Keresés

Részletes keresés

gépisti2 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 6543

Köszi a biztatást és a tanácsokat.Titokban sejtem én is ,hogy nem úszom meg a műtétet. Majd beszámolok a fejleményekről.

Előzmény: Landsmann_ (6542)
Landsmann_ Creative Commons License 2017.11.06 0 0 6542

Én azt mondom, ne halogasd a műtétet. Kérj időpontot, mert ahogy hallom 3-4 hónapos várólisták vannak. Mire oda kerülsz, úgyis nagyobb lesz a sérv. Az csak növekedni fog. Annyit tudsz csinálni, hogy a cipekedést, nagyobb erőkifejtést kerülöd. Ilyenkor nyomás nehezedik a sérvkapura és a mögötte lévő szövetek, belek megpróbálnak a sérvkapun átjutni. Ha ez megtörténik, az baj. Mert kizáródhat.Akkor pedig 3 órán belül késelés, különben akár életveszélyes állapot is kialakulhat. Amúgy igazán más változtatni való nincs. Az erőlködés mellőzése a lényeg. Annak idején mikor én műtétre kerültem, néha akkorát nyilalt a lágyékomba, hogy lépni nem tudtam. Minden lépés keserves volt egy pár percig, aztán elmúlt., mintha semmi sem történt volna. Annyit észre vettem, hogy főleg a jobb lábam nagyon hamar elfáradt. Másfél km lregyaloglása után már úgy éreztem, ha nem ülhetek le, akkor összerogyik a lábam. Jobb oldalon volt nagyobb a sérv. Úgy gondolom, a lábhoz futó ütáeret is nyomhatta a dudor, ezért volt ez a fáradás. Műtét után teljesen elmúlt.

Előzmény: gépisti2 (6541)
gépisti2 Creative Commons License 2017.11.06 0 0 6541

Sziasztok!

Nálam a napokban állapítottak meg ultrahangos vizsgálat során, idézem:"jobb oldalon mediálisan inguinálisan 15 mm-es sérvkapu képződött, a sérvtömlő a scrotum felé domborodik" . Azt mondta a 

radiológus főorvos úr ,hogy nem kell még műteni, figyelni kell és ha növekedne a sérvkapu ,akkor kell beavatkozni. Többszáz hozzászólást olvastam el és többen is azt mondták ,hogy minél kisebb annál  jobb a gyógyulás. Mi a véleményetek erről, mit tegyek?

Sok , hasznos információt tudhatunk meg a hozzászólásokból a műtétekről és a műtét utáni lábadozásokról. Én arra is kiváncsi lennék,hogy miután megtudtátok  a rossz hírt , mit csináltatok másképp mint azelőtt- pl .étkezésben, sportban, lehet-e futni, gyalogolni több km-t, jó-e neki a melegvizes fürdő stb.- a műtétig.

Bergendy74 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 6540

Szia!

Debrecenben tudtommal most (Kenézy kórház: egynapos sebészet TB finanszírozott...) hagyományos (vágásos) műtétnél kb 1-1,5 hónap, laporoszkóposnál kb 2,5-3 hónap a várakozási idő. Ez adtól is függ ki fog műteni.

Persze van elötte , utána 1 pár kör : Bejelentkezel a sebészhez 1 nap, műtét elött pár héttel a szokásos vizsgálatok(vérvétel, ekg,mellkasröntgen, altató orvos) még 1 nap ,megműtenek 1 nap , aznap vagy másnap hazamész..., varratszedés kontrollal még 1 nap...
Ennyit tudtam segíteni, ha van kérdésed írj...
Üdv. Bergendy

Előzmény: GGabor1 (6536)
kobolddd97 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 6539

Szia!

 

Ellátnak Debrecenben biztos, engem is ott műtöttek és nem oda tartoznék hivatalosan. Menj nyugodtan! 

Előzmény: GGabor1 (6536)
Bergendy74 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 6538

Sziasztok ! Köszönöm az eddigi tanácsokat, segítséget.

Ma voltam (laporoszkópos 2 oldali lágyéksérvműtét 1 hete)varratszedésen, a seb az húzódik 1 kicsit , a 3 lyukból szinte alig maradt valami. Sajna a bal oldali hálónál,lágyékvonalban van 1 kis folyadék, az még pluszban nyom 1 kicsit ,meg fájdalmat okoz , főleg állva,vagy felülésnél, köhögésnél érzem,furcsán ruganyos... lesugárzik a fájdalom olyankor teljesen.A doki azt mondta hogy pár hét és jó esetben felszívódik....amig be nem hegesedik a háló....

Van valami okos praktika amivel ez gyorsabban megszűnik?

Mozgás sétálás , űlés vagy pihenés ront vagy javít a helyzeten?

Akinek van ebben tapasztalata, ötlete: írjon bátran.

 

 

 

 

Hannsg52 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 6537

Tisztelt TamásD !

Írtam az email címére.

 

Köszönöm,..S.G.

 

Előzmény: TamásD (6535)
GGabor1 Creative Commons License 2017.10.28 0 0 6536

Szia!

 

Köszönöm a választ, illetve az információkat!

 

Ami a félévet illeti... igen, itt Miskolcon kb. március környékére tudnának most időpontot adni. :) Ez valóban rettentő sok, ezért is gondolkodtam főleg magánklinikákban (egyébként igen, tudok róla, hogy az Ars Medica sem teljesen ingyenes, de kb. 100 00-et még tudtam volna áldozni a témára, csak ugye elég rossz a hírük, így inkább nem vettem fel a kapcsolatot velük). Mindenesetre ha a debreceni kórházban, illetve klinikán rövidek a várólisták, akkor lehet, hogy azt választanám... bár nem tudom, így, hogy nem debreceni vagyok, ellátnának ott engem egyáltalán TB-alapon? Vagy fizetni kellene az ellátásért-műtétért?

 

GGabor

Előzmény: TamásD (6531)
TamásD Creative Commons License 2017.10.28 0 1 6535

A hálóval kapcsolatban (és nem a sikeresség tekintetében): a százhalombattai sebész nem látott még laparoszkópos műtétet ezek szerint :) Laparoszkóppal a hasfal belső oldalára, a hashártya alá becsúsztatva teszik a hálót. Nyílt műtétnél a hasfal külső oldalára teszik a hálót, tehát nem is kell látnia. UGyanaz a "lyuk", csak egyikkel belülről fedik be, a másikkal kívülről fedik be.

 

PErsze, 6 hónap után nem szabadna recidiválni egy sérvnek, az kétségtelen.

 

TamásD

Előzmény: Attila19187 (6534)
Attila19187 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 6534

Sziasztok 09.o8 An írtam hogy fel év után vissza jött jobb oldali lagyekservem amit Róbert Károly magán klinikán csinaltattam,laproszkoposan mivel két oldali volt , és Most 2 napja műtöttek szaszhalombattan egy kisebb kórházban hagyomanyosan .mutet után konzultaltam az orvossal és mondta az előző hálót meg sem találta és ki hangsúlyozom 6 hónapja Volt az előző beavatkozás , Szval ennyit a magan klinikáról , a kozerzetem tökéletes fájdalom csillapitot csak műtét után vettem be azóta semmit se fájdalom szinte semmi  

Landsmann_ Creative Commons License 2017.10.26 0 0 6533

Ez szerintem teljesen természetes. Kívülről 3 lyuk volt, de belül ugyanúgy szabtak, varrtak, csak nem látszik. Annak is gyógyulni kell. Duzzanat mindenkinek volt, hétről hétre szépen lappad majd.

Előzmény: Bergendy74 (6532)
Bergendy74 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 6532

Sziasztok!

2 napja műtöttek 2 oldali lágyéksérvel laporoszkopósan , minden rendben volt, másnap hazaengedtek, elég jól vagyok ,sétálni is tudok már... a seb még húzódik de nem vészes.

Viszont ami zavar hogy érzem sérvem helyét vagy a hálót vagy nem tudom mit ,és ott fáj is 1 kicsit ,ill 1 kicsit fel van dagadva ha megtapogatom...de ha sétálok kicsit fáj is, nem a 3 lyukról van szó amin műtöttek, hanem jóval lentebb a lágyék és a comb találkozásánál...ott volt a sérv...

Nem tudom hogy ez a háló miatt van így , ez természetes szerintetek ,(lehet szokni kell )vagy nem?

 

 

TamásD Creative Commons License 2017.10.26 0 0 6531

Helló

 

Azért ez a félév elég sok.

Ha bejössz pl. Debrecenbe a sebészeti klinikára, jelen állás szerint december eleje-közepénél járunk az időpontokkal. Persze nem magánkórház, de nem is fizetős. 

 

Azt gondolom sejted, hogy az Ars Medicán is csak a műtét maga ingyenes, de a magánklinikai ellátás, a konzultációk, stb. mind fizetősek. Jelenleg pl. 118e Ft egy hálós sérvműtétnél az "önrész".

 

Ha gondolod, írj.

 

TamásD

 

 

Előzmény: GGabor1 (6530)
GGabor1 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 6530

Akkor csak annyit kérdeznék, hogy tudtok olyan klinikát az Ars Medicán kívül, ahol TB-alapon végzik a műtétet?

GGabor1 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 6529

Sziasztok!

 

Bal oldali kezdődő lágyéksérvem van, amit szeretnék megműttetni, de lehetőleg nem állami kórházban (már csak azért sem, mert kb. fél év a várólista mindenhol). Tudnátok ajánlani esetleg valami jó klinikát Pesten vagy Debrecenben? Az lenne a legjobb, ha a műtétet TB-alapon végeznék el, bár ilyen gondolom nem sok van (vagyis én csak egyet találtam, az Ars Medicát, de úgy tudom, ők nem örvendenek nagy népszerűségnek...).

 

Köszönöm, üdv. mindenkinek: Gábor

kuoni pasztor Creative Commons License 2017.10.15 0 0 6528

Ebben egyetertunk. 

Előzmény: Landsmann_ (6527)
Landsmann_ Creative Commons License 2017.10.15 0 0 6527

Ami például jobb oldalt akar kijönni, az nem fog bal oldalon szerintem. 

Előzmény: kuoni pasztor (6526)
kuoni pasztor Creative Commons License 2017.10.15 0 0 6526

annyiban lehet köze a műtétnek a másik oldali sérvhez, hogy ha rendesen megcsinálta a doki, akkor a másik oldal lesz a gyengébb pont ahol elkezd kitüremkedni a csetresz

Előzmény: Landsmann_ (6524)
kobolddd97 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 6525

Értem, akkor nagy az esélye, hogy egyszer majd nekem is kijön újra...kössz az infót!

Előzmény: Landsmann_ (6524)
Landsmann_ Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6524

A műtétnek nincs köze a másik oldali sérv létrejöttéhez. Nyilván akinek van egy sérve, annak valószínűleg idő kérdése és a másik oldalon is lesz, hiszen ugyanolyna anyagból van mindkét oldal. Nekem is mindkét oldalt volt, ráadásul egyszerre jött ki, de hogy mitől, fogalmam nincs. Egyszer észrevettem a dudorokat. Nem fájt addig sem, úgyhogy elképzelésem sincs hogy pontosan mikor jött ki, arról meg főleg nem, hogy mi okozta. Gyenge anyagból vagyok. :) Elfeslett az anyag. 

Előzmény: kobolddd97 (6523)
kobolddd97 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 6523

Üdv!

 

Megkérdezhetem, hogy neked(önnek) mitől jött ki a másik oldalon is a lágyéksérv? Fizikai munka vagy sport?

Csak érdekelne, mert én megkérdeztem a dokitól, hogy lehetséges-e, hogy miután megműtötték az egyik oldalon, majd később a másik oldalon fog ismét kiújulni. Ő azt mondta, hogy nagyon kicsi az esély rá, de érdekelne a tapasztalatod, mert tartok tőle én is, hogy majd kijön egyszer nekem is megint!

Előzmény: diamandula (6521)
akosbitto Creative Commons License 2017.10.10 0 0 6522

Nekem speciel pont fordítva volt a jobb, vagyis azon az oldalon keltem fel, amelyiken műtöttek. Amikor ugyanis ebből a fekve ülő helyzetből feltornászod magad rendes ülésbe, azon az oldalon feszülnek meg az izmok, amerre felülsz: tehát ha a bal oldaladon fekszel és ebből kelsz fel, akkor a jobb oldali izomzat dolgozik és fordítva. De lehet, hogy mindenkinek más. :)

Előzmény: diamandula (6521)
diamandula Creative Commons License 2017.10.10 0 1 6521

 Engem 1995 márciusában operáltak lágyéksérvvel jobboldalon teljes altatással és endoszkóppal. Majd 2005 márciusában baloldalon hagyományos módon és epidurális (helyi) érzéstelenítéssel.

Tehát tapasztalatom van mind a két operációs és érzéstelenítési módszerrel kapcsolatban

De nem erről akarok most értekezni, hanem egy nagyon hasznos tanácsot akarok közkinccsé tenni azok számára, akik a jövőben kerülnek kés alá..

A következő tanács nemcsak sérv operáció után segít a fájdalmat elkerülni, hanem minden egyéb után, ahol a seb a köldök magassága alatt helyezkedik el.

 

Mint előzőleg sokan beszámoltak, az op. után az esetektől függően néhány napig, esetleg hetekig fájdalommal jár a seb (belül és kívül) huzódása, mert mozgatásnak van kitéve. Különösen az első napokban az ágyról való leszállást tekintve.

Ez a kellemetlen fájdalom a következő módszerrel elkerülhető.

 

1. szabály: mindíg az ágynak a sebbel ellentétes oldalán kell leszállni. (Tehát baloldali seb esetén jobb oldalon)

 

2. a leszállás előkészítéseként az ágy széléhez közel a sebbel ellentétes oldalra kell feküdni (fordulni).

 

3. mindkét lábat térdben behajlítani, úgy hogy a combok a törzshöz és a lábszár a combokhoz képest derékszöget zárjanak be. (ez egy ülő forma fekve!)

 

4. így megmerevedve ülőhelyzetbe "gurulni". Ez azt jelenti, hogy a kar (vagy motorral felszerelt ágyban motor) segítségével úgy kerülünk ülőhelyzetbe, hogy a láb, a comb, és a törzs egymáshozvaló (szög) viszonya nem változik (merev). (Természetesen a lábszár az ágy mellett kerül a padlóra!)

 

Aki ezt a leszállási módot betartja, sok fájdalomtól kíméli meg magát!

De ne legyen rá szükség!

Lalé76 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 6520

Sziasztok ,köszönöm mindenkinek. Több infóhoz jutottam mint a dokinal hiaba kerdeztem. Szép napot és mimdenkinek kellemes lábadozást.

kobolddd97 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6519

Helló!

 

Nekem 10 cm-es a seb, és a 3. héttől éreztem, hogy napról napra javulok. Addig küszködtem vele én is rendesen. Ráadásul a fejem kb 8-9 napig fájt a gerincbe adott érzéstelenítéstől, úgyhogy az még plusz szívás is volt nekem.

 

Adj időt a gyógyulásra, és ne siettesd, mert tényleg 6 hét a gyógyulási ideje, ki van ez találva okosan!

 

Dudor nekem is volt, és lassan majd elmúlik, de az a pont nekem érzékenyebb még a 6. hét után is, habár a dudor már nem látszik. 

 

 

Előzmény: Lalé76 (6517)
Landsmann_ Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6518

Vissza fog húzódni. Hétről hétre kisebb lesz majd.

Előzmény: Lalé76 (6517)
Lalé76 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6517

Ma voltam kontrollon azt mondta a doki hogy minden oké vele de mivel fizikai munkát végzek ne menjek vissza korán mert hogy simán előjöhet megint. Addig míg a háló nem forr össze a szervezetemmel vigyázni kell rá,az hogy fáj még gyalogláskor az normális. Varratszedésem nincs mert felszívódó. Viszont azt észrevettem hogy ugyan olyan pupos ott ahol a sérv volt a műtét előtt. Ez visszahúzódik vagy így marad már? 

Landsmann_ Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6516

Nekem csak a műtétkor ragasztották le, amit másnap levettek, utáéna nem volt leragasztva semmivel. Otthon Betadineal ecseteltem, nehogy külső fertőzés lépjen fel. Varratszedés után pár napig még kenegettem.

Előzmény: Lalé76 (6513)
Matt Farrell Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6515

Tobben írjátok a varratszedést; nekem nem szedtek ki semmit.. A vágás le volt kenve valami fehér anyaggal, ami lassan teljesen lekopik, de senki nem szedett ki semmit..

Előzmény: kuoni pasztor (6514)
kuoni pasztor Creative Commons License 2017.10.05 0 0 6514

teljesen normális. Az első héten a séta megerőltető volt, de csinálni kellett, már a műtét napján este a nővérek parancsoltak ki az ágyból. Ülni, feküdni és vezetni könnyebb volt mint menni. Kb 3 hétig volt discomfort érzésem a műtéti területen lassú javulás mellett, utána mintha elvágták volna. Nem véletlen hogy 6 hét táppénzt javasoltak... T+10 nap varratszedéskor gyalog mentem fel a 4. emeletre de még szar volt és kimerítő.  szóval no para

Előzmény: Lalé76 (6513)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!