Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6241
Kolomiec egyébként jó történész, érdemes tőle mást is olvasni (egy vagy két másik könyvem is van tőle, illetve van egy egylépcsős kapcsolatom is hozzá). Kár hogy az oroszul (illetve most lengyelül) tudókon kívül más nem ismeri...
Előzmény: Zicherman Istvan (6236)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6240

nekem megvan.

felesleges szkennelned :))

Előzmény: Zicherman Istvan (6238)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6239
Ezek szerint ismeros darab?:))))
Előzmény: Némedi László __ (6237)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6238

Nekem megvan, de sajnos idobe tellik, mig - mondjuk - beszkenelem.

 

Nemtudom, mennyi helyet foglalna, de ha lenne olyan postafiokod, ami 30 kb koruli mennyiseget is be tud fogadni - vallakozom ra.

Előzmény: Némedi László __ (6237)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6237
ha valakinek kell a könyv nekem is szólhat :))
Előzmény: Zicherman Istvan (6236)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6236

Kikerestem a Voros Hadsereg zsakmanyolt haditechnikai eszkozeirol szol (lehet, hogy valakinek megvan, vagy az is lehet, hogy megvan valahol a neten).

Lengyelorszagban adtak ki, a Militaria sorozat 181 szama.

Maksym Kolomyjec, Ilja Moszczanski, ,,Pojazdy zdobyczne w armii sowieckiej. 1941-1945"., Warszawa, 2003.

 

Hatha valakinek szuksege lesz ra.

 

............

A repcsikhez visszaterve: azert szeretem jobban az 1900-1939-es idoszakot, mert jobban tetszenek a propelleres pofogok, mint a ,,repulo csovek". Ez olyan, mint az old bike-kat kedvelok es a modern sportmotorokra gerjedo butikosok kozotti ellentet:))) Egy Virginia-t vagy HD-t, esetleg BMW-t vagy Dnyeppert vezeto urget nem tudsz meggyozni arrol, hogy egy Honda vagy Kawa hu de gyonyoru:)))

 

No, ennyi.:)

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6235

Bocs, csak tomenyen tudtam valaszolni.

 

A kepzesi ido harckocsikent valtozott.

 

Ha BT-5/7 vagy T-34-rol beszelunk - valoban, az ido 1-1,5 honapot vett igenybe 1942 aprilisaig,

A KV eseteben ez 3-4 honap volt kezdoknek, es 1 honap gyakorlott harckocsizoknak (ezert is kizart a gyalogos alkalmazasa), szinten 1942 aprilisaig.

Utanna - tobb mint valoszinu - csokkent a kikepzesi ido.

Meglepo, de 2-3 honap volt a kisharckocsikon szolgalok kikepzesi ideje (tobbek kozott - egyes velemenyek szerint - euzert is csokkentettek, majd megszuntettek gyartasukat).

...............

Ami a nemet haditechnikat jelenti a VH-ban - szeles korben alkalmaztak. Nem csak jelszavakat es csillag-korvonalakat mazoltak, hanem komlett csillagokat (szovjet zold, es mas alapokkal). Meghozza a csillagok szinte mindig nagyobbak voltak (a tuzerseg sziluettre lott, es nem a festesi szepsegre; tudatni kellett, hogy ezek ,,velunk vannak". (Van valahol egy jo konyvem a temaban, kikeresem.)

..............

 

Rep.gepekbol nem tudok mondani semmi konkretat, mig utanna nem nezek az elso sugarasoknak. Mondtam mar, hogy a legiero nem az erossegem (ami 1900-1939 kozott volt - azt meg ismerem, foleg az I.VH es a 20-as evek tipusait.):))))

 

Bocs, hogy tomenyen es roviden,

Előzmény: Törölt nick (6230)
miszega Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6234

a szovjetek a harckocsikba lehetőleg eleve sofőröket ültettek be

illetve a gyári munkásokat

1943-ban a tankista elméleti kiképzés 72 órás kurzus volt összvissz

 

általában kezelésük valóban egyszerűbb, de javítani...

-----------------------------------------------------------------

nem lehet elfelejteni hogy ilyen méretű motorokat csak akkoriban kezdtek gyártani és alkalmazni ekkora számban

így nem meglepő a németek nehézharckocsi motorproblémái sem

--------------------------------------------------------------------

a szovjetnél a harckocsik alkalmazása elvileg nem is rossz, de rendszerint az is inkább olyasmi mint az élőerő bevetése

a lehető leggyorsabban elérni a kitűzött célt, így menet közben lehet csak lövöldözni (semiképp sem célzott lövések)

 

a 43 január 14-ei áttörés a Donnál legalább 200 páncélossal jöttek

ott egyesz szakaszok előrementek felderíteni az ellenség tűzerejét, majd ezek visszatérte és jelentée alapján az előrevonulók kilőtték az ellenállási gócokat

 

a kezelőszemélyzeteket a rádió adó-vevő hiánya is korlátozta, csak a parancsnokiakban volt a többiben csak vevő

 

de kezdetben még az sem, így elég nehéz irányítani..

 

itt megjegyezm hogy a németeknél is csak a közepes harckocsiknak volt adó-vevője a könnyűeknél csak a parancsnokiakban volt

 

showtimes Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6233
Sztálingrádban, ha jól tudom a javításra bevitt és elkészített utolsó tankokkal szálltak harcba a traktorgyári munkások. Mivel jó ideje a tankokkal foglalkoztak, nem olyan volt, mint ha Iván a lámpagyárból, vagy Szerjozsa a földekről ült volna be. Egyébként is a hadiüzemek dolgozóinak jó része értett a fegyverek kezeléséhez is.
Előzmény: Törölt nick (6230)
showtimes Creative Commons License 2006.10.22 0 0 6229
kizártnak tartom, hogy a franciák az 50-es években saját kútfőből jutottak teljesen azonos eredményre, már csak azért is, mivel ismerték ők is a háborús német fejlesztéseket, s ritka nagy marhák lettek volna, ha veszenbőbe hagyják ezeket az alapinfokat, mikor egyébként iszonyú sok pénzbe került minden egyes részlet ( azt hiszem Dassaultnak voltak német kapcsolatai, de ezt nem csekkoltam most le).

Az USA egyébként legalább nem tagadta, hogy sokat tanultak a németektől, akik közül nem csak Werner von Braunt és rakétafejlesztő csapatát állították szolgálatukba.
Előzmény: ftonyo (6219)
Maotai Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6228

Te télleg összekevered ezt a fórumot a dilivel.

Monnyuk megértem, hisz itt sokkal olcsóbban lehet bohóc/baromkodni.

Ott hamar elküldenek téged a megérdemelt helyedre.

Előzmény: ftonyo (6227)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6227
csak az, kedves Maotai, h a Wiki eben a kérdésben HELYES INFORMÁCIÓKAT adott meg, tehát felesleges volt belekötni.
Előzmény: Maotai (6224)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6226
.... a szu-9 meg egy az egxben a Me-262 kópiája volt.. :-)
Előzmény: ftonyo (6225)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6225
Teny - teszteltek a nemeteket is, de vegul az elso, sajat gyartmanyu sugarhajtasu gepeikhez angoloktol vasaroltak meg a licencet.

>>>

A Jak-15/-17/-23 és aMig-9 tipusokban Jumo-004B hajtómű volt, és ezek már sorozatban gyártott, hadrendbe állitott gépek voltak.
Előzmény: Zicherman Istvan (6206)
Maotai Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6224

Nem értem, h mi indít téged személyeskedésre ...télleg...

(Ez sem elfogadott ebben a topikban)

Előzmény: ftonyo (6223)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6223
The La-15 was powered by the RD-500 turbojet, the Soviet series version of the Derwent,

***

forrás:

http://avia.russian.ee/air/russia/la-15.html

ennek már hiszel, Mao? csak azért, h kötözködj, nem kötelességed hozzészólni.-..
Előzmény: Maotai (6221)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6222
Jumo-008

>>>

Jumo-004B

rosszul irtam, bocs.
Előzmény: ftonyo (6217)
Maotai Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6221
Összességében - ha nem tévedek - arra jutottunk , h ebben a topikban a Wiki nem számít elfogadható forrásnak.
Előzmény: ftonyo (6220)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6220
A Wikipéda szerint RR Derwent vagy Nene hajtóüművel ment a La-15 protója
Előzmény: Kuruc71 (6218)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6219
Amennyiben olvasol a koreai háborúról amerikai visszaemlékezéseket, a pilóták hangot adtak megdöbbenésüknek, mikor meglátták a MiG 15-ösöket, mennyire hasonlítanak a sajátjutkra ( "rosszmájúak" szerint mind a kettő magán viselte a német mérnökök kezemunkáját, egy "istálóból" származtak, ezért jutottak hasonló eredményre is).

>>>

valószinűleg egy FW tipust kopiztak mind a oroszok (Mig-15, La-15) és az USÁkok is (F-86 Sabre).

De!

A tajvaniak megpróbáltak összeütni egy sugárhajtóműves repgépet szintén RR "Nene" alapokon.

Az orr-része olyan, mint a Mig-15-é, hátulja Sabre. :-)

Szvsz szerintem inkjább a felhasznált hajtómű kiakakitása definiálta a gépek kinézetét.

(Sőt. a 50-es évek állitólag origináleredeti francia tervezésű gépei is ugyanolyanok voltak... .-) )
Előzmény: showtimes (6214)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6218
Tudtommal a La-15 is RD 500 al ment.
Előzmény: ftonyo (6217)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6217
A Mig-15-be és a La-15-be a Rolls-Royce 'Nene' hajtóművet (és utánépitéseit) épitették, mig a Jak-vadászgépekbe a német Jumo-008-ast(és utánépitéseit)
Előzmény: Zicherman Istvan (6210)
ftonyo Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6216
A fotóval kapcsolatban láttam már feketekeresztes T-34/76-85 SZU-85, SZU-76 osokat, de vöröcsillagos PZIV még nem került a szemem elé.

>>>

a zsákmányolt német páncélos technikára

ad1: vagy csak jelszavakat mázoltak a kereszt átkenése után (eredeti szin maradt)
ad2: "oroszzöld"-re mázolták, és egy ötágú csillag körvonalait festették a járművekre fehér festékkel
Előzmény: Kuruc71 (6200)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6215

A konyvet nem ismerem, de a csillagos fotok valoszinuleg ugynevezett ,,sajtofotok" (nem a sajto szamara, termeszetesen, hanem a Partnak keszult mernoki jelentesekhez es kutatasi eredmenyekkel foglalkozo mappakhoz mellekelt anyagokhoz keszitettek, hogy ne idegesitsek foloslegesen az elvtarsakat). Amugy a zsakmanyolt gepekre - a kutatointezetekben! - nem kerultek fel a felsegjelek.

(A hagyomany amugy regi volt. Meg a haboru elott, anemetektol vasarolt tesztgepekrol is ketfajta fotok leteznek - amik a kutatointezetekben keszultek, es amiket a jelentesekhez mellekeltek. A retusolas es ,,utanfestes" nagy divat volt.)

 

Ezt a temat csak onnan tudom, hogy anno modeleztem, es el akartam kesziteni egy ,,zsakmanyolt" FW-189 es ME-262 modelljet, akkor kaptam egy baratomtol a festesi eloirasokat a teszt-telepeken.

 

Diohelyban ennyi.

Holnap gondolom talalkozunk itt.:)

 

Sziasztok.

Előzmény: showtimes (6214)
showtimes Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6214
Az elrabolt csodafegyverek c. könyv adataira nem akarok hivatkozni, viszont a képanyagra igen - nos 91. oldal vörös csillagos Me-163 comet a 93. oldalon pedig Me-262 es látható, ugyancsak szép nagy méretű csillagokkal.

Ezek szerint vagy manipulálták a képeket, vagy pedig tévesek az információid.

Lehet dolgoztak sugárhajtásos gépen, de ami tény: harci bevetésen csak a németek repültek ilyen típusokat a WWII. alatt, s az is tény, hogy az oroszok komplett kutatóintézeteket hoztak létre áttelepített német mérnökökkel, akik csak 53 után térhettek haza.


Amennyiben olvasol a koreai háborúról amerikai visszaemlékezéseket, a pilóták hangot adtak megdöbbenésüknek, mikor meglátták a MiG 15-ösöket, mennyire hasonlítanak a sajátjutkra ( "rosszmájúak" szerint mind a kettő magán viselte a német mérnökök kezemunkáját, egy "istálóból" származtak, ezért jutottak hasonló eredményre is).
Előzmény: Zicherman Istvan (6206)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6213

Gondoltam, hogy jobban tudod:)) Akkor raketahajtomuves. A repulogeptechnika nem az erossegem:)) Inkabb csak mint a szarazfoldi utkozetek negativ tenyezojet szoktam kezelni:)))

Helikopterekben jobban otthon vagyok.

Előzmény: Kuruc71 (6212)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6212
Oké !

De ezek nem sugárhajtásúak, anem rakéta hajtóművesek voltak mint a Me-163. Nem vált be a-1 sem mert rendszeresen felrobbant magától.
Előzmény: Zicherman Istvan (6211)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6211
A kepen nem a BL-1 es nem az R-2 lathato, hanem egyik elodjuk.:)
Előzmény: Kuruc71 (6208)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6210

De. A Jak valoban nemet hajtomuvekkel keszult (vannak mas ,,nemet rokonsagot "mutato gepek is, viszont a La-15-nek, ha jol tudom (tevedhetek!) szinten angol volt a hajtomu alapja, amit tovabbfejlesztettek.

Utannanezek - nem akarok hulyeseget irni.:(((

Előzmény: Kuruc71 (6208)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.21 0 0 6209
Gondoltam mar arra, hogy K.Rider utan szabadon nekiesek egy ,,Sztalin titkos fegyverei" cimu konyvecskenek, de valahogy mindig ,,elkalandoztam" mas temakra:(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!