Keresés

Részletes keresés

kundk9 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11323

Köszi, a zaj az,  ami miatt a 3 rétegűre gondoltam, bár eddig nincs öszehasonlítási alapom, hogy milyen lenne csak a két rétegű. Szeretek biztosra menni, ezért gondoltam erre.

Előzmény: kiss_atti (11319)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11322

Mivel tudom, hogy nálad a hangszigetelés is fontos, így javasolt a 3 rétegű üveg. Olcsóbb, mint a kimondottan hangszigetelő üveg, decibelben sem sokkal marad el az alaptól.

Előzmény: kundk9 (11318)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11321
ziza72 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11320

Sziasztok,

Bp. III.kerületben szeretnék ablakokat cserélni. Tud valaki megbízható ablakost ajánlani? Esetleg ajánlatot adni az alábbi ablakokra bontással-beépítéssel külső-belső párkánnyal, műanyag redőnnyel és a 3 bny-ra szunyoghálóval, 3 rétegű üvegezéssel (erre a zaj miatt gondoltam). Panel lakásról van szó, ami hamarosan szigetelve is lesz.

2 db 210 x 150 és

1 db 270 x 145 (erkély beépítés) mind a három: 3 szárnyú, 1 szárny bukó-nyíló belőle.

 

köszi



kiss_atti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11319

A Jubileumot és a Diamondot túlzottnak tartom,

 

mint ahogyan a háromrétegű üvegezést is, amennyiben ez egy általános kérdés.

Lehetnek azonban olyan elhelyezkedési, tájolási, stb. egyedi feltételek, ill. természetesen egyedi igények, amelyek indokolttá tehetik bármely, három termék megvásárlását.

 

Egy normál panelbe én a Fensthermtől vagy a Deluxe-t , vagy a Brillt ajánlom, ár/érték arányt figyelembe véve ( a többiről majd szólnak a kollégák, én e kettőt ismerem jól).

De  készséggel elismerem hogy léteznek más szempontok is a választásnál.

Előzmény: kundk9 (11318)
kundk9 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11318

Sziasztok, szerintetek melyik a jobb, ill. ti melyiket ajánlanátok? (panel lakás)

 

1.Fenstherm Diamond / 7 légkamrás, 3 rétegű üveggel, 3x gumitömítés

2.Premier Comfort-line / 5 kamrás, 3 rétegü TPS üvegezés, 2x gumitömítés

3.Hevestherm Jubileum 80 / 6 kamrás, 3 rétegű üveggel, 2x gumitömítés 

 

köszi

kundk9 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11317

Sziasztok, szerintetek melyik a jobb, ill. ti melyiket ajánlanátok? (panel lakás)

 

1.Fenstherm Diamond / 7 légkamrás, 3 rétegű üveggel, 3x gumitömítés

2.Premier Comfort-line / 5 kamrás, 3 rétegü TPS üvegezés, 2x gumitömítés

3.Hevestherm Jubileum 80 / 6 kamrás, 3 rétegű üveggel, 2x gumitömítés 

 

köszi

boxer-gs Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11316

Atti, Tulkas! Köszönöm a tanácsokat.

 

Hallgatok rátok és megosztom a szélességet. Külön redőny lesz a két szárnyhoz műanyag lamellával.

Nem nagyon merek alu-t rakatni, mert félek, hogy a gyűjtők esetleg leoperálják. Nem egy elit helyen lakom és 2 utcafrontos ablakom is van. :-(

Előzmény: kiss_atti (11314)
eREr78 Creative Commons License 2011.08.30 0 0 11315

Szia,

 

Persze, ez lenne a tiszta ügy, csak nem szeretnék ennyit romboltatni, belső oldalát szeretném érintetlenül hagyni.

Előzmény: Törölt nick (11311)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11314

Mint motorostárs,

 

és Ablakosember mondom, hogy csak aluból csináltasd ebben a szélességben.

Előzmény: boxer-gs (11312)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11313

Szia!

 

A 200cm-es szélességnél mindenképp az alumínium redőnyt ajánlanám, és a magasságtól függően már lehet hogy motoros kezelés is megfontolandó (én pl ilyen mérettel csak motorral adnám el).

 

Amennyiben ez nem fér bele anyagilag és ha van rá lehetőséged csináltass osztott tokos redőnyt és abban az esetben lehet műanyag lamellás redőnyöd is gurtnis kezeléssel ami sokkal olcsóbb.

Előzmény: boxer-gs (11312)
boxer-gs Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11312

Sziasztok!

 

Kapcsolódó téma, redőnyös kérdésem lenne.

 

Milyen maximális szélességben gyártanak műanyag lamellás redőnyt?

 200-as ablakhoz nekem megfelelt volna, ha egyben van az egész. Van kereskedő, aki szó nélkül beárazza ebben a méretben, míg más azt mondja, hogy max 170cm széles lehet, ennél szélesebbet csak alu lamellásból gyártat. Az nekem is logikus, hogy az alu lamellás masszívabb lehet, de a műanyag tényleg behajlik, vetemedik ebben a szélességben és csak megosztva lehet alkalmazni? Amúgy vakolható, külső tokos redőnyről lenne szó.

 

Tudom, hogy az igazság általában odaát van, de valaki hozzá már vissza ide legyen szíves! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11311

 "a belsőt nem szeretném kiszedetni, mert akkor a lakáson belül is kőműveskedni és festeni kellene megint. "

 

Szia !

 

Pedig ez lenne a "tiszta ügy"....

Ha arra jársz, nézd meg mégegyszer, hogyan van leburkolva a két tok közötti rész.

Körfűrész, orrfűrész és stb. eszközökkel lehet kiszedni a tok külső részét, majd kivágni a műanyagnak a helyet. Utána kívül tiszta ügy a javítás, de belül csak "mókulásnak" hívnám, hogy szép is legyen jó is legyen.

Előzmény: eREr78 (11304)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11310

Szia !

 

A Kft.-vel nekem nincs tapasztalatom, viszont nem tudom, hogy miért nem merték leírni a weboldalukon a Brügmann nevet. Simán Salamander ablakként árulják, ez kicsit (nagyon) megtévesztő. A szisztéma Salamander, de a profil neve Brügmann.

A vasalat nevét eltitkolják, ez sumákságra is adhat okot, hisz a külföldi profilt Roto vasalattal gyártják.

Érdekes.....lehet, hogy csak nekem:)

 

A Brügmann ablak a Winkhaus vasalattal eddig jól szerepelt, magyar gyártó terméke ebben  az összetételben. Olyan továbbfejlesztett tulajdonságai vannak, amely a mostani 70mm széles profiloknál nincs meg alapból.

 

 

Az igaz, hogy a 3 rétegű üveg nehéz, de a többi amit leírtál és mondtak neked baromság.

A gyártó figyel arra, hogy csak olyan méretű nyílászárókat gyártson le, amelyek a legyárthatóság kereteibe beleférnek. Ezt komolyan veszi.

 

Előzmény: sapa-tag (11308)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11309

Szia !

 

Most, hogy egy idő óta ismét Roto vasalattal gyártja az ablakait, gond nincs vele, de meg kell nézni a terméket átvételkor, hogy nincs-e hibája, karc ilyesmi rajta.

Előzmény: Koronto (11307)
sapa-tag Creative Commons License 2011.08.29 0 0 11308

Sziasztok!

 

Lenne néhány láma kérdésem műanyag ablak témában.

 

1) Konrád kft-vel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Megbízhatóság, korrektség, kivitelezés minősége, stb?

 

2) Brügmann ablakok és a hozzájuk tartozó  Winkhaus vasalat mennyire megbízható?

 

3) Néhányan azt állítják, hogy a 3 rétegű üvegg nehéz, nem bírja az ablakszárny és egy idő múlva vetemedik. Ez így van? Egy Kömmerling comfort ablak 3 rétegű üveggel mennyire masszív, tartós darab?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

Koronto Creative Commons License 2011.08.28 0 0 11307

Sziasztok,

Tud valaki véleményt mondani a móri ETIK nyílászáró üzemről, és az általuk gyártott Salamander Bluevolution ablakok minőségéről?Köszönöm előre is a választ!

eREr78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11306

Kössz szépen!

Előzmény: ép-it-ész (11305)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11305

Hali

Igen, így valahogy .

Bár a tokszerkezet mérete és kapcsolódása elég meghatározó leht .

De szerintem menni fog .

cs

Előzmény: eREr78 (11304)
eREr78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11304

Ha jól értem, akkor ez nem egy hatalmas keret, hanem 2 keret, csak a köztük lévő ~30cm-t szépen leburkolták? Ha így van, akkor az is elképzelhető, hogy a bejárati ajtót tartó külső keretet elég cserélni és nem kell kibontani a belsőt? Ha bekerül a helyére egy műanyag keret, akkor is szépen le lehet burkolni az immár fa-műanyag keretek közötti távolságot?

 

Ha csak a külsőt kellene (és ki lehetne) bombázni az nem akkora gond, a belsőt nem szeretném kiszedetni, mert akkor a lakáson belül is kőműveskedni és festeni kellene megint.

Előzmény: ép-it-ész (11302)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11303

Igen, kösz !

cs

Előzmény: fgcs (11299)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11302

Hali

Az egy palló vagy gerenda tokos ajtó amit tagozott fa burkolattal láttak el  ( geréb tok ?? vagy hasonló ) .

Ezt a burkolatot óvatosan le lehet fejteni. Az egész szegezett .

Akkor majd meglátod milyen állapotban van a teherviselő faszerkezet .

Amennyiben úgy ítélitek meg , hogy ez kibír még egy jó pár évet , hát burkoljátok vissza és mehet rá a műanyag .

cs

Előzmény: eREr78 (11301)
eREr78 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 11301

Sziasztok,

 

Adott egy régi építésű házban lévő lakás. Az bejárati ajtó jelenleg fa, ami már nagyon rossz állapotban van, aminek nagyon széles fa kerete van (2 ajtó volt rajta: egyik kifelé nyílt a másik befelé,bár ez rég le van véve a belső, csak a külső bejárati van rajta). Kérdésem az volna, hogy erre a fa keretre (ezt is fel kell újítani, mert girbe-gurba a felülete) rá lehet tenni műanyag bejárati ajtót vagy műanyag ajtót csak saját tokjával lehet beépíteni? Vagy erre a keretre érdemesebb új fa bejárati ajtót tenni?

 

Nemrég volt festve a lakás (ajtó is akkor lett, valamint le is lett szigetelve, aminek köszönhetően kicsapódott rá a pára télen, ami sok helyen szétnyomta az ajtót), ezért nem szeretnék nagy rombolást csinálni azzal, hogy azt a hatalmas ajtókeretet kibombázzák onnan és egy új, ám jóval szűkebbet rakjanak be helyette.

 

Köszi a tanácsokat előre is.

napóra76 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11300

szia!

ha elsőre nem mondhatom biztosan, hogy gyártási hiba, akkor megfogadva tanácsotokat: próba aztán ha szükséges reklamáció

igazság szerint engem nem is zavart volna, nem feltünő helyen vannak, csak a szomszéd mondta, hogy neki is ilyen volt egy helyen az ablak, és neki gyártási hibára hivatkozva azonnal cserét ajánlottak, azonnal azt tanácsolta, hogy nyilván én se hagyjam, ennek ellenére ha nem muszáj nem gyártatom újra az egészet, ha nem jogos

ezúttal is köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: fgcs (11299)
fgcs Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11299

Szia!

 

ép-ít-ész szerintem arra gondolt, hogy először egy kevésbé látható helyen kéne vele próbálkozni.

 

Szerintem adj egy egy esélyt a dolognak, nézd meg, milyen lesz, ha megcsinálják (valószínűleg egy Cosmofen nevezetű szerrel), ha csúnya lesz, még mindig reklamálhatsz.

Előzmény: napóra76 (11298)
napóra76 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11298

biztató, hogy valószinüleg elegendő a vegyszeres kezelés

a próbát hogy érted?

Tök laikus vagyok, egyszerű vevő... (csak a szomszéd javasolta, hogy nem kéne hagyni, kérjek cserét, ha már úgyis garanciás...)

 

 

Előzmény: ép-it-ész (11297)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11297

Hali

Szerintem a napocska kissé tovább sütötte az ablakszárnyat mint ahogy kellene .

Ettől elszineződhet .

Vegyszeres kezelés jó lesz , de előtte valami közömbös helyen ???? PRÓBA MŰVELET .,,,

cs

Előzmény: napóra76 (11296)
napóra76 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11296

Sziasztok!

Elnézést, hogy bár kérés volt, de nem csatoltam képet, hogy milyen az ablak a toktóldóval kapcsolatban, de azóta meggyőződtünk, hogy van. Huhh...

Még egy dolog adódott: az ablak szárnyán a fólia lehúzása után kékes-lilás néhol szürkés csíkokat látunk, ami nem tudom, hogy karc vagy gyártási hiba, de felajánlották, hogy vegyszeresen lekezelik és nyoma se lesz?!

Hagyjam vagy ragaszkodjak a cseréhez?

 

Előre is köszönöm.

Dreamer Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11295
Szia!
Köszönöm a segitséged. Ez akkor egy 170 x 150 -es ablak. Mint ahogy irtam, két részből áll és ezt a jelleget szeretnénk megőrizni.

Elkezdem a helyi iparosok felkutatását.
Dreamer
Előzmény: kiss_atti (11287)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.25 0 0 11294

Jár hozzá, természetesen díjmentesen.

Előzmény: Bz81 (11292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!