Keresés

Részletes keresés

nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7183

nagyszerű de Isten , ha egyáltalán volt olyan ateista aki tudat hogy mit tagad és hogy mit állít az Albert Camus volt ennek megfelelően fának hajott a kocsijával

Előzmény: invidus (7181)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7182

viszont topik meg nem őróla szól...

Előzmény: nyúlakalapban (7174)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7181

hézagok istene - god of the gaps

isten, mint ismereteink hézagait kitöltő szupermagyarázat.

nem jut eszembe jó példa, de természettudományi kérdésekből lett kiűzve először isten.

 

Előzmény: nyúlakalapban (7173)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7180

nagyjából odáig jutottam, hogy vélhetőleg axióma neki is, hogy igaza van, így nem kell különösebben foglalkoznia azzal, hogy értelmes dolgokat írjon le...

Előzmény: nyúlakalapban (7174)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7179

mármint tagadnak a buddhisták de tök mindegy

Előzmény: nyúlakalapban (7178)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7178

azzal az ateista értéktagadást lehet azonoítani amit azonban a bagadnuddhisták tak mármint a nihlizmust

 

olyan nincs hogy nem-ateista étéktagadás és most iszok egy liter vizet, te nyilván szórakoztatod magad ezzel a teljesen egyéni izével

na mindegy egy furcsa nézetrendszer ide vagy oda már nem számít

muszáj mennem mert ki fogod verni itt a biztosítékot és még lebontom az utcában a villanyvezetéket 

Előzmény: Borókay Sámuel (7177)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7177

Valóban igazat adok neked abban, hogy a buddhizmussal azonosítod ezt a nem-ateista értéktagadást. De a buddhizmus leginkább csak úgy nyer értelmet, ha a nihilizmus szélesebb tradíciójába beágyazódva értelmezzük. Egyáltalán nem véletlen, hogy az ú.n. "nihilisták", úgymint Nietzsche meg Heidegger a buddhista tanokkal nagyon is tisztában voltak, és olvasták a buddhista tanításokat. Éppen a 19-ik század második felében terjedt el Németországban a buddhizmus filozófiai körökben, majd a nép körében is.

Előzmény: nyúlakalapban (7174)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7176

én mentem , nincsen itt nekem vágyam lenni:)

Előzmény: invidus (7172)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7175

ateizmus=az értéktagadásnak egy elégtelen formája. Mi volna az ateizmus, ha nem egyfajta értéktagadás?

Előzmény: invidus (7172)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7174

válhetően úgy hogy a nem ateizmus szerinte nihlizmus, erre már firkáltam egy másik topikban hogy éppen nem, esetleg a buddhizmus azt vigye:D

Előzmény: invidus (7172)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7173

szóval a hézagok istene lett tagadva induláskor."

 

hogy mi? 

Előzmény: invidus (7165)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7172

és ez hogy jön a tárgyalt témához?

Előzmény: Borókay Sámuel (7171)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7171

Arról van szó, hogy aki következetesen nihilista, annak ezt is tagadnia kell, mint mindent. És a nihilizmusból következik a vágytalanság kitűzése mint végső cél, hiszen csak a vágy felszámolásával üríthető ki a lélek. Ami márpedig a végső boldogság előfeltétele.

Előzmény: Törölt nick (7170)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7170
A szerelem egy érzés.
A tárgya jellemzően egy létező személy.
A magyarázata kézenfekvő.

De hogy jön ez a tárgyalt témához?

(sehogy)
Előzmény: Borókay Sámuel (7169)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7169

Miért nem tudnám amit beszélek? Csak nem azoknak a pártján vagy, akik a szerelmet jó, üdvös és kívánatos dolognak tartják? A sötét felhők nem az én táborom fölött gyülekeznek.

Előzmény: Törölt nick (7168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7168
Szerintem még mindig nem tudod, hogy mit beszélsz, de úgy latom, hogy téged nem zavar, én meg már hozzászoktam a fórumozós éveim során, ezért spongyát rá!
Előzmény: Borókay Sámuel (7166)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7167

Voltak ateista filozófusok már az ókori görögök között is. Nem újdonság.

Előzmény: invidus (7165)
Borókay Sámuel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7166

Éppen ezért kiáltok, hogy dobjuk el már végre az összes bálványt! Az összes úgynevezett "alapvető emberi jogot és értéket". Kezdve a Szerelemmel, azzal a gyalázatos ördöggel ami megkeseríti emberek milliárdjainak életét, azáltal hogy feleslegesen vágyakoznak rá. Ó, hány nőstény és hím van, akik hiába várják eljövetelét! Űzzük ki ezt az illúziót az emberek elméjéből, valamennyi vággyal együtt! Mi, ketten, egyformát akarunk tehát. Remélem velem tartasz e küzdelemben.

Előzmény: Törölt nick (7150)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7165

francos franciák enciklopédijája környékén kezdett, tudtommal, vállalható világnézetre hasonlítani a zateizmus.

szóval a hézagok istene lett tagadva induláskor.

kedvenc feuerbachod ezt a megközelítést már az ember-tudományban alkalmazta, és azt találta, hogy ippenséggel itt is hasznosabb kihagyni istent a képletből, jobb magyarázatot kapunk az ember erkölcsiségéről, ha istent antropológiai fogalomként kezeljük, mintha hegytetőn követ farigcsáló abszolútumként... egyfajta tyúk-tojás problémakör, ha tetszik :)

Előzmény: nyúlakalapban (7164)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7164

hát ha ezzel indult már nem azt tagadja ami állítva van túlnan, ott ugyanis természetfeletti erőket nem említettek és nem is a természet mint nyilván világ empirikus megértésével foglalkoztak

Előzmény: invidus (7162)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7163

lehet hogy én értettem félre, nos az elitizmusól alkotott nézetei szerintem nem felel meg az elit nézeteinek, de hát ez előfordult már mással is     

Előzmény: invidus (7162)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7162

azt hiszem azért értettem félre, mert az ateizmus ezzel a kijelentéssel indult: nincs szükség természetfeletti erők feltételezésére a világ megértéséhez, magyarázatához.

szó sincs tömegek, vagy egyén boldogságáról. az igazságról van szó. 

 

a már idézett hsz. eleje:

Továbbra is azt állítom, hogy az ateizmus megbukott mint alternatíva a valláshoz. Azzal az ígérettel indult ugyanis, hogy közelebb visz az igazsághoz és ANNAK RÉVÉN boldogabbá fogja tenni a tömegeket is. Csakhogy nem vezet a boldogsághoz.

 

ha felülemelkedünk azon, hogy ez nem igaz állítás az ateizmusról, az az összehasonlítás, hogy vallás alternatívájaként megbukott, jogos: a józanság a legrosszabb alternatíva, ha a különböző részegítő eljárásokat rangsoroljuk.

Előzmény: nyúlakalapban (7159)
Colas Breugnon Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7161

Hanyatt-lón fordítva.

Előzmény: nyúlakalapban (7159)
MageGuild Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7160

Isten a kitaláció (még ha - tegyük fel - igaz is), nem az ateizmus. Az ateizmus csak a reakció arra, hogy egyesek rá akarják a világra kényszeríteni saját kitalációjukat. Ha nincs istenhívő, nincs ateista sem, hiszen akkor állítás hiányában mit tagadjon a csóka?

Előzmény: nyúlakalapban (7159)
nyúlakalapban Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7159

Ha ez a szörnyű valóság, akkor minek kellett eleve kitalálni az ateizmust? Nem lett volna-e könnyebb egyszerűen elfogadni Isten létezését, ha úgyis lényegtelen az emberi boldogság szempontjából Isten léte vagy nem-léte?"

 

az ateisták szerint, a két mondat sorrendiségéből adódó kontextusban általam értelmezve 

Előzmény: invidus (7156)
MageGuild Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7158

Orwell meg biztos valami kocsmában hallotta egy részeg komától... :)

Előzmény: Struldbrugg (7155)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7157

well said, sir!

Előzmény: Törölt nick (7150)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7156

eztet írta borokay olvtárs:

Ha ez a szörnyű valóság, akkor minek kellett eleve kitalálni az ateizmust? Nem lett volna-e könnyebb egyszerűen elfogadni Isten létezését, ha úgyis lényegtelen az emberi boldogság szempontjából Isten léte vagy nem-léte?

 

gyakorlatilag azt jelenti, hogy isten együtt teázik fogtündérrel és húsvéti nyuszival a kényelmes és boldogító hazugságok klubbjában. nem érdekes isten, mint létező, értékadó, ősok, morál, abszolútum, és mindaz, amit TE fontosnak tartasz, isten, mint boldogságforrás érdekes, a fenti állítás szerint.

vagyis borokay olvtárs egyetért marx bácsival, hogy a vallás a tömegek ópiuma, csak az a különbség, hogy ő ebben nem lát kivetni valót. 

 

ez nagyjából mindenben ellentmond annak, amit eddig tőled olvastam, egyetlen közös pont, hogy ateizmus negatív előjelet kap.

 

eztet válaszoltad rá:

taps

Előzmény: nyúlakalapban (7152)
Struldbrugg Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7155

Monnyák sokan, de ja gondolatrendőrség Orwell.

Előzmény: invidus (7154)
invidus Creative Commons License 2012.08.12 0 0 7154

asszem sztálin mondta, egyébként :D

vagy orwel mondta rólul... valami ilyesmi... ;)

Előzmény: nyúlakalapban (7153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!