Keresés

Részletes keresés

száz1 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 5280

Miért lenne jobb egy MLM-ben eladott termék olcsóbb és jobb, mint a nagyoké ? 

 

https://bank360.hu/egeszsegpenztar

 

 

Előzmény: Lukácsleti (5278)
száz1 Creative Commons License 2021.09.15 0 0 5279

Ezekkel összefutottam majd 5 éve -vagy pont egy ugyanilyen társasággal, de azt hiszem, ez volt a nevük-, Budán béreltek egy tip-top irodát. Mondtam nekik már telefonon, hogy előre semmit nem fizetek, csak utólagos sikerdíjat. Igérgettek, hogy semmi ilyen nincs. Nem bíztam különösebben a dologban, de rászántam egy kis időt. Az iroda jó része nyitott volt, mindenkinél volt bepalizandó ügyfél. Azt hazudták, hogy az egyik tulajdonos az OTP egyik vezetője, rajtuk keresztül jutnak az ingatlanokhoz. A honlapjukon is az szerepelt, hogy az OTP-vel működnek együtt. 2 perc alatt kiderült, hogy lehúzás az egész, de maradtam egy kicsit szórakozni, megugráltattam őket. Volt egy nő, aki hatalmas papírcsomókkal mászkált, azt az illúziót keltve, hogy azok mind árverés előtt piacra kerülő bedőlt lakások iratai. Mondtam, hogy a sikerdíj rendben, ügyvédi letétbe teszem, sikeres szerződéskötés után, ha tulajdonomba kerül a kiürített ingatlan, akkor lehívhatják. Izzadtak rendesen, én meg mulattam, ha már rájuk szántam az időt. Már nem emlékszem, de valami 1 millió környékén akartak pénzt előre. Egyébként buta módon csak utána néztem meg a céginfókat, előző évben alig pár milliós árbevétel volt -nem nyereség-. Kb. 3 havi irodabérletre való. Úgyhogy inkább "tiszta" lakást vettem. Nincsenek csodák, mindent körül kell járni. Ami túl jó üzletnek tűnik, az 99,99%-ban kamu. Ez vonatkozik minden területre. Viszont előrejutni üzleteléssel a legkönnyebb, csak észnél kell lenni. Mindennek utána kell járni, illetve szükség esetén szakértő segítségét kell kérni. 

Előzmény: ónszippantó (5270)
Lukácsleti Creative Commons License 2021.09.15 -1 0 5278

Sziasztok.

Van-e valakinek jó avagy rossz tapasztalata OVB egészségpénztári szerződésekkel kapcsolatban? Más jellegű szerződésekről már van vélemény, erről még nincs.

Köszönök előre is minden választ.

Passzív befektető Creative Commons License 2021.09.09 -1 0 5277

Ebben énmagam is szívesen segítek, e-mailt cserélhetünk? ztmanolin@gmail.com

Előzmény: fanny48 (5276)
fanny48 Creative Commons License 2021.09.06 0 0 5276

Kedves Medih!

Nem vagyok tájékozott az ilyen oldalakon, hogy tudom a kapcsolatot felvenni veled?

Köszi Fanny48

Előzmény: Medih (5272)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.08.20 -1 0 5275

Miért fizetnél magas költségeket egy ilyen cégnek ha te magad is megteheted, tehát meg tudod venni azokat a tőkepiaci eszközöket egy online brókeren keresztül? Random Capital, Degiro, Trading212 a legolcsóbb online befektetési szolgáltatók.

Előzmény: fanny48 (5268)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.08.19 -1 0 5274

Nem, sosem voltam velük kapcsolatban, csak olvastam a kiszamolo-n, én csak értékalapú részvényekbe fektetek.

Előzmény: Medih (5273)
Medih Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5273

Igen, azt olvastam én is. Esetleg van személyes érintettség is?

Előzmény: Passzív befektető (5266)
Medih Creative Commons License 2021.08.17 0 0 5272

Kedves Fanny! Csak most látom a hozzászólást, de tudunk beszélni persze.

Előzmény: fanny48 (5267)
ónszippantó Creative Commons License 2021.08.03 0 0 5270

Hasonló átverés volt a Profitmanagement Kft. is, ahol Várszegi Zoltán és csapata (Virág Éva, Sági Csaba, stb...) banki visszavett ingatlanokat kínált, több mint 1 milliós közvetítési díjért.

 

Ott a csali az volt, hogy az ingatlan jócskán a piaci ár alatt megszerezhetőnek tűnt. (Persze nem. Sőt, azok az ingatlanok nem is léteztek.)

 

Ha nagyon ajánlanak valamit, akkor az az ajánló számára tuti biznisz, a másik félnek 99%-ban hatalmas pofáraesés.

 

Szóval csak óvatosan a befektetésekkel.

 

 

 

Zeki_ Creative Commons License 2021.07.17 0 1 5269

Orbitális átverés lehet.

 

Komolyan banyek, inkább vegyél garázst és add ki, vagy vegyél autónyeremény betétkönyveket, de amikbe itt belerángatják az embert, az CSAK az ügynöknek happy. 

 

Anno a lakáshitelem mellett akart engem rádumálni az OVB ügynök, hogy vegyek fel svájci frankos hitelből unit linkedet mert az brutál jó és az a hozamából kitermeli mindkét hitelem törlesztőjét.

 

Ha úgy tettem volna, földönfutó lettem volna rég a családommal. 

 

A pénzedért bármit hazudnak. Nekik csak a jutalék a lényeg. Aztán le vagy tojva.

Előzmény: billyjack (5259)
fanny48 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 5268

Kedves fnorris!

A Timberland befektetésben én is érdekelt vagyok.

Tudunk beszélni?

Előzmény: fnorris (5247)
fanny48 Creative Commons License 2021.07.15 0 1 5267

Kedves Medih!

 

A Timberland befektetésben én is érdekelt vagyok.

Tudunk beszélni?

Előzmény: Medih (5264)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.06.26 -1 0 5266

A Timberland egy hatalmas nagy lehúzás, méregdrága fos, a kiszamolo.hu-n található róla cikk, átverés az egész!

Előzmény: Medih (5264)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.06.25 -1 0 5265

A Timberland megbízható, mit kínál?

Előzmény: Medih (5264)
Medih Creative Commons License 2021.06.24 0 0 5264

Kedves fnorris!

 

Érdekelne, hogy mi történt azóta!? Tudunk beszélni esetleg privátban?

Előzmény: fnorris (5247)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.25 -1 0 5263

A Quantisnak anno voltak jó szolgáltatásai, a Gránit Bank bankszámláit értékesítették vidéken, az összes megyében, anno Brokernet képviseleten nyitottam Gránit számlát amit azóta is használok, maximálisan elégedett vagyok vele, jelenleg is a legmagasabb kamatot fizetik 3 hónapos lekötésre 3.3%, pár hete még 3.5% volt, a 3.3 is nagyon magas az MNB alapkamathoz képest. A Quantis azért szívta meg mert a unit-linked hosszú távon rontotta a hírnevét, amikor már voltak LGT befektetési alapok és Quantis Alapkezelő is akkor nem kellett volna ragaszkodni a méregdrága rendszeres díjas unit-linked életbiztosításokhoz, végül az LGT kilépett a partnerségből és a Quantis Alapkezelő is megszűnt, most már szinte csak ul van, ami tudatos ügyfélnek nem kell.

Szomorú h így elcseszték rövid távú érdekek miatt a cégcsoportot.

Előzmény: Törölt nick (5262)
Törölt nick Creative Commons License 2021.03.22 0 0 5262

Zseniális topic :)

 

Ahogy BŰNÖZŐKET még lebukásuk előtt istenítenek egyesek (mint a Tóth András nevű szélhámost) hogy a tevékenységük mennyire korrekt és mennyit lehet tőlük tanulni

 

LOL :)

 

Hol a Brókernet?

 

Az MNB megállapította, hogy a Quantis gyakorlata súlyosan sértette az ügyfelek érdekeit.

 

Az OVB nem teljeskörűen tájékoztatta ügyfeleit arról, mekkora veszteséget jelent számukra a befektetési egységekhez kötött (unit-linked) életbiztosításaik idő előtti visszavásárlása (vagy a további díjfizetés megszüntetése), s ezzel együtt egy új életbiztosítási szerződés megkötésének kezdeti költsége. 

 

Consequit sem úszta meg az idei évet bírság nélkül. (...) mert a vizsgálat szerint nem mindig alkuszként járt el, vagyis nem mindig az ügyfelek, hanem a biztosítók érdekeit képviselte

googyi Creative Commons License 2021.03.17 0 0 5261

"kérdés, milyen lehetőségeim vannak, hogy minél kevesebbet bukjak?"
Semmilyen.

"valahogy ki tudok venni többet, mint az a 230.000 környéki össze?"
Nem.

"mi történik, ha nem fizetem tovább?"
Szerződéstől függ.

Ilyenkor szokták feltenni a kezüket, hogy aláírtad a szerződést, ez van.
Amit tapasztalsz, azok a brutális kezdeti költségek, amikkel kifizetik az ügynök jutalékát, aki eladta neked ezt úgy, hogy valszeg ő sincs tisztában vele, mit adott el.
Illetve a kezdeti költségek, amik garantálják, hogy a biztosító jól járjon.

"kereken 900.000 forintom van bent"
Nincs bent. 230-ad van bent. Lásd kezdeti költségek. A hiányzó 670k a biztosító és ügynök zsebében van.
Ha folytatod a havi befizetést, őket gazdagítod, amíg van ilyen kezdeti költség jellegű levonás.
Azt szeretik eladni, ami akár 5 évig is tejeltet.

Melyik cégnél kötötted, milyen tájékoztatást kaptál és mennyi segítséget kaptál pl. a portfólió felépítésében?

"8 év múlva, akkor kb 0-ra kijövök"
Közben az infláció megeszi annak is legalább a negyedét reálértéken.

Előzmény: jonnyka87 (5256)
Artepav29 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 5260

Sziasztok!

Van még itt valaki akit átvert egy OVB-s dolgozó, Jász-Nagykun-Szolnok megyében 5 évvel ezelőtt? 

billyjack Creative Commons License 2021.02.01 0 0 5259

Sziasztok! Ahhoz, hogy visszakapjam a pénzemet, hallott valaki olyanról, hogy likviditási törvény a pénzpiacon? Hallott valaki olyanról, hogy üres bankszámlára nem utalnak vissza pénzt, csak akkor, ha a visszautalandó összeg 10%-a megvan? És azt elkérik, majd visszaadják? Létezik ilyen?

zolika2693 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 5258

Anno én is dogoztam itt de már felmondtam 4 hónapja most küldtek egy levelet  megbízási szerzödés megszünéséről elszámolásárol. Egyénimet is megszüntettem már rég 2 kötösésem volt de mielött kaptam volna megszüntettem a vállakozást.  Annyit irtak a kártyát megkapták és az elszámolási kötelezettség teljesitésre került . BÁr annyit irtak még hogy xx pont alapján készfizető kezesség terheli ( Ez mi lehet? ) Felhivtam a haverom aki ott dolgozik azt mondta ezzel nem kell foglalkozni már

ntaicn Creative Commons License 2020.12.02 0 0 5257

CIG függő ügynökkel kötötted a szerződést?

Előzmény: jonnyka87 (5256)
jonnyka87 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 5256

sziasztok!

 

belefogtam 2019 szeptemberében egy Pannónia Esszenciaᴱ Befektetési Életbiztosítás "megtakarításba" a CIG Pannóniánál (igen most már tudom butaság volt)

havi 60.000-et fizetek befelé, az elején rögtön berepült 120.000 forint, így jelenleg kereken 900.000 forintom van bent

meg akarom szüntetni a mindenféle havi fix kiadásaimat, így ki akartam venni a pénzem innen, semmi gond, kapok belőle valami 230.000 forintot, a többit bukom, ha most kivenném... próbáljam újra 8 év múlva, akkor kb 0-ra kijövök, azután pedig húdenagyon sok hozama lesz

 

kérdés, milyen lehetőségeim vannak, hogy minél kevesebbet bukjak? nem akarom tovább fizetni

jogilag támadható? valahogy ki tudok venni többet, mint az a 230.000 környéki össze? mi történik, ha nem fizetem tovább?

 

köszi a válaszokat

ntaicn Creative Commons License 2020.11.15 0 0 5255

Akkor sem éri meg az ul, ha vki havonta csak pár 10e-t tud befektetésre szánni, már abból is lehet részvényekbe, rövid távú bankbetétbe fektetni utóbbit nyilván költség nélkül, előbbi minimális 0.1% költséggel. 

A unit-linked esetén pedig tény h az ügyfelek befizetéséből kell fizetni az ügynökök több 100e-es jutalékát és persze még kockázati biztosításba is jó sok megy és még nem beszéltünk az alapkezelő költségeiről!

A pénzügyi tanácsadásnak amúgy nem termékértékesítésről kéne szólnia, hiszen az ovb nem fog neked osztalékrészvényeket ajánlani amellyel igazán jól járnál, nem fog pGDPasszív és aktív tőkejövedelmet ajánlani és azt az utat sem mutatja meg h tudsz részesedni a legjobb vállalatok teljesítményéből! 

A technológia fejlődése miatt nő a gazdaság, a vállalatok állítják elő az innovatív termékeket, egyértelmű h vállalatokba érdemes fektetni, a tőzsde gyakorlatilag vállalati tulajdonrészekkel való kereskedésről szól, persze ezt sosem mondják el a jutaléknyelő ügynökök, nekik az számít h elhitessenek mindenkit, erre képezték ki őket, ismerem h működik a rendszerük.

Előzmény: KovacsJ76 (5253)
ntaicn Creative Commons License 2020.11.15 0 1 5254

Mi értelme olyan befektetésnek amelyhez nem tudsz hozzá férni max néhány héten belül veszteség nélkül? 

Mi értelme közvetítőnek fizetni amikor mi magunk is bármibe be tudunk fektetni, ezért túlzás több éves távon több milliót befizetni!

Azzal légy tisztában h unit-linked esetén az első 3-5 év befizetése csak költség!

 

Egy kiváló befektetéssel el lehet érni h hónapról hónapra több pénz álljon a rendelkezésedre, ez az ügyfél érdeke h minél több pénze legyen amit bármire felhasználhat, külföldi ingatlan is képbe jöhet akár!

Az ovb-nek az az érdeke h minél tovább fizesd, ők nyilván nem akarják h 3-5 éven belül használd a pénzed, ők nem azt fogják ajánlani ami neked éri meg hanem ami nekik!

Előzmény: KovacsJ76 (5253)
KovacsJ76 Creative Commons License 2020.11.15 -1 0 5253

De hol olvasni a sok példát, hogy 100.000 ember szívott az UL biztosításokkal? 
Az én OVBs ügynököm 10-15 évnél kisebb távra nem is ajánlott UL-t. 
A Signal Prémium partnerük, de sokaknak adják a Generalit meg az Uniqa-t is tudtommal. 
Minden vélemény érdekes, de az csak az én személyes tapasztalatom - másétól eltérhet persze - de rám nem akartak semmi ULt tukmálni :)

ntaicn Creative Commons License 2020.11.15 0 0 5252

Az ovb ügynökei azzal szeretnek foglalkozni ami után magas jutalékot kapnak, tehát kizárólag unit-linked biztosításokkal és nyugdíjbiztosításokkal, mind2 életbiztosításnak minősül, ezek olyan biztosítási termékek amelyeket 20-30-40 évre kötnek meg, aki 20 éven belül akar a pénzéhez jutni az csak hatalmas veszteségekkel kaphatja meg, jellemzően csak a befizetett tőkéje 10%-hoz.

ntaicn Creative Commons License 2020.11.15 0 2 5251

Az OVB rendszere az ami nem korrekt, ők eleve nem rendelkeznek saját termékkel mégis hatalmas jutalékkal dolgoznak amit az ügynökhálózattal nem rendelkező Uniqa és Signal kifizet nekik, hiszen szinte csak az ovb adja el a biztosításaikat!

 

Az ovb eltitkolja azt h az ügyfél befizetéséből sok pénzt kap az ovb és annak ügynöke és felettese is, emellett a biztosító is kap pénzt! Bárki össze tud hasonlítani számtalan ajánlatot online összehasonlító honlapokon, az OVB évtizedek óta átveri az ügyfeleit, nincs egy elégedett ügyfele sem, 2-3 éven belül a túlnyomó többség felmondja a unit-linked vackokat amiket magától senki meg nem kötne mert csak tukmálják, magától senki sem megy be az Uniqa-ba h ul szerződést szeretne kötni.

 

A gond az h erőltetik a unit-linked életbiztosítást, amellyel már több 100 000-en megszívták az országban, a méregdrága kockázati biztosítást minek összekapcsolni a befektetéssel, azt bárki meg tudja csinálni egy online befektetési számlával bármelyik pénzintézetnél v független befektetési szolgáltatónál!

 

Az ovb a pénzügyi analfabétákat veri át már évtizedek óta, a pénzügyi tudatosságot rombolja, kizárólag az értékesítéshez és a dumához értenek, semmi máshoz nem!

Előzmény: KovacsJ76 (5250)
KovacsJ76 Creative Commons License 2020.11.15 0 1 5250

Ez egy hatalmas hazugság :) 

Mi a méregdrága? Több OVB által javasolt befektetésnek néztem és kérdeztem utána, és ha legalább 10 évben gondolkozik az illető, rendben vannak az OVB által közvetített biztosítók termékei. 
De mégegyszer mondom nekem személyes tapsztalatom van a debreceni OVBvel és korrektek voltak!

Előzmény: ntaicn (5248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!