Keresés

Részletes keresés

Elvira70 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 979
Szia Handila! Mivel a topikon rengetek hasznos információ kering és visszaolvasni tényleg lehetetlen - legalább is munka mellett - én a nyomtatásos módszert (is) ajánlom. Amikor időm engedi benézek ide és kinyomtatom a hozzászólásokat, esténként aztán lehet mazsolázgatni. Már egy egész kötegnyi hasznos infóm van, pedig csak októberben utazom. A látnivalókról rengetek hozzászólás van, a belépőkről szintén, hála a Róma-jártaknak. Meglátod, mire utazol, teljesen képbe leszel! Üdv. E.
Előzmény: Handila (976)
henike7 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 978

elküldtem egy összeollózótt beszámolót; minden infó innen van, talán nem olyan vészesen sok, hogy ne legyen türelmed hozzá

jó szórakozást!!!

Előzmény: Handila (976)
peregrino Creative Commons License 2004.08.04 0 0 977

Szia Handila!

 

Pénteken utazom, szerdán jövök, utána írok, addig szedd össze a további kérdéseket.

 

peregrino

Előzmény: Handila (976)
Handila Creative Commons License 2004.08.04 0 0 976

 

Sziasztok!

Most járok először itt, ugyanis szeptemberben életemben először utazom Rómába. Egy-két hozzászólásba belenéztem, sikerült is némi infóhoz jutnom, de egyszerűen nincs időm egész nap a net-en keresgélni, hogy okosabb legyek.

Tehát szívesen fogadok levelet olyantól, aki tényleg otthon van Róma-ügyben (és persze van türelme nekem megint külön leírni ami tud).

Szállásunk már van, a Termini közelében, 5 napra megyünk.

Főleg az érdekel, mi az amit midnenféleképpen nézzünk meg, és persze a belépőárak, amiről még csak sejtésem sincs.

Plusz minden infó ami hasznos lehet.

Nagyon köszi előre is!!!

henike7 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 975

nagyon szépen köszönöm.

átadom az utazóknak

Előzmény: peregrino (974)
peregrino Creative Commons License 2004.08.03 0 0 974
henike,

a Repülőtér honlapról:

 

Fiumicinoról Tiburtinára: Metro(vonat)  6:27-21:27  15 PERCENKÉNT  5  €                                         

Továbbá: 5:57,21:57, 22:27, 22:57, 23:27

 

Terminire Leonardi express  6:37 - 23:37   30  PERCENKÉNT             

Menetidő 35 perc

 

De megy még Cotral és Terravision busz is.

 

peregrino

Előzmény: henike7 (972)
peregrino Creative Commons License 2004.08.03 0 0 973

Kedves henike,

 

Ez a Ciampino. A Fiumicinot mindjárt megnézem.Neked.

 

peregrino

Előzmény: henike7 (972)
henike7 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 972
kérdés, ez melyik repülőtér? engem a fiumicinóról érdekelne a városba jutás. illetve hogy hétfőn zárva vannak-e a múzeumok. ez mondjuk konkrétan nápolyban érdekel.  tud valaki segíteni?
Előzmény: KalózPepi (959)
panka Creative Commons License 2004.08.03 0 0 971
Köszönöm, ezzel fogok akkor menni!
Előzmény: pere1 (970)
pere1 Creative Commons License 2004.08.03 0 0 970

csak a félreértések elkerülése véget:

a ciampino repülőtér és a vasútállomás között jókora távolság van!

ahogy korábban írtam mi egy sárga busszal(nem tudom a cég nevét) mentünk a vasútállomásra a reptérről ami 1,5 eu volt,majd a vonatjegy a kalauztól váltva 2,5 eu

a metró akkor már olcsóbb mert az 1 eu és a metróig elszállító cotral busz is 1 eu

jegyet a reptéri büfében vehetsz,nyugodtan megválthatod  a visszaútra is mert a buszon kell érvényesíteni

Előzmény: panka (943)
santa scala Creative Commons License 2004.08.03 0 0 969
Üdv minden Róma rajongónak! Régóta olvasom a hozzászólásokat, és szeretnék én is némi infóval szolgálni. Bízom benne valakinek segíthetek vele. Mi szeptember 12-18-ig látogatjuk Rómát. Hosszas keresgélés után találtunk elfogadható áron szállást a Camping Rómába. 2 főre 1 cabin 102 euro a 6 éjszakára. Igaz nem egy szállodai elhelyezés, de megéri a kispénzűeknek. Az Italia tours ugyanezt a szállást 57600 + 5000 /foglalási díj/ -ért kínálja. Azért ez nem kevés megtakarítás!
bringa9 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 968

Köszi az infokat,remélem a nagy izgalmamban majd mindent megtalálok.

Azt szerettem volna még kérdezni,hogy robogót mennyiért lehet bérelni?

Előzmény: ViLLaM (955)
Frajti Creative Commons License 2004.08.02 0 0 967

Kedves Pepi!

 

Azt mondod, hogy ha van ez a múzeumi belépőd nem kell sorba állni?

Akkor mi tavasszal feleslegesen álltunk sorba a nemzetközi múzeumbelépővel? (ugyan nem kerültünk sorra, mert feladtuk 15 perc után, főleg mert 15 perc múlva zárt volna a Colosseo, de akkor az is felesleges volt?)

Előzmény: KalózPepi (961)
peregrino Creative Commons License 2004.08.02 0 0 966

Csak úgy, kedvcsinálónak!

 

peregrino

KalózPepi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 965
A Róma című régi könyv is tényleg nagyon jó. Igaz az enyém 75-ös kiadású, de sok minden nem változott azóta Rómában. Sokkal több képzőművészeti info van benne. Már előre tudtam, hogy melyik múzeumnak melyik a következő terme, és hogy ott milyen ismertebb, fontosabb szobrokat találok. :)
Előzmény: peregrino (964)
peregrino Creative Commons License 2004.08.02 0 0 964

Kedves bringa9 és minden utazni készülő!

 

Az Útitárs-Róma tényleg a legjobb! Egy jobbat tudok csak nála, egy régi Panoráma 1969-es könyvet, Ürögdy GYörgy: Róma a címe. Nemrég láttam antikváriumban.

 

Ez ugyan avíttabb, de részletesebb és érdekesebb a fentinél. Sok-sok térkép van benne, és sok-sok történet a látnivalókról.

 

További nagyon jó és egyedülálló könyv: K.Tóth János: Római virágszedés. Róma igen sok templomát mutatja be részletesen. Tóth János atya a Szent Lépcső őre volt évtizedekig, ott élt és hatalmas tudással rendelkezik a templomok, Róma és a műkincsek tekintetében. (a Szent IStván Társulatnál talán még kapható, 500  Ft körül lehet. Én 160 Ft-ért vettem tavaly. Ez egy vastag könyv!)

 

 

peregrino

Előzmény: bringa9 (954)
KalózPepi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 963
Persze, de nem vállaltam a lépcsőzést a nagyon nehéz csomagommal. :)

Viszont Ostia Antica-t ne hagyja ki senki!! Nagyon sok maradt meg az ókori kikötővárosból, hatalmas területen, és szinte alig van turista arrafelé, a beugró csak 4 euro. A kék metróval kell menni dél felé, és 3 állomáson is át lehet szállni a HÉV-szerű vonatra, ami egészen a tengerpartig visz - érvényes rá az egy eurós 75 perces jegy.
Előzmény: peregrino (962)
peregrino Creative Commons License 2004.08.02 0 0 962

Bocs. És még egy.

A Cotralbusz is bevisz Anagninára a metróhoz. A Cotralra érvényes a városi menetjegy, úgy tudom. Az pedig csak 1 Euro, és át lehet szállni vele ingye. 75 percig érvényes.

 

peregrino

Előzmény: KalózPepi (959)
KalózPepi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 961
A Romaturismo címe: Via Parigi 5. A Piazza Repubblica-hoz van közel. De igaz az EU kedvezmény, amikor én vettem a kártyát akkor is ezt emlegették. Érdemes venni még a Tesori di Roma - katalógusukból, abban vannak a múzeumok. A kártya egyébként 7 napig érvényes.
A honlajukat is megnézheted, aki később utazik, az pedig rendelhet 3 vagy 4 kis füzetet, térképes vagy katalógust tőlük ingyen a neten keresztül, én is tavasszal rendeltem még, el is küldték hamar.

"www.romaturismo.it" - a honlap címe, a Brochures alatt vannak a rendelhető dolgok, értelemszerűen. Sok érdekes info van még a honlapjukon egyébként.

Hogy el ne felejtsem, én az Útitárs sorozat Róma kötetét használtam, szerintem nincs jobb könyv nála, kerületenként bejártam vele Rómát, minden kerületnél kis térkép, térbeli térkép, javasolt útvonal, ami be is vált...Nem olcsó, de a többi könyv sem az.
Előzmény: peregrino (960)
peregrino Creative Commons License 2004.08.02 0 0 960

Szia KalózPepi!

 

Nagyon jó ötlet a múzeumkártya!

 

Hol az iroda? És minden, amit még tudsz róla írj! Van valami fix infód az EU-s kedvezményekről? Szóbeszédet én is hallottam, de az nem biztos...

Pénteken utazom.

Köszi, peregrino

Előzmény: KalózPepi (959)
KalózPepi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 959
Sziasztok!

Mellesleg mintha nem lett volna szó róla, a wizzair utasai mehetnek a Terravision busszal is a reptérről a Terminihez visz. Nem ott áll meg, hanem egy szálloda előtt az állomás mögött. Az oda út 8 euro, az oda vissza 13,5 euro. Nekem megérte, hogy nem kellett cipelnem a hatalmas csomagot. Ha valakit érdekel, elmagyarázom honnan indul a busz, és hogy hol lehet rá jegyet venni.

Amit ugyancsak nem olvastam, van egy információs iroda (a címét kérésre megadom szívesen), ahol lehet venni múzeumkártyát, amellyel több helyre is bemehetsz (Crípta Balbi, Caracalla termái, Diocletianus fürdője, Palazzo Altemps, Palazzo Massimo, Colosseum, Palatinus, Cecilia Metella sírja, Villa Quintili - talán nem hagytam ki semmit) - eredetileg 20 euro, de mivel tanulónak néztek, meg EU tagok is vagyunk csak 12 euro volt, nem mentem el mindenhova, de így is 36 eurot spóroltam a kártáyval, ja és a legjobb, hogy nem kell sorbanállni!!!
Van még olyan kis könyvecskéjük, amelyben az összes múzeum, katakomba, egyéb látnivaló benne van, nyitvatartással, belépő árával.Szóljatok, ha segíthetek valamiben!!



Elvira70 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 958
Kedves peregrino! Köszi a megnyugtató infókat, már nagyon, de nagyon készülök, pedig még van két hónap....Várjuk az élménybeszámolót. Jó utat!
Előzmény: peregrino (951)
ViLLaM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 957
Lehetseges hogy gyorsabb, viszont en Romaban mindig is elonyben reszesitettem a sinen valo kozlekedest, akar fold alatt akar a felszinen - persze ha csak egy mod volt ra. Sok idot meg tudtam sporolni vele.
Előzmény: henike7 (956)
henike7 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 956
ettől gyorsabb a vatikán, 32es busz, nem? de ez sem rossz variáns
Előzmény: ViLLaM (955)
ViLLaM Creative Commons License 2004.08.02 0 0 955
Egy eleg gyors es egyszeru varians: metroval a Flavinio ter-ig, majd innen a kettes villamossal a vegmegalloig. Atsetalsz a hidon, es mar ott is vagy.
Előzmény: bringa9 (948)
bringa9 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 954
Ok,köszi.Már nagyon várom,csak két nap.....:)
Előzmény: henike7 (953)
henike7 Creative Commons License 2004.08.02 0 0 953

a terminiről nem megy egyenesen arra semmi, vagy elmentek a piazza mancinire, busszal a 910essel. jó sokáig megy, és aztán a térről átsétáltok a stadionhoz.

nagyon egyszerű, a ponte duca d'aosta hídon, és ott is vagy, vagy elmész metróval a vatikánig, és onnan a 32es busszal mész ki a stadionig. talán ez a sokkal egyszerűbb, mert ott rak ki a stadionnál.

és gyorsabb. ez a 910es kanyarog, megy vagy 30 percig, és akkor még keresheted a hidat is, bár nem nehéz.

de megnézni meg kell ezt a helyet is.

 

Előzmény: bringa9 (948)
peregrino Creative Commons License 2004.07.31 0 0 952

kedves darugep!

 

Jó utat! Én 6-11-ig leszek a másik magyar apácáknál. Voltam a SZIH-ben is. Nem volt problémám a konnektorral. De ha van, szólj nyugodtan Bernadett nővérnek, nem fog hagyni szenvedni.

 

Ha fölültök a 870-es buszra a Casalettoban, a végállomástól nem messze ( Corso Vittorio Emanuele II) van a Chiesa nuova, igazi nevén a Santa Maria in vallicella templom. Sokan nem tudják, hogy ott van Néri Szent Fülöp sírja egy csodálatos kápolnában. A "Legyetek jók, ha tudtok" c. film főszereplője, Róma legvidámabb szentje.

De a Tevere-parti oldalon sem semmi a S. Giovanni-templom, a firenzeiek Szent JÁnos temploma. Ott meg egy ifjúkori MIchelangelo- szobrot találhattok, valamint Néri Fülöp egyszerű fakeresztjét, amely előtt imádkozott. Ott van eltemetve a padlózatban Borromini építész is, sok-sok római templom építője.

 

Jó időt és erős talpakat!

peregrino

Előzmény: darugep (941)
peregrino Creative Commons License 2004.07.31 0 0 951

Kedves Elvira,

ha visszajöttem, mindenről beszámolok. Én már  háromszor voltam a Villa Redemptoris Materben, kulcsot kaptam, éjjeli járat nem volt.

A metróhoz kell eljutni (Fiumicino-Termini pályaudvar), a metróval a Battistini végállomásig kell menni. Onnan már néhány perc gyalog egy domboldalra vezető keskeny, gyönyörű-gyönyörű, áhított csendességű, kanyargós utcácskán (Francesco Tamagno). Arra készülj, hogy egy nagy pálmafa van a kertben. Mondjuk arra fog nézni az ablakod. Reggel lemész az alagsori étkezbe, és ki lesz írva a neved az egyik asztalra. Osztán jön a lakmározás: kontinentális reggeli tejjel, kávéval, teával, ami tetszik. Aki nem ott akarja bezsírozni az idegrendszerét, annak elég délig.

Az egész házban mintegy 39 fő szállhat meg. Most telefonáltam a nővéreknek, hogy rendben van-e a jövő heti szállás. Rohant a naptárért,  majd megkérdezte, hogy nem gond-e a reptérről bejönni. Mert akkor azt javasolja, hogy szálljak a ....   Szóval ilyenek.

készülj!

peregrino

Előzmény: Elvira70 (929)
bringa9 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 950

Ok,köszi,megnézem azt az útvonal tervezőt:)))

Előzmény: Frajti (949)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!