Keresés

Részletes keresés

HL7538 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 23
A weboldalukon nem szerepelnek arak? Igaz, gondolom, 1/ Te is ott kezdted, 2/ ezekben a magassagokban (tapasztalatom szerint) mar nem szokas publikalni az arakat.
Előzmény: Gócpoint (21)
Sonrisa Creative Commons License 2004.05.28 0 0 22
Szia,
végülis sikerült kiderítened valamit? Megkérdezhetem, miért kell? Nektek, vagy valaki másnak? Próbáltam a neten utána nézni, de nem sok sikerrel. Viszont az éttermekről tök jó képeket találtam, biztos nagyon tutik lehetnek.

Előzmény: Gócpoint (21)
Gócpoint Creative Commons License 2004.05.23 0 0 21
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy milyen úton-módon tudhatnám meg a Burj Al Arab éttermeinek és a Rolls transzferének dijait?
Van valakinek esetleg személyes tapasztalata?
Köszi,
Gócpoint
HL7538 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 20
A. ma dishdashban jott dolgozni. kepzelem, hogy megneztek az utcan (na nem mintha az irodan belul nem lenne fura latvany) :-)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 19
a dehogy, a kovetkezo ket koltsegesebb utazasra Omant nem terveztem. :(
talan majd 2 ev mulva. biztos olcsobban is ki lehet hozni.
Előzmény: Sonrisa (18)
Sonrisa Creative Commons License 2004.05.15 0 0 18
És mész?
Előzmény: HL7538 (17)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 17
1 het Oman 330e HUF szeptemberben, repjeggyel, szallas 5 csillagos szallodaban (na ez nekem nem hianyozna, de sebaj), 1 ejszaka Nizwah-ban is!

Ez itt Omán :)

HL7538 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 16
jut eszembe, dolgoztam Doha-ban egy Firas nevu palesztin kollegaval, es mintha O mondta volna, hogy a testvere el(t?) Budapesten. vagy nem O volt, a fene sem emlexik mar ra...
Abdulla-t meg mindig nem faggattam ki Nezwarol, de ami kesik, nem mulik :)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.05.13 0 0 15
:-) Kicsi a világ :-)
Hátha még a topic hatására előbukkan pár katari :-)))
Előzmény: Bint El-Ma3rifi (14)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.11 0 0 14
Igen:) Azt hittem, ő az egyetlen katari palesztin errefelé. Meg hallottam, hogy neki is magyar felesége/menyasszonya van.
Előzmény: ezmegenvagyok (13)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.05.11 0 0 13
Szia!

Nem :-) De akiről te írtál, az nem Hussam véletlenül? :-) Egy iskolába jártak a párommal Katarban :-)))

Előzmény: Bint El-Ma3rifi (8)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.10 0 0 12
Klassz! Majd mesélj, mit mondott!
Előzmény: HL7538 (11)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.10 0 0 11
na vegre, ma visszajott az omani kollegam, kifaggatom ezekrol a kisertethistoriakrol!! :-)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.10 0 0 10
Mitől...démonoktól, fekete mágiától. Ománt az egész Öbölben mint a fekete mágia hazáját tartják számon (ezmegénvagyok, ha a barátod, akiről ha jól tudom, az aki:) katarban él, biztos tudna mesélni)...Főleg ezt a két tartományt, Nezwát és Behlét. Vannak valóban vicc számba menő sztorik seprűn repkedő ománi amazonokról, ezeken mindenki nevet.
De pl. Dzsebel Al-Khudrán (Zöld Hegy; Nezwában egy hegység) nem nevetett még soha senki. Nem tudom, mi igaz ebből. Azt mondják, sok arrafelé a megszállott.
Tudni kell, hogy Ománnak egy időben sok afrikai gyarmata volt, mai napig is sok echte afrikai külsejű ember mondja magát ománinak, én is ismertem ilyen lányokat, tanzániai, zanzibári gyökerekkel. Talán valamiféle afrikai varázslatokat hoztak magukkal, nem tudom. Sokat éltem omániak közt, szvsz valóságalapja biztos van, demár nagyon várom, hogy elmehessek oda:) (csak Férjet kell rávenni, mert ő már volt ott és azóta fél odamenni)
Előzmény: Sonrisa (9)
Sonrisa Creative Commons License 2004.05.09 0 0 9
Na de mitől paráztak konkrétan? Mit lehet ott látni/hallani/átélni? Most már nekem is nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet, de a neten nem találtam semmi érdemlegeset róla.
Remélem eljutsz oda mielőbb és utána beszámolsz nekünk!
Előzmény: Bint El-Ma3rifi (7)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.09 0 0 8
Ezmeg....nem H-val keződidk a vőlegényed neve...?

Ja, ismerek egy asszonyt katarban, magyar és oda ment férjhez, nagyon aranyos, ha gondolod, majd kontaktáljatok! szólok neki:)

Előzmény: ezmegenvagyok (2)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.09 0 0 7
TUDOM, hogy hülyén hangzik:9 De egy évet éltem egy rakás ománival és olyan szinten paráztak, hogy mindig féltek, valami nezwai jön a kolóniájukba...
Tervezek oda egy utat néhány éven belül, kíváncsi vagyok:)
Előzmény: HL7538 (3)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 6
utananeztem, a www.nizwa.net oldalon a forumon szinte szorol szora ugyanezt irja valaki, amit Te. most mar almos vagyok, majd jobban utanajarok :)
Előzmény: Bint El-Ma3rifi (1)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.08 0 0 5
meg nehany kep errol a csodalatos orszagrol :)

Katar, Al Wakrah, mecset
Katar, Al Wakrah

HL7538 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 4
nem hiszem, hogy a japan turistacsoportokkal gond lenne Katarban :) . de ha mar a turistaknal tartunk, en a japanokat preferalnam, ok talan nem horjak szet a piramisokat meg a Taj Mahal-t, mint sok mas nemzet fiai :(
a parod katari?
sok latnivalot (muemlek, tortenelem) don't expect, de en olyan vagyok, ha meglatom a sivatagot, minden mas megszunik letezni szamomra, igy nekem nagyon nagyon tetszett. persze nem az elso alkalommal, mint irtam is, mert elsore Dohat hihetetlenul unalmasnak talaltam, laposnak, nagyon zavart a sok ures, beepitetlen telek a varos kozepen, es a hotel sem volt valami jo (Movenpick). egy apro medence (kepzeld el, egy ilyen napsutotte orszagban!), azt is csak delelott suti a nap... aztan az elso egynapos sivatagi tura utan teljesen odalettem. :)
az sem mellekes, hogy a Movenpick utan a Ritz Carlton teljesen mas dimenzio volt, szaunaval, tobb szabadteri medencevel, fitness teremmel, mindennel, ami kell (cegpenzen). a medencevel kapcsolatban meg annyit: Doha-ban az obol kozepen van egy apro szigetke (Palm Tree Island), direkt strandolasra, en sajnos oda nem jutottam el. ettol eltekintve mas strandrol kozvetlenul a varosban nem tudok, csak a hoteleknel vannak kiepitett tengerparti, homokos strandok. a Ritz mellett 2 honappal ezelott meg dolgoztak rajta. de a kis tavolsagok miatt nem tart semeddig kiautozni a partra Doha-tol tavolabb.
ja, ami meg nagy elmeny: delen, a szaudi-katari-arab emirsegek hataron van a Khor al-Adaid, egy inland sea, ahogy ok nevezik. en inkabb obolnek lattam, de lehet, hogy tevedek. a lenyeg, hogy a Sealine Beach Resort-nal Dohatol kb. 40 km-re delre veget er az ut, onnet kezdve mar csak negykerek meghajtassal erdemes tovabbmereszkedni. csodalatos homokdunek, 4500 ccm-es Toyota Landcruiser tengelyig a homokban oldalazva megy le a 30-40 fokos lejton (csodalatos hangja van egy ekkora motornak :)) , erdemes ra befizetni egy utazasi irodaban. az arak elegge szortak, egy egynapos tura a Khor al-Adaid-hoz ebeddel, delutani sivatagi sziesztazassal 175-350 QAR kozott van, irodaja valogatja. felallitanak egy satrat a homokdunek kozott, ott lehet hevereszni az arnyekban, fel lehet maszni a dunekre, lehet furodni a tengerben, fantasztikus!!!
autot berelni is megeri szerintem 1-2 napra mindenkepp. kimenni a nyilegyenes sivatagi utra, apro telepulesek, a radiobol szol az arab zene, kis bozotszeru novenyek, kovek, naplemente, hangyak, dunek, hmmmmmmm, imadom Katart!!! :))

P3127604.jpg
Doha - 90km

Előzmény: ezmegenvagyok (2)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.07 0 0 3
ennek utananezek, biztos interneten is van rola valami!!! (Te mondtad egyebkent, tenyleg kicsit hujen hangzik :))
Előzmény: Bint El-Ma3rifi (1)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2004.05.07 0 0 2
:-))))))))))
Decemberben megyek Katarba a párom szüleihez :-)
Még nem voltam, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok mindenre :-) Nem sok infó van róla, nem igazán ismerik az emberek.
Bár ez nem biztos, hogy baj, sőt! Nem szeretek lépten nyomon pl. japán túristacsoportokba botlani :-( Annyira illúzióromboló :-(
Szóval mindenre kíváncsi vagyok, ha hazajöttem, akkor pedig mindent megírok :-)
Előzmény: HL7538 (-)
Bint El-Ma3rifi Creative Commons License 2004.05.06 0 0 1
Ha Omán érdekelneked Nezwát: csak említsd meg a tartomány nevét Ománban és nézd, ahogy lesápadnak:)
Nezwa (de egész Omán) úgy van számon tartva, mint dzsinnektől, démonoktól lakott táj.
Nézd, én nem tudom, nagyon sok ománit ismertem, alapvetően szekptikus vagyok, de a férjem is járt Nezwában és azt mondta, soha többet nem akar odamenni, mert "valóban van ott valami"-valami nagyon gonosz.

Leírva baromi hülyén hangzik de cca egy évet éltem arrafelé és TÉNYLEG mindenki ezt mondja-még a kormány se küld arrafelé katonákat.

Előzmény: HL7538 (-)
HL7538 Creative Commons License 2004.05.02 0 0 0
egy kis Katar-reklam:

Doha
Katar, Doha



Katar
Katar, sivatag

Oman-ba az Arab Emirsegekbol elvileg egy darabig vizum nelkul at lehet menni tudomasom szerint, legalabbis Buraimi-be (mivel egybe nott Al-Ain-nel - a sivatag kozepen -, hihetetlen!!). en sosem voltam, de a Lonely Planet szerint igy van

HL7538 Creative Commons License 2004.05.02 0 0 topiknyitó
(igazabol nem akartam uj topikot, jobb lett volna az altalam nyitott, mar meglevo Arab Emírségek forumhoz hozzacsapni a "maradek" orszagokat is a nyilvanvalo kulturalis/gazdasagi hasonlosagok miatt, de mindegy, majd a moderatorok osszevonjak, ha akarjak. azert jobban orulnek, ha a cimben is szerepelnenek a tobbiek.)

az Emiratusokat leszamitva a harom orszagbol csak Katarban jartam, nagyon szepeket hallottam viszont Omanrol, mig Bahrein "csak ugy" izgatja a fantaziamat, ha mar ott van, es az utazas.com forumain is olvastam hozzaszolasokat olyanoktol, akik mar jartak ott. az Abu Dhabi/Bahrein/Oman bazisu Gulf Air segitsegevel pedig a Forma 1 futam miatt is eljutott sok emberhez, hogy van egy Bahrein nevu kis sziget is az Arab (Perzsa)-obolben.
Katart elso alkalommal hihetetlenul unalmasnak talaltam, ki sem mozdultam Doha-bol. aztan masodszor mar kijutottam a sivatagba is, es egy eletre szerelmes lettem az orszagba. nem sok sivatagban jartam meg, de megveszek ertuk, lenyugoz a magany. egy ket magyar megyenyi orszag, tele homokkal, es sehol egy ember, csak sziklak es tevek, csodalatos!!! utana mar Doha-t is megszerettem, csak ra kellett erezni az izere. korbejartam Ar Ruwais-tol Dukhan-ig, Salwa-tol a Khor al-Adaid-ig, eletem egyik legnagyobb elmenye volt. evek mulva szeretnek vissza menni, ha mar minket is a fejlett orszagokhoz sorolnak es nem kell vizum, illetve a vilag jelenleg ismert foldgaztartalekanak 6%-a felett ulo Doha a mostaninal is modernebb, "vilagvarosiasabb" lesz (egyelore nagyon jo uton van efele). ma is csodalatos, rengeteg az indiai, bangla, paki, folyton sut a nap, januarban is biztos jokat lehet barbecue-zni a sivatagban, csak ajanlani tudom!
amit a turistaknak jelenthet Katar: a Mesaieed melletti Sealine Beach Resort. jelenleg talan ez az egyetlen, turistakra specializalodott hely (en itt nem voltam), itt er veget a betonut es kezdodik a homoksivatag, ami a szaudi hatarig elnyulik. a tengerpart fantasztikus, az Obol vize februarban is meleg. aki tobbre vagyik a januari hullamzo tenger melletti hevereszesnel, elmehet Al-Khor-ba, Al-Ruwais-ba, megnezheti a semmi kozepen az apro (es csodalatos!) Al-Zubara erodjet, Dukhan fele az foldgaz feldolgozo telepeket (ilyet itthon ugysem latni), Al-Shahaniya-ban a teve-versenypalyat, Bir Zekreet-nel a sivatagban a gyonyoru meszkokepzodmenyeket es az ures beach-eket, Umm Bab es Mukeinis kozott a nyilegyenes sivatagi utat, ahol a madar sem jar, vagy eppen Salwa-t a szaudi hatarnal. a Mesaieed-tol delre fekvo homoksivatag pedig... be kell ulni egy 4500 ccm-is Toyota terepjaroba egy arab soforrel, es elvezni az elso pillanattol az utolsoig. egy apro, meg felfedezetlen gyongyszem a vilagterkepen! es termeszetesen Doha-ban is ott a souq.
a katari legitarsasag, a Qatar Airways elsorangu, es ha minden igaz, a Maldiv-szigetek vagy India fele is Dubai-ban es Muscat-ban (magyarosan Maszkat) szallnak le a charter gepek, igy talan van tapasztalatotok ezekrol a gyonyoru arab orszagokrol.

johetnek a hozzaszolasok mindharom orszagrol. Oman nagyon erdekel, Musandam-mal az elen, ahova a teknocok is parzani jarnak. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!