Ferenc József nevelésében nem került bitóra . Gáspár András tábornokról van szó .

Sajnos a mai materiális világban elvesznek az ilyen történelmi emlékek. Nekünk anno tudni kellett ( még tudom is , 1991ben végeztem ált.isk.) az összes tábornok nevét . A mai fiataloknak nem tudom kell-e még emlékezni .

A történelem egyik legszebb fintora , hogy amikor Haynau Angliába ment jóval az 1848-as események után , az angol gyári munkások majdnem sikeresen halálra lincselték Arad miatt .

Viszont ez a topic 2. világháborús !

Hajrá Magyarok !


Előzmény: chabie (6172)
chabie Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6172

OFF

 

Ma emlékezzünk a 13 aradi vértanúra.

 

Hősöket nem kell más országban keresnünk.

 

ON

showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6171
Majd, ha megtanulják, hogy nem egy s...fej volt Zrínyi Miklós.

Tőlem addig mehetnek a sóhivatalba. Egyébként az egyetlen komoly lövegállást, ami az amerikai partszakaszt veszélyeztette a rangerek foglalták el, s nem is volt benne egy darab ágyú sem ( Cornelius Ryan : The Longest Day , hogy angolszász szerző angolul megjelenet művét idézzem).
Előzmény: wayoutwest (6170)
wayoutwest Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6170
Band of Brothers
Kedves Barátaim !

Szerintem sokan olvastuk S.A.Embrose könyvét az Easy századról . Aki nem olvasta az látta a tévében az Elitalakulat című filmet .
Aki ismeri a sztorit annak nem kell elmesélni a D-napi ágyúelfoglalást . Ezért a tettért Winters századost jelölték a Medal of Honour-ra . Amit azért nem kapott meg mert hadosztályonként egy ember kaphatta csak meg.
Itt az alkalom , hogy ezt a hibát jóvá tegyék
Szavazz te is :
http://www.petitiononline.com/Winters/petition-sign.html?

Köszönöm

Alby
alberthegedus@yahoo.co.uk

Kérlek benneteket segítsetek !!! Ahol tudjátok rakjátok le ezt a linket !

Viccesen gondolok arra , hogy most fordítva történne valami . Az amerikaiak sokan szavaztak az M0 -ás híd nevére . Ők viccből csinálták hát én komolyan gondolom .
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6169
én meg csak azt mondtam rendkívül kicsi a valószínűsége, hogy a kapitányok kockáztatták volna a naszádot és a legénység életét teljesen irracionális dologért.
Előzmény: Kuruc71 (6168)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6168
Nem mondom hogy így történt, hanem arra utalok, hogy sok minden megtörténhetett, mert adódhatott rá lehetőség.
Előzmény: showtimes (6167)
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6167
több okból is igen kicsi a valószínűsége, hogy ilyen piti bosszúvágy miatt a kapitány kockáztatta volna az egész legénységét, mivel konvoj térségében bármikor, bárhol feltűnhetett egy romboló, s ha felszínen van, igen kicsi az esélye arra, hogy túlélje a kalandot... de ennél is nagyobb veszély leselkedett rájuk a levegőből, mivel a konvojt kísérő szövetséges gépek a felszínen tartózkodó tengót úgy kinyírhatták, hogy már csak a becsapódásokat észlelik...
Előzmény: Kuruc71 (6166)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6166
Történhetettt az úgy is hogy egy műszaki hibás lemaradt hajót támadt meg a tengó, és miután elsűlyedt a hajó, felmerült, és a csónakokat is legéppuskázta.

Nem mondom, hogy így volt, de lehetett akár így is.
Előzmény: showtimes (6161)
otranto Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6165
Igen, ez nekem is elég hihetetlennek tűnik
Előzmény: showtimes (6161)
otranto Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6164
nem azt mondtam, hogy egyszeri eset volt...
Előzmény: Zicherman Istvan (6159)
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6163
elég hullámzó arrafelé a tenger, a csónak sokszor annyit ér északon, mint a dióhéj... egyébként is konvojok térségében melyik tengó merül fel két csónak miatt a bőrét kockáztatni?
Előzmény: Törölt nick (6162)
showtimes Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6161
biztos abban a jelentésben szerepelt ez is, amely szerint a Tirpitzen torpedótalálatot ért el az egyik szovjet tengó:)

pedig az északi útvonalon kezdetektől konvojrendszerben haladtak a hajók, jó pár hadihajó és sokszor rephordozó kíséretében, a galád német tengó meg torpedózás után a rombolókra fittyet hányva felmerült, hogy kicsit géppuskázzon :)
(csak a PQ17-es konvojt oszlatták fel, az összes többi végig megfelelő kísérettel haladt, tehát a tengók vízalól, torpedóval támadhattak).

egyébként is észak inkább a repcsik, mint a tengók vadászmezeje volt. egy-egy kirívó eset történhetett, de több nem.
Előzmény: sierra (6160)
sierra Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6160

Hát pedig ott semmi szükség géppuskázni, mert amilyen hideg a víz télen, két percen belül megfagy a hajótörött. Tiszta lőszerpocsékolás.

Tuti ez?

Előzmény: Zicherman Istvan (6159)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.06 0 0 6159
A hajok legenysegenek legeppuskazasa ,,divatban" volt meg a Murmanszk fele huzo kereskedelmi hajok eseteben is. Es nem egyszeri eset volt...
Előzmény: otranto (6158)
otranto Creative Commons License 2006.10.05 0 0 6158
Nyíltan nem adhattak olyan parancsot, amelynek az volt a lényege, hogy a szövetséges tengerészeket hagyni kell elpusztulni. De abban igazad van, hogy a parancs lényege ez volt. Ezzel is el akarták rettenteni őket attól, hogy hajóra szálljanak.

A legsúlyosabb incidens 1944. március 13-án történt, amikor az Atlanti-óceánon az Egyenlítőtől délre az U 852 (Heinz-Wilhelm Eck) elsüllyesztette a PELEUS görög gőzöst, majd 3 tengerész kivételével legéppuskázták a hajó személyzetét. (ezért egyébként a háború után egy brit katonai bíróság Eck-et és a gyilkosságban résztvevő társait halálra ítélte és kivégezték őket.)
Előzmény: Törölt nick (6157)
otranto Creative Commons License 2006.10.05 0 0 6156
Szóval az este utánanéztem. Nem 1943-ban történt, és nem az Indiai óceánon.
Minden más stimmel :))))

1942. szeptember 14-én az U 156 (pk: Hartenstein) 600 tengeri mérföldre a Nyugat- Afrikai Pálma-foktól délre elsüllyesztette a LACONIA 20 000 BRT-s óceánjárót, amely 1800 olasz hadifoglyott vitt Egyiptomból Dél-Afrikába.

Miután kiderült, hogy olasz hadifoglyok voltak főleg a fedélzeten, az U 156 elkezdte a mentést, és hamarosan segítségére sietett az U 506 és az U 507.
Közben a vichyi francia hatóságok 1 cirkálót és 2 fregattot indítottak el a túlélők kimentésére, a 3 tengó pedig elkezdte a 7 mentőcsónakot a franciák által megjelölt pontra vontatni. Szeptember 16-án reggel jelent meg az amerikai repülő, amely bombákat dobott a 3 tengóra.

Az eset után adta ki Doenitz a hírhedt "Laconia-parancsot" amely megtiltotta, hogy a német tengók az elsüllyesztett hajók személyzetének bármilyen formában segítséget nyújtsanak.
Előzmény: otranto (6144)
ambasa Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6154

Köszi!

Nem kötözködés képpen kérdeztem, hanem mert a témával kapcsolatos minden információ érdekel. A különbségre való javításodat köszönöm, valóban felületes voltam.

Előzmény: showtimes (6143)
showtimes Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6153
javítom magam, természetesen 41. dec. 12. a német hadüzenet - elnézést az elütésért,
viszont 42 folyamán akkor sem sok USA rephordozó szaladgálhatott az Indiai-óceán keleti medencéjében, mivel a jappok ekkor még igencsak lekötötték őket.
Előzmény: showtimes (6142)
otranto Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6152
szívesen
Előzmény: sierra (6151)
sierra Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6151
Köszi. Aszittem II. vh. lesz az időpont.
Előzmény: otranto (6148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!