Keresés

Részletes keresés

amanibhavam Creative Commons License 2002.07.26 0 0 68
csak színesítem a topikot:

amanibhavam Creative Commons License 2002.07.26 0 0 67
sőt, az angol paperbackben fényképek is vannak, na nem túl jó minőségűek, sajna
Előzmény: stansfield (66)
stansfield Creative Commons License 2002.07.26 0 0 66
Hát igen, a magyar változatból a jegyzetek és a képek is kimaradtak. Jó lenne, ha az ilyesmire ügyelnének a kiadók, mert könnyen a hiteltelenség látszatát tudják kelteni az efféle hiányosságok.
szefantor Creative Commons License 2002.07.26 0 0 65
A magyar könyvkiadó hozta a szokott formát.
Persze a cím lefordítása sem sikerült tökéletesen :-)
Előzmény: amanibhavam (64)
amanibhavam Creative Commons License 2002.07.25 0 0 64
megnéztem, van benne bibliográfia és jegyzetek is

asszem el is olvasom újra gyorsan:-)

Előzmény: szefantor (63)
szefantor Creative Commons License 2002.07.23 0 0 63
Köszi!
Előzmény: amanibhavam (62)
amanibhavam Creative Commons License 2002.07.23 0 0 62
nekem megvan otthon az eredeti Holy Blood, Holy Grail, megnézem neked
Előzmény: szefantor (61)
szefantor Creative Commons License 2002.07.23 0 0 61
"Volker Loos A templomos lovagrend története című könyvecskéje" szakmai szemmel egy igen gyöngécske iromány.

Kérdés: Vajon az Abbé titka eredeti, angol kiadásában volt jegyezetapparátus? Azaz: utána lehet-e nézni a Sionnal kapcsolatos forrásoknak, illetve Bibliothéque National de France-ben talált íratoknak, pamfleteknek?
(Én anno az interneten megpróbálkoztam az utóbbival, de jellemző módon a könyvtár honlapja csak francia nyelvű, én meg nem beszélem ezt a nyelvet.)

Az esetleges templomos-szabadkőműves kapcsolatokról Kiszely könyveiben is lehet olvasni.

Előzmény: stansfield (58)
stansfield Creative Commons License 2002.07.22 0 0 60
A hallgattassék meg a másik fél elve miatt találtam érdekesnek a könyvet. Eddig ugyanis csak európaiak foglalkoztak a témával, Malouf fordított a dolgon, de tárgyilagos maradt.
Továbbá jobban megismerhettem az akkori muzulmán világot, ez a nyugati könyvekben nincs részletesen elemezve.

Az 1187-es hattíni vereség közismerten a keresztes korszak legfontosabb eseménye, és mindenhol megemlítik, hogy Gérard de Ridefort templomos nagymester miatt következett be. Nos, a Prieuré de Sion szerint Ridefort szándékosan okozta a frankok vereségét. Ennek is utánanézhetnének a szakemberek.

Zoon Creative Commons License 2002.07.22 0 0 59

Szia!

"...nagyon tetszett Amin Malouf A keresztes háborúk arab szemmel című műve, bár ez csak érinti a templomos témát."

Mi volt ezáltal oly érdekes számodra?Mesélsz?


Előzmény: stansfield (58)
stansfield Creative Commons License 2002.07.22 0 0 58
A szabadkőműves téma is sokakat érdekel, talán néhány páholynak valóban van köze a titokban továbbműködő templomos rendhez, de szerintem a Prieuré de Sion a titok kulcsa. Az általuk közzétett iratokban egy sor olyan dolog szerepel, ami elsőre valószínűtlennek tűnt, de alapos kutatás után mégis igaznak bizonyult.
Az abbé titkában több ilyen dolgot is megemlítenek a szerzők.

Elolvastam Volker Loos A templomos lovagrend története című könyvecskéjét, amely inkább P. P. Read A templomosok-ja mellé inkább csak kiegészítőnek jó.
Viszont nagyon tetszett Amin Malouf A keresztes háborúk arab szemmel című műve, bár ez csak érinti a templomos témát.

szefantor Creative Commons License 2002.07.19 0 0 57
Halihó!

A Hiram kulcsot olvastam. Érdekes, sőt elgondolkodtató könyv, de íróin sajnos meglátszik a történelmi stúdiumok hiánya. (Ennek van azért pozitív oldala is: nem kötik meg gondolkodásukat a dogmák, a "tekintélytisztelet"...)

Ami Amerikát illeti. Az interneten sok helyen találni anyagokat a Sinclair-expedícióról (ajánlom a klán honlapját), de az Amerikát feltűntető Zeno-térképről, a Newport toronyról, vagy a Westfordi lovagról is bőven akadnak tanulmányok, cikkek.
Mindez megerősíti, hogy Llomas és Knight urak "nem az ujjukból szopták" amit leírtak :-)

A továbbélésről: a skótok és portugálok esetében szerintem igen valószínű. A tempomosok és a szabadkőmüvesek kapcsolata más kérdés. Izgalmas elmélet, de egyértelmű bizonyítása még várat magára.

Előzmény: Zoon (56)
Zoon Creative Commons License 2002.07.19 0 0 56

Szia!

"Létezik-e valahol magyar nyelven, történész által írt szakkönyv vagy tanulmány a templomosok továbbéléséről? Gondolok itt a portugál Krisztus rendjére vagy a skóciai tempolomsokra."

Sajnos az akadémikus körök , úgy szerte a világban , az urban legendeket favorizálják,melynek persze megvan a magyarázata.Gondolom kezed nyomába került már a Hirám kulcs az írópáros Christopher Knight és Robert Lomas tollából?:-)Ezt a "továbbéllés" dolgot nagyon sokan valják magukénak még, különféle históriák keretében , melyek nem igazán egy autentikus alapon nyugodnak.Az Amerikával kapcsolatos dolgok meg ... nos:-)))Ezek hipotézisek ,bizonyos kapcsolatok párhuzamában -elsősorban kereskedelmi - van némi - sőt!!! - alapjuk , lásd az északi sagák , ahol a viking hajósok már bírtokolták eme földrész titkát , de azért túlzásokba ne essünk.Amarika felfedezése bonyolult dolog , mert nemcsak a vikingek ,de a távol keleten is ismerték az oda vezető utat.Nincs ennek különösebben nagy titka.Abban ami az úgynevezett szabadkőmívességet illeti , azon kell elgondolkodni inkább, hogy úgy a 1700 - as és 1800 - as évek derekán az amerikát szabdta és formálta törvények milyen szellemi bölcsőben fogantak.Milyen "áldozatot" követelt ál - kánaán felépítése , melyre ma méltán ráillik a babilon jelző.Mellesleg ha bemész spanyolhon egyik legnagyobb keresztény templomába és az oltár elé borulsz , jusson eszedbe , több millió indián vére előtt teszed : "Miatyánk ki vagy a mennyekben..."...

Stansfield egyébbként vágja a témát...

Szép Napot!



Előzmény: szefantor (54)
szefantor Creative Commons License 2002.07.19 0 0 55
Bocs, természetesen "Amerikába."
Előzmény: szefantor (54)
szefantor Creative Commons License 2002.07.19 0 0 54
Létezik-e valahol magyar nyelven, történész által írt szakkönyv vagy tanulmány a templomosok továbbéléséről? Gondolok itt a portugál Krisztus rendjére vagy a skóciai tempolomsokra.

Azért is érdekel, mert mindkét társaság jelentős szerepet játszott a felfedezésekben és a tengerhajózásban. A portugál hajóskapitányok, térképészek mind tagjai voltak a rendnek (beleértve Tengerész Henriket is), a skótok pedig Henry Sinclair vezetésével már 1398-ban expedíciót vezettek Amerikában. (Ami ugye jóval Kolombusz előtt volt. Egyébként érdekes, hogy a Santa Maria vitorláit is templomos kereszt díszítette...)

Zoon Creative Commons License 2002.07.09 0 0 53

Stansfield!

Kérlek , íme :

( Non Nobis Domine Non Nobis Sed Nomini Tuo Da Gloriam! )

...

Not To Us O Lord Not To Us But To Your Name Give Glory!

...

Non pour nous, Seigneur,non pour nous, mais pour la gloire de ton nom!

...

Non nobis domine, domine,
Non nobis domine,
Sed nomini, sed nomini
tuo da gloriam!

Küzdöttünk mindannyian
oly régóta , oly régről , oly soká
örökkön örökké,
voltunk s vagyunk újra
A tisztaság
A Lélek tisztasága

"Szolgálunk , hogy szolgálhassunk s hogy szolgáljanak!"

A törvény a tisztaság , önuralom
légy tiszta ,
hogy önmagad előtt is hajthass fejet
becsüld magad ,
hogy becsülhess , s hogy becsüljenek
Akarat,erő,tisztaság mindenek felett!

Sétálj egyet szerintem , Európában , jobb mint a könyvek én azt mondom ...



Előzmény: stansfield (52)
stansfield Creative Commons License 2002.07.08 0 0 52
Zoon!

Ne csigázz tovább, mit jelent ez?

Zoon Creative Commons License 2002.07.06 0 0 51

Szia!

Ha annyira érdekel , miért nem indúlsz útnak?

Szerintem ...

Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Nomini Tuo, da Gloriam!


Előzmény: stansfield (44)
stansfield Creative Commons License 2002.07.05 0 0 50
Várjál, azért vannak itt tények is az elméletek mellett. Például a Prieuré de Sion évszázadók óta kever a háttérben, most is létezik, és Az abbé titkai írói beszéltek is a vezetőjükkel.
Továbbá ott vannak az ún. Titkos Dossziék is, amelyek sok, eddig ismeretlen dologra adtak magyarázatot.
Például kiderült ezek révén, kik voltak a Sion rend nagymesterei.
devereaux Creative Commons License 2002.07.05 0 0 49
Kutatni lehetne az összes helyet, de nem teszik, hanem inkább könyveket írnak arról, mi is lehet ott ... te mire gondolsz? Én kamura. :)
Aki anno ideírta Eco Foucault-ingáját, jól tette. Szerintem erről van szó.
Előzmény: stansfield (48)
stansfield Creative Commons License 2002.07.05 0 0 48
Az abbé titkát történészek írták.

Összeesküvés-elmélet szerintem nincs. Ki kellene deríteni, hogy is volt ez a lovagrendfelszámolás, és mi lett a renddel, illetve a Baphomet-fejjel.

devereaux Creative Commons License 2002.07.05 0 0 47
Milyen összeesküvés akadályozhatná meg a tudományos világot? Óh, mondd, milyen? :)
Előzmény: stansfield (46)
stansfield Creative Commons License 2002.07.05 0 0 46
Devereaux!

Ha megnézhetnénk a rosslyni kápolna rejtett zugait, az már előrelépés lenne. Bebizonyosodna vagy cáfolódna Laidler elmélete.

Én is azt mondom: konkrét bizonyíték nélkül minden elmélet csak feltételezés marad.

devereaux Creative Commons License 2002.07.05 0 0 45
-off-
Ha már ilyen nyilvánvaló, hogy hol van, akkor a legegyszerűbb dolog lenne odamenni és előszedni. De valahogy a bizonyítékok (amelyek az írásokban annyira evidensek) sosem kerülnek elő. Tudom, tudom: összeesküvés. :)
-on-
Előzmény: stansfield (4)
stansfield Creative Commons License 2002.07.05 0 0 44
Zoon!

Sajnos nem ismerős a szöveg, és a kép sem.
Mi ez?

A portugál honlap viszont jó, bele is néztem néhány angol nyelvű szövegbe, látom, szép irodalma van a templomos témának.

Természetesen mostanában is foglalkoztam a keresztes hadjáratokkal, a templomosokkal. Legutoljára Michael Foss Az első keresztes hadjárat című könyvét olvastam. Nagyon jó volt, akárcsak Read A templomosok-ja.

Zoon Creative Commons License 2002.07.02 0 0 43

Napot!

Stansfield merre jársz?:-)

Kíváncsi vagyok ismered - e?

http://7mares.terravista.pt/bibliomanias/textos.htm

Non Nobis Domine, Non Nobis, Sed Nomini Tuo, da Gloriam!

Zoon


Előzmény: stansfield (38)
Zoon Creative Commons License 2002.05.14 0 0 42

Ismerem.

Ha figyelnéd ez az amiről éppen a vita megy a "kasztrendszert akarok" topichban.Apolitizmus és jobboldaliság.

Nem tudom hogy célzás - e ?De válaszolok...

Semmi közöm hozzá.

Off

on

Előzmény: svmmvm bonvm (41)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2002.05.13 0 0 41
Off
Zoon, sacrum imperiumot ismered?
On
Előzmény: Zoon (36)
AgyProTézis Creative Commons License 2002.05.13 0 0 40
...bocsi, a másik templomos topicba csúszott...
Előzmény: stansfield (38)
Zoon Creative Commons License 2002.05.11 0 0 39

...nem úgy megy az!:)
De egyszer talán...

Előzmény: stansfield (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!