Keresés

Részletes keresés

Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.14 0 0 2416

Elfelejtettem írni, de pont azért csináltam az albumot, hogy aki akar, tudjon belőle lementeni és így nem kell emailben küldözgetni nagy fotókat.

Ha bárki kér nagyobb felbontást, akkor persze szívesen küldök.

Előzmény: debutante (2415)
debutante Creative Commons License 2007.02.14 0 0 2415
sziasztok,nagyon jól sikerültek a képek,gratula,ha nem baj le is mentettem párat:o)
Előzmény: Raszputyin Sib (2414)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2414

Íme egy jól sikerült kiállítás képei :)

Az albumban vannak külföldi és hazai cicák és gazdik is persze. Ha bármelyik képről nagyobb felbontásút szeretnétek,légyszíves küldjetek egy emailt.

 

Jó szórakozást hozzá!

 

http://www.raszputyincat.com/Budapest1011Feb2007

mr.debutante Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2413
köszi,ott leszünk:-)
Előzmény: Gabinet (2412)
Gabinet Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2412
ugyanott, 10-18-óra között
Előzmény: debutante (2411)
debutante Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2411
szia,nagyon jó volt a kiállítás,gratula:o)a lurdyban lesz?akkor kinézünk,úgyis ritkán látok törpekutyákat:o)
Előzmény: Gabinet (2410)
Gabinet Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2410
Sziasztok. Örülünk, hogy sikerült jó kiállítást lebonyolítani, és köszönet nektek a cicákért és a fáradságotokért. Most vasárnap (18-án) törpekutya kiállítást rendezünk, a PMCE tagok és a családtagok a vendégeink, gyertek, nézzétek meg a kutyusokat.
Miczukó Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2409

Köszönjük a szervezőknek a hétvégi kiállítást!

Nagyon jól éreztük magunkat!!!

 

Fergie és a személyzete :-DDD

Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.13 0 0 2408

Kedves Mindenki!

2007 március 17-18-án 12 ringes TICA kiállítás lesz Ausztriában a BDCC klub szervezésében. A kiállítás Steyr-ben lesz, ami Bp-től 420 kilométer.

Szállás: egyágyas szoba: 47 euro/fő/éj, kétágyas 75 euro/éj.

info: www.katzenklub.at

 

Aki szeretne jönni, és akivel még nem beszéltük meg a hétvégén, kérem jelentkezzen nálam vagy Gabinet-nél.

 

Beauty of Buda Creative Commons License 2007.02.12 0 0 2407
Köszönöm a segítséget!!! :-))
Előzmény: Spotted Dream (2406)
Spotted Dream Creative Commons License 2007.02.12 0 0 2406

Hello!

 

Kis összefoglaló a - magyarul - a kiálltási rendszerekről:

www.bengali.hu/Foto/Cicak/Leo/Kiall_szabalyzatok.htm

 

a hagyományos rendszerű bírálati rendszerek picit eltérnek egyesületenként egymástól, ezeket általában az adott egyesület honlapján lehet megtekinteni,

 

 

a TICA rendszerről bővebben (CSAK angolul persze!), a központi TICA honlapon:

www.tica.org

 

illetve, az Észak-európai régió (idetartozik Magyarország is) honlapján 8angolul és németül): www.tica-en.org

 

 

 

Előzmény: Beauty of Buda (2405)
Beauty of Buda Creative Commons License 2007.02.12 0 0 2405
Sziasztok!

Köszönjük a kiállítást,nagyon jól éreztük magunkat,ismét sokat tanultunk a tapasztalt tenyésztőktől,főleg a TICA-renszerrel kapcsolatban!
Hol tudom megnézni a pontrenszerek részletes leírását?
vörösmacska Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2404
Nem csak szép, hanem bűbájos is. Nagyon tud ragaszkodni,de van salyát akarata. Nem mondanám, hogy egy emberes macska, de nagyn hamar rájön, hogy ki az aki őt tényleg szereti, ahhoz aztán úgy kötődik,hogy képes búskomor lenni, ha a szeretett ember eltűnik a környezetéből.Most épp egy barna círmos nem hagy írni.
Előzmény: Raszputyin Sib (2403)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2403

Köszönjük szépen! Már nagyon nagyok a cicák, a legnagyobb 220 grammos, szóval anyukájukat igénybe veszik. Az apa szintén ezüst, Prágában lakik.

A piciket alomként visszük majd az áprilisi Lurdy-s kiállításra is.

 

Rajtunk kívül vannak azért még szibériai tenyésztők, de ritkábban születik náluk alom és kiállításon is kevesebbet látni őket. Ami tényleg kár, mert nagyon kevesen ismerik ezt a szép fajtát.

Előzmény: vörösmacska (2402)
vörösmacska Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2402

Gratulálok! Úgy néz ki, hogy nagyon szépek a kölykök.A kandúr milyen színü?

 Nagyon vigyázzatok rájuk. Ha jól sejtem, itthon már csak nálatok van szib. macska. 

Előzmény: Raszputyin Sib (2398)
Beauty of Buda Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2401
Itt a mail címem!jozsaheni@citromail.hu

Kint leszünk mind két nap!Várunk!
Előzmény: Lumiere du Soleil (2400)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2007.02.09 0 0 2400

Szia!!!

Kerestelek, de csak itt talállak:-(((

Meglátogatnálak a kiállitáson.

Üdv.

Előzmény: Beauty of Buda (2388)
Niori Creative Commons License 2007.02.08 0 0 2399

Nagyon édesek a picik!!! Gratulálok hozzájuk!!! Már nagyon várom a képeket!

Sok egészséget babáknak, mamának!

Előzmény: Raszputyin Sib (2398)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.06 0 0 2398

Három kiscicánk van, két ezüst és egy kék (vagy kék ezüst)

Szép nagyok és esznek rendesen, anyukájuk azért le van terhelve még hármukkal is. Ez volt a mamacica első alma, de nagyon ügyesen szült és azóta is szörnyen aggódva védi őket. Felrakok egy csoportképet. Majd a honlapomra is rakok fotókat, ha majd nagyobbak lesznek és külön fényképezem őket (meg ha kitalálok neveket :)

 

Előzmény: Niori (2397)
Niori Creative Commons License 2007.02.05 0 0 2397

Szia!

Most láttam a honlapodon, hogy megszülettek a picik! Hányan vannak és milyen színűek? Minden rendben ment?

Előzmény: Raszputyin Sib (2396)
Raszputyin Sib Creative Commons License 2007.02.04 0 0 2396

Mi újság???

Egy hete mindenki alszik???

Spotted Dream Creative Commons License 2007.01.27 0 0 2395

Hello!

 

Kint voltunk a szombati napon. A régi FIFe-MMOE múlt és pár kósza csúnya hír után KELLEMES CSALÓDÁS ért bennünket.

Elismerés illeti a szervezőket: Új ketrecek, szép katalógus. A kiállítás - mint tudjuk első kiállítása egy új magyar egyesületnek - szépen, gördülékenyen zajlott le. GYakorltilag minden a helyén volt. Igazából - a hely technikájából

adódóan - egy probléma jelenkezett - mint több kiállító is megjegyezte: sötét volt. Gyenge a megvilágítás, nem teljes  színükben pompáztak a macskák. Szépen lezajlott az első nap, csak:

 

Sajnos egy bírói hozzáállás miatt viszont KELLEMETLEN CSALÓDÁS is ért bennünket. Egy rutinos, 18 éve bíró (http://www.fifeweb.org/wp/org/org_jdg_lst.html, 1989-től!) - tehát nem egy kezdőről van szó: név szerint: Németh Éva

(Ausztriában élő magyar bírónő) bírálat után, miután közölte, hogy nominálja az adott macskát - egy házimacskáról van  szó - és az I.helyezést bírálat után rávezette a bírálati lapra, közölte, hogy a Best in Show-ra jelöli a cicát, ezt a

tényt ELFELEJTETTE RÁVEZETNI az előtte  fekvő bírói lapra.

 

 A Best in Show-n  érdekes volt hallani, hogy a saját sorszámunkat ezután nem halljuk...

A kiállítás végeztével személyesen megkerestem a bírónőt és a már kiadott diplomát megmutatva megkérdeztem, hogy mi oka volt annak, hogy a macska, jelölése ellenére nem szerepelt a Best in Show-n. Azt mondta, adminisztrációs hiba történt,

tehát ELISMERTE a hibáját.

 

Ez eddig rendben.

 

 De egyben azt is mondta, hogy "úgysem számít.." - tehát egy házimacskánál ez nem számít. Lehet. A legtöbb egyesület a világon mostohagyerekként, megtűrt macskaként kezeli a házimacskákat, azokat a macskákat, akiknek a legtöbb macskás

ember a legtöbbet köszönheti. Mit is? Azt, hogy gyerekkorában a macskát választotta háziállatának, és esetleg ennek a macskaszeretetnek a hatására később fajtatiszta macskát vásárolt, esetleg kiállításra kezdett járni, netán macskabíró

lett...
 
 Sajnálatos eset... A Felis Hungarica - Magyar Macskások Egyesületének elnöke - Tóth Judit - miután tudomást szerzett az esetről, írásbeli bocsánatkéréséről biztosított. Ezt várjuk és ez RENDBEN is van.


De a bírói oldalról sajnos a hozzáállás elég szomorú - szóbeli bocsánatkérésére ellenére.

 

És itt nem az elért eredmény számít: ez a cica már több különböző kiállításon bizonyított, nem is akármilyen ellenfelekkel szemben.

 

Itt az esélyt vették el akár az utolsó helyezés megszerzéséről...


2007.jan.27.
Szentes Gerzson Péter
www.bengali.hu

 

betta77 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 2394

Sziasztok.

Még uj vagyok erre fele:)

Nekem is van egy Britt csikos cica lányom.Márciusban lesz 1 éves-hatalmasra nött:)

Várom hogy jelentkezzenek nála a tüzelés jelei-igaz hogy néha furán nyávog,de igazábol ez sem tart nála sokáig!

Volt egy perzsa cicám, ö rendesen csepegtetett-abbol biztosan tudtam hogy tüzel.

Ugye van olyan hogy rejtett tüzelés? Akkor honna fogom tudni?  Vagy ez még beindul Miánál is? Még amugy is korai nem?

Aki többet tud erröl nálam,légyszi irjon.

Köszi elöre is.

betta77@freemail.hu

www.birt-mia.uw.hu

Lumiere du Soleil Creative Commons License 2007.01.25 0 0 2393

Sziasztok,

én is bocsánatot kérek, mert nem tudtam a bemutatkozásról:-(((

Lilo révén jöttem hozzátok, mert 2 közeli rokona nálam él,és nagyon érdekes témákat és mégjobb hozzászolásokat találtam, nem tudtam megállni a beirást.

Nekem sziámi cicáim vannak, 6 házimacsekom, 2 schnauzer és 1 keverék kutyám.

Mini cica-panziom.

Járunk kiállitásra, kutyaiskolába, de elsösorban családtagok, kedvtelésböl tartjuk öket.

Én inkább "olvaso vagyok".

Üdv.

Előzmény: norsycat (2392)
norsycat Creative Commons License 2007.01.25 0 0 2392

Amikor írtam az üzenetet, nem tudtam, ki a pontos címzettje, ezért írtam ide. Különben megbeszéltem volna vele személyesen. Szerencsére akire tartozott, értette a célzást és jelentkezett, így megbeszéltük a dolgot négyszemközt. Úgyhogy azt javaslom, lépjünk túl a témán, a legtöbben amúgy se tudták eddig se, miről volt szó. Aktualitását vesztette.

 

Egyébként légy üdvözölve körünkben, különösen, ha e fórum szabályát betartva be is mutatkozol. Itt ebben egyeztünk meg az elején.

Előzmény: dzsingiszkaan (2391)
dzsingiszkaan Creative Commons License 2007.01.24 0 0 2391

Mert van olyan Barát, aki mellett nem kíván az ember ellenséget. És ez nem vicc.

Előzmény: norsycat (2389)
norsycat Creative Commons License 2007.01.19 0 0 2389

Üzenet. Akire tartozik, kérem gondolkodjon el rajta! Aki nem érti, attól bocs!

Miért vadítjuk el, aki jó szándékkal közeledik? Miért ellenségeket gyűjtünk, miért nem barátokat? 

Beauty of Buda Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2388
Az enyém kislány és 1-éves!






Előzmény: nora0730 (2387)
nora0730 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 2387
Igen, most már 9 hónapos.
Előzmény: Beauty of Buda (2386)
Beauty of Buda Creative Commons License 2007.01.17 0 0 2386
Ő egy brit cica ugye?
Előzmény: nora0730 (2384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!