Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.18 0 0 7466

akkor lehet, hogy más topikot olvasol, mert a téma most az volt, hogy a 2vh oka Izrael létrejötte (??)

 

én ezt összeesküvéstörténetnek gondolom, te minek neveznéd? Tőlem adhatunk neki más nevet...

Előzmény: Kadasman-Bél (7462)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.18 0 0 7465

nincs miért a nadrágomba csinálni, nem szoktam megijedni.

 

Viszont amikor egy könyvről csak annyi lényeges információt hallok tőled, hogy Hitler (valszeg?) zsidó volt, és egyébként a téma nem ez volt éppen akkor, tehát nem tudom miért tartottad ezt fontosnak megemlíteni, ebből arra gondoltam ez a könyv fő mondanivalója. Ilyenkor talán engedtessék meg nekem, hogy így reagáljak. Több ezer könyv vár arra, hogy elolvassam, megválogatom, hogy milyen témában mit olvasok. Ha referencia könyvvé válik, akkor valószínűleg sorra kerül ez a könyv is.

 

 

Előzmény: Kadasman-Bél (7461)
dzsaffar2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7464

 A Szovjetunioban ezt a 30' -as  40'- es éveket  ördögien kigondoltàk.

------

Sokkal korábban. Már Lenin evvel foglalkozott és tevékenyen tett is érte.

 

 

A világ meghódítása

 

Ez volt az alapelv a "kommunizmusban"

 

"A nyugat imperialista
kannibáljaival a sötétség
és a rabszolgaság melegágyává vált.
A mi feladatunk, hogy minden ország
dolgozóinak boldogságára és örömére
szétverjük ezt a melegágyat."
Sztálin, 1918. 12. 15. (Művei VI. 182. o.)

 

Üdv

Előzmény: bimba5672 (7459)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7463
Talàn jàtékszer, vagy szerencsevadàsz inkàbb. Nem mind ugyan az, Csak némelyik tovàbb élt...
Előzmény: Kadasman-Bél (7462)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7462
És még 1 szó: attól még ugyanolyan beteg volt, akár osztrák, zsidó vagy hottentotta... Rajtad kívül senki nem beszél semmiféle összeesküvés-elméletről.
Előzmény: Némedi László __ (7457)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7461

   Annyira meg azért nem kényes a téma, hogy mindjárt a nadrágodba csinálj.

 

Heiden nem ír éppen szépeket a Führerről, amennyire a kötetre visszaemléxem... Tehát a sejtéseddel ellentétben nem valami holokauszttagadó, nácibarát kiadványról van szó.

 

Magyarul a pozsonyi Prager kiadó jelentette meg 1937-ben. Nem szerepel tehát benne a világégés, nem ismerhetjük meg belőle a hadvezér Hitlert, de a milliókat elpusztító népirtót sem. Megtudhatjuk viszont, hogy miként vezetett el az út odáig. Az ifjúság évei, első lépései a politika színpadán, a sikertelen sörpuccs, a hatalom megszerzése, majd az első leszámolás: Röhm félreállítása a fő témái a könyvnek.

 

(A második képen az 1989-es magyar kiadás)

Előzmény: Némedi László __ (7457)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7460
Én biztos, hogy nem fogok erről veled vitázni, annál kevésbé, mert nem foglalkoztat a téma. Annyit azért megjegyeznék, hogy Heiden és Bredow egy s ugyanaz a személy :))
Előzmény: Némedi László __ (7457)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7459

nem àllnak rendelkezésemre olyan forràsok melyekkel 100%-be tudnàm bizonyitani hozzàszolàsaimat. Vannak itt kébzettebb és felkészültbbek. A Szovjetunioban ezt a 30' -as  40'- es éveket  ördögien kigondoltàk. Hitlerrel megegyezések születtek, ugyan ugy mint az Angolokkal és az Amerikaikkal, a Franciàktol nem kellet félni mert a Pàrizsi Kommun - ota a komonistàk mind a mai napig kézbentartjàk az orszàgot.

Sztalinnak kik voltak az ellenségei? Az értelmiség, a keresztények, a szidok, az Angolszàszok, a lengyelek, a japànok............. talàn majdnem a sor végén következnek a németek. De politikai és gyakorlati detonàtornak öket lehetett a legjobban felhasznàlni minden tére. Szovjetunio bebizonyitotta hogy képes életben maradni és fejlödni. Sztàlinak egy nagyon véres hàborura kellet szert tennie hogy leszàmoljon mindenkivel, agymosàst tarcson és leradirozzon mindent a föld szinéröl hogy olyannak épitsen ujjà mindent ahogy neki tetszik...........Az elsö honapokban szinte eltünt azoknak a tiszteknek a töbsége akik tulélték a 3à'-as évek tisztogatàsait de màr az uràlban kezték lerakni az uj szélesebb vasuti sineket..............

Előzmény: - duplagondol - (7453)
dzsaffar2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7458

Szóval megint: ha alátámasztod az állításait, akkor folytassuk, addig nincs értelme vitatkozni, mert a marslakó elméletem még mindig ugyanennyire bizonyítottnak látszódik :)))

-----------

 

Nos maradj a marslakó elméleteidnél.

 

Sáfár István

Előzmény: Némedi László __ (7454)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7457

Konrad Heiden/Klaus Bredow, gondolom a két úriembernek ezt sikerült hiteltérdemlően alá is támasztani. (Már egy ideje vártam erre az érvre, tehát a zsidó összeesküvés oly nagy mértékű, hogy a 2vh mindenki velük volt (csak azok a fránya lengyelek nem :))). Ilyen alapon miért nem hiszi senki, hogy pont az antiszemiták közé nem épültek be. Tehát az egész "ellenállás" értelmetlen, és így felesleges is bármit tenni...

 

(én most kiszállok a vitából, mert teljesen értelmetlen ilyen tényekkel nem alátámasztott hitekkel vitatkoznom, ha kicsit értelmesebbé válik a témakör, akkor folytathatjuk... ...addig kérem a modikat, hogy ők kísérjék figyelemmel az eseményeket, mert nem lesz időm mindenre reagálni...)

Előzmény: Kadasman-Bél (7455)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7456
kár, hogy ezt nem olvasták a 101. pót/tartalék rendőr zászlóalj tagjai, mert ezek elkezdték kivégezni a zsidókat pl. Józefów-ban. Gondolom ők a hibásak...
Előzmény: Kadasman-Bél (7442)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7455

Sztálin, Rákosi és Hitler között az alapvető különbség az volt, hogy az előbbiek nem gyártottak különösebb ideológiát a zsidók megkülönböztetéséhez és deportálásához, és csak a nem internacionalista zsidókat tekintették zsidónak. Még abban is megegyeztek, hogy mindegyikük dolgoztatott zsidókkal (származására nézve Rákosi maga is az volt, sőt Hitlerről már Konrad Heiden/Klaus Bredow ugyanezt írta :) ).

Előzmény: bimba5672 (7452)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7454

elég sok tábornoki visszaemlékezés nem hiteles, én soha nem mondtam, hogy egy tábornoki visszaemlékezés mindig hiteles

 

Szóval megint: ha alátámasztod az állításait, akkor folytassuk, addig nincs értelme vitatkozni, mert a marslakó elméletem még mindig ugyanennyire bizonyítottnak látszódik :)))

Előzmény: dzsaffar2 (7450)
- duplagondol - Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7453

Te mit hallottál?

Előzmény: bimba5672 (7449)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7452

Javitàs : 1948 màjus 14-én a zsidok kikiàltjàk a szabad àllamukat.

Theodor HERZL 1897-benmegkéri egy zsido àllam alapitàsàt Palesztinàban, 1917-ben megjelenik a Balfour hatàrozat ami alapjàn létrehoznak egy menhelyet a zsidok szàmàra ezen a területen. Hitler hatalomra jutàsàt követöen a zsidok kedenek ide menekülni, persze sztàlin elöl màr hamarabb elindultak az USA-ba és ide is.

Előzmény: dzsaffar2 (7450)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7451
Jedoch nur einen Monat später, am 7. März 1942, schrieb Goebbels ein Memorandum zugunsten des Madagaskar-Planes als "Endlösung" des jüdischen Problems. (Manvell & Frankl, Dr. Goebbels, London, 1960, S. 165). Für die Zwischenzeit war er damit einverstanden, die Juden "im Osten zu konzentrieren".
Előzmény: showtimes (7445)
dzsaffar2 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7450

első ránézésre nem mondanám hitelesnek, de ha az állításait alátámasztod adatokkal, akkor meggongdolhatom magam...  ...mert addig kitartanék a marslakó elméletemnél :))

-------------

 

Pontosan olyan hiteles, amilyen hitelesek a tábornoki visszaemlékezések vagy akármilyen visszaemlékezés.

 

Üdv

Előzmény: Némedi László __ (7435)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7449
Azt tudom, de 56' ki csinàlta a Szuezi vàlsàgot?
Előzmény: - duplagondol - (7447)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7448
Ott is az áll, hogy a Führer döntött (mint operatív hadvezetési kérdésekben is).
Előzmény: showtimes (7445)
- duplagondol - Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7447

Tegyük most ezt zárójelbe: a hatnapos háború 1967-ben zajlott..

Előzmény: bimba5672 (7443)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7446
Nem akarom itt folytatni az idézgetést, én a nácik bűnének azt tartom (a rasszista megkülönböztetésen és az elmebeteg fajelméleteken túl), hogy azokat is küldték, akik nem akartak menni a galutból.
Előzmény: showtimes (7439)
showtimes Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7445
gondolom Wanseeben pedig a szamaritánus rend tagjai ültek össze megbeszélésre.
Szerinted a külügynek ilyen kérdés esetében volt bármennyi beleszólása?
Előzmény: Kadasman-Bél (7442)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7444

"A Szovjetunió elleni háború lehetővé tette más területek igénybevételére a végső megoldás végrehajtására. Következésképpen a Führer úgy döntött, hogy a zsidókat nem Madagaszkárra kell evakuálni, hanem Keletre. Madagaszkárt nem kell többé figyelembe venni a végső megoldással kapcsolatban."

Előzmény: Kadasman-Bél (7442)
bimba5672 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7443

Erre is ràment a börünk, csak egy olimpiai aranyérmel vigasztalodhattunk. Ott legalàbb  megvertük az oroszokat - Sydnei- ben 56'-ban - , na akkor màr volt Kalas, T-34, Szuez meg maradt ott ahol van. Pedig az izrelieknek majdnem sikerült àtkelni rajta mint annak idején egy ösüknek, égett bennük a törlesztési vàgy ennek a levét meg mi ittuk meg.

De meghato volt nézni a dokumentumfilmet ahogy az oroszok elvéresztek a medencében higyétek el sirtam mint egy gyerek.

Előzmény: - duplagondol - (7441)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7442
Pl. Luthernek, a német Külügyi Hivatal vezetőjének a helyettese, Rademacher írt alá egy dokumentumot 1942. febr. 10-én, amelyből kiderül, h a németek Endlösung alatt a zsidók kivándorlását értették. Ennek lett az alternatívája aztán a keleti táborokba történő deportálás. (A Duna Tévén most megy egyébként egy film ebben a témában :) )
Előzmény: Qedrák (7437)
- duplagondol - Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7441

"Na, de ha mind ezt akarta, akkor ki volt ellene?
A válasz egyszerű: a lengyelek:)"

 

Úgy valahogy..) A hatnapos háború idején kb. úgy szólt az oroszellenes fáma, hogy 'a mi zsidóink leverték a ti arabjaitokat'..:)

Előzmény: showtimes (7428)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7440
Nnna... kezdünk elcsúszni sikamlós irányba. Ha moderációt lértek magatok ellen, csak szóljatok :))
Előzmény: showtimes (7439)
showtimes Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7439
Ezek alapján nem is Herzlnek, hanem Heydrichnek kellett volna Jeruzsálemben szobrot állítani :)
Előzmény: Kadasman-Bél (7434)
Kadasman-Bél Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7438
És ki mondott ilyet? :))
Előzmény: Qedrák (7437)
Qedrák Creative Commons License 2007.04.17 0 0 7437

Az kissé fantasyba illő szvsz, hogy a zsidóság kitalálta, hogy kiirtatja magát, csak azért, hogy kiirtatásuk után államuk legyen. :)
Előzmény: Kadasman-Bél (7434)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!