Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.22 0 0 114
Kezdek összeesküvés elméletet gyártani a Bartók rádió ellen, mert valahogy nem találom Brahmsomat semerre. Én elhiszem, hogy kissé borongós, de hogy nem a legnagyobb azzal vitatkoznék...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 113
Ja, hogy Rick Wakeman is meg volt őrülve Brahmsért?...bocsi...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 112
Mivel senki sem segít, közelebb hoztam a témát. Persze felszínes még, de hogy miről szól, íme itt felleled: "1777. június 8-án, négy héttel második gyermekének megszületése után meghalt Goethe húga, Cornelia. Az írót nagyon fájdalmasan érintette szeretett húgának elvesztése. 1777 november-decemberben Goethe a Harz hegységbe utazott. Az ebben az évben keletkezett Téli utazás a Harz-hegységben (Harzriese im Winter) hasonló helyzetet rögzít, mint A vándor vihardala, de a magányos téli utazó már nem annyira saját érzéseiről dalol, mint inkább körültekint és eltűnődik a világon." Persze, ha visszamagyek a zongora ötöshöz (1961) az még nagyon harapós...Hol van ott még az eltűnődés, az elmúlás...???
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.21 0 0 111
Jajj, ne. Igaziból. Azért is akarom tudni miről szól.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 110
Persze gondolom kizárólag csak télen és a Harz hegységben...
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.21 0 0 109
[110] Még tán gimis koromban is okádásig körhintáztam a búcsúban. Mondjuk, rásegítettem vattacukorral is. Ma már beérem annyival, hoyg eléneklem az Alt-rapszódiát. Sokkal jobb.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 108
A Budapest Parádé vagy a Danubius rádió zenei világa nekem valami olyasmi érzéseket idéz gyomrom tájékáról, mint amikor 5 évesen először- és utoljára-ültettek ringlispílbe. (Anyám nem örült: "színeset ásítottam" vagy "folyékonyan beszéltem" ahogy tetszik...) De ez a Ránkival zongorázott csoda, az Op. 34 a másik véglet!!!
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 107
Akkor már a címmel rendben vagyunk. Nekem egyébként Lúba Baricová szokta elénekelni ezt a remekművet ha éppen hallani akarom. S most szólok is neki...
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.21 0 0 106
Goethe: Harzreise im Winter című verséről van szó egyébként...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.21 0 0 105
Ez felettébb érdekelne engem is...!!!
[fidelio] Kabát Creative Commons License 2006.08.19 0 0 104
Ha valaki tudja, kérem, linkelje be az Alt-rapszódia szövegének magyar fordítását. Köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.19 0 0 103
Szemére vetették, Ö meg csak mosolygott szakálla alatt... Ti is szememre vetettetek itt néhány dolgot. Nekem nincs szakállam, de azért mosolygok...
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.08.18 0 0 102
Kedves okmed2, Tudtad, hogy a d-moll koncert eredetileg szimfóniának indult, s ezt a bemutató után szemére is vetették a mesternek? Na és milyen az akusztika ott Lipcsében? Snassz? üdv, CSB [103] Lehet, hogy Ő Bessenyei. Talán a fedélzeti gépről netezik. [101] Rendjén van ez, hogy a Kozlovszkíj a 100. Bizonyára a Mira akart a 100. lenni a topicjában, de hát szegényke a pusztában arbeitol ugye és a Kozlovszkíj a helyettese.
[fidelio] zenebolond Creative Commons License 2006.08.18 0 0 101
Kedves okmed2, te aztán ügyes vagy: 13:08-kor a azt írtad, hogy "... a wörthi tó partján állok ...", 13:58-kor pedig már azt, hogy "Most egy hangversenyteremben ülök Lipcsében". Pedig nem te vagy Bessenyei Péter, mert ő itt gyakorol Bp. fölött. (Jó hangos repülőgépe van.) Ja és ha "Bécs az olyan snassz!", legalább Brahms iránti szolidaritásból dícsérhetnéd egy kicsit, hiszen kedvenced életének nagyobbik felét ott töltötte. :-)
[fidelio] ennio Creative Commons License 2006.08.18 0 0 100
Sosem jártam még Lipcsében, csak Svájc különböző részein.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 99
Én akartam a 100. lenni!!! Érezd nem éppen rózsás tekintetemet a tiéden. Sokszor volt már, hogy Luzern Schwananplatz-éről 50 perc alatt Lipcsében voltál???????????????????????Majd tájékoztass!
[fidelio] ivan kozlovsky Creative Commons License 2006.08.18 0 0 98
100
[fidelio] ivan kozlovsky Creative Commons License 2006.08.18 0 0 97
Na.Akkor már.
[fidelio] ivan kozlovsky Creative Commons License 2006.08.18 0 0 96
Baromi jó lehet az előadás, ha közben benn a teremben netezel... Bsak nem Zsölény egyik kedvence, a mi Hegedűsünk játszik?:)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 95
Persze ha moll-t írtam volna Brahms nem forogna a sírjában...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 94
Úgy látom nagyon tájékozott vagy..Hidd el, nagyon vágyom rá! De a hattyúk arrafelé igen kiszámíthatatlanok... ...s a helyzet is változott azóta... Most egy hangversenyteremben ülök Lipcsében és a D-dúr zongoraverseny szól!
[fidelio] ennio Creative Commons License 2006.08.18 0 0 93
Kedves Okmed2, IRÁNY LUZERN- helyettem is! Azon belül is a Schwanenplatz! Ülj le a padra egy jó kiadós fagyival a kezedben és figyeld jobbra a Pilatust, balra a Rigit és a többi hegyet. Némelyiken hósipkát is találsz majd- elvileg.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.18 0 0 92
De van cd lejátszó... Éppen a "koros" rapszódia csodálatos dallamain tűnődöm. Ja és a wörthi tó partján állok...Persze lehetnék Luzernben is. Bécs az olyan snassz!
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 91
A rádióban e hétre semmi különleges...még szerencse hogy volt egy hétfő is! Fel vagyok háborodva.
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 90
kösz az infót, zenebolond! Milyen nagy szerencse, hogy Brahmsom ilyen igényes volt s mekkora csapás a zeneirodalomnak, hogy nem volt alkalmas libretto számára. Ha csak 1 operát írt volna...de a "ha" itt is olyan mint a sportban...filozófia! Egyébként lehet, hogy ez a "milyen jól kiegészítik egymást kedvenceid" kérdés az "átkom", mert valahogy nem is nagyon töröm magam a többi NAGY teljes megismerésére. Persze nehogy azt hidd, hogy Chopin zongoraversenyei, Mendelsson hegedűversenye, vagy Csajkovszkié, de Rachmaninov, Liszt, Beethoven, Schumann zongoraversenyei is lázba hoznak...szóval általában az egyéni teljesítőképesség és ennek hatása szokott megfogni...már ami más szerzőket illet...Brahms egészen más...Őt felismerem 2 hangjegy után... (90) Ami Ruha Istvánt illeti azt hiszem elég jól megemlékeztünk róla s ha valaki ezen a topikon kalandozik talán felkelti figyelmét ez a brilliáns tudású, nagy mester és egy kicsit utánanéz a dolgoknak...ahogy én is ezt teszem... Kösz a péntek reggeli programot. Még nem tudom hogyan oldom meg melóhelyen a koncertezést, de majd még addig dolgozom a kérdésen...
[fidelio] zenebolond Creative Commons License 2006.08.16 0 0 89
Kedves okmed2 (87), ha jól tudom, Brahms tényleg nem írt operát, noha - különösen az 1860-as években - nagyon foglalkoztatta a dolog. Az 1860-as évek elején neki is állt egy opera megírásának, s 1863-ban el is készült a Rinaldo vázlataival. A Megszabadított Jeruzsálem nyomán készült Goethe-szöveg azonban alkalmatlan volt e célra. Később Brahms kantátát csinált belőle tenor szólóra, férfikarra és zenekarra (Op. 50, 1868, bem.: Bécs, 1869. febr. 28.). Hosszasan keresett másik librettót, de - magas igényei miatt - nem talált megfelelőt. Nem akart ugyanis elfogadni olyat, amelyik dramaturgiai szempontból gyengébb a Figaro lakodalma szövegkönyvénél. Maga a műfaj egyébként kifejezetten érdekelte, később is sokat járt operába stb. Egyébként gondolj bele, milyen jól kiegészítik egymást kedvenceid, hiszen a másik, Verdi operán kívül alig írt valamit. Persze, tudom: Requiem, Quattro pezzi sacri, Vonósnégyes stb., de azért nála mégiscsak túlsúlyban vannak az operák.
[fidelio] füge Creative Commons License 2006.08.16 0 0 88
off, ha már Ruha István legalább itt szóba került: Bartók, aug. 18. péntek reggel: 8:30 Pódium Ruha István hegedűművészre emlékezünk felvételeivel, születésének 75. évfordulója alkalmából 1. Händel: g-moll szonáta op.1. No.10. (zong.km: Hambalkó Edit) 2. Haydn: C-dúr hegedűverseny (km. a Budapesti Vonósok, hangversenymester Bánfalvi Béla, művészeti vezető: Botvay Károly) on
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.16 0 0 87
Kedves Mira! Ha majd néha-néha (mint ítrad) mégis benézel ide látni fogod, hogy bizony az általad megnyitott topik él, virul, köszöni jól van. Hirdeti majd Brahms zsenialitását. Mert ugy mi tudjuk s érezzük, hogy nála nagyobb Művész még nem született... Annyi mindent szerettem volna tudni még...talán majd egyszer...most szomorú vagyok!
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 86
Ma este Verdi 4 áhitatos ének Valószínűnek találom, hogy a Német Reqviemmel hasonlatos érzelem s dallamvilággal találkozhatunk. S ha lehet egy személyes megjegyzésem: nálam Brahms és Verdi magasan a legnagyobb zeneszerzők...
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.15 0 0 85
Miért nem írt Brahms operát? Foglalkozott ezzel a témával egyáltalán?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!