Keresés

Részletes keresés

ezitt Creative Commons License 2020.10.11 -2 1 38865

Ne foglalkozz vele, enged el! 

Én a magam részéről mégegyszer köszönöm az özzetlenségedet és a fárdozásodat! És természetesen a videoidat!

 

Más: nagyon átcseszés szagú nekem a jofogas.hu-n egy hírdető. MÁV-os, Res pőrekocsikat hírdet már egy hete. Telefon nincs neki megadva, csak üzenet írható. Írtam is neki, hogy részemről csak személyes boltolás lehet. A válaszai alapján nekem nagyon gyanús. A hírdetése még mindig ott viríít. Utalt neki már valaki és meg is kapta a cuccot?

Előzmény: Törölt nick (38853)
Dampf Creative Commons License 2020.10.11 0 2 38864

Úgy tudom a következő M&H külön kiadás V. időszakos lesz.....

Előzmény: AlkoholPista (38858)
RhB Creative Commons License 2020.10.11 0 3 38863

Én meg ugyanezzel a módszerrel tervezek vöröscsillagosítani. :D

Előzmény: Törölt nick (38859)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -1 2 38862

Engem is az érdekelne igazából (Szergejből is) de ki tudja mikor lesz.

Én is azért "fanyalodnék" a vöröscsillagos változatokra.

Előzmény: AlkoholPista (38861)
AlkoholPista Creative Commons License 2020.10.11 0 2 38861

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok egyedül ilyen következetesen mániákus V. korszakos. :)

Előzmény: Törölt nick (38859)
KZsoe Creative Commons License 2020.10.11 0 2 38860

Egyszer rendeltem egy A.F. ASEA villanymozdonyhoz forgóvázmaszkot. A boltos egyáltalán nem bíztatott a beszerzés sikerével, végül hosszas várakozás után mégis sikerült neki beszerezni az általam kért alkatrészt. Ez ugyan még 2013-2014 környékén történt, azóta nem tudom mennyit változott a helyzet.

Előzmény: Sz. G. Á. (38849)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -5 3 38859

Ez egy nagyon jó kérdés, bár amit eddig itt hallani lehetett az, hogy lesz még egy V. korszakos is.

 

Ha már átalakítás akkor a IV korszakos csillagost minimális befektetéssel, és roncsolás-mentesen visszaalakíthatóan V-re lehet módosítani egy megfelelő méretű fekete szigszallag darabbal. 

 

Pl. én a 1284-es Szilinél alkalmaztam ezt a megoldást:

 

Előzmény: AlkoholPista (38858)
AlkoholPista Creative Commons License 2020.10.11 0 0 38858

Szerintetek miért van az, hogy az ACME most nem harangozott be V. korszakos Gigantot? Szerintem az V. korszak gyűjtői köre sem kisebb mint az eggyel korábbié vagy a jelenlegié. Nem értek hozzá, de melyik korszakot lehetne jobban, szebben, kisebb munkával átalakítani V-re - végszükség esetén? Szereltek rá légkondit vagy egyebet a V-ben? Mert ha nem, akkor a vöröscsillagos átalakítása lenne a célszerűbb.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 0 2 38857

Köszi, nagyjából erre gondoltam, elég meggyőző.

Előzmény: SKL14 (38856)
SKL14 Creative Commons License 2020.10.11 0 5 38856

Üdv!

 

- Nem tudom pontosan mit jelent számodra a könnyen tisztítható hajtás, de a mozdonyt egyszerűen szétszedhető, forgóvázak alja lecsavarozható.

- Áramszedésre nincs panasz, jobb mint alapból a Roco.

- Én Esu-t használok, alap beállításokkal azonnal játszható a modell, minden világítás kapcsolgatható.

- Negatívum számomra a Piko-nál általánosan, hogy szeretik beragasztani a kisebb alkatrészeket, szuper, hogy van pótalkatrész, de a csere...

 

Egyébként meg fényévekkel jobb a motortér kialakítás/világítás mint a Giganté :)

 

Előzmény: Törölt nick (38854)
repasibalint Creative Commons License 2020.10.11 0 3 38855

Megjelenés után kb két héttel vettem át a 2 Gigantot, szóval már ha jól tippelem, én igencsak a készlet végéről kaphattam.

Mindkét mozdonyt én csomagoltam ki az üzletben, mindkettőt meg is járattuk. RCH-sal volt gond menet közben,borzalmasan hangos volt, szó nélkül kaptam egy másikat. Kasztni sem világít át nekem. Ne csak a negatív vélemények legyenek itt... Bár akkor lennék megelégedve, ha könnyű lenne szétszedni dekóderbehelyezéshez, de valami kihívásnak lennie kell :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -3 2 38854

Piko (új konstrukciójú) Szergejről van valakinek tapasztalata?

 

Mennyire könnyen tisztítható a hajtás?

Áramszedése mennyire stabil?

Milyen dekóderrel optimális a működése, Lenz, ESU?

Bármi negatívum, amit érdemes tudni?

 

Erősen gondolkodom rajta , hogy 037-es gigant helyett ez egy jobb választás lenne, az se mellékes, hogy kb 40%-kal olcsóbb, talán a macera is kevesebb vele.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -1 9 38853

Mielőtt vádaskodsz, és személyeskedni kezdesz, szeretnék tisztába tenni pár dolgot.

 

"Szerintem meg az lehet a háttérben, hogy te szeretsz azzal díszelegni, hogy mekkora üzletet csináltál."

Nem, nem szeretek díszelegni, vettem egy darab mozdonyt ennyi (komolyan, nekem kellene szégyellni magam, hogy egy kicsit elálló szélvédőt leszámítva hibátlan volt????). Már két napja kapható volt amikor az munka után zárás előtt fél órával bementem a boltba. És nem a polc alól kaptam, az eladó ugyanabból a kartondobozból vette ki, mint az előttem sorbaállóét.

 

"Teljesen úgy viselkedsz, mint aki valami lobbitevékenységet folytat, vagy nyitás előtt válogathat a készletekben."

Lobbitevékenységet sem folytatok. Miért? Mi érdekem lenne? Semmilyen anyagi vagy egyéb haszon nem fűz sem a bolthoz, sem a gyártóhoz (sőt ha jól emlékszem mindkettővel szemben fogalmaztam meg kritikát). Egyébként az hogy nem teli szájból üvölt valaki (mind itt és a FB-n többek) hogy sz_r mind még nem jelenti azt, hogy lobbitevékenységet folytatna. Szerintem. Nem mellesleg kettő kattintással eljutsz oda hogy mi az IRL-em. Én névvel és arccal is vállalom a véleményemet.

 

"Érdekes módon akikkel meg én beszéltem, szinte mindegyiknek volt valami problémája ezekkel a kiadásokkal, csak a legtöbbjük nem szalad a fórumokra pont azért, mert már szét vannak trollkodva (olvasgatva azt ami itt néhány hete ment, némelyik fórumozóra ráférne egy beszélgetés a pszichológusával).

Remek, akkor ha ennyire szíveden viseled a dolgot, légy szíves számszerüsítsd hogy pontosan hány ember és milyen problémákkal találkozott az ismerőseid körében (ha fotó is van akkor még jobb), majd oszd meg velünk, vagy írj te is tételes listát a gyártónak, illetve az adott modellboltnak ahonnan származnak. Tuddod az a helyzet, hogy olyanra, hogy "pár ember mondta", meg "azt hallottam" nem fog senki sem érdemben reagálni, pontos egzakt példák kellenek, ha azt szeretnéd, hogy eredmény legyen (és még így sem biztos hogy választ fogsz kapni).

 

Köszönöm, hogy megosztottad a saját példádat, jövő héten írok a legutóbbi levelemre a gyártónak, ezeket a problémákat is csatolni fogom nekik.

 

U.i.: Egyébként én még meg Braun topiktárs véleményére lennék kíváncsi, tudtommal ő közelebbi kapcsolatban áll a gyártóval mint közülünk bárki is. Úgy gondolom ideje lenne read only módból átváltani, és megosztania pár gondolatot erről a témáról.

Előzmény: Törölt nick (38845)
Schmidt-féle túlhevítő Creative Commons License 2020.10.11 0 3 38852

Igen. Kapható A.C.M.E. alkatrész ha nem is mindig. (Tudom, ez nem kocsihoz való, így csak példaként.)

 

Előzmény: Sz. G. Á. (38849)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.11 -5 6 38851

Azt se tudod, hogy mit írtam nekik, aztán itt játszod az agyad... Hiányzik a két szerelőajtó imitáció a mozdonyról, erre kérdeztem rá, hogy van e mód arra, hogy valamilyen módon hozzájussak. Szó nincs róla, hogy visszaküldjem. Legalább én próbálok valamit tenni az ügy érdekében, ahelyett hogy verjem a nyálam, hogy mekkora sz.rt sóztak rám, mint ahogy azt többen teszik. Okostojás.... 

Előzmény: Truckman65 (38846)
nazareth Creative Commons License 2020.10.10 0 5 38850

Szinte biztosra veszem, hogy az ütköző, rács és eltörött csukló egy erősebb pofon következménye (és mint olyan, valószínűleg már a gyárat elhagyva kaphatta a modell). Gondolom a sérülések mind ugyanazon a végén vannak a gépnek...

Előzmény: Törölt nick (38845)
Sz. G. Á. Creative Commons License 2020.10.10 0 0 38849

alkatrészt acméhez szerzett már valaha valaki is?
Semmi extrára nem kell gondolni, csak a kocsihoz tartozó "kiegészítős zacsi"-ról lenne szó, elvileg még saját cikkszáma is van...
nekem kéne egy ilyen, merre érdemes elindulni, hogy a legjobbak legyenek az esélyeim...?

Előzmény: felisut (38841)
A nevem Bond, James Bond Creative Commons License 2020.10.10 -1 3 38848

A nálad levő és a többiek által eddig felsorolt hibák nagy része (nem mind) tipikusan a nem megfelelő csomagolásból vagy a nem megfelelő szállításból (vagy a kettő kombinációjából) adódott. Szinte biztos, hogy ezeknek köze sincs a MEO-hoz. Ezek a  modellek a próbapályát elhagyva és dobozba bekerülve nem így néztek ki. Ez ettől függetlenül nem mentesíti a gyártót.

Előzmény: Törölt nick (38845)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 0 1 38847

Nekem sem válaszoltak, kb nyár közepén kérdeztem én is tőlük valamit.

Előzmény: Törölt nick (38844)
Truckman65 Creative Commons License 2020.10.10 -5 1 38846

Miért gondolod,hogy leereszkedik hozzád?

Nagy pofájú népség,"örülj,hogy van amit vártál,így sikrült,ennyi"

Szerinted vissza küldi kínába és kijavítatja?

Az volna a vicc ha ezt elhinnéd. . . .

Előzmény: Törölt nick (38844)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 -9 17 38845

Szerintem meg az lehet a háttérben, hogy te szeretsz azzal díszelegni, hogy mekkora üzletet csináltál. Teljesen úgy viselkedsz, mint aki valami lobbitevékenységet folytat, vagy nyitás előtt válogathat a készletekben. Érdekes módon akikkel meg én beszéltem, szinte mindegyiknek volt valami problémája ezekkel a kiadásokkal, csak a legtöbbjük nem szalad a fórumokra pont azért, mert már szét vannak trollkodva (olvasgatva azt ami itt néhány hete ment, némelyik fórumozóra ráférne egy beszélgetés a pszichológusával). Felmerült már valakiben, hogy milyen MEO dolgozik az üzemben vagy a gyártósoron, láttak-e próbapályát az elkészült darabok, vagy van-e egyáltalán a valaki az üzemben, aki a gyártó érdekeit képviseli?

 

Alátámasztásul szívesen osztom meg a fotóimat amit a saját gépemről csináltam, és Virágh úrhoz hasonlóan magam bontottam ki, de ami az én számat akkor elhagyta az nem a "hibátlan" szó volt, hanem a "szopi". Taposórács hajlott, ütköző törött, pantográfok ferdék, szélvédő pattanásig befeszegetve, hajtás széthullva (vagy össze sem rakva), ezáltal a kardán nincs a helyén, a forgóváz rendellenesen lóg (azt meg találd ki, hogy meg tudott-e mozdulni).

 

 

 

Maradok tisztelettel (és továbbra is csendben): B.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38837)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 0 2 38844

Csodálatos... Legalább megnyugodtam, hogy nem csak nekem nem hajlandóak válaszolni. 

Előzmény: felisut (38841)
Truckman65 Creative Commons License 2020.10.10 -1 3 38843

melyik Karácsony? :)

 

Előzmény: felisut (38841)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 0 1 38842

Eddig nekem sem válaszoltak.

Előzmény: felisut (38841)
felisut Creative Commons License 2020.10.10 0 1 38841

Ha nem baj, hogy én is válaszolok. Nálam összesen 3 levél ment ACME-nak (nem elsősorban a hibákról, hanem egyéb kapható/nem kapható/mi lesz) kérdésekkel. Küldtem nekik egy kérdést az üzenő kontakt felületen és 2 további e-mailt külön saját fiókból. Az első levél szeptember 22-n ment ki, azóta nem válaszoltak a háromból egyikre sem, habár még messze van karácsony.....

Előzmény: Törölt nick (38840)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 0 2 38840

Ha már itt tartunk, ígértem, hogy írok az ACME-nak a saját problémáimmal kapcsolatban, aztán láttam, hogy az ötletemen felbuzdulva írtál nekik. Nos megirtam a levelet a héten, választ egyenlőre nem kaptam tőlük. Neked esetleg válaszoltak azóta? 

Előzmény: Törölt nick (38837)
csa(101) Creative Commons License 2020.10.10 0 1 38839

Hát igen, a kifli is 40 fillér volt régen, meg egy gombóc fagyi 2 Ft.

Előzmény: RhB (38835)
RhB Creative Commons License 2020.10.10 -1 6 38838

Na meg mindenkinél más az ingerküszöb, lehet, hogy valaki észre se veszi azt a hibát, amit a másik horrornak titulál.

Előzmény: Törölt nick (38837)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.10 -6 4 38837

Igen, és pont emiatt kell szerintem fenntartásokkal kezelni a rémtörténeteket. Ha valaki kifog egy hibásat, azzal telekürtöli a netet, és az embernek olyan érzése támad, hogy mindegyik olyan, közben meg lehet több száz másik modellt gond nélkül használnak az új tulajdonosaik.

 

És itt térnék vissza arra, hogy mielőtt írtam volna a gyártónak, összeszedtem az itt és máshol megosztott hibás gépeket. Kevesebb mint egy tucatot találtam (a legtöbbször ugyanazok a képek voltak fenn csak mások osztották meg).

Előzmény: csíkos-háTTú (38836)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2020.10.10 -3 6 38836

Volt szó régebben, hogy az RCH matricás festésű V63-as világítás átüt a kasznin, még "horror képek" is keringtek egy FB bejegyzés alapján.

Nos, tegnap este befutott a műhelybe egy ilyen, ma került bele hangdekóder (ZIMO. Még mielőtt valaki legyint, hogy ehhez nincs hang: de van, megcsináltam. Tran-ra évekkel ezelőtt, csak át kellett szerkeszteni a ZIMO-hoz.)

Két képet csatolok. Kijelenthetjük, hogy a "horror kép" egyedi szerelési hiba, vagy rossz szét- és összeszerelés miatt lehetett. A modellt én csomagoltam ki, hibátlan.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!