Keresés

Részletes keresés

efraim77 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13044

igen elsőre nekem sem volt csak a rács akkor volt kettő, de következőnek már a bújtatóra tettem egy szúnyoghálót...egy sem lett szétcsúszott lábú a 76-ból.

Előzmény: fürj999 (13040)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13043

Én, "ha másnapra nem jön rendbe magától", nem hagyom szenvedni. :-(

Előzmény: Caprera (13042)
Caprera Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13042

oké, köszönöm, most befőttes gumit raktam a lábukra és sokszor nézegetem őket, először csak nagyon lazára raktam, azt lerugdosták aztán egyre erősebbre amíg ott nem maradt, viszont lehet már késő mert 16.-án keltek, enni tudnak és néha belemártom a csőrüket a vízbe hogy igyanak is, de már látszik hogy gyengék. Igazából, tudtam hogy első keltetésnél valamit elszúrok, direkt ezért csak kevés tojással kezdtem

Előzmény: fürj999 (13041)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13041

Bocs ! A 8-as hurkolások után meg kell kötni.

Előzmény: fürj999 (13040)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13040

Szia 

8-as alakban többször áthurkolod a lábat, nem lesz szoros sem. 1-2 napot pedig kibír-ha nem eszik, iszik, hiszen még úgy is a szíkből táplálkozik, még akkor is, ha látjuk csipkedni őket a kaján. 

Általában akkor van szétcsúszott lábú csibe, ha kevés a forgatás a 11-ik naptól a 15-ig és kelés után a gép belsején nem tud kapaszkodni. Kelés elött a tojásokat ajánlatos egy vékony ruhára tenni. a rács, nagy a fürjnek.

Előzmény: Caprera (13037)
Caprera Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13039

Rendben, köszönöm, akkor megpróbálom

 

Előzmény: efraim77 (13038)
efraim77 Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13038

nekem legutóbb egy sem volt ilyen lábú..de amikor először volt 2 annak összekötöttük egy napra a lábát...teljesen rendbe jött 24 óra után levettük róla és már rendesen járt egyből...(az egyikból lette gyhatalamas kakas) ..persze ezt csak néhány darabnál csinálnám meg de teljesen rendbe jött...igaz nehéz összekötni, mert nagyon pici a lába... de attől nem kell félni hogy nagyon megszorítod...24 óra múlva úgyis leszeded..

 

Mi úgy csináltuk hogy előre megvotak a hurkok:D és abba bedugtam a lábukat...meghúztam még egy csomó rá és kész...a logó darabokat levágtam:) teljesen rendbe jöttek.

Előzmény: Caprera (13037)
Caprera Creative Commons License 2015.01.19 0 0 13037

Sziasztok, elég régóta csöndben olvasom a fórumot és a legtöbb infót innen szereztem, köszönet érte. Most viszont lenne egy problémám, most keltettem először, minden rendben ment de vannak szétcsúszott lábú csibék. Rongy van alattuk ( ezt is innen tanultam ) de így is 30ból van 3 darab ami teljesen a hasán van, valahol olvastam, hogy össze kell kötni a kis lábukat, de nekem nem igazán megy, lerugdossák magukról, nagyon szorosra meg nem akarom kötni hogy fájjon szerencsétleneknek. Nem tudom hogy ők ilyen járulékos veszteség lesznek és likvidáljam őket, vagy próbáljam ezt a kötözősdit, vagy esetleg van-e erre más megoldás/gyógymód? A választ előre is köszönöm.

Skytten Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13036

Szia!Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: fürj999 (13034)
Cibás Ferenc Franci Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13035

Köszönöm a válaszokat.

fürj999 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13034

Szia

Nem én készítem a nejem, de leírom. Kb fél kg rétesliszt és annyi tojást amennyit felvesz ( a tojás db.a mérettől is függ)20-25 db. Jól összegyúrni, hogy elég rugalamas és kemény legyen, ha nagyon kemmény még lehet tojást hozzá tenni, de vízet NEM. Mindjárt kisodorni és mi tészta nyújtó géppel vékonyra nyújtjuk. A szeletelővel szeljük (itt már én is segítek) Hamar szárad akkor a szeletelő összegyűri a száraz széleit. DE ha 3-4 cm széles csíkokra vannak eldarabolva akkor nem huzza a szélét sem és szép vékony levestészta lesz. Konyharuhán addig szárítani amig jól megszárad és ugyanúgy elrakni mint a másfajta levestésztát. Kockára vágni sajnos késsel kell, mert olyan szelő nincs, de ha kicsit vastagabban van kisodorva akkor kifőtt tésztának is nagyon finom, szélesebbre szeletelve. Mi spagetti helyett ilyet eszünk. Ha valami kérdésed van nyugodtan kérdezz. Jó étvágyat.

Előzmény: Skytten (13031)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13033

Szia 

igen gyenge a bőrük, de egy öltés elég és már nem megy bele semmi. Az is jó mert nem kényesek, csak az a lényeg, ha vérzik valami elszívja és utána könnyeben gyógyul. Igen valószinű kikezdték a fejét és sajnos nagyon meg tudják skalpolni egymást ! A táp pedig az etetőből került bele.

Előzmény: Cibás Ferenc Franci (13029)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.18 0 0 13032

Köszönöm a tanácsokat!

Előzmény: fürj999 (13026)
Skytten Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13031

Szia!Letudnád írni,hogy TE hogyan  készíted a házi tésztát.Elsősorban milyen lisztet érdemes használni hozzá,mik a pontos arányok majd maga az elkészitési folyamat.Az a baj többféle receptet olvastam de a gyakorlati tanácsok a legjobbak mindig.Elöre is köszönöm a szívességedet.Üdv!

Előzmény: fürj999 (13026)
Cibás Ferenc Franci Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13030

Bocsi lemaradt az elözöböl.
Nem vagyok felkészülve sebészeti beavatkozásra, igy nem volt semmilyen fertötlenitö szer itthon. De aztán eszembe jutott hogy a filmekben rummal fertötlenitene lött sebet :) Igy aztán mielött megböktem egy fülpiszkálót házi vegyes pálinkába mártottam és azzal megdörzsöltem a fejbörét.

Cibás Ferenc Franci Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13029

Köszönöm a választ.
Néha szoktam egyet-egyet levágni és az tünt fel nagyon gyenge a bőrük. Most is ahogy megszúrtam szétnyilt egyböl, még nyomkodni se kellett, nyilt magától.
ha ismét megszúrom hogy összevarrjam, a szúrás helyén nem fog ismét ott is kinyilni ? Sajnos nincs itthon sebhintöpor csak kamillás,de azt mondják az nem sebre való.
Nehezen de ugy tünik már elviseli a sebtapaszt a fején. Ha nem varrom össze, ugyis begyógyul neki ? A gombocót nézegetve az az érzésem van róla a szine és halmaz állapota alapján mintha a táp ment volna a fejböre alá.

Előzmény: fürj999 (13025)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13028

Általában valamilyen műszaki cikk dobozát használom ,mert azok egy darabban lefedik a kívánt felületet és jó erősek( TV,hűtő,klíma doboz).

Előzmény: fürj999 (13027)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13027

Nagyon jó ötlet !! hétfőn én is azt teszek nekik.

Előzmény: Öreg Halász-) (13020)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13026

Szia

Addig olvasgass és sokat megtudsz róluk, ha vannak baromfiak akkor nem sok gondod lesz, mert ezek is olyanok mit a tyúkok, csak kisebbek és többet tojnak. Nem kell agyon bonyolítani a tartásukat ugyanazt esznek mint a tyúkok, csak én darálom a magokat + tojótápot kapnak. Nekem most , csak 40 db van ebből 30 tojó, de ellátnak bennünket tojással. A levestészta nagyon jó belőle szebb a színe és keményebb, rugalmasabb a tészta és 30 napig is eláll és nem sötétedik meg mint a tyúk tojástól. Egyedüli figyelem: ha cérnametéltet tekerős géppel vágod akkor egyszerre ne csinálj sokat mert hamar szárad. Vagy csak 3-4 cm széles csikokat kell a szeletelőbe rakni.

Előzmény: Törölt nick (13021)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13025

Szia 

Valószinű megsértette vagy elverték a többiek és valamílyen piszok (homokfürdőből) belekerült és bettokosodott. Ha nem varrtad be még nem késő cérnával legalább egy öltést. és ha van seb fertőtlenítőd (pl. betadin) kend be vele. kis sebhintőpor és válaszd a tóbbitől el 2 nap alatt begyógyul és mehet vissza a helyére.

Előzmény: Cibás Ferenc Franci (13024)
Cibás Ferenc Franci Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13024

Nem találtam semmit az interneten, ezért megmütöttem. Megböktem varrotüvel a dudort és kinyilt a böre és egy kb 1-1,5 cm -es gumiszerü gombot jött ki. Most sajnos lyukas a fejböre mintha megskalpolták volna. Remélem beforr a fejböre.
Ez jött ki belölle. Egyben volt csak szétvágtam hogy milyen lehet a belseje. Kivül gumiszerü bellül morzsálodós. Elképzelhetö hogy valamelyik fürj megverte és begyulladt és abból lett ez ?

Cibás Ferenc Franci Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13023

Sziasztok.
Az egyik fürjem fején egy hatalmas dudort találtam. Tapitásra keménynek tünik.

Nekem ugy tünik csak az egyik szemével lát mert olyan furán forgatja a fejét. Sajnos fogalmam sincs mitöl lehet. Nem ketrecben vannak hanem szabadon egy kisházban. Lehet fejbe verte egy másik fürj, esetleg neki repülhetett valaminek. A tojásokat mi nyersen isszuk,de most nagy gondban vagyunk mert félünk ez esetleg valamilyen betegség nála és esetleg mi is elkapunk valamit töle. Esetleg valaki már látott ilyent , vagy szerintetek mi okozhatta ezt ? Sajnos az állatorvos mifelénk drága mulattság még 1 db fürj esetében is. Már arra gondoltam mi lenne valahogy kiszedném neki, esetleg egy kifcsit felvágnám a fejbörét hátha kitudom venni....

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13022

Köszönöm a tippet, nagyon praktikusnak tűnik, úgyhogy biztos hogy én is kipróbálom!

Előzmény: Öreg Halász-) (13020)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13021

Köszönöm, most azért egy kicsit megkönnyebbültem !

Csak jövő hónap elején szerzem majd be a fürjeket, úgyhogy van még idő felkészülni rá. Nagyon megtetszettek a fürjek,

és mostanában sok hozzá kapcsolódó tematikájú leírást, tájákoztatót lehet a neten és néha a tv-ben is látni.

Addig a ketrec üresen fog állni, a gyerekeknek már így is nagyon tetszik...

Már sok éve tartok baromfit, velük kapcsolatban már sok tapasztalatom van. Bár őket kifutón tartom, és a fürj tudom más,

de remélem azért menni fog. Majd beleolvasok addig néha ide a fórumra visszamenőleg is, az is ad majd némi tapasztalatot.

Bár a fürjtojást saját fogyasztásra szánom, mivel a tyúktojásokat alkalmasint el is adom, választékbővítő dologként 

ha lesz felesleg, majd néha megemlítem a vevőimnek, hátha kedvet kapnak hozzá.

 

Az OLX-en is hirdetnek környékbeli tenyésztők (Miskolc), de jövő hónap elején, minden ötödikén van a környékünkön az

ónodi vásár (állatvásár). Még nem döntöttem el, hogy hol szerezzem be a  kis szárnyasokat....

Előzmény: fürj999 (13019)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13020

Én  hullámpapírt használok ,kb 2 hétig prímán használható,aztán megy a kazánba!

Előzmény: fürj999 (13019)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13019

Nagyon jó ketrec, könnyen lehet takarítani fertőtleníteni és a kezelése is egyszerű. Az alljára a felső 2/3 részre teszel, valamílyen sima butorlapot, vagy farost lemezt és már nem is lesznek fekélyesek a lábaik és a piszok is (többsége) lepotyog ami marad 2-3 hetente spaknival le lehet kaparni

Előzmény: Törölt nick (13013)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13018

Hát, ha ki nem is törik a nyakukat, de ingerli őket a repülésre és akkor a többi is repkedés könnyen megsérülnek. 

Előzmény: Törölt nick (13017)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13017

Akkor is ha csak 10-15 fürjet rakunk bele?

Előzmény: Pichon (13016)
Pichon Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13016

Nagy butaság :) nekem mikor a 60 cm magasban voltak nem volt gond, most is 40 cm magasban vannak semmi gond, havernak 80 cm magas volt a belső hely semmi gond nem volt :) Szerintem ezek a ketrecek nagyon rosszak, nagy tömeg nyomort lehet vele csinálni !

Előzmény: gigigombas (13014)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 13015

Értem. Ezt nem tudtam, még sok mindennek utána kell néznem.

Köszi!

:-)

Előzmény: gigigombas (13014)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!