Keresés

Részletes keresés

Gézoo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49294

Kedves Muallin!

     Pongyolának, pongyola.. Ez igaz.. 

    Feltételezem, hogy a tartalmávan nem értesz egyet. Kérlek fejtsd ki! Miért nem?

 

   2. Milyen jelekre? Gondolom egy moduláció, egy impulzus sorozat már jelek

       sorának tekinthető.. vagy Nálad nem így van?

 

   3. Melyik?  Mind ?

 

Előzmény: muallim (49293)
muallim Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49293

Kedves Gézoo!

 

még csiszold ezt a mondatodat, mert a

 

1. fénynek nincsen szakasza,

te azt egy geometriai vonalnak elképzeled, közben meg egészen más..

 

2. milyen jelekre gondolsz a fényben?

 

3. ez a mondat meg egyenesen katasztrofális..

 

üdvözlettel..

Előzmény: Gézoo (49291)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49292

Szia Kedves Cíprian!

 

  Azért ismerjük el, egy valamiben feltétlenül ügyesek:  Úgy fel tudják bosszantani az embert, hogy ezzel a figyelmet elvonva,  pont a lényegtől, a topic és a fizika témáitól, könnyedén elterelhetik.

 

  Ne dőlj be.. Lépj túl.

 

off

    Mmormota, ahogy én látom annyira védelmezni szeretné az ismert tudományos eredményeket,  hogy válogatás nélkül támad, ha úgy véli, hogy ezt kell tennie.. 

   Gondolom skorpió jegyben született.. És végül is, ez dícséretes a részéről,

csak sajnos roppant kellemetlen.

   HondaVuk pedig a megértés lépcsőin kapaszkodik felfelé, és mint majd' minden  

 "kisdiák" azonnal próbálgatja az oroszlán körmeit.. még akkor is, ha azok még

 csak cicaszőrök..

     Pint már más eset, nála nem látok tiszta képet. A cinikus beszólásai elfedik

a valós tudását.

on

 

     Inkább térjünk vissza a relativitásra.  Több fontos megfigyeléshez vezetett el

a számlálós elv.

 

   Az egyik az, hogy ott ahol rövidültnek kellene látni a világot, így ezzel

a fény azon 1 méteres szakaszát amelyen pl.  forrás rendszer

1 méterén az 1000 db jele/hulláma van, azaz a detektorok rendszerében,

ha kikompenzáljuk a doppler hatását, akkor  szintén 1 méteres szakaszon

van ugyanazon 1000 db jel/hullám..

   Ami azt a látszatot kelti, mintha nem lenne semekkora rövidülés.

 

  A másik,   hogy a számlálós módszerrel, a Doppler hatásaként  kapott két frekvenciából kapott hullámszám  a Newtoni világban is ugyanazt az eredeti

hosszat adja eredményül. Azaz itt sincs rövidülés.

 

  A harmadik, hogy az idő-az órák mindkét elv (Einstein-Lorentz) szerint,

valóban azonosan lassulnak.

 

  A negyedik már Lorentz-esebb.. "rázósabb"..

    A mérés eredménye független a forrás és a detektorok rendszerei

közötti relatív sebességtől,  csak a fénysebességétől függ.

 

    Felmerül, hogy kizárólag a fény térbeli sebességének függvénye.

Ami persze igaz úgy is, ha Einstein-esen valamely rendszer "tere"-ként

számolunk és érvényes úgy is,  ha az abszolút álló koordináta rendszert

alkalmazzuk.

  ( Nos, mivel tudjuk, hogy egy abszolút álló rendszer csupán az Einsteini világ

egy,  csak a zéró térbeli sebességével nevezetenek kikiáltott, egyébbként

pontosan olyan esete mint a többi.. bármyely IR esete... újabb kérdéseket vet fel. )

  

  Nagyon izgat, hogy erről mi a Te véleményed!

Előzmény: cíprian (49274)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49291

A sietség..

 

  Van módszerünk ami bizonyítja, hogy

 

 a fény minden egyenlő hosszúságú szakasza, egyenlő számú jelet/hullámot hordoz, megfigyelőtől függetlenül, minden rendszerből vizsgálva.

  </P>

A fény és az általa hordozott jelek/hullámok sebessége azonos.

Előzmény: Gézoo (49290)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49290

Szia Mmormota!

      

     Látom a lényeget még most sem érted. Az egy dolog, hogy a forrás rendszer

jelét a hozzá relatív mozgású detektorpárok közeledéskor f1 távolodáskor f2

frekvenciaként érzékeli.

    Az így mért  hullámszámokhoz tartozónak mért detektor távolságok mértani átlaga

adja a mozgó rendszerben azt a hosszot,  ami

  a mozgó rendszerben  ugyazt a hullámszámot hordozza mint a forrás rendszerben.

 

    Azaz ez egyben bizonyítja azt is, hogy a fény és a rajta lévő jelek/hullámok

terjedési sebessége azonos minden rendszerből megfigyelve.

 

 

   Az, hogy a levezetés rövidített változatának átmásolásakor a gyök lemaradt

a mértani átlagról, szörnyű..

    Bár a napi munka után, fáradtan, vacsora főzés közben kapkodva ilyen megesik.

 

Elnézést kérek mindenkitől, akiben ez törést okozott volna.

 

   Igaz, ha Te nem a sértegetés oldaláról, hanem a konstruktív együttműködés

oldaláról közelítve reagálsz és szólsz, hogy szerinted  hiba van, akkor talán

én sem a pipától vakon válaszolok neked. De, fátylat rá!

 

   Sokkal fontosabb az eredmény jelentőssége!

 

   Van módszerünk ami bizonyítja, hogy

 

 a fény minden szakasza egyenlő számú jelet/hullámot hordoz,

megfigyelőtől függetlenül.

 

  

 

  

Előzmény: mmormota (49277)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49289
Esetleg 3. esetként kiderül, mit értünk félre egymás álláspontjában, hogy ennyire süketek párbeszéde lett egy ennyire egyszerűnek tűnő kérdésből.
De ehhez piszkosul kellene egy tiszta, világos, számokat tartalmazó képlet, amit ellenőrizni lehet.
Előzmény: mmormota (49288)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49288
Egyszerű lenne pedig a dolog. Megadod a képleted számait egy olyan esetre, ahol a hajó az egyszerűség kedvéért 0 helyről 0 időpontban 0,6c-vel indulva távolodik 1 órát, majd visszafordul és 0,8c-vel közeledik.

Mi ellenőrizzük, ha jó vesztettünk, ha nem jó te vesztettél.

Tiszta világos dolog, ha megért 3 nap vitát, talán megéri azt az 5 percet amíg összehozod a számokat.
Előzmény: cíprian (49287)
cíprian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49287
A számításodban ot van a hiba, hogy rossz képlettel számolsz.

Kersd vissza azokat a profánul egyszerű képleteket, és a hozzá fűzött magyarázatot.
A t=k*p képlettel akkor számolunk, amikor az űrhajő aközvetlenül a fényforrás mellől indul, és az indulás pillanatában meg is kapja az első impulzust Ezt a verziót nte vetetted fel nem én. Az általános megoldásokat jobban szeretem

Az általad leírt helyzetben az űrhajó eltávolodott már 10 másodpercre a fényforrástól, amikor az első impulzus megérkezik hozzá. Emiatt a t=t(0)+kp képletet kell alkalmazni.
mert a fényforrásnál t(0) idővel több van. Vagyis, ha a mozgó számláló minden állásához t(0) időt hozzáadunk, akkor az álló és a mozgó számláló mindig ugyanazt az értéket fogja mutatni. Nem kell leállítani az űrhajót, csak a számlálót kell megfelelően és csak egyszer a t(0) időpontban kalibrálni.
A részletszámítást rád bízom.

Ha pontosan számoltál gondold végig azt is, hogy ha az űrhajó hektikus mozgást végez, akkor is szinkron órákat kapunk a számláló t(0) kezdőértékével, vagyis szintén csak a t=t(0)+kp kalibrálást kell elvégeznünk a számlálón a t(0) időpontban, aztán pöröghetünk kedvünk szerint.

Most már tényleg elteszem magam holnapra.
Előzmény: HondaVuk (49268)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49286
Le tud az ember blokkolni, ha valamit nyilvánvalóan jónak gondol, és vitatják.

Nemrég én is jártam így. Valaki feldobott egy valószínűségszámítási feladatot, találtam rá egy egyszerű és nyilvánvaló megoldást.
Gergo73 feldobott egy lényegesen bonyolultabb és eltérő eredményt adó megoldást, és megemlítette hogy az enyém hibás. Annyira bíztam a sajátomban, hogy nem voltam képes végiggondolni az övét - csak rossz lehet, mert az enyém egyszerű, nyilvánvaló és más az eredménye. Én hülye. Visszaírtam, hogy szerinte mi baja az enyémnek. Megmondta. :-) Bang. Persze igaza volt, nem jutott eszembe valami amit bele kellett volna számolni. Ha figyelmesen megnéztem volna az övét, egyből rájövök mi az enyém hibája. De nem, amíg el nem hittem hogy _lehet_ hibája, le voltam blokkolva...
Előzmény: HondaVuk (49283)
cíprian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49285
42968? Ne haragudj, de addig én nem keresem vissza.
Előzmény: HondaVuk (49281)
cíprian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49284
Ne is haragudj, de az "algoritmusra" felkaptam a vizet.
Miféle algoritmusről beszélsz, két egyszerű képletnél? . Mi ezen az érthetetlen?

Felírtál nekem 3 testet utoljára, amikor mindvégig két testről beszélünk. Ebből azt vettem ki, hogy érted a dolgot, de minduntalan kitérőket akarsz tenni.

Nem akarom harmadszor is tőled megkapni tőled, hogy magától értetődő dolgokat ne magyarázzak el neked.
Kérlek ne nézz hülyének.
Előzmény: HondaVuk (49281)
HondaVuk Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49283
Mondjuk tényleg eléggé reménytelennek látszik a dolog. Még ha kiszámolják se fogadják el. Ha meg mi számolunk ki valamit azzal meg nem is törődnek.
Előzmény: mmormota (49282)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49282
Jó, végül is tök mindegy egyetértünk-e vagy sem. Hagyhatjuk a süllyedni a kérdést.
Előzmény: cíprian (49280)
HondaVuk Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49281
Szeretném, ha megmondanád, hogy a 42968-ban mit csináltam rosszul, ha szerinted működik az algoritmusod. Lehet hogy én alkalmaztam rosszul erre az esetre, bár ezt nyilván erősen kétlem. De ha mg tudod mutatni a helyes szzámítást, akkor kíváncsian várom.
Előzmény: cíprian (49280)
cíprian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49280
Meggyőződtem róla, hogy a 3 napi vitánk során a hülyét játszottad akkor is, amikor értetted.
Ellenben Gezoonál összeszeded magad, és a tőled telhető logikával érvelsz.

Elképzelhető az is, hogy HondaVuk nem a másodnicked, akkor sajnálom hogy bedőlt a játékodnak.

Ismerlek, nem lehetsz olyan hülye, ahogy érvelsz velem szemben.
Előzmény: mmormota (49278)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49279
Alternatív lehetőség persze hogy tényleg sík hülye vagyok. De nem eljátszom.
Előzmény: mmormota (49278)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49278
Nem játszom a hülyét. Tévedésben vagy, és annyira biztos vagy a tévedésedben hogy sík hülyének (összeesküvőnek, többszörös nicknek, hülyítéssel szórakozónak) véled aki ellentmond.

Halál pontos, konkrét dolgokat írtam le, egyikre se reagáltál érdemben.
Előzmény: cíprian (49276)
mmormota Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49277
Kiszámoltál valamit specrel modell szerint (őszintén meglepett, pint és astronom hamut fog hinteni a fejére).
Megkaptad az eredményt, am ellentmond annak amit a korábbi vitában állítottál, és megfelel annak amit én és HondaVuk állított. Így van vagy nem így van?

Ezt észre is vetted, ki is jelentetted hogy ez lehetetlen. Akkor most mi van? Szerinted a specrel rossz? Vagy valamit elrontottál a számításban?

Hogy az eredmény neked tetsző legyen, teljesen önkényesen összeszoroztad két külön eset, a közeledő és távolodó eset eredményét. Ez nem a specrel modell alkalmazása, hanem a te önkényes, semmivel se indokolt elképzelésed.
Azért tetszett neked, mert a specrel relativisztikus doppler képlete történetesen olyan, hogy sebesség előjelet váltva reciprokot kapsz. Neked ez elég ok arra hogy szorozz?

Ha másodfokú egyenletet oldasz meg, akkor is összeszorzod a két gyököt, vagy mi?

Én azt hittem, te is látod, hogy ez így nem gömbölyű. Ezért ajánlottam, hogy elmagyarázom, hogy lehet az hogy mégiscsak jó az általad kiszámolt eredmény, és hol a hiba a nyilvánvalónak látszó elképzelésedben.
Előzmény: Gézoo (49273)
cíprian Creative Commons License 2008.07.31 0 0 49276
Annyira tudod játszani a hülyét, hogy az szinte tele van bájjal.

Voltak már a 3 napi vita során olyan kijelentéseid, amiből láttam, hogy pontosan tudod miről van szó.

Persze aki a hülyét játsza, azt a legnehezebb tettenérni.
Előzmény: mmormota (49275)
mmormota Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49275
Közben én is törtem a fejem, hogyan kéne egy girbegurba függvényt egyetlen szorzó konstanssal egyenesre kihúzni. És lám, mit tesz a kellően precíz matematikai megfogalmazás, egyből bevillant a megoldás.

A 0!!! Ez az, kérem! nem lesz többé hiba! Forrás és vevő oldalon egyaránt nullával szorzunk. Mindig tökéletes lesz a szinkron, se specrel, se altrel ennek nem árthat. Bárkit bárhol bármikor kérdeznek, sebességtől, nagy tömegektől függetlenül halál pontosan meg tudja mondani a lokális és globális időt egyaránt: NULLA!

Előzmény: HondaVuk (49268)
cíprian Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49274
Eddig én is azt gondoltam, hogy HondaVuk utánozza mmormota, ezért álltam jóindulatúan HondaVuk nevű nickhez. De aztán láttam, hogy ugyanaz a módszer mindkettő részéről: először belevisznek egy nagyon hosszas vitába, ahol magától értetődő a dolog, aztán gúnyosan felkiáltanak, hogy ez magától értedő, miért hozok fel nekik ilyen dedós péáldát. Ezután ugyanabban a témában(!) ugyanezt megtették velem másodszor is.

Tényleg komplett hülye vagyok, hogy beleestem mmormota szórakozásába, és elpazaroltam az időmet.
Előzmény: Gézoo (49271)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49273

    Értelmes, építő beszélgetéseket  szeretnék veled folytatni.

 

  Azért mondtam, mert nincs időm-energiám gumicsontokra, indoklás helyetti

üres "nem jók"-ra..

   Főleg akkor nem, amikor könnyen bebizonyítható, hogy mégis jó az ötletem..

Előzmény: mmormota (49261)
mmormota Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49272
A feladatoknak gyakran unalmas módon csak egy jó megoldásuk van.

Ez nemigen versenyezhet a hibás megoldások népes, sokszínű csoportjával.
Előzmény: cíprian (49267)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49271
 Hiszek Neked.
Előzmény: mmormota (49266)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49270

 

  Csak utánozza HondaVuk Mmormotát.. Ne vedd fel..

Előzmény: cíprian (49267)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49269

Szia Cíprian!

 

  Ááá, nem hiszem.. Azt látom, hogy HondaVuk, Ivánhoz hasonlóan, néha

megfontolás nélkül másolja Mmormota félmondatait.. sokszor ezzel értelmetlenné téve vagy éppen megfosztva az eredeti értelmétől.

  De ezt elnézően, a hiányos képzettségének tudtam be.. 

 

  Egyébként mit szólsz?

     A számlálós módszer a specrel szabályai szerint is működik.

Azért egy kicsit meglepett, hogy az 1 méteres hosszon van a forrás hullámszáma..

 

   Ami arra utal, hogy a rövidülés nem létezik...

 

 

Előzmény: cíprian (49262)
HondaVuk Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49268
És Pint is én vagyok! :)

Na jó, ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor ő megy a hegyhez. Megmutatom - sokadszorra -, hogy miért nem jó az általad adott képlet.

Szóval t=k*p, de k csak akkor kell, ha másodpercben akarom megkapni az eredményt, de én nem úgy akarom, hanem impulzusban. Mindegy k maradjon benne, ez egy konstans amivel lehet játszani. De mivel csak egyszer kell megadni (a szinkronizálásnál) ezért a kísérletek alatt nem fog változni.

Adjon 1 másodpercenként jelet a forrás és az első jel a start után egy másodperccel induljon. k-t nem tudom (meg nem is értem hogyan kell szinkronizálni) de nem baj, majd megpróbálunk találni egy tetszőleges k-t ami jó. A továbbiakban minden időt és távolságot a forrrás rendszerében fogok megadni.

Induljon el 0.9c-vel az űrhajó, majd rá egy másodpercre az első impulzus. Az űrhajó menjen 10 másodpercig 0.9c-el.. Ebben a pillanatban éri utol az első impulzus (mivel az 9 másodperc alatt megteszi a 9 fénymásodpercet). Az űrhajón a számláló átbillen 1-re, de eközben a forrásnál már 9-nél jár. k-nak tehát muszáj 9-nek lennie, hogy ugyanabban a pillanatban ugyanannyit mutasson. Megy tovább az űrhajó, újabb 10 másodperc múlva megint utoléri egy impulzus, megint átbillen, a 9*2 pont 18, pont annyi amennyi a forrásnál a számlálón az érték. De most álljon meg az űrhajó, ne menjen tovább. Újabb tíz másodperc elteltével már 2+10, azaz összesen 12 impulzus éri el a hajót, így 9*12= 96-ot kellene mutatnia a forrás számlálójának, miközben nem annyit mutat, hanem csak 30-at.

Na, arra kérnék egy módszert, hogy ezt a - lehet csak látszólagos - ellentmondást feloldjuk. Egy algoritmust. Kérlek ne használj fel benne más infót, csak k-t és p-t.
Előzmény: cíprian (49262)
cíprian Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49267
Mmormota és HondaVuk most azt játsza velem, hogy síkhülye, majd egy hosszú vita végén kijelentik, hogy magától értetődő dolgokat ne magyarázzam el nekik. Már két ilyen perióduson túl vagyunk.

Az érdekes abban, hogy a félhülyének álcázott logikájuk egysíkúan egyezik, mintha egyetlen egy ember gondolatköréből eredne. Két emberrel feltétlenül színesebb lenne a vita.
Előzmény: Gézoo (49265)
mmormota Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49266
Nem igaz.
Előzmény: Gézoo (49265)
Gézoo Creative Commons License 2008.07.30 0 0 49265

Ez igaz???

        Te vagy HondaVuk is?  Őszinte választ kérek!

Előzmény: mmormota (49261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!