Keresés

Részletes keresés

peregrino Creative Commons License 2004.08.02 0 0 960

Szia KalózPepi!

 

Nagyon jó ötlet a múzeumkártya!

 

Hol az iroda? És minden, amit még tudsz róla írj! Van valami fix infód az EU-s kedvezményekről? Szóbeszédet én is hallottam, de az nem biztos...

Pénteken utazom.

Köszi, peregrino

Előzmény: KalózPepi (959)
KalózPepi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 959
Sziasztok!

Mellesleg mintha nem lett volna szó róla, a wizzair utasai mehetnek a Terravision busszal is a reptérről a Terminihez visz. Nem ott áll meg, hanem egy szálloda előtt az állomás mögött. Az oda út 8 euro, az oda vissza 13,5 euro. Nekem megérte, hogy nem kellett cipelnem a hatalmas csomagot. Ha valakit érdekel, elmagyarázom honnan indul a busz, és hogy hol lehet rá jegyet venni.

Amit ugyancsak nem olvastam, van egy információs iroda (a címét kérésre megadom szívesen), ahol lehet venni múzeumkártyát, amellyel több helyre is bemehetsz (Crípta Balbi, Caracalla termái, Diocletianus fürdője, Palazzo Altemps, Palazzo Massimo, Colosseum, Palatinus, Cecilia Metella sírja, Villa Quintili - talán nem hagytam ki semmit) - eredetileg 20 euro, de mivel tanulónak néztek, meg EU tagok is vagyunk csak 12 euro volt, nem mentem el mindenhova, de így is 36 eurot spóroltam a kártáyval, ja és a legjobb, hogy nem kell sorbanállni!!!
Van még olyan kis könyvecskéjük, amelyben az összes múzeum, katakomba, egyéb látnivaló benne van, nyitvatartással, belépő árával.Szóljatok, ha segíthetek valamiben!!



Elvira70 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 958
Kedves peregrino! Köszi a megnyugtató infókat, már nagyon, de nagyon készülök, pedig még van két hónap....Várjuk az élménybeszámolót. Jó utat!
Előzmény: peregrino (951)
ViLLaM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 957
Lehetseges hogy gyorsabb, viszont en Romaban mindig is elonyben reszesitettem a sinen valo kozlekedest, akar fold alatt akar a felszinen - persze ha csak egy mod volt ra. Sok idot meg tudtam sporolni vele.
Előzmény: henike7 (956)
henike7 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 956
ettől gyorsabb a vatikán, 32es busz, nem? de ez sem rossz variáns
Előzmény: ViLLaM (955)
ViLLaM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 955
Egy eleg gyors es egyszeru varians: metroval a Flavinio ter-ig, majd innen a kettes villamossal a vegmegalloig. Atsetalsz a hidon, es mar ott is vagy.
Előzmény: bringa9 (948)
bringa9 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 954
Ok,köszi.Már nagyon várom,csak két nap.....:)
Előzmény: henike7 (953)
henike7 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 953

a terminiről nem megy egyenesen arra semmi, vagy elmentek a piazza mancinire, busszal a 910essel. jó sokáig megy, és aztán a térről átsétáltok a stadionhoz.

nagyon egyszerű, a ponte duca d'aosta hídon, és ott is vagy, vagy elmész metróval a vatikánig, és onnan a 32es busszal mész ki a stadionig. talán ez a sokkal egyszerűbb, mert ott rak ki a stadionnál.

és gyorsabb. ez a 910es kanyarog, megy vagy 30 percig, és akkor még keresheted a hidat is, bár nem nehéz.

de megnézni meg kell ezt a helyet is.

 

Előzmény: bringa9 (948)
peregrino Creative Commons License 2004.07.31 0 0 952

kedves darugep!

 

Jó utat! Én 6-11-ig leszek a másik magyar apácáknál. Voltam a SZIH-ben is. Nem volt problémám a konnektorral. De ha van, szólj nyugodtan Bernadett nővérnek, nem fog hagyni szenvedni.

 

Ha fölültök a 870-es buszra a Casalettoban, a végállomástól nem messze ( Corso Vittorio Emanuele II) van a Chiesa nuova, igazi nevén a Santa Maria in vallicella templom. Sokan nem tudják, hogy ott van Néri Szent Fülöp sírja egy csodálatos kápolnában. A "Legyetek jók, ha tudtok" c. film főszereplője, Róma legvidámabb szentje.

De a Tevere-parti oldalon sem semmi a S. Giovanni-templom, a firenzeiek Szent JÁnos temploma. Ott meg egy ifjúkori MIchelangelo- szobrot találhattok, valamint Néri Fülöp egyszerű fakeresztjét, amely előtt imádkozott. Ott van eltemetve a padlózatban Borromini építész is, sok-sok római templom építője.

 

Jó időt és erős talpakat!

peregrino

Előzmény: darugep (941)
peregrino Creative Commons License 2004.07.31 0 0 951

Kedves Elvira,

ha visszajöttem, mindenről beszámolok. Én már  háromszor voltam a Villa Redemptoris Materben, kulcsot kaptam, éjjeli járat nem volt.

A metróhoz kell eljutni (Fiumicino-Termini pályaudvar), a metróval a Battistini végállomásig kell menni. Onnan már néhány perc gyalog egy domboldalra vezető keskeny, gyönyörű-gyönyörű, áhított csendességű, kanyargós utcácskán (Francesco Tamagno). Arra készülj, hogy egy nagy pálmafa van a kertben. Mondjuk arra fog nézni az ablakod. Reggel lemész az alagsori étkezbe, és ki lesz írva a neved az egyik asztalra. Osztán jön a lakmározás: kontinentális reggeli tejjel, kávéval, teával, ami tetszik. Aki nem ott akarja bezsírozni az idegrendszerét, annak elég délig.

Az egész házban mintegy 39 fő szállhat meg. Most telefonáltam a nővéreknek, hogy rendben van-e a jövő heti szállás. Rohant a naptárért,  majd megkérdezte, hogy nem gond-e a reptérről bejönni. Mert akkor azt javasolja, hogy szálljak a ....   Szóval ilyenek.

készülj!

peregrino

Előzmény: Elvira70 (929)
bringa9 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 950

Ok,köszi,megnézem azt az útvonal tervezőt:)))

Előzmény: Frajti (949)
Frajti Creative Commons License 2004.07.31 0 0 949
Neked is a henike által többször javasolt útvonaltervezőt tudjuk mondani. Ha ott vagytok a szentélynél, és szerencsétekre jó idő lesz, fotózzatok sokat :) :))) FORZA AS ROMA PER SEMPRE!:)
Előzmény: bringa9 (948)
bringa9 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 948

Sziasztok!

Nagyon örültem ,mikor rátaláltam erre a topikra,gyorsan végig is olvastam.Sok hasznos dolgot találtam benne.A segítségeteket  szeretném kérni.Jövő hét csütörtökön életemben elöször elutazunk Rómába a férjemmel,és meg szeretnénk nézni a rengeteg híres látnivaló mellett az As Róma stadionját is.Ha valaki tudna nekem segíteni abban,hogy milyen tömegközlekedési ezközzel tudnánk oda eljutni,az szuper lenne.A Termini pályaudvartól egy pár utcára fogunk lakni,az lenne a kiindulási pontunk.A segítséget előre is köszönöm  ,Brigitta

babi76 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 947
Szia Henike, Köszi előre is.
Előzmény: henike7 (946)
henike7 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 946

szia, most reagálok rá, eddig nem sok mindent tudtam róluk. egy ismerősöm ismeri őket, azt mondja, hogy az egy drága iskola, persze abból a szempontból, hogy szállást is ad, nem biztos. maga a tanfolyam máshol sokkal olcsóbb. van pl egy iskola, pontos név cím jövő héten, a pantheon mellett, az a legolcsóbb.

de megkérdezem pontosan, jó?

Előzmény: babi76 (940)
panka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 945
az jó! köszönöm!
Előzmény: henike7 (944)
henike7 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 944

igen, ez az előnye a ciampinonak.

 

 

Előzmény: panka (943)
panka Creative Commons License 2004.07.27 0 0 943
Lehet, hogy értelmetlen dolgot kérdezek, de nekem úgy tűnik az alábbi ATAC oldalról, hogy Ciampinon vonatok is átmennek, amik a Terminibe futnak be. Azok jók lehetnek a városba bejutásra?
Elvira70 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 942
Henike, az útvonalsegítő tökéletes! Köszi! Az "A" metrovonalon lesz a szállás.
Előzmény: henike7 (935)
darugep Creative Commons License 2004.07.27 0 0 941

Köszönöm.

Valahol biztam ebben,de sohasem lehet tudni. Viszont jó kondiban vagyok ,ezért azt hiszem valahogy csak beleerőszakolom azt a fránya dugvillát:)

Mi jövöhét hétfőtől 10-ig kinnt leszünk, reméljük az idő is jó lesz. Feleségem már nagyon várja (igazából ő szerelmes Rómába, én meg belé:))

Előzmény: henike7 (939)
babi76 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 940
Sziasztok! Volt már valaki közületek az Aventinus által szervezett olasznyelv-tanfolyamon Rómában? Most találtam a neten egy honlapot (www.aventinus.hu) viszonylag kedvező áron hirdeti magát, csak jó lenne valakivel kitárgyalni milyen is, mielőtt esetleg belevágok.
henike7 Creative Commons License 2004.07.27 0 0 939

igen, a konnektorok nagyon felxibilisek, és belefér a mi magyar dugónk, viszont kicsit erőltetni kell :o)) szerintem ne izgulj emiatt.

 

Előzmény: darugep (938)
darugep Creative Commons License 2004.07.26 0 0 938
Sziasztok, egy technikai kerdesem lenne azokhoz,akik mar voltak a SZIH-ben. Konkretan: megegyezik-e a konnektor az itthonival? Jo lenne tudni, mert kene toltogetnem a fenykepezohoz az akkukat. Annyit meg irnek az elozo temaval kapcsolatban (visszateres a szallasra) , hogy nekem levelben ejfelt jelolt meg Bernadett nover. A kerdesre a valaszt elore is koszonom.
panka Creative Commons License 2004.07.26 0 0 937
csak picit kell alkudni, hogy ugyanezért az árért kapj fürdőszobásat!
Előzmény: Elvira70 (936)
Elvira70 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 936
Köszi, kipróbálom majd az útvonalsegíőt, csak most éppen zűr van az éterben. már 1x írtam választ, de az is elszállt... Nem jó hír ez a kapuzárás, nem örülnék, ha esténként az órát kellen figyelni. Legalább az alatt az egy hét szabadság alatt ne kelljen időre rohanni........ De ha a SZIH-nővérkékben van némi rugalmnasság, remélhetőleg a Redemptorisban is adnak kulcsot éjszakára. Kicsit elgondolkodtam, hogy a Panka által felvetett hotelplanet.it helyen kínált szállás csak 1 eu-val drágább, ellenben benn van a városban..... igaz, nincs külön fürdőszoba...
Előzmény: henike7 (935)
henike7 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 935

szia, én egyik fajta apácáéknál voltam, ott 11re be kellett érni a szállásra, a diákszálláson ez éjfél volt, a szihben nem tudom, de mint írják, ott kimaradhatsz éjszakára is, ami azért jó, mert olyan szép a város éjszaka.

viszont arra, hogy oda hogy juttok el, nem tudom a választ, mert nem tudom a címet. esetleg rákereshetsz a www.atac.roma.it honlapon. beírod honnan hova, és kiírja a megoldást. a lényeg, hogy az a szállás valami metrovonalon van. a metro éjfélig jár, és az a legbiztosabb rómában. utána éjszakai buszok vannak. azt hiszem n betűvel jelzik őket.

 

Előzmény: Elvira70 (929)
babi76 Creative Commons License 2004.07.26 0 0 934
Sziasztok, Ha a SZIH-be készültök, tényleg nem tanácsos későn érkezni, viszont ha már ott vagytok, akár hajnalig is tarthat a "kimenő", mert van éjszakai ügyelet, legalábbis július elején volt. Az ajtón van egy gomb kívülről, azt kell megnyomni és az ajtó nagy dörgéssel kinyílik.
panka Creative Commons License 2004.07.26 0 0 933

még egy gyakorlati kérdés: ha rómából át akarok vonatozni firenzébe, hogy érdemes jegyet vennem? ott a terminin, vagy itthon foglaljam? diákigazolvánnyal van kedvezmény?

panka Creative Commons License 2004.07.26 0 0 932

ezt csak azért, mert olyan gusztustalan, hogy az már szép :))))

 

http://store6.yimg.com/I/romegiftshop_1790_17648919

világutazó Creative Commons License 2004.07.26 0 0 931
az őszi/téli menetrend alapján, már este megy a wizzair gép rómába pestről!!!

Előzmény: pere1 (921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!