Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 19
"Kit csábítsak ide?" A Róma-kiváncsiakon kívül azokra a szépkeblű hölgyekre gondoltam, akik értenek az olasz konyhához, és felelnek a tiramisut illető kérdésemre, amire a Forum "Konyhaasztal" nevű helyén ("Olasz konyha-pizza" topic senki nem tudott felelni.
Előzmény: Sophie.C (12)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 18
Szeja deve!
Bővebben?
Mondjuk Rómán belül is a leggyönyörűbb hely szerinted?
Előzmény: deve24 (15)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 17
Á már értem.
Nem biztos, hogy nem járnak, csak nem jegyzik meg a nevét.
Este előveszek már valami emlékezetfelébresztőt. :))

Addig is a legkafibb "szent" hely?

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 16
Testaccio Róma egyik nagy városnegyede. Ide nemigen járnak a turisták, pedig a belső területhez (a falakon belüli részhez) tartozik. A Piramis is ott van, és a "cserépdomb", amiről Szerb Antal ir az Utas és holdvilágban.
Előzmény: Sophie.C (14)
deve24 Creative Commons License 2002.02.24 0 0 15
róma valóban gyönyörű város
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 14
Mijaza Testaccio?
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 13
Bruno-szobor: Campo dei Fiori. (Minden délelőtt nagypiac és virágvásár. Éjjel háromig fórum.) A Navona közelében számtalan sikátor van. Kedvenc helyemnél viszont a Via della Pace épp egy mini-térré "szélesedik", mert 3 utca találkozik. "-3 preszó és egy újságárus is belefér. Ott a legtöbb ház repkényes, zöld. Mindenféle zöld növények. Ezért jó üldögélni. Itt nem folynak gyanús lék sem a háztövekben.
Előzmény: Sophie.C (12)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 12
Konkrétan kire gondolsz???
Kit csábítsak ide?

Valószínűleg jártam arra, ezek szerint, amit mondasz.

Egyik kedvenc helyem a Giordano Brunos tér (Piazzale del Fiori??). És amikor tavaly ott voltam el akartam menni erre a térre, csak úgy emlékezetből, és belekeveredtem a Piazza Navona "mögötti" fantasztikus "utcákba", ha utcának számít az a sikátor, amelyiknek valószínűleg elérném egyszerre a jöbb és bal oldalát, ha kinyújtanám mind a két karom.
A lépcsőkön gyerekek ülnek, az utcaköveken gyanus dolgok csordogálnak, és az embernek fogalma sincs merre van az előre, és merre a hátra, mert a derékszöget úgy tűnik nem ismerték.

Végül odataláltam sok kérdezősködés után, de sajnálattal láttam, hogy Giordano Brunot körberakták asztalokkal és székekkel, de az a kétemeletes ház még meg van, aminek a tetejére felhúztak egy putrit.:))

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 11
Cicciolina anyukájának a közelében laktam egy ideig a József Attila lakótelepen. Egyszer épp ott volt látogatóban. Buta mód nem jutott eszembe bevágódni nála. - Sienában sajna nem voltam, de minden más Itáliai helyre mostmár csak futó vendégként képzelem magam - leginkább Nápoly érdekelne, ahol szintén nem voltam soha. Pedig nincs olyan messze Rómától. - A felsorolt 3 helyem nem annyira szokatlan és különleges, főleg nem a Via della Pace, ami a legódonabb belváros legbelvárosa, közel a Navona-hoz. Melegben délelőtt elég hűvös, mert árnyékos: azért lehet ott olyankor is üldögélni. Ha voltál R-ban, arra mindenképp jártál. Az apácát, akit meg akartam rontani Valeria-nak hívták. Fura módon az egyetemista szerelmemet Valérie-nek. Lehet, hogy kicsit hihetetlen, de ha én találnám ki, akkor valami ennél furábbat vagy zengőbbet találnék ki. Na egyelőre ennyit, sajnos késődélutánig most eltűnök. Remélem, folytatjuk, sőt átcsábitasz ide érzékenykeblű ifju hölgyeket a saját, sikeres topikodból. Vale!
Előzmény: Sophie.C (10)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 10
:))))
Isteni vagy!
Nem is Rómába vagy szerelmes, hanem a római csajokba (akik néha franciák)

Hát igen, mintha lenne valami a levegőben arrafelé.
De egy francia nőcihez inkább Siena illene, ha már nem Provance vagy Bretagne.

(Akkor tehát az a három, amit felsoroltál, a három legkülönlegesebb hely volt. Így még világosabb)

(Ja, és Cicciolina megvenné Neked azt a házat, az biztos:)))

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 9
Pontatlanul mondtam. A francia ifju hölgy (szerelmem idején egyetemista volt, én meg tanára lehettem volna) tudott érzeményeimről, ezért is ment oly gyorsan férjhez. A római francia könyvtárosnő az, aki nem tud róla. Remélem, világos. De udvariasan és alig érthetően kikezdtem még egy 31 év körüli apácával is - civilben apácazárdai portásnő volt a Trastewerén egy kolosorban. Na azután... - de majd máskor.
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 8
Öregfiú vagyok, nem csak úgy egyszerűen fiú. Van egy fiatal francia szerelmem Róma mellett, de férjhez ment egy olaszhoz. Azóta kapcsolatunk laza. Ezenkivül nagyon tetszik a római Francia Könyvesbolt és Könyvtár hosszúhajú könyvtárosnője, már ezért is bosszant, hogy nem vagyok ott. (Szerelmemről sajnos nem tud. Ez is mulasztás.)
Előzmény: Sophie.C (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 7
Mivel csak hármat lehetett, nem mondtam a Trasteverét (és azért sem, mert minden turista és minden utikönyv tudja.)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 6
Egyszer két hetet, egyszer egy hetet voltam ott.
A piramis és környéke benne van az emlékemben, a többi sajna nem.
De egy presszó sem lehet elég rossz, hogy az ember ne szivesen üljön le egy kis mozizásra.

(Cicciolina éppen facér, ha jól sejtem, hogy fiú lennél)

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 5
1) A Santa Saba (nem azonos a nagyobb Sta Sabinával, az se rossz!) óközépkori templom előtti kis tér, kis piaccal. Az ebből nyíló kis utcában kis pirostéglás mini-kertes földszintes ház (Via Bramante 6) az én házam lesz, ha nyerek a lottón. A lakónak még nem szóltam.
2) A Piramis és minden, ami 200 méteres körzetében található. (Az 1. számú hely kb. 300 méterre van tőle.)
3) A Via Pace (ott délelőttleülni egy presszó teraszán, és szépen ottmaradni estig. Aztán továbbra is ott maradni.
Ha igaz, ezt még hosszabban is megirom magamnak.
Előzmény: Sophie.C (4)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 4
Hát kérdezni nem akarok, csak őrizgetem az emlékeim.
De ha legközelebb arrafelé készülök indulni, mindenképpen kérdezek.

Azért egyet mégis:
Egy bármilyen városban jártamban az utolsó nap (hagyományosan) végig kell gondolnom, mi volt a három legkafibb hely, és ha lehet, oda újra el kell menni.

Hát akkor neked mi ez a három legkafibb hely Rómában??
(Azt nem ér mondani, hogy rengeteg. Hármat szabad és kell mondani.)

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 3
Méghogy megengedem? Hegyezem a fülem! Két szenvedélyembe is beavatok mindenkit. 1) Rómáról szóló (nem-lapos, nem buta-turista) kérdésekre válaszolni. 2) Rómáról kérdezni (olyat, amit nem tudok).
Előzmény: Sophie.C (2)
Sophie.C Creative Commons License 2002.02.24 0 0 2
Úgy gondolom ilyen hangosan senki.
De azért csendes szimpatizánsok vagyunk egy páran, ha megengeded.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 1
Én évtizedekig nem jutottam el, de azalatt is lázban égtem. Aztán eljutottam, és növekedett a lázam. Igy valahogy.
Előzmény: Törölt nick (-)
Csokis Creative Commons License 2002.02.24 0 0 0
Es mit csinaljon az, aki meg sosem volt Romaban, igy nemhogy nem eg Roma lazban, de max 0 fokos lazat tud ezugyben felmutatni? Pedig mennek szivesen, de valahogy mindig mashogy alakult.
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 topiknyitó
Ki szereti nálam jobban Rómát? A rómaiakon kívül ki ismeri nálam jobban Rómát? És kit gyötör nálam jobban az, hogy mégsem ismerem igazán? Ki vágyik nálam jobban Rómába? Ki akarja mindenét pénzzé tenni, hogy hosszabb időre mehessen? Ki ír könyvet Rómáról Vagy ha nem ír, ki beszél magában állandóan Rómáról? Ki őrült bele Rómába nálam jobban? Ki indul mindennap hajnalban? Kinek van kedve nálam is Róma-őrültebb lenni? Ki írna ide Rómáról? (Háromnapos turisták kiméljenek, bár a jobb kérdésekre nekik is felelek.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!