Keresés

Részletes keresés

Pichon Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13194

Szia ! Japán csirkék szoktak elülni és alá tesznek be tojást :) A fürj nagyon ritkán ül el !

Előzmény: zsorsz (13192)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13193

Szia!

 

Köszi,úgy látom lehet majd itt is mazsolázni.

Előzmény: fürj999 (13190)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13192

Szia!

 

Köszi a bátorítást,mivel előzetes ismeret szerzés nélkül soha semminek nem álltam neki,egyenlőre(hogy a buta kérdéseket elkerüljem,már amennyire lehet)gyüjtöm az infókat.Itt a fórumon is,a guglin is("gugli a Te Istened":)....bocs,ha már elsütötte Valaki!)megpróbálok minnél többet visszaolvasni.

 

Apropó keltetőgép,(a buta kérdést lehet már az elején nem tudom elkerülni?:),a fürj tyúk nem kotlik,v. túl macerás?

Előzmény: japipapi (13186)
buschj Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13191

Bértollnokság ???Nálad mi a jelentése???

Előzmény: japipapi (13173)
fürj999 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13190

Szia

Nézd a facén ott ellenzik is a ketreces, rácson való tartást. https://www.facebook.com/groups/427571213984970/

Előzmény: zsorsz (13180)
Pichon Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13189

Ha lehet akkor ketrec ha tojás a cél :)

metabo Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13188

Kedves elekeszoli kérlek írnál nekem privátban, sajnos én neked nem tudok.

Előzmény: elekeszoli (13163)
japipapi Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13187

Jó, Gáspár Jánost ismerem, nagy fürjes, lehet és kell tőle tanulni. Voltam én is csapat tagja, de apró félreértések miatt inkább kiléptem. Tudod, az öreg fa inkább eltörik, mint sem hogy hajoljon. :-)

 

Előzmény: zsorsz (13185)
japipapi Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13186

Szia!

Szerintem nem kell bátorság, inkább szeretet, gondosság és tapasztalat, ismeretek elfogadása. Tetszik a hozzá állásod, ahogyan indulsz, érzésem szerint fogsz eredményeket elérni. Én is így kezdtem. Ismereteket megszereztem, építettem egy kis keltetőt, fürj999 barátom küldött fürj tojásokat, 12 madár ki is kelt. Nagyon kezdő voltam, de boldog voltam és sarkalt a továbblépésre. Akkor betegségem kudarcra küldött, de újra kezdtem. Érzésem szerint mindent megtettem értük, (talán még túlságosan is), de beütött a krach. A tyúktetű már talán kimúlt, (egy évig képes lappangani és ismét szaporodik) Egy éve rendszeresen permetezem az egész birodalmam, nem látok fertőzést, talán ismét kezdhetem a fürjezést. Fürjek nélkül lehet élni, de nincs értelme! :-) 

 

Előzmény: zsorsz (13184)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.20 0 0 13185
Előzmény: japipapi (13183)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13184

Szia! Egyenlőre  gondoltam csak beköszönök,bevallom még nem sokat olvastam,csak láttam pl. ilyeneket https://www.youtube.com/watch?v=7efh8W4FvFU és nem tetszik,szegény madarak,némelyik úgy néz ki mintha megtépték volna.A tenyésztő váltig állítja hogy nem használ gyógyszereket(amit kétlek)nincs betegség,de ilyen körülmények között csak idő kérdése hogy a krach beüssön.       Mondom én, 0 tapasztalattal,nagy bátorság ugye?....de növényekkel vannak ismereteim,tapasztalataim és hasonlóan működik(pl.monokultúra),a legszívósabb növény is beteg lesz egy területen össze zsúfolva és előbb-utóbb permetezni kell.

Előzmény: japipapi (13183)
japipapi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13183

Szia!

Bizonyára már olvastad én esetem. Én is zárt térben, 70 m2-es területen, műhelyemben tartottam őket, legutóbb több, mint 200 db fürjet. Azután bejött a krach, megleptek a tyúktetvek, bármit csináltam hullottak, mint őszen a legyek. Most is van azért mutatóban, - 3 fürjem, 2 tojó és 1 kakas-, de kinn, fedett helyen tartom őket. Bírják a hideget, kutya bajuk. Igaz, nincs tojás, majd jön a kikelet, a hosszabb nappalok, keltetek 50-60 db-ot és májusba majd már lesz tojci, saját felhasználásra. A konyhai hulladékot azét nem fogják felfalni, -nem győznék-, salátát ugyan habzsolják, de a krumpli héjat, zöldség pucolványokat nem nagyon szeretik! :-) 

Ha vissza keresgélsz, találsz szabadtéri tartásról képeket, de gooliban is van bőven. A szabad tartásnál lényeg a huzat mentessék, sokszor esőben is csak álldigálnak, nem mennek fedett helyre, a zárt téret pedig teljesen hanyagolják. Vigyázz, a patkány és egyéb szörnyeteg ne férjen hozzájuk, mert azok nagyon sok kárt tudnak okozni. 

Előzmény: zsorsz (13182)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13182

A szabad ég alatt szeretném valami fedett ólszerűséggel összekötve,amikor fázik v.esik az eső,be tudjon menni.Nem annyira az intenzív,inkább az egészséges tartás érdekel,azt sem bánom ha télen nem tojnak,már az puszta haszon hogy a nagy kertben és a konyhában keletkező hulladékot elfogyasztják(eddig a szomszéd tyúkjainak adtuk át).

Előzmény: Pichon (13181)
Pichon Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13181

 

 

 

 

Szia ! Elméletileg 1 m2 lehet tartani 10-15 darabot ! 

 

4x5 m es terület 20 m2 tökéletes, van aki a pincében csinálja így, körben az egészet mennyezetig be rácsozta , 1 ajtó és ott vannak, a pincében van ablak melegebb mint télen szabadban így kerítve.

Előzmény: zsorsz (13180)
zsorsz Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13180

Üdv Mindenki!

 

Régóta birizgálja a fantáziámat a fürj tartás,főleg a tojás,mivel gyógynövényekkel is foglalkozom.Egyenlőre kis létszámban gondolkodom,éppen csak a családi szükséglet kielégítése a cél,de azt úgy, hogy a lehető legtermészetesebb körülményeket biztosítani ezeknek a kedves szép kis madaraknak.Sajnos a neten csak a ketrecbe zsúfolt tartást lehet látni,tanácsokat,ötleteket szeretnék kérni pl.4x5m-es területen kb 30-40 fürjecskét hogy lehetne tartani,

japipapi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13179

Sziasztok!

Tudjátok, az "elekeszoli"-kat azonnal ki szoktam dobni az oldalamról, vannak ilyenek a nyulas és más szárnyal oldalakon is. Ezek nepperek, szabálytalanul, büntetlenül  hirdetnek. Nekünk nincs jogunk kivágni őket, majd megteszi a moderátor (ha észre veszi) a jogi lépéseket is. Nekünk nem kell velük (nepperekkel) foglalkozni. A topik hangulatát, mondanivalóját mi szerkesszük, ne menjen el a hobbink üzletbe. Amit mondtok, (bekerülési költség), tökéletesen igaz.

 

Pichon Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13178

Egy szónak is 100 a vége aki 8-10 forintért eladja a tojást, az teljesen le viszi a magyar piacot, és más meg nem tudja majd eladni ! De aki oda adja ennyiért az csak azért csinálja hogy felvágjon, mert nyereség nem nagyon van benne.

fürj999 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13177

Folytatom, Mi van akkor, ha beüt egy vész, betegség és nem tud szállítani a tenyésztő. Úgy rá vágják a kötbért mint a huzat !!  és akkor már nem a 8 ft/db áron, hanem sokszorosát fizetheti a közvetitőnek. Amikor neki is kára van+ fizethet. Szóval nagyon meg kell gondolni aki bele akar vágni. Ha mindenáron akar valaki keressen, saját maga olyat aki rendes árat fizet és baj esetén nem kér kötbért. Ja és a nav, sem hiszi el a 8-10 ft-os tojás árat. Aztán lehet oda is rohangálni büntetést fizetni.

Előzmény: fürj999 (13176)
fürj999 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13176

A "tamagó"nak a hírdetését láttam, de nem tom, mikori dátum. Valószinű pár éves. Ők 27 Ft/db áron árulják a tojást. Nem a tenyésztojást !! Ezen alul árulni, hát hogy is írjam ??? Egyszerüen nem éri meg !! Az aki alatta adja, csak letöri az árakat és pár hét, hónap után rájön, hogy nem éri meg. Nem tom, mennyiért adják a Lidl-ben vagy a nagyáruházakban, de biztos nagyon drágán !! AKI LUXUST AKAR VENNI FIZESSE MEG !! Igaz aki ott veszi meg is fizeti, csak a felvásárló nem akarja ! Ő simán dupláját keresi és nem is dolgozik meg érte, mert csak közvetít. Ha 10 ft-ért lehetne kapni fürjtojást én sem vesződnék velük. Szóval nagyon számolja ki aki el akar adni, hogy mennyibe kerül neki egy db tojás. Táp, szemestakarmány, vitamin, gyógyszer, (mert ennyi madárnál, már kell a fertötlenítés, a baj, betegség megelőzésére) Világítás, fűtés, guanó takarítás, elhelyezés stb. Egy embert simán leköt a napi gondozásuk. A 400 tojás 10 ft jával 4000 ft ezért 14-16 órás munka az 250 ft/ órabér, munkabér, de ebből lejön az önköltségi ár ami madaranként 7-8 ft az 4800 ft: tehát naponta 800 ft ráfizetés. mert minimum 600 tyúknak kell lenni, hogy a 400 tojás biztos legyen.

Előzmény: Öreg Halász-) (13175)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.19 0 1 13175

A 15-20 Ft,tartós üzleti kapcsolat esetén jónak tűnik : A 8-10 Ft viszont röhejes.

Az egyik nyulas fórumon is van egy ilyen áldott jóember,egy valóságos jótevő, Rex nyúlban utazik és nem szégyell  ,150 napos tartásra százegynéhány  Ft  hasznot ajánlani úgy,hogy a 90-ik naptól minden nyulat külön fakkba kell tartani!

Ez a fazon is hasonló karakter,azt hiszi egyedül ő született gondolkodó lénynek!

Előzmény: efraim77 (13169)
etilalkohol Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13174

Most olvastam, Putyin reggelije: Túró, omlett, zabkása, fürjtojás, mindez frissen...

japipapi Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13173

Húúúúúúúúúúúúúúú! Ezt nagyon bértollnokságnak érzem! Az első hszed azonnal üzlet? :-(

 

Előzmény: buschj (13172)
buschj Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13172

Érdekelne az ajánlata, megadná a telefonszámát akkor felhívnám és beszélnénk.

Előzmény: elekeszoli (13146)
metabo Creative Commons License 2015.02.19 0 0 13171

Dunaújváros vonzáskörzetében 60-80km-re van valakinek eladó 40-50db tojó + 10 kakas ? 4 hetestől 10 hetesig vennék madarakat jó áron. 

Pichon Creative Commons License 2015.02.17 0 0 13170

Az árral nálam nincs gond, csak eddig nem volt akkora termelésem így nem tudtam el látni a vevőket, de 1-2 héten belül meglesznek az újabb vevők is ! 

Előzmény: efraim77 (13169)
efraim77 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 13169

nekem bőven megéri bejáratott vevőknek 15-20 ft-ért is eladni. így nem "csak" pár százat tudok eladni hanem ezres tételeket hetente. kinek mi éri meg

Előzmény: Pichon (13167)
Pichon Creative Commons License 2015.02.17 0 0 13168

Igaza igaz :) valaki csak hobbiból csinálja, valaki nagyban mert megteheti :)  Mi párat szerintem meg azért hogy legyen egy kis + meg szeressük is az állatokat !

Előzmény: efraim77 (13164)
Pichon Creative Commons License 2015.02.17 0 0 13167

Mint írtam én 25-ért adom megy az üzlet rendesen, még eddig keveset is tudtam termelni, de az a kevés is kellett hamarosan be indulnak a kis fürjeim és még többet tudok eladni, felénk kevesen foglalkoznak vele így nekem megéri mert állandó vevő köröm van már több hónapja ! De azért meg is kell dolgozni :) Osztogatom a képeket nektek hogy miket csináltam, tetőt, ketreceket, itatókat etetőket, takarmányt venni :) Ez mind mind pénz :)

TazazTibi Creative Commons License 2015.02.17 0 1 13166

 

Így igaz de  bármiben... ha mindenhol és mindenki merne tartani egy árat,amiből  nem "alázkodik" meg senkinek,a ("tisztességesebb") nepper azért ezt is zárójelbe teszem...  is muszály lenne "becsületesebb árat" adni...a (még)tisztességtelenebb( mint a pár éve 20 forintot adó szabolcsi meggyért)úgy is kikopna mert nem lenne kinn nyerészkedni gátlástalanul.Pl a szakmámban ha valaki megkeres,hogy építsek neki valamit és áron alul akarja...rögtön kapásból jó munkát kívánok neki hozzá :D rövid úton...majd a fröccsösök megcsinálják valószínű, szépen, jól gyorsan és megbízhatóan... bármiről is legyen szó :) ilyen esetekben a "tanuló lecke nem nekem szól" hanem a tisztelt megrendelőnek.Volt már pár példa rá,nagy volt a mellény a tulajnak mikor korrekt ár ajánlatot adtam neki,aztán 1 hét múlva csörög a telefon elkellett hajtania az embereket első nap,mert úgy dolgoztak ahogy... kivette a szabadságot,jó lenne ha elvállalnám S O S-ben a munkát,mondtam neki uram így járt..."occsó pézért mindenki az kap amit kap..." A legjobbakat!

 

Szóval,nekem csak tyúkjaim vannak,de nem igazán adnám 35ft alatt a tojásokat senkinek sem... és lám mégis elviszik.Az arany középutat aki megtalálja a fűrj tojásokkal biztosan ott is megy a "biznisz"

Elnézést ha valakinek zavaró vagy off a történet,  csak jeleztem,hogy ha nem hagyja magát az ember kihasználni,úgyis megtalálja a megfelelő embert,akivel "böcsülettel" is megtalálják mindkét részről a számításukat!

Üdv... mindenkinek.

Előzmény: Öreg Halász-) (13165)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.02.17 0 1 13165

Nem vagy félreérhető!

Néhány forintos órabérért szeretnél embereket dolgoztatni,úgy,hogy a beruházás összes költsége őt terhelné!  Ügyes ahogy mondja Móriczka!

Tudod mit, álld te a ketrecek, fürjek,táp és vitaminok ,STB költségét és fizess minimálbért ,egy bejelentett munkaerőnek!

Én szerzek neked ilyen jelentkezőt ,épülete is van,amit természetesen tisztességes áron bérbe vehetsz tőle!

Na ez így már nem lehúzás,átverés!

 

Előzmény: elekeszoli (13163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!