Keresés

Részletes keresés

Alfred Creative Commons License 2015.12.19 0 0 75147

Éppen ma mentem arra, a hatos útról az új aluljárón jöttem át, onnan a piac megkerülésével érkeztem a postához. Nekem nem tetszik ez a piac kerülgető nyomvonal. Nem azért, mert a kanyargós autózás nem megy, hanem mert a piac és a parkoló között a vásárlástól kábult emberek kóvályognak, olyan hamis biztonságérzettel, mint egy bevásárló központ parkolójában, míg az átmenő forgalom erre nincs fölkészülve. Ebből előbb utóbb gázolás lesz, ezért sebességkorlátozás, meg rendőri cseszegetés várható. 
Valahogy a töltés mellett lehetne egy utat építeni. Szerencsétlen az egész környék közlekedése, itt a topicon is az átmenő forgalom miatt szokott a többség sírni, de valójában a helyi a autózás is zavaros, dugónövelő, kanyafanyásan megközelíthető közintézményekkel. A Péterpál lezárása nagy fegyvertény, a kerülőút meg egy fekvőrendőrös fos, gondolom az ott lakók is rajonganak a forgalomért - persze, költözhettek volna a Péterpálba...

Előzmény: zöldmeder (75146)
zöldmeder Creative Commons License 2015.12.19 0 0 75146

A parkolókat a piac épülete alá kellett volna elhelyezni.  Az a terület a  piac következő építésig sajnos már elveszett! 

Előzmény: Nyafkamacska (75143)
villa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75145

Ma elindult a helyi ünnepkör.

A hagyományos betlehemes fáklyásmenet a Szent Lipót templomtól ment ezúttal a református, és az evangélikus templomot érintve a piac előtti térre. A templomoknál a lelkészek és egy egy kórus szerepeltek, majd a piac előtti színpadon volt egy kis záróműsor, a piaci és a park rekonstrukció méltatásával, majd a Kecskés együttessel.

Az idei helyi falinaptárban a felhívásra beérkezett régi képekből, képeslapokból válogatottak szerepelnek, azt is megkapták a megjelentek.

 

A tétényi Krízis gyermekotthonban is megtartottuk a karácsonyi ünnepet, profi segítséggel bábos műsort adtak a gyerekek, majd mindenki kapott valamit szíve vágyaiból, elbúcsúzott az egyik kiléptetős fiú, aki elérte a 21-et, s köszöntöttük a mamákat.

villa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75144

A kövező cégek jobban fizetnek.... .-)

Előzmény: Nyafkamacska (75143)
Nyafkamacska Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75143

Jó kérdés. Úgy tudtam park lesz ott, erre egy kősivatag mutatóban némi zölddel. Ilyen erővel parkolót is csinálhattak volna. Abból úgyis mindig kevés van.

 

Előzmény: RontoPali (75136)
...slr... Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75142

Szemetes, dohányzás. Mikor Párizsban dolgoztam, akkor az összes utcai szemetes vagy le volt szerelve, vagy le volt zárva úgy, hogy semmit ne lehessen beledobni. Ennek az volt az oka, hogy több merénylet volt, amikor az időzített bombát a szemetesekben helyezték el. A következmény az volt, hogy az emberek mindent az utcán dobtak el, de azokon a részeken, ahol én járkáltam, reggelre mindent mindig feltakarítottak. Máshol, például Hong Kongban egyszerűen tilos szemetelni, és ezt jól meg is tanulták a helyiek. Rágógumi eldobásért talán nem kivégzés, de valami hasonló jár, nem is szabad rágót forgalmazni, az amerikaiak külön kijárták, hogy terápiás céllal orvosi rendelvényre kaphassanak, de eldobniuk nekik sem szabad. 

 

Ennek az a hazai tanulsága, hogy ha vannak szemetesek, akkor azok rendszeres ürítését is meg kell oldani. De sajnos ismerem a hazai úri közönség egy részének mentalitását: ha valahol kitesznek egy köztéri szemetest, hogy a zsebkendőt vagy a cukorka papírját ki lehessen dobni, azt az első napon még csak háztartási szeméttel nyomják tele, harmadnapra már ipari szemétlerakó lesz a környék. Szóval a probléma megvan, a megoldást a nálam hivatottabbak keresik (vagy talán már meg is találták), én csak kíváncsian várom.

 

Egyébként hogy a dohányosok elvárják a csikktartók létesítését, azt történeti okból értem, de egyébként nem tűnik logikusnak, hogy elvárhassák. Ilyen alapon én is elvárhatom, hogy használjanak hordozható hamutartót, és azt otthon ürítsék saját szemetesükbe. Én az útiszemetemmel pont így járok el. 

Előzmény: zöldmeder (75139)
villa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75141

http://www.origo.hu/…/20151209-beszamolo-budafok-mai-allapo… a budafoki beszámoló második része, az ArtQuarter-es rész érdekes perspektívákat jelez,

villa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75140

azok már nem ott vannak, ahol a papok táncolnak... .-)

ma én is sétáltam arra, az áruház mellett, a posta felé egy nagyon széles sáv, bő 10 m marad ki, de mögötte is, a régi fákkal, így a park maga valóban elég kicsike lett,

felteszem, még a további öltöztetés, pavilon, csobogó, kút még majd jönnek,

Előzmény: zöldmeder (75139)
zöldmeder Creative Commons License 2015.12.18 0 0 75139

Kedves villa!

 

Azért  még van pótolni való. Utolsó vásárlásomkor még két fasor hiányzott a látványtervhez képest. Az egyik a piac baloldalán, a másik a Pécsi utca mentén. Bízzunk benne, hogy a fák  telepítésére hamarosan sor kerül.

 

Amivel én nagyon nem vagyok megelégedve, az a régi, átfestett és új szemetesek kavalkádja, a téren és a piac területén is.

Szerencsésebb lenne olyan már a kereskedelemben elérhető szemetesek beszerzése, melyek nagyobbak és a dohányosok kényelmét jobban szolgálva praktikusabb a használatuk és az ürítésük is,  megkönnyítve a terület tisztán tartását.

Előzmény: villa (75138)
villa Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75138

egyfelől az áruház telke jó néhány méterrel túlnyúlik az épületen, amit szabadon kell hagyni, másfelől a Játék utca is burkolt marad, a többi rész már elég jó arányban zöldített, ámbár a korábbi tervekben még további pavilonok is kerülhetnek ide,

Előzmény: RontoPali (75136)
nagypapi51 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75137

Talán, mert a követ nem kell nyírni és öntözni... :(

(igazad van, túlteng a műkő.)

Ha már piaccsarnok: kevés ráfordítással lehetett volna egy mozgatható átlátszó héjat építeni a nyitott kerengő fölé. (időjárás is van a világon)

 

Előzmény: RontoPali (75136)
RontoPali Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75136

Érdeklődöm csak, hátha tudja valaki a választ:

A piac előtti új parkban, -- amely örömteli, hogy elkészült, -- miért dominál annyira a kő és miért olyan kevés a zöld?

 

Antisystem Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75135

Annyit, hogy zárva van... amikor még Két Galamb volt (és, ha jól rémlik a Stáhl vendéglős mamája vitte a konyhát) akkor egy megbízható külvárosi kisvendéglő volt, tényleg azzal a profillal, hogy temetés után ott az emberek össze tudnak ülni... akkor párszor ettem ott. A Vadgalamb-korszakról nincs személyes élményem, Wohner-ként erősen kezdett mint sváb vendéglő - ettünk ott egyszer-kétszer - aztán lecsúszott, a kegyelemdöfést meg az adta be neki többek közt, hogy interneten híre terjedt, hogy valakik kibérelték a különtermet, majd a megérkező vendégsereget  hát... szóval takarítatlanság fogadta... a neten még létezik: http://22.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/vendeglatas/wohner-vendeglo a faceról már leszedték.

Máshol a neten meg árulják épp: http://ingatlan.com/xxii-ker/elado+vendeglato/etterem-vendeglo/budapest+22+kerulet+lanc+utca+17/20889400

 

ÜdV

 

 

Előzmény: gxy_gfx (75133)
villa Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75134

a Promontorból kiindulva van még 17 éve a nyitásig....

Előzmény: gxy_gfx (75133)
gxy_gfx Creative Commons License 2015.12.16 0 0 75133

BTW vendéglő: a Wohnerről ki tud valamit? Elég sok ideje csak úgy van ott, zárva, oszt' annyi. Igaz, nem is jártam mostanában túl gyakran arrafelé.

Előzmény: Alfred (75132)
Alfred Creative Commons License 2015.12.14 0 0 75132

Ha valaki eszik náluk, azonnal számoljon be róla, hogy milyen!

Előzmény: villa (75131)
villa Creative Commons License 2015.12.14 0 0 75131

Ma végre újra megnyitott a Promontor: http://www.promontorvendeglo.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 75130

Villa FB-on publikált a cikkel kapcsolatos visszafogott, de nagyon is egyértelmű véleményével teljesen egyetértek.

Apropos, nem akarjuk Borbála napkor Budafokon megünnepelni a "bányászvárosunkat"?   :D

Előzmény: villa (75127)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.12 0 0 75129

Erről nem akarok veled vitázni, biztosan ezerszer kimérted, megtapasztaltad, amilyen precíz vagy.

Én, aki távolabb lakom a 7-estől, mint te, amikor még dolgoztan szívesebben mentem arra a Budafoki út Gellért tér sarkán volt egykori irodánkba. A szolgálati kocsi kilómétere nem érdekelt különösebben, de így el tudtam kerülni az idegesítő városi forgalom nagy részét. Ez persze a feltúrt "Osztyapenkó" környék miatt manapság biztosan nem igaz.

Na de nem vagyunk egyformák. Én akkor se jártam autóval szívesen a "történelmi" PP utcán, amikor még nem volt tilos.

Előzmény: zygota (75126)
mind_the_gap Creative Commons License 2015.12.11 0 0 75128

Nekem az tűnt fel pár napja (hete?), hogy a Nagytétényi úton, a volt Haggenmacher előtt mindig víz áll az aszfalton. 

villa Creative Commons License 2015.12.11 0 0 75127
zygota Creative Commons License 2015.12.11 0 0 75126

Aki a felső szakaszról lefelé megy, annak a 7-es út nem alternatíva, Pl. nekem innen Lágymányosra semmiképp.

Előzmény: Törölt nick (75125)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.11 0 0 75125

Nem feltétlenül adok Neked igazat. A felső szakaszon lakók elgondolkodnának a 7. út használatán. Persze ehhez a polgármester/önkormányzat választáskor beigért körforgalmat is meg kellene végre építeni.

Előzmény: zygota (75122)
zöldmeder Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75124

Bocsánat! Zygóta=zygota

Előzmény: zöldmeder (75123)
zöldmeder Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75123

Kedve Zigóta!

 

Amit javasoltál, annak a burkolat következő felújítása előtt lesz értelme. Várom értesítésed.

Előzmény: zygota (75120)
zygota Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75122

Forgalomcsökkenést jelentene már az is, ha érvényt szereznének annak, hogy behajtás csak engedéllyel! Amíg ezt nem kényszerítik ki, amíg boldog, boldogtalan áthajthat büntetlenül a történelmi szakaszon, addig persze, hogy nincs forgalomcsökkenés. Ha az általad javasolt megoldást alkalmaznák, akkor viszont megnőne a Panoráma és a Plébánia utca forgalma, aminek alig  hiszem, hogy örülnél.

Előzmény: Törölt nick (75119)
504LACI Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75121

Mi ez a nagy pörgés itt?

Még a végén nem fog kiférni három hét történése egyetlen oldalra mint azt mostanában megszokhattuk...

zygota Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75120

Kedves zöldmeder!

Szívóskodni, meg fantazmagóriákat szajkózni lehet, de nem érdemes. Készíts egy költségvetést, egy tervet, hogy hogyan is kellene itt a Péter-Pál utcában rendet vágni. Teremtsd meg hozzá az anyagi feltételeket, készíts tervet, szerezz kivitelezőt, s ha mindez sikerül, akkor olyan rend lesz, hogy csak na. A jelenlegi helyzet sem reménytelen, mert az utcának a házak felőli oldalán 10 méterenként vannak víznyelők, melyek az úttest alatt a másik oldalra, az árokba vezetik a vizet. A racionális gondolkodás az én olvasatomban nem jelenti a "minden áron" történő megoldás hajszolását.

Előzmény: zöldmeder (75118)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75119

Érdemi forgalomcsökkenést csak az hozhatna, ha a történelmi alsó szakaszra csak azok hajthatnának be, akik az ALSÓ VÉDETT SZAKASZON laknak. A várbélihez hasonló sorompóval lehetne érvényt szerezni a szelekciónak.

Mihez képest? Ahhoz képest, ami nem tenné tönkre a régi, gyengén alapozott házakat.

Előzmény: zygota (75113)
zöldmeder Creative Commons License 2015.12.10 0 0 75118

" gondolkodni racionálisan kell" Igen............

Előzmény: zygota (75117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!