Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8908
napi 900 helyesen, egy 0-val többet ütöttem, bár feltételezem a többség rájött.
Előzmény: showtimes (8907)
showtimes Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8907
Leonyid Sinkarjov: Szibéria (Kárpáti Kiadó, 1977)


"A transszibériai vasútvonalon napi 9000, 1000, sőt 1200 kilométert hagyva maguk mögött ... robogtak nyugat felé a katonai szerelvények" 181. oldal.

"1941. november 7-én a Vörös téren... a szibériai harcosok ünnepélyesen vágták ki a díszlépést. Meg sem pihenve, egyenesen a dísszemléről indultak a frontra... A nyugati front kötelekében Mozsajszk, Malojaroszlavl és Volokamanszk irányában küzdöttek szibériai egységek. A délnyugati és kalinyini front állományában is voltak szibériai egységek." 181. oldal.

"Némelyik nyugati hadtörténész rámutat, hogy a német fasista csapatok 1941 őszén és telén Moszkva mellett elszenvedett vereségének egyik oka az volt, hogy megérkeztek a szibériai hadosztályok, és a fő védelmi vonalakat azok foglalták el." 181. oldal.


Nah, ezek szerint akkor a szibériaiak se tudják, hogy hol harcoltak? Ráadásul beállnak holmi német propagandát szajkózni, mikor egyet értenek a szibériai hadosztályok beérkezésének döntő fontosságával.
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8906

Ostprey könyv: Moscow 1941

 

(ugyanaz az oldal (csak kivettem a légierős részt :o) )

 

 

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8905
Melyre gondolst? Cikk vagy könyv?
Ha könyv - Churchill, De Wet, Che, Marighella vagy a Halhin-Gol-i oroszok (mást, tudtommal, fordításokból errefelé nem tettem ki)?
Ha cikk - akkor konkrétum kéne, mivel van vagy 300 darab, lefordítva.
Előzmény: M.Zoli (8904)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8904
Udv.

NO akkor majd szervezz ilyet akkorra, amikor en is ott leszek, a tarsasagbol a leginkabb a francia csaj velemenye erdekelne a legjobban. :)))

Amugy nem ide vag, de egy forditasod most kulonoskeppen erdekelne, majd szoban.

Udv.
Előzmény: Zicherman Istvan (8903)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8903
Igen, azokra a képekre gondolok.

Hívj nyugodtan. Úgy is itthon ülök.:((((
Ma ülésezett a göttingeni magyar klub (felvegyítve olaszokkal, franciákkal és szlovákokkal:)). Röviden ,,vesszen Trianon" volt a mottó az elején, de a végén már inkább az ,,egalité, fraternité...", a ,,na zdravje" és a ,,ciao" volt.:))) Nincs szebb dolog, mint amikor egy erdélyi magyar nacionalist francia csajjal smárol, pesti fidesznyik összeölelkezve angol nótát kornikál egy szlovák gyerekkel és magor menyecskék olaszokkal vitatkoznak a konyhán, majd németül receptet cserélnek...

OFF vége.
Előzmény: M.Zoli (8898)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8902
Udv.

Hopppppa. Bekevertem magam. Nekem a 32. sziberiai gyaloghadosztaly alapjan jutott eszembe a 32-es szam, tehat nem 32 db., hanem 32. gyh. Elnezest. Amugy szamaranyban szerintem sem volt akkora a reszvetuk, viszont a minoseguk es ezaltal pszichologiai hatasuk attol joval nagyobb volt.

Udv.
Előzmény: M.Zoli (8900)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8901
Udv.

Mi az ellentmondas abban amit Istvan irt, es a kozott amit te most beraktal??????

Az Uraltol nezve Mandzsuria nem a Bajkalon tul van?

Udv.
Előzmény: showtimes (8854)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8900
Udv.

Ne keveredj ellentmondasba magaddal. Marmint ezzel a flzereles szallitassal kapcsolatban. A sziberiaiakkal kapcsolatban egy dolog szamitott az emberanyag minosege. Nekem ezzel a Moszkva ellentamadas dologgal kapcsolatban 32 sziberiai magasabbegyseg remlik. Tehat e szerint a sziberiaiak szamszerileg nem voltak donto tenyezo, talan 1/5,1/6-odat adhattak a csapatoknak, de a minoseg az mas.

Masreszrol. Van egy olyan benyomasom, hogy a sziberiai jelzo a szerzok tobbsegenel, vagy egynel sem, nincs egyertelmuen definialva.

"""ha jól emlékszem, - szétboncoltunk három vagy négy hadsereget. Mindössze egy hadosztályt találtunk akkor (három hadseregben!) ami Szibériából származott.""""

Nem tudom emlekszel-e a Dargo vitara, ami dontoen koztem es masik Zoli egyoldalon, es Nemedi Laci es Showtimes masik oldalon, kozott zajlott. ok letorkoltak minket, hogy tulzo allitasokat hangoztatunk azzal kapcsolatban, hogy hany szovjet katona esett el a hagoert folytatott harcokban. Vitadonto tenyezokent Laci betette a 18 HS. veszteseg adatait 44 dec-ig. Ami Dargo kornyeken harcolt. Pontosabban ha jol tudom a balszarnyon. Csakhogy a hagoban az 1. Garda harcolt.

Erted mire gondolok? Anelkul, hogy a vitaban allast foglalnek.

Udv.

Előzmény: Zicherman Istvan (8845)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8899
Udv.

Szemet allat. Tudod jol, hogy Pistaval nem mehetunk el, oszt csigazod a nepet. :((( ( :))) )

Udv.
Előzmény: Némedi László __ (8827)
M.Zoli Creative Commons License 2007.10.31 0 0 8898
Udv.

Azokra a fenykepekre gondolsz, amiket en is megkaptam? Mert ami azokan van, az mar csak egy resze az ott hagyottaknak.

Holnap ha idombol tellik, akkor felhivnalak, mert kezdem magamban osszeallitani a programomat az ev vegeig, meg kaptam egy levelet konyv ugyben tarscimzettkent, amit neked is meg kellett kapnod. Bovebben szoban. Valamit kiotlunk a kulturaer' :)))

Udv.
Előzmény: Zicherman Istvan (8896)
chabie Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8897

Kedves István !

 

Megtudnád erősíteni,avagy elutasítani azt az információt,hogy a Reichstagra,45 május elsején egy NŐ tűzte ki a Vörös Zászlót?Név szerint Anna Vlagyimirovna Nyikolina őrnagy?

Válaszodat tisztelettel várom!

 

chabie

Előzmény: Zicherman Istvan (8896)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8896
De állítom.
Ez a három téma (Sorge, Moszkva és Távol-Kelet 1945), amiben 99%-ra biztos vagyok. Mint ahogyan 99%-ban biztos voltam a ,,Minden ex hadifogoly a GULAG-ra ment" mítosz valótlanságában és az ellenkezőjét bebizonyítottam, pedig akkor is mindenki nekem esett, hogy de az pedig úgy volt, hogy...

Sorge akkor, mint ,,hős hírtovábbító" kipipálva? (A kutya sem hitt neki, a '60-as években csináltak neki mítoszt.) Vagy folytassuk tovább?
......................

Ami meg a másik topikot illeti - olvasd át még egyszer. Gyakorlatilag csak azt szállították el, amit javításra alkalmasnak ítéltek, és nem pedig ,,minden kilőtt cuccot".
Hű de mutatnék pár fényképet, hogy mennyire is ,,vittek el onnan mindent", de nem tehetem sajnos meg - megígértem, hogy nem teszem közzé.
......................
Előzmény: showtimes (8895)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8895
valaki nemrég másik topicban azt állította, hogy Afganisztánból nem szállították el a kilőtt pc-okat a szovjetek, mert logisztikailag nem volt megoldható, aztán mi törént?
Szóval csak óvatosan a logisztikai képtelenségekkel...
Előzmény: Zicherman Istvan (8892)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8894

ez novemberi és decemberi (mindkettő 1-jei adat), tehát ez azt mutatja, hogy decemberre ez beérkezett.

A januári adatból tudnál következtetést levonni, de most nincs időm begépelni

Előzmény: showtimes (8889)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8893
Bocsánat, hogy nagy betűvel írok, de nem tudok kiemelni szöveget.:(
Előzmény: Zicherman Istvan (8892)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8892
Cáfolom azt is. Türelem.
Egy forrást már Bögöy is megadott, ahol szintén szó van arról, hogy csak legénység volt.
Én is megadom a többi forrást.
Előtte a ,,Sorge-mítoszt" és ,,távolkeleti és szibériai hadosztályok Moszkva latt" mítosszal akartam indulni.

De látom ez nem váltotta ki az érdeklődést (furcsa módon). Pedig már az eddig beírtakból is egyértelmű, hogy Sorge jelentéseit ,,dobták a kukát", mint dezinformációt.

Amúgy harckocsikat és nehézfegyverzetet Európából az Urálon túlra szállítani LOGISZTIKAI KÉPTELENSÉG ÉS OSTOBASÁG LETT VOLNA.
Előzmény: showtimes (8891)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8891
A 45-öst alapvetően rosszul interperálod, István állította, hogy nyugatról CSAK legénység érkezett - én meg, hogy szállítottak át csapatokat fegyverzettel IS (pl. páncélosokat).
Ezt alátámasztandó beírtam a szovjet féle WWII. története erre vonatkozó táblázatát - nyugatról átcsoportosított csapatok, fegyverzetek. Nos, ezt tényekkel kellene cáfolni, nem gondolod?
Előzmény: Törölt nick (8890)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8890
Biztosan. De az eredeti kérdés az volt, hogy ezek a csapatok nagyrészt a Távol-Keletről jöttek-e (nem, csak kis töredékük), Sorge miatt jöttek-e (már szeptemberben elkezdték ezeket összevonni, Sorge jelentése előtt, csak a rossz logisztikai viszonyok miatt nagyon sokáig tartott a frontra dobni őket a túlterhelt vasútvonalakon, de egyébként mivel alapvetően nem a Távol-Keletről és nem is Szibériából jöttek, ezért a volgai meg uráli meg közép-ázsiai csapatok számára amúgy is indifferens volt Sorge jelentése), továbbá hogy 1945-ben a távol-keleti hadműveletekhez fegyverzettel vagy anélkül dobták-e keletre őket (fegyverzet nélkül, menet közben az Urálban és a Távol-Keleten a helyszínen fegyverezték fel őket).
Előzmény: showtimes (8889)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8889
A 2. listádon már szerepelt a 20. lov. - Szerencséd volt :P

Nah, de ez is mutatja, hogy később is érkeztek hadosztályok, sőt egészen biztos vagyok benne, ahogy a vasúti kapacitás bírta folyamatosan jöttek keletről a csapatok még januárban is.
Előzmény: Némedi László __ (8888)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8888
(mégis beleolvastam, a másik lista a novemberi adatok, pont azért, hogy lássuk mi új érkezett be novemberben, lehet keresni a különbözetet, és akkor a maradékot megnézhetjük honnan jött. Ha ezt a listát megcsináljátok, akkor megnézem hogyaz a pár ho honnan jött...
Előzmény: Némedi László __ (8885)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8887
na de mostmár rátok hagyom a fórum kereső funkcióját, mert már nagyon unom, amikor elszáll, ti meg biztos ügyesebben kerestek :))
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8886
(a bold nem direkt volt, de hiába nyomkodtam a gombot...)
Előzmény: Némedi László __ (8885)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8885

a megoldás, rossz listát adtam meg, mert a dec1-i itt van:

 

20558. hozzászólás abban a topikban.

 

(nincs kedvem visszakeresni, de gondolom a rossz hozzászólás amit adtam, az a januári állapot, mert emlékeim szerint a különbözetet is meg akartuk keresni, de szovjet adatoknak senki nem hitt így feladtam a felesleges munkát :)))

Előzmény: showtimes (8883)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8884
Itt az áll: "megbízható értesülései lehetővé tették... aggodalom nélkül"

tessék megfelelően értelmezni:)
Előzmény: Némedi László __ (8880)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8883
Tehát:
1, vak vagyok, s nem vettem észre a listádon
2, hiányos a listád
3, Zsukov sem tudta milyen alakulatok tartoztak alá
Előzmény: showtimes (8881)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8882
az elesett szó kimaradt a dátum után.
Előzmény: showtimes (8881)
showtimes Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8881
Nem teljes a lista, kapásból az első, amelyet le akartam csekkolni, a 20. lovas hiányzik ( parancsnoka M.P. Tavlijev alezredes Palaskino mellett december 19-én - Zsukov, Emlékek és gondolatok 276. oldal.
Előzmény: Némedi László __ (8879)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8880

te írtad idézve Radót, akire később mondtad, hogy jobban hiszel mint másnak:

 

"Dóra jelenti 157. oldal: ... Richard Sorge. Megbízható értesülései lehetővé tették a Vörös Hadsereg parancsnokságának, hogy aggodalom nélkül átvethessen a Távol-Keletrőlnyugatra több hadosztályt, amelyek a legkritikusabb napokban nagy szerepet játszottak a Moszkva elleni német támadás visszaverésében.""

 


tehát Sorge nélkül nem tették volna lehetővé számukra, hogy átdobjanak erőket ha szükséges?

 

 

(de tényleg nincs kedvem sokat foglalkozni most ezzel, István, ott a hadosztály lista a már idézett hozzászólásomban jó munkát :)))

Előzmény: showtimes (8878)
Némedi László __ Creative Commons License 2007.10.30 0 0 8879
Előzmény: showtimes (8878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!