Keresés

Részletes keresés

Kata 2014.április Creative Commons License 2014.04.21 0 0 2637

Kérlek, segítsetek nekem! Anyamacska nélkül maradt négy kiscicám, másfél hetesek. Kérlek, szóljatok, ha van anyamacskátok, és a következő két-három hétben be tudnának társulni! 
Tejporos tápszerrel próbálom itatni őket, de nem nagyon akarják elfogadni. Nagyon szeretném őket megmenteni.

Írjatok akkor is, ha voltatok hasonló esetben, osszátok meg velem a tapasztalatokat.

Köszönettel Kata 06 20 396 2690
cirmione@gmail.com

nagymaci001 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 2636

Sziasztok!

 

Van egy 9 hónapos cicalányom. Kb 4 hónapos volt amikor kaptuk a cicát viszonylag hamar szobatiszta lett.

Most amikor 9 hónapos most azt vettük észre hogy mindenhova odapisíl pedig van vécéje.Most van neki az az időszak amikor várja a fiúkat.Amikor ez a pár nap elmúlik akkor is pisil mindenfelé.

Mit tanácsoltok mit csináljak hogy megint szobatiszta legyen???

cicmák- Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2635

 

TAVASZI ZSONGÁS

a

PANORÁMA MACSKA CLUB rendezésében

2012 április 21-22.

Nevezési határidő: 2012 április 14.

Hagyományos bírók:

Andreas Möbius (D) – Marie Claude Lemaigre (B)

 

 

Bánki Donát Szakközépiskola, Sportcsarnok, H-2400 Dunaújváros, Bercsényi utca 2.

Hotel

 

 

 

Gólyafészek Fogadó, H-2400 Dunaújváros, Magyar út 30. Megtelt!

 

 

 

 

 

 

Sziget Fogadó, H-2400 Dunaújváros, Sziget utca 3, Tel: +36 25 403 423 Nevezési díjak

 

 

 

 

 

 

 

További információk és nevezési lap honlapunkon

 

 

http://pmce.p8.hu/

 

 

 

Kiállítás helye

2 napos NEMZETKÖZI HAGYOMÁNYOS KIÁLLÍTÁS

s_Ricsi2 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 2634
Finci és Pici Creative Commons License 2011.08.08 0 0 2633

Az én macskám Finci, olyan dilis, hogy bement egy bőröndökkel körbekerített kis helyre, és a bőröndökön át akart kijutni.

 

mr.debutante Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2632

probáld meg a kedvenc cicáink..topikban például...ezt éppen senki nem olvassa itt,mert kihalt......biztosan találsz majd,de azért jól nézd meg kire bízod majd a cicát

Előzmény: atom machine (2630)
mr.debutante Creative Commons License 2010.12.12 0 0 2631

Ez a topik kihalt...csak eltévedt emberek írnak.....Nem értem:Ha kijárós minek alom?ha  szomszédok utálják a macskát akkor az hamar elfog tűnni....ha az alom ára ennyire döntő akkor inkább ne is erőltessd......sok kobórmacska van felétek?minek még 1 el több???Minden kérdésedre tudnék válaszolni,de..............bocsi nem bántani akarlak,de nagyon nem tetszik egy utcán tartott macska gondolata sem

Előzmény: Borsooo (2628)
atom machine Creative Commons License 2010.12.02 0 0 2630

kedves macskás fórum!

 

ideiglenes befogadót keresünk - kórházi kezelés miatt - januártól kb. 1-2 hónap erejéig 9 éves aktív kandúr cirmosunknak bp. vagy környékén. lakáshoz szokott, kedves állat, de bírja a napközbeni egyedüllétet is.

 

természetesen minden költséget térítünk.

 

kérem, aki tud, segítsen, a közvetlen környezetünkben nem igazán van macskás ember.

 

Borsooo Creative Commons License 2010.10.12 0 0 2628
 

Sziasztok!

 

Már többször kerestem olyan fórumot, ahol cicákról lehet beszélgetni, de csak most találtam rátok.

 

Tudnátok nekem segíteni?

 

A 8 éves kislányomnak ígértem egy macskát (imádja a cicákat, már régóta szeretne), de jóformán semmit sem tudok a cicatartásról.

Már az alomnál elakadtam. Amikor keresgéltem, találtam egy hirdetést és elég jól hangzik, csak nem tudom, hogy tényleg jól használható-e, illetve, hogy milyen árnak számít egy alomnál ez az ár.

Ti mennyit költötök alomra egy hónapban?

Ezt a gépet találtam: www.macskaalom.hu

 

A másik pedig az, hogy mi alapvetően kinti macskát szeretnénk (kertes házban lakunk). Kinti macskát is lehet alomra szoktatni? A szomszédok a macskakaki miatt nagyon nem szeretik az utcánkban lévő macskákat.

 

Úgy összességében mennyibe kerül egy macska 1 havi tartása. Kaja, alom, oltás, orvos.... illetve mik szükségesek még?

 

Előre is nagyon köszi!

V43 1091 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2627
noviszád Creative Commons License 2008.08.30 0 0 2626

Üdvözlöm a klub tagjait! Kérdezni szeretnék Tőletek,mert számomra megoldhatatlan egyenlőre ez a helyzet:nemrég családi házba költöztünk, ahol ősszel és télen bizony bejárkálnak az egerek. Tavaly 14-et fogtunk meg sorban egérfogóval. Most a fiam hozni akar egy házicicát, amelyik majd talán megoldaná ezt a dolgot-viszont 15 hónapos magyar vizslám ennek nemigen fog örülni. Őt bezárni nem lehet-nagyon szabadon tartjuk. Mi a véleményetek? Jöhet a macska? Írjatok, mi a véleményetek.Köszönöm!

Augies Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2623
Nagyon szépen köszönöm!!!:))))
Előzmény: koboldsdynasty (2622)
koboldsdynasty Creative Commons License 2008.04.08 0 0 2622
szia. átküldöm e-mailben. túl nagyok a képek, ide nem férnek fel.
Előzmény: Augies (2621)
Augies Creative Commons License 2008.04.07 0 0 2621
Erről az édes kék orientális kölyökről:)))) (aki elvileg a TICA összesítő szerint a kiállítás legszebb kölyke volt) nincsenek esetleg további képeitek?
Előzmény: koboldsdynasty (2620)
koboldsdynasty Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2620

a hétvégi kiállitás képei és az újságcikk

http://beol.hu/kepgaleria_popup.php?galeria_id=16750

http://beol.hu/index.php?apps=cikk&cikk=132667

annyit de tényleg csak annyit fűznék hozzá a cikkhez hogy a kopasz macskát max akkor melegíti a zsírrétege ha kellően kövér, de nem ezt mondtam az újságírónak hanem azt hogy kimondottan lakásmacska, kinti tartásra nem alkalmas a szőrzet hiánya miatt. ( és nem Caliph a legextrémebb csupasz sziámi aki megjelent a kiállitáson hanem a másik TICA-ra benevezett ciccünk, B.B.King- de ezt már tényleg nem azért írom ide hogy piszkáljam szegény ujságírót, aki próbálta lejegyzetelni amit elhadartam neki, és ezek a sorok születtek meg belőle :( 

Raszputyin Sib Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2619

Sziasztok!

 

Csatlakozom az előttem szólókhoz - kiváló hangulat, rengeteg látogató és sok szép eredmény jellemezte a kiállítást! Bár szervezőként a látogatók viselkedését nem láttam, nekünk is feltűnt, hogy mennyire másképp viselkedtek, pl. senki nem dobta el a szórólapokat és vasárnap délután 2 fiatal srác (csak látogatók) ajánlkoztak, hogy segítenek elpakolni.

A látogatók érdeklődése a bíróknak is feltűnt, nagyon tetszett nekik a ringek előtt álldogáló tömeg. És bár Békéscsaba messze van, kis hazánkban nincs elérhetetlen távolság, így biztos, hogy legközelebb is mennék, megyünk.

Külön gratulálok a General Best győzteseknek, a Best of Best peterbald-nak és a legújabb Supreme Grand Championnak!

Mi sajnos nem fotóztunk, de remélem másoktól hamarosan viszontlátjuk a szuper képeket. 

Előzmény: koboldsdynasty (2618)
koboldsdynasty Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2618

sziasztok!

 

a hétvégi kiállítás fantasztikusan jó volt! nagyon féltünk hogy budapest, bécs stb milliós nagyvárosi kiállitások után egy távoli kisvárosban mi is fog kisülni egy macskakiállításból, és hát előre boritékoltuk hogy unalomba fullad, nem lesz jó, látogatók csak lézengeni fognak, stb. DE MEKKORÁT TÉVEDTÜNK!  A ketrecek előtt gyakran szabályos tömeg állt, és különösen vasárnap a bírálati ringekbe pedig a cicákat is alig lehetett bevinni a sok sok néző miatt. a legmeglepőbb az volt a sok nagyvárosi kiállitás után hogy a nézők egyáltalán nem agresszívek/erőszakosak és bizony elolvassák a kihelyezett felhívást, hogy ne nyuljanak a ketrecbe, és gyakran egymásnak is mondogatták hogy ne nyulj be, mert ki van írva hogy ne piszkáld a macskákat! na amikor ilyent hallottam először (és ráadásul szülői felügyelet nélküli   gyerekektől!) és persze a nagyvárosi kiállításokre méretezett szórólapmennyiség elfogyott már szombaton kora délután. több ment el itt, mint egy kétnapos budapesti vagy bécsi kiállításon, és még vittek volna csak már nem volt mit adni! és elmaradt a 2 percenkéntti menetrendszerű fólialetépés a ketrec elejéről,  EGYSZERÜEN NEM TÉRÜNK MAGUNKHOZ AZÓTA SEM, HAZAFELÉ EGÉSZ ÚTON ERRŐL BESZÉLGETTÜNK (volt rá vagy 4  óránk).  nagyon jól éreztük magunkat. Köszönjük a szervezőknek, az állatvédőknek, a kiállítóknak, a látványos show-kat produkáló bíróknak és persze a nézőknek ezt a felejthetetlen hétvégét! És amennyire féltük ettől a kiállitástól, most legalább annyira akarunk békéscsabára visszamenni: NAGYON!

 

képek is lesznek majd, igyexem őket minél hamarabb feltölteni ide.

 

norsycat Creative Commons License 2008.03.25 0 0 2617

Sziasztok!

 

Az új légtisztító akciója ma lejár. Akinek szándékában áll rendelni, utolsó pillanat, hogy szóljon!

 

Üdv:

Nóri

norsycat Creative Commons License 2008.03.23 0 0 2616

Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek!

 

Nóri

norsycat Creative Commons License 2008.03.18 0 0 2615
Szívesen!:-)
Előzmény: Riikka (2614)
Riikka Creative Commons License 2008.03.16 0 0 2614
Nóri, köszönöm a cikkeket, megkaptam őket! :)
norsycat Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2613

Ezüst és aranykolloid iránt érdeklődőket szeretettel várom új WEB-áruházamban: www.flavin7.com/norsy

 

norsycat Creative Commons License 2008.03.13 0 0 2612

Sziasztok!

 

Akit esetleg nem értem el e-mailen, de szeretne friss hegyilevegőt, az hívjon gyorsan, mert e hónap 25-ig akciós a légtisztító berendezés.

norsycat Creative Commons License 2008.03.10 0 0 2611
Ha akkor látják egymást először, én nem tenném őket össze.
Előzmény: Riikka (2610)
Riikka Creative Commons License 2008.03.07 0 0 2610

Köszönöm, Nóri, hogy válaszoltál! Örülnék, ha elküldenéd a Macskamánia régebbi tenyésztésekről szóló cikkeit és a szingenetikával kapcsolatos írást is magyarul - ha tényleg nem okoz neked gondot!

Még valamit az utazásról.. Ha a kiscicák nem testvérek - és még nem is szokták meg teljesen egymást -, olyankor szabad őket egy ketrecbe tenni a repülőútra? Gondolom, nem nagyon vitáznának, mert ijedtségükben azt se tudnák, hová viszik őket, de ebben nem lehetek biztos.

Itt a címem: helmi@citromail.hu

Köszönöm:

Réka

norsycat Creative Commons License 2008.03.07 0 0 2609

Kedves Riikka!

Sokmindent kérdeztél, de általában röviden nem lehet ezekre a kérdésekre válaszolni. Próbálok segíteni, amennyire e fórum keretei között lehetséges.

Magyarországon alapvetően kétféle kiállítási rendszer van, az amerikai TICA illetve a hagyományos európai bírálat. Ez utóbbi több változatban, attól függően, hogy melyik klub melyik nemzetközi szervezet tagja, de a bírálati rendszer lényegét tekintve azonos. A PMCE kiállításain párhuzamosan mindkét rendszerben indíthatod a macskádat, a többi klubnál csak a hagyományos rendszerben. A rendszerekben elért eredmények teljesen függetlenek egymástól, nem összevonhatók. Részletesen a klubok honlapjain olvashatsz általánban a szabályokról és az eredmények rendszeréről.

Ahhoz, hogy  a macskád jól szerepeljen, először is meg kell felelnie a fajtasztenderdnek, ami adottság. Másodszor pedig szépen fel kell készítsd a bundáját. Kölykök európai rendszerben 10 hetes kortól hozhatók alomként. Önállóan versenyezni hagyományosban 3, TICA-ban 4 hónapos kortól tudnak. Kölyköket semmiképpen ne nyugtatózz! Nekik az a nyugtató, hogy együtt vannak és egymáshoz, illetve az anyjukhoz bújhatnak. Ha szükséges, a felnőtt macskát gyógynövényes (Bach virágterápia) cseppekkel, vagy Feliway cseppel lehet nyugtatni, de ha a macska nagyon nem bírja a kiállítást, akkor inkább ne vidd!

A repülőtársaságoknál a macska részére kell jegyet váltanod. Az egyes társaságok előírásai tartalmaznak minden tudnivalót. Akkor utazhat veled, ha a hordozó mérete nem nagyobb, mint a megengedett, illetve korlátozzák, hogy a fedélzeten összesen hány macska utazhat. (1-2) Tehát ha előtted valaki már váltott macskára jegyet, akkor nem biztos, hogy neked is jut. Ez a többi utas érdekében van. Ha a fedélzeten valami okból nem utazhat a macska, akkor egy másik helyiségben helyezik el, ahol a hőmérséklet és a nyomás megfelelő.

Hogy a kicsik milyen színűek lehetnek, azt az határozza meg, hogy a szülők miket hordoznak, akár dominánsan, akár recesszíven, tehát nem feltétlenül látható formában. A szülőkben rejlő tulajdonságok modul-szerű kombinációja fordulhat elő a kicsikben, véletlenszerű összeállításban. Olyan tulajdonság nem jöhet elő, amit a szülők nem hordoznak (kivéve az elsődleges mutációt), illetve olyan sem lesz látható, amit csak az egyik szülő hordoz recesszíven. Egy macska vagy lila, vagy fahéj, "fahéjaslila" vagy hasonló nincsen. A török angóra elvileg minden színben előfordulhat, kivéve a keleti fajtákra jellemző színek fehérrel való kombinációját, így a "nem angórás  színek" megfogalmazásod nemigen értelmezhető. De a te macskáid csak azokban a színekben hoznak kölyköket, amilyen tulajdonságok bennük vannak, tehát biztosan nem lesz lila és fahéj macskából például vörös cirmos.

A színgenetikáról interneten sok anyagot találsz, elsősorban angol vagy német nyelven. Ha akarod, elküldöm neked az erről írt magyar nyelvű cikkemet.

A kiállítási rendszerekről az egyesületeknél, a fajtáról pedig a tenyésztők honlapjain

tudhatsz meg többet.

A Macskamánia korábbi számaiban több cikk jelent meg a tenyésztésről általában, ezeket is ajánlom figyelmedbe, mielőtt elkezded pároztatni a macskáidat. Ha nem tudod őket beszerezni, szívesen elküldöm e-mailban.

 

Üdv:

Nóri

Riikka Creative Commons License 2008.03.02 0 0 2608

Visszaolvasgattam itt, és láttam, hogy gratuláltok egymásnak az elnyert díjakért - így utólag én is gratulálok, jó érzés lehet. :)

Egy ilyen kiállításon - amin mondjuk mindenféle cica résztvesz - milyen díjakat osztanak ki, vagy ez hogy van egyáltalán? Van olyan, hogy egy versenyen több díjat is kaphat a macska? Nehéz megfelelni az előírásoknak? Úgy értem, ha már ott van a macska - tehát megvan minden egészségügyi papírja.

Nyugtatót milyen formában lehet beadni nekik? (Az út miatt.) Kiscicákat szabad nyugtatózni?

Riikka Creative Commons License 2008.03.02 0 0 2607

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, ha például angóracicákat pároztatok - akik mondjuk lila és fahéjszínűek -, akkor milyen színek születhetnek? Azt tudom, hogy ez a macskák rokonaitól is függ, de az lehetséges-e, hogy olyan szín születik, ami "nem valami angórás"? Például fahéjas-lilák, bár ez kissé abszurdan hangzik. Ha ez történne, az gondot okozna egy tenyészetben?

Az is elgondolkodtatott, hogy hogy is van ez a repülőn való cicaszállítás, ugyanis a repülős oldalak nem fejtik ki annyira ezt az egészet. Ketrecre fizetem a jegyárat vagy az állatok számára?

Előre is köszönöm a választ!:)

norsycat Creative Commons License 2008.02.11 0 0 2606

Kedves Topictársak!

Aki már volt a bemutatómon és tervezi, hogy valamit vásárol, annak javaslom, hogy még februárban tegye meg, mert márciusban 6-8%-os áremelés lesz.

Március 8-a utántól kapható az új, továbbfejlesztett légtisztító, a bevezetés hónapjában várhatóan 10% kedvezménnyel. Az árát még sajnos nem tudom. Bár a régivel is nagyon jók a tapasztalatok, ez még nagyobb teljesítményű lesz és nem csak a baktériumokat, hanem a vírusokat is kiszűri a levegőből. A régi már több tenyésztőnél üzemel és mindenhonnan nagyon jó véleményeket kaptam róla.

 

Aki még nem ismeri a termékeinket de kíváncsi (nemcsak a légtisztítóra), azt szeretettel várom február 17-én vasárnap 11 órakor a Tas Vezér u.20. III/3/A címen található Nikken Wellness Központban. A bemutató kb. 14h-ig fog tartani és számos olyan terméket fogtok látni, kipróbálni, amitől sokkal jobban, energikusabban érezhetitek magatokat a mindennapokban, ti is és a macskáitok is. Eddig még minden résztvevő jól érezte magát és hasznosnak ítélte, szerintem az ezentúl jövők sem fognak csalódni:-)))))))

Mihaszna Zullott Naplopo Creative Commons License 2008.02.09 0 0 2605
Ezt kerestem:
http://tica.org/html/english/cats/breeds.php

Előzmény: dori0503 (2604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!