Keresés

Részletes keresés

henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1053
hát én igenis megnéztem, 11 euro a piccola colazione, hogy mit takar, azt nem tudhatom. de ez van írva, talán meg kellene kérdezni, nem?
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1052

hát ne is kötöködj. azt hiszem ilyen volt a honlapjukon. nézzük meg.

mit adnak érte?

nem tudom. biztos jóóóó sokat, hogy ne bírj után gyalogolni...

:o))nem ez a fontos, hanem az, hogy elfogadható az ár, és reggeli is van benne, mindegy mennyiért.

nem?

Előzmény: panka (1051)
panka Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1051
nem akarok kötözködni, de ha a reggeli 11 euro (kb. 2700 ft), akkor azért már elég sok mindent kell kapnotok reggelente...
Előzmény: henike7 (1048)
világutazó Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1050

szia smezuli,

 

én két hete a casa olmataban szálltam meg a barátaimmal. 3 ágyas szobáért 24 euró/éj/főt fizettünk. nem volt saját fürdőszobánk, de volt kettő a folyosón és tiszták voltak. volt tv a szobánkban (de nem volt idő nézni), cserélték az ágyneműt, kaptunk reggelit (cappuccino, croissant a szomszédos kávézóban) és minden második este vacsorát (pasta party a ház tetőteraszán). úgy tudom, hogy van kétágyas szobájuk is (az ha jól tudom 30 euró/fő), ott lehet, hogy saját fürdőszoba van, de nem tudom biztosan. nagyon rendesek, beszélnek angolul, sőt a személyzet és az ott megszállók is mind nemzetköziek!!! nagyon jó a légkör. ja, van lehetőség ingyen internet használatra is!!! kiváló helyen is vannak: termini kb. 8 perc, colosseum 10 perc, trevi 25 perc gyalog!!! ha írsz nekik vagy beszélsz velük telefonon, küldenek egy foglalási papírt, ahova be kell írni a bankkártya számát, de mi is megírtuk nekik, hogy diákok vagyunk és nincs dombornyomott kártyánk. nem volt probléma egyáltalán. amikor odaértünk, kérdezték, hogy mennyi éjszakát fizetünk először. lehetett volna először csak egyet, de mi kifizettük mind a 7 éjszakát, mert megfelelőnek találtuk. készpénzzel fizettünk.

amikor ott voltunk, akkor ott szállt meg egy 7 fős magyar család is, meg azóta a barátaim is jártak náluk. nekünk megfelelő volt nagyon, a végén már saját otthonunknak éreztük a casa olmatát.

 

a címük, ha érdekel: www.casaolmata.com

 

vagy nézd meg a szent istván házat: www.szih-roma.com (remélem jól írtam a címüket. náluk vannak kétágyas fürdőszobás szobák, csak ők kintebb vannak a belvárostól.)

 

sok szerencsét és jó utat!!!

Előzmény: smezuli (1046)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1049

jajaj, bocsi, igazad van. annyira izgalomba jöttem a játéktól, hogy már azt sem tudom hol áll a szemem. vagy mi...

bocs. akkor tőle kérem a magyarázatot.

 

és pere1től a photoshopos verziót, vagy ebben is tévedek?

Előzmény: világutazó (1047)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1048

'info@hotelmarechiaro.com'

írj nekik, azt frajti találta, a termini mellett van, és 25euro/fő/éj (reggelivel együtt)  egy fürdőszobás, tévés és telefonos szoba. szerintem nagyon jó ár, egy ilyen szobáért, főleg, hogy egy 11 euros reggeli is benne van. nem?

 

amúgy van honlapja is, a www.hotelmarechiaro.com

 

és ha elkerülitek a nagy zsúfoltságot, metrót, stb, nem kell izgulni.

húsvétra is nagy cirkuszt ígértek, és semmi nem volt.

 

Előzmény: smezuli (1046)
világutazó Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1047

heni,

 

nem én raktam fel a képet, hanem peregrino, szóval tőle várd a választ! egyébként, ha megnézzük a felsorolását, hogy merre is járt, akkor lehetséges, hogy a vatikán kupolájából készítette a felvételt. nem???

Előzmény: henike7 (1037)
smezuli Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1046

Háát, ezen a terrorista dolgon én is kicsit elgondolkodtam..mondjuk főleg nem magam miatt aggódom. A felfogásom szerint:" Ha valaki TÉNYLEG NAGYON bántani akar, az úgyis bántani fog.." Ezzel már megbarátkoztam. Csakhát én se megyek egyedül..és ugye a felelősség.. így már kicsit jobban érdekel a dolog. Aggódtam sokat én is a terror-fenyegetéseken, de aztán kis oldalnénim megdorgált, hogy ezért ne hagyjuk ki az utat. Pláne mivel életében nem volt még kinnt, viszont él-hal Rómáért. Hát azt hiszem ez a kényszerű rizikófaktor. Csak bízni tudok a támadás/ok/ elmaradásában, no meg a "szemfüles" fegyveres erők munkáiban. Ennyi. Egyébként a szállásotok hol lesz, mennyiért, mert nekünk még csak repjegyünk van, úgy gondolta/tuk :) ,hogy majd ott szerzünk valamit. Nem igazán bízom az utazási irodákban, dombornyomott kártyám meg nincs a foglalásokhoz. A másik meg, hogy próbálnánk olcsón megúszni, mivel a mi keresetünk se az "eget veri". Mondjuk alap elvárások vannak. (normál szoba, saját fürdő,illemhely..ilyenek). Szóval ti hol lesztek, tudtok esetleg ajánlani vmit (én is előszőr leszek ott)? Üdv. Sme

Előzmény: santa scala (1042)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1045

hát sajnos nem én vagyok a fotós, hanem az a kedves ismerős, aki segítségével erre a fórumra ráleltem, nem is lehetek elég hálás neki érte. és ő nem is ismerte a várost, most jött onnan haza nászútról.

neki köszönhetlek benneteket!

úgyhogy Lilali, nagyon nagyon köszönöm!!!!

 

henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1044
a photoshopos javított verziót meg lehet nézni? please!!
Előzmény: pere1 (1040)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1043
nem nyert, nem pantheon. a képet meg megnézem a pere féle utasítások szerint. nekem nincs photoshopom, de most, hogy tudom mit kell nézni, talán ügyesebb leszek. de akkor bejöttek a sinek, hihihi!!
Előzmény: Selket (1041)
santa scala Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1042
Üdv smezuli! Csak érdekelne,hogy kit hogyan érint a terroristák fenyegetőzése. Mi 12-től mennénk és -hát hogy is mondjam-eléggé félek. Már ki van fizetve a repülőjegy és a szállás is. Még nem tudom mit csináljak.
Előzmény: smezuli (1033)
Selket Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1041

Pantheon? Ez csak tipp, mivel amikor ott voltam, felét renoválták, és eltakarták.

 

(De klassz ez a játék!!! :-))))

Előzmény: henike7 (1039)
pere1 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1040
Ha megnézed a Termini állomás oldalsó épülete feletti zöldet az a Piazza Vittorio,majd a felette lévő zöld az Esquilino és ott egy szürkésbarna falszerüség a Colosseum.Bár nekem is rá kellett segítenem a képre egy kis photoshoppal.DE lehet jobban jársz ha a Piazza Vittoriotól egyből északra nézel én ott tudtam elöszőr kisilabizálni a Vittorio Emanuel emlékmű tetején lévő szobrokat.
Előzmény: henike7 (1037)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1039
na és ez hol van? (könnyű lesz!!! :o))) )
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1038
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1037

igazad lehet, ha jobban megnézem, az tényleg az a templom, de akkor hol a colosseum, annak a templomtól amiolyan 2 órára kellene lennie, de ott már nekem homályos a kép, legalábbis ez a monitor homályosnak mutatja, de akkor a sínek stimmelnek. vagy valami hasonló, ugyanis nincs olyan veszett messze egymástól. vagy lehet mégsem. de a tér, meg minden, az tényleg a san giovanni in lateráno.

 

na, világutazó, megmondod?

Előzmény: pere1 (1035)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1036

hol?

 

selketnek köszönöm megint.

 

Előzmény: pere1 (1035)
pere1 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1035

Hali

 

Megfejetettem!

 

A képen a S.Giovanni in LAterano látható

Selket Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1034

Fogalmam sincs. :-) Csak a kép bal felső sarkában látható kis "izé" miatt gondoltam, hogy a hőlégballon. Tudod, amilyen a Westend felett is lebeg, olyat láttam minden nap a Borghese park felett. Sajnos nem jutott rá időm, hogy ki is próbáljam. :-(

De lehet, hogy sárkányrepülőről készült a felvétel. Vagy egy "igazi" fapados repülő szárnyáról. :-)))

 

Ja, és tényleg nem csak udvarisságból mondtam, hgy rengeteget segítettél!

Előzmény: henike7 (1032)
smezuli Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1033

To Santa Scala:

Én megyek szept.3-tól 10-ig Rómába. miért kérded?

Előzmény: santa scala (1023)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1032

:o)))) de aranyos, nagyon kedves vagy, köszönöm, felvillanyozta a napom ez a kis hozzászólás.

 

pedig nem tudom, hogy honnan készült a kép.

én már beazonosítottam a síneket, és sajnos nem tudok attól továbblépni.

te tudod honnan készült?

Előzmény: Selket (1031)
Selket Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1031
Aki engem elkalauzolt a Ponte Milvio környékére, meg annyi hasznos tanáccsal látott el, még viccből se mondja, hogy "meg van lőve Rómából". :-)
Előzmény: henike7 (1030)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1030
én erről a hőlégballonról sem hallottam sosem. elképzelhető, hogy a villa borghese is látható, hisz a távolban látható egy nagy zöld rész, de én meg vagyok lőve, rómából!
Előzmény: világutazó (1029)
világutazó Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1029
Én se tudom honnan készült a kép!!! De az előttem szóló, lehet, hogy eltalálta?????

Előzmény: peregrino (1025)
Selket Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1028
A Villa Borghese felett lebegő hőlégballonról készült? :-)
Előzmény: peregrino (1025)
henike7 Creative Commons License 2004.08.17 0 0 1027

na henike, fel van adva a lecke. én nézem-nézem a képet, és nem tudom hol lehet. mintha látnám a termini sineit, persze lehet más is. hiába, vasutas szülők gyereke vagyok, nekem a sinek az elsők. de lehet, hogy rossz a monitor, és rosszul látom. én azt mondom szabad a gazda, de ha időközben rájönnék, jövök és írom, jó?

honnan készült, ezt is áruld majd el. valahonnan magasból, esetleg repcsi?

 

kacifántos kérdés mindenesetre.

Előzmény: peregrino (1025)
peregrino Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1026

O géniusz, karjaid enyhelyében,... Merengtem a kény árjain.

Vígan derült fel alkonyából

Előttem Róma hét hegyén,

S félistenimnek sírhalmából

Olymp felé lebegtem én. (Kölcsey: A költő)

 

Ez meg a Gianicolo alkonyatkor.

peregrino Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1025

 

"Fonnyadt jázmin most a lelkem,

s olasz földért sír hiába"

Ezt nem én írtam, hanem Ady (Júniusi ősz).

 

De mennyire igaza volt!

 

Henikének is üzenem, meg neked is, Világutazó: ráismertek a képre?

 

5 nap alatt sikerült 27 templomot (újra) fölfedezni, aztán még Fórum, Oppio, Trastevere, Villa Borghese, Gianicolo, Ostia Antiqua.

Na, persze, Vatikán.

 

Mire vagytok kíváncsiak?

 

 

Előzmény: világutazó (1002)
henike7 Creative Commons License 2004.08.16 0 0 1024

gyönyörű fotók. jajdenagyonszépek!

 

én is akarok menni rómába !!!! :o(((

miért kell nekem dolgozni?

Előzmény: pere1 (1020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!