Keresés

Részletes keresés

AZAKI13 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 6443

Sziasztok!

 

Új vagyok még a témában ezért kérem a segítségeteket lágyéksérv témakörben. Elsősorban kit és milyen módszert ajánlotok? Mit kell tenni a műtét előtt mi van a műtét után stb. Csövek lógnak az emberből? 

 

Előre is köszönöm mindenkinek.

dottoreGonzo Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6442

nekem holnap lesz bal oldali lagyekserv mutetem miniplasztikaval. beszamolok reszletesen

Landsmann_ Creative Commons License 2017.04.24 0 1 6441

Az érzéketlenség nemigen fog elmúlni. Persze javulni fog egy kicsit, de nem sokat. Idegeket vágtak át, amik nem fognak többet összeérni. 

Előzmény: ondori (6440)
ondori Creative Commons License 2017.04.24 0 0 6440

Üdv mindenkinek!

 

Április 4.-én megtörtént a lágyéksérv műtétem. Altatásban és laparoszkópos eljárással végezték Miskolcon. Azóta elég szépen behegedett az a 4 pici lyuk amit ejtettek a köldököm környékén.

Kérdésem az lenne, hogy másnak is voltak még hosszabb ülésnél lévő lágyéktáji fájdalmai? Esetleg bizonyos mozdulatoknál, mint pl.: Nekem bal oldali lágyéksérvem volt, de felemelni a bal lábamat, hogy bekössem a cipőmet még fájdalmas. -Nem vészes persze.-

Ezen kívül a műtött területtől felfelé medence csont irányában még vannak fájdalmaim. Nem tudom mire vélni a dolgot, mivel nincs közel a tényleges beavatkozás helye.

S még egy utolsó még el nem felejtem. Közvetlen köldök alatti területen egy foltban "érzéketlen" a bőröm. Tapintásra, hidegre, melegre. Ha belecsípek fáj persze. Igazából nem aggasztó a dolog nagyon, de furcsa. Mások mondták, hogy átmeneti állapot és elmúlik. Hát kíváncsian várok még 1-2 hónapot vele.

mindfreak91955 Creative Commons License 2017.04.04 -1 0 6439

Sziasztok.

 

Ma 2 hete műtöttek jobb oldali lágyéksérvvel, laparoszkóppal.

Szépen gyógyul,már fájdalmaim sincsenek szerencsére. Varratként

felszívódót használtak. Kérdésem az lenne,hogy hegesedés ellen használnék

aloe gélt,vagy körömvirág krémet. Ezek hasznosak lehetnek? Ha igen mikortól kezdhetem el használni őket?

Köszönöm a segítséget előre is :-)

 

akosbitto Creative Commons License 2017.03.22 0 0 6438

Azt mondják, a hálós eljárásnál 1-3 százalék az arány.

Előzmény: TamásD (6437)
TamásD Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6437

50%-os kiújulással be is csukhatná a boltot az adott hely :)

Akár nyílt, akár laparoscopos hálóbeültetéses sérvműtét után a kiújulási arány 5-10%-nál nem lehet magasabb, és ez is még túlzó szám talán.

Előzmény: chris4791 (6435)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6436

Szerintem nagyban múlik az alkalmazott technikán. Nekem először hagyományos összevarróssal csinálták meg a bal oldalt, aztán öt évvel később miniplasztikával a jobb oldalit. Most a bal oldali újult ki, úgyhogy már ezt is miniplasztikával csináltattam meg - valahogy úgy gondolom, ez örökké tart majd. :)

Előzmény: chris4791 (6435)
chris4791 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 6435

Üdv!

 

1 éve műtöttek laparoszkóppal 2 oldali lágyéksérvvel. A hálók magasra lettek helyezve. Ezenkívül a hasfal egyik oldalán  a vastagabb erek és idegek sűrűbben voltak a megszokottnál ezért oda kevesebb kapoccsal tudták rögzíteni a hálót. Így elég hamar mindkét oldalon kiújult a sérv.

Miniplasztikával lett helyre hozva. …

Akikről én halottam volt akinek sikerült, de több olyan is akinek nem. Szerintem a kockázati tényező 50% a kiújulásra.

akosbitto Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6434

Sajnos a hajlam bennünk van, de most már tudod, hogy túlélhető a műtét. A lényeg, hogy vigyázzunk magunkra, bár én pont most kezdtem el azon gondolkozni, hogy már ideje újra elkezdeni a sportot.

Előzmény: leslieking (6433)
leslieking Creative Commons License 2017.03.13 0 0 6433

Üdv!

 

Egész szépen gyógyulok, mint írtam, már elkezdtem mozogni is. Csak attól félek, hogy esetleg a másik oldalon is kijön. De ha így lesz, azt is ott fogom megcsináltatni. 

 

Király László

Előzmény: akosbitto (6423)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6432

Nekem pl nem írtak ki. Műtét után kaptam heparint, utána semmi. A szobában volt két 60 év körüli ember, azoknak kiírták.

Előzmény: akosbitto (6431)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.12 0 0 6431

Ismerek olyat, akinek elfelejtettek felirni, sot egy alkalommal nalam is igy tortent, de senkinek nem lett semmi baja. Masreszt ha kialakul egy verrog, az siman kinyir. Szoval azt mondom, jobb a megelozes, de talan ezt a par napot kis szerencsevel mar kihuzod.

Előzmény: davesosweet (6429)
obsitos3 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6430

Ha szerencséd van,nem lesz gond.Ha nincs,trombózis.

Előzmény: davesosweet (6429)
davesosweet Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6429

Sziasztok! 

Nekem 2 napja történt jobb oldali lagyekserv műtét, de masnap mar haza is engedtek. Tegnap meg botrányosan fajt minden(persze próbáltam sétálni stb...), de ma mar mint ha semmi bajom nem lenne. Egy problémám van, hogy nem váltottam ki a veralvadasgatlo injekciót es valószínűleg csak holnap utÁN fog sikerülni ezt megtenni. Elvileg 10 napig kell magamba dofkodni... Mit gondoltok mennyire kell raparaznom a hiányára? 

ancitrus Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6428

A rekeszsérv diagnózisának felállítása mindkét esetben a gyomor-bélrendszer felső részének tükrözésével történik. Sor kerülhet mellkas röntgenre, illetve a nyelőcső kontrasztanyagos vizsgálatára is, amelynek során a folyadék formában bejuttatott kontrasztanyaggal kerül sor a képalkotó vizsgálatra.


Előzmény: Csuklósbusz (6424)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6427

Ha visszaolvasol kicsit, akkor találsz itt néhány tapasztalatot.

Előzmény: fodros2 (6425)
akosbitto Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6426

Mi itt csak a lágyéksérvhez értünk. :)

Előzmény: Csuklósbusz (6424)
fodros2 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6425

Kedves Fórumozók!

 

Ajánljon nekem valaki jó kórházat /sebészt sérvműtétre, Budapesten.

Köszönöm.

Csuklósbusz Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6424

Hasüregi vagy rekeszsérv gyanúval MR vagy CT-re menjek el?

 

Gyulladásos bélbetegségek is fennállnak, de lehet ezeket egy sérv okozza. 

akosbitto Creative Commons License 2017.03.03 0 0 6423

Ha már ugyanazon a napon műtöttek minket: hogy haladsz a javulással? Már teljesen rendbe jöttél?

Előzmény: leslieking (6422)
leslieking Creative Commons License 2017.03.01 0 0 6422

Üdv minden sorstársnak!

 

Azért regisztráltam, mert egyszerűen muszáj megszólalnom a miniplasztika vs. laparoszkópia témában. Kicsit hosszú a sztorim, de megpróbálom rövidre fogni. A múlt nyáron "picit" rám járt a rúd:

 

- 2016.07.15. - hasnyálmirigy gyulladás (ERCP, EST)

- 2016.08.05. - akut epehólyaggyulladás (laparoszkópos epeműtét)

- 2016.08.17. - máj alatti tályog (pungálták, majd 4 hétig drenálták)

 

Fentieket követően 2016.09.17-én mentem haza kórházból, majd egy hét múlva észleltem a jobb oldali lágyéksérvemet. Azt hiszem nem kell részleteznem az akkori lelkiállapotomat (kb. a "Nesze sánta, itt egy púp is!" vicc jutott eszembe). Ezek után komoly internetes kutatást végeztem lágyéksérv témakörben és így találtam rá a miniplasztikára. Rövid hezitálás - és számtalan pozitív vélemény elolvasása - után felhívtam Csíky doktort és bejelentkeztem egy konzultációra. Nem csalódtam. MINDEN orvosi vizsgálatnak és/vagy konzultációnak így kellene lezajlódnia. A doktor úr közölte, hogy az előzményekre tekintettel ["szép színes történet" - mondta :)] 3 hónapig nem nyúl hozzám, erősödjek meg. Így is történt, majd 2017.01.23-án műtött meg (miniplasztika 3), ugyanazon a napon, amikor a fórum eddigi hozzászólói közül akosbitto-t. A műtétről, a csapatról és az ellátásról, valamint a felépülésről csak szuperlatívuszokban tudok nyilatkozni, nem is ragozom, mások már leírták.

 

És most jön, ami miatt regisztráltam. Véleményem szerint nem érdemes 3 db (ami egyébként majdnem mindig 4 db, mert a műtéti területet még drenálni is szokták  - mint nálam is) izomsérülést okozó metszést vállalni 1 db olyan metszés helyett, ahol gyakorlatilag NEM vágnak izmot feleslegesen (mert eleve csak ott megy be, ahol te MÁR elszakadtál). Tudom, érzem. Ezen a héten kezdtem el mozogni teljesen a nulláról, és bizony félelmetes érzés, amikor hasizom gyakorlatnál (és tényleg nulláról: hanyatt fekve térdemelés) a laparos sebeknél nagyobb érzékenységet tapasztalok, mint a jóval frissebb miniplasztikás sebnél. Ráadásul nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy MINDEN EGYES műtéti hegnél kialakulhat ún. másodlagos sérv, ezért szerintem nagyon nem mindegy, hogy milyen eljárást választ az, akinek lehetősége van választani. Mindezt nem reklám céllal írtam, hanem mert nemrég valaki lapar. vs. miniplasztika között vacillált. Megjegyzem a miniplasztika nem is szorul reklámra, elég páciensük van enélkül is. Végezetül mindenkinek tökéletes és szövődménymentes gyógyulást kívánok!

Gabesz1231 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 6421

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: akosbitto (6420)
akosbitto Creative Commons License 2017.02.22 0 0 6420

Nem hiszem, hogy a sérvkötő használatával többet lenne szabad erőlködnöd, mint nélküle. A sérvkötő - ami egyébként lágyéksérvnél szinte alig használ - arra való, hogy a meglévő sérvet valamelyest a helyén tartsa, de műtét után erre már nincs szükség, akkor a hálónak nem szabad kiszakadnia, ezért nem szabad erőlködnöd.

Előzmény: Gabesz1231 (6419)
Gabesz1231 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6419

Kedves sorstársak.

 

Véleményt szeretnék  (ismét) kérni. Műtét után a haskötő, vagy sérvkötő használatáról kinek mi a véleménye?! Fizikai munkát végzek és kíváncsi lennék, melyiknek milyen hasznát tudnám venni. Már, ha van. :) Laparoszkópos TAPP műtétem volt.

Válaszokat előre is köszi. :)

 

Jobbulást mindenkinek!

obsitos3 Creative Commons License 2017.02.21 0 1 6418

Mármint a háló.Strapabíróbb.A hagyományos,hálóbeültetéses módszer neve:Lichtenstein szerinti hasfalreconstructio.Hátránya a nagyobb külső seb,ez lassabban gyógyul,de a teljes felépülésnek része a belső gyógyulás is,az meg szerintem minden módszernél azonos.Előnye pl. az atroszkópos megoldással szemben,hogy a sebész könnyebben,pontosabban dolgozhat,észreveszi az egyéb problémákat is,fotós példa:kazettatöltést lehet végezni egy kabát ujjában is,napfényes időben,de sötétkamrában könnyebb.A miniplasztikáról csak annyit tudok,hogy összehasonlíthatatlanul drágább bármelyik más módszernél.Ezt is innen,a fórumról.

Előzmény: ondori (6417)
ondori Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6417

A hagyományos módszert ajánlották. Azaz csinálnak egy szép nagy vágást és be a hálót. "Mert az strapább."

Előzmény: ancitrus (6415)
bs0123 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6416

Űdv Mindenkinek!

 

A kiújult sérvemet nekem is a miniplasztikán műtötték. Árban igen húzós volt, de remélem jól választottam, és jól megjavítottak. Nem akartam lassan gyógyuló hatalmas vágást, és nem szeretném, ha kiújulna megint. 

Előzmény 8 éve laparoszkópos  eljárás volt.

Most vagyok két hetes, jól vagyok a lenti elszíneződések, duzzadások elmúltak, de a kezemen az infúzió helye még mindig kék foltos és mintha valami zsibbadást éreznék néha lent a combon belső felén. Kívülről semmi nem látszik rajta. Remélem nem komoly és elmúlik, mert nem is folyamatosan érzem, csak néha.

Múlt héten már néha elmentem ide-oda, de dolgozni holnap kezdenék, ülő munkát. Magát a a varratot még mindig  eléggé kiállónak és keménynek érzem, de nem fáj vagy ilyesmi, csak felszívódik idővel. A C vitamint még nagy dózisban írják, hogy szedjem, pedig már abbahagynám, mert csak a wc-re járok tőle többet. Szóval még azért izgulok, hogy minden oké legyen vele, ne derüljön ki semmi rossz.

ancitrus Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6415

Akkor most melyik fajtával akartak megvezetni?Nem értem. Melyik fajta lesz,és mi szól mellette?

Előzmény: ondori (6413)
akosbitto Creative Commons License 2017.02.20 0 0 6414

Azért remélhetőleg a hagyományos műtét alatt nem azt értették, hogy háló beültetése nélkül operálnak... mert az egy nagy sz*r.

Előzmény: ondori (6413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!