Keresés

Részletes keresés

Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11310

bocs taxxx (és többiek) az eleje újra:

 

Szia!

 

semmi fajta keserűségre nincs okom.

Akkor jó!

 

Amikor látok egy csapat nyugdíjas, egyenruhást..............röhöghetnékem támad.

Bár akkor ezt nem értem, mert lehet, hogy nekik többet jelent az egyenruha, ézért minek röhögni?

 

Semmi bajom a MATASZ-szal és a hasonló szevezetekkel.

A nyávogás az ami nem tetszik.

Hasonló szervezet - talán a BEOSZ?

Na ne!

Én azért léptem be nem is oly rég (1+ éve) , mert ez tűnt egyedül valamennyire hitelesnek.

Aztán tényleg tök véletlenül ugye budapesti elnök lettem.

 

és tovább...

 

bocs, TGR

Előzmény: Tiger205 (11309)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11309

Szia!

 

semmi fajta keserűségre nincs okom.

Akkor jó!

 

Amikor látok egy csapat nyugdíjas, egyenruhást..............röhöghetnékem támad.

Bár akkor ezt nem értem, mert lehet, hogy nekik többet jelent az egyenruha, ézért minek röhögni?

 

Semmi bajom a MATASZ-szal és a hasonló szevezetekkel.

A nyávogás az ami nem tetszik.

Hasonló szervezet - talán a BEOSZ?

Én azért léptem be nem is oly rég (1+ éve) , mert ez tűnt egyedül valamennyire hitelesnek.

Aztán tényleg tök véletlenül ugye budapesti elnök letem.

És ezáltal felelősnek érzem magam, hogy (főleg a többi frissen belépettnek) is megmutassuk, hogy képesek vagyunk egy olyan társadalmi szervezetté válni, aminek haszna van, amelyet érdemes fentartani (és nem a széncinegék nemi életének disszonanciájáról vitatkoznak - bár akár az is lehet fontos...)

 

Sok fiatal úgy nő fel, hogy nem volt katona (ez jó vagy rossz?) ezáltal még menetgyakorlaton sem volt, nem volt kezében igazi karabély és nem lőtt (még ha 14-et is). Nem tudja mi a hadseregben az alá-fölérendeltségi viszony, nem ismeri arf-okat, nem tud alakzatban mozogni - sem terepen sem "alaki-n". Nem tudja milyen az, harmincan/százan/négyszázan együtt menetelve, éneklelve elfáradni....közben utálni, és mégis élvezni ezt az összetartozást (kémikusok vizsgálják, ilyenkor különböző összetartozást serkentő hormonok indulnak be, ősemberi örökség).

Nem tudják mi a kanálgép és mire jó, és egyáltalán valami hiányzik neki, ami kicsit a férfivé válásnak (szerintem) része.

 

Ezt egy társadalmi szervezet is tudná nyújtani, ha a HM/MH adna olyan önkénteseket, akik "kiképezik" azaz ezen a katonai életre nevelésen, katonai sporton átvezetik a jelentkezőket.

Esetleg megmutatják mi a fegyver, esetleg (ha ellenőrzött már a sok-sok kiképzési nap után a "raj" vagy "szakasz" (itt lehetne más szó) parancsnokiaik által, esetleg lőhetnének is.

(Megjegyzem civil lőtereken ilyen kontroll nélkül is megtehetik. - Akár a cseh karabéllyal is!)

Valakiket megtanítanának rádiózni.Más valakiket a szanitéckedés alapkérdéseire.

Kirándulnánk. Térképet és tájolót tanulnánk használni.

 

Lennének különböző tagozatok, klubbok - Beszélgető hadtörténelemről, ejtőernyőzésről, roncskutatásról, céllövészetről, repülésről...

 

Kicsit a z MHSZ-re emlékeztetve, de mai kor szellemében.

 

S aztán ha egyszer a helyzet úgy hozza (ne legyen ilyen!), ezeket szervezett keretek között alaklmazni is tudják (már akár készségszinten, nem előlről kell tanítani, amikor ilyenre nincs idő - pl. a rendfokozatokat!?)

 

Ebben a célban mi szerinted a rossz?

M iaz, ami nem támogatható?

vagy ami  hivatásosok ellen szól?

 

Most leírtam, hogy én mit látok a Mataszban.

Lehet, ábrándozás.

 

De teljesen más, mint amit te látsz.

Az az emlitett (kettővel ezelőtti) Astra amit használhat (1 db) kölcsönbe' van a szervezetnél, többszázezer kilométer van benne, én nem sajnálnám a MATASZ-tól.

Az irodát sem (van épp elég belőlük).

Mert talán valami hasznosat is tud tenni a szervezet a társadalomért, a honvédségért!

 

szerintem

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (11302)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11308
No, akkó pontosítok: Ez még pár éve, a 25%-os ÁFA időjében vót! A 40+ÁFA szumma értendő. No, így ötven.
Előzmény: Tiger205 (11307)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11307

Szia!

 

"Boldog 40+ÁFA szülinapot! " feliratot irattam.
Nagyon tudta értékelni! :-))

Főleg most!

Mert akkor ugye 48 éves lett hirtelen a 49 után!

:o)

 

TGR

 

Előzmény: Princ of Carpatia (11306)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11306
Szia Kuruc!

....ÁFA-val, vagy ÁFA nélkül ???...

Erről eszembe jutott, mikor egyik kedves kolleganőmnek az ötvenedik szülinapjára oljan tortát süttettem, amire a "Boldog 40+ÁFA szülinapot! " feliratot irattam.
Nagyon tudta értékelni! :-))

Öreg Csóka
Előzmény: Kuruc71 (11289)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11305
Pontosan. De az egyszerűség kedvéért tényleg rámondják, hogy URH. Egyszerűsítés.
Az R-140 is már 1,6 MHz-től dolgozik, ami ugye középhullám, mégis RH-nak neveztük.
Előzmény: Princ of Carpatia (11303)
Icelord Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11304
Szia!

Kedvencem, amikor a nyugdíjas szervezetek kérnek.
Megbeszélik a nagyvezérrel, hogy kellene a kisújj, s mire eljut a végrehajtó(k)hoz már az egész kéz kell. Az adu: XY megígérte:-)

Persze, lehet hogy előbb-utóbb én is nyá-k táborát fogom gyarapítani:-) De megígérem, hogy nem fogok egyenruhába járni (nem úgy mint sok nyugdíjas, akik megfelelő beosztásokat látnak el:-)
Előzmény: Törölt nick (11302)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11303
Hi!
Bocs, hogy belekotyorászok (mint volt rádióamatör is): A rádióhullámok felosztásakor a határt a RH, és URH között a 10m-es hullámsávnál, azaz a 30 MHz-nél húzták meg. Ha ez a készülék az említett frekin megy, akkó lefedi a RH végét, és az URH elejét.
Üdv Néktek.
Előzmény: thehassan (11300)
Fefe952 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11301
Azt azért nem árt, ha tudjuk, hogy a folyamatos csökkentések eredménye az, hogy azok maradtak ht-k - na jó van kivétel is:-) - akik valamit tenni akarnak a seregért.

Irígyellek, hogy ennyire optimista vagy ebben a kérdésben. Nekem sajnos mások a tapasztalataim. Talán így: esetleg maradtak olyanok is, akik tenni akarnak valamit ezért a seregért.

Ami a rf illeti. Nem figyeltem. Valóban azt senki nem vette el, tehát ha a szervezetbe (MH) kerül, jogosan használja. A MATASZ-ban - mint társadalmi szervezet - szerintem nincs tisztázva. Így ott a használata nem egyértelmű.
Egyébként ha valakinek van használható ötlete tartalék ügyben, magán e-mailomban kérem keressen meg. Többit ott.
Fefe
Előzmény: Icelord (11298)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11300
Ott az igazság.
Az zavart meg, hogy 20 MHz-től 51,5 MHz-ig üzemel, és a húsz az még rövidhullám. De valóban inkább az URH tartományba tartozik.
Előzmény: tuzer (11268)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11299
:))))))))))
Előzmény: Törölt nick (11260)
Icelord Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11298
TGR!
Szerencsére sok dologban egy véleményen vagyunk. (Legalább az itt írogatók zöme)
Persze lehet vitatkoznunk, cseszegetni egymást, de szerintem a megoldás kulcsa nem az itt lévők kezében van. /lehet a nagy testvér figyelő szemének irogatni, de a helyzetet a képviselő urak és hölgyek tudják csak megoldani, ha akarják - de most nem igazán akarják/

Mindenki a saját nézőpontjából látja a sereget, mint ahogy akármilyen munkahelyen is ez így van. Nem biztos, hogy szakszi tudja, hogy mit csinál egy nehéz vállapos a rendszerben. Azt azért nem árt, ha tudjuk, hogy a folyamatos csökkentések eredménye az, hogy azok maradtak ht-k - na jó van kivétel is:-) - akik valamit tenni akarnak a seregért.

Icelord
aki nem ma kezdte katonai pályafutását
Előzmény: Tiger205 (11296)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11297

Sziasztok!

 

A hosszú vita után már csak félve merem feltenni ide a következő cikk linkjét.

Mindenesetre ezúton is kösöznöm a honvedelem.hu szerkesztői gárdájának a gyors és szakszerű munkát, a támogatást!

 

üdv:

TGR

 

http://www.honvedelem.hu/hirek/hazai_hirek/nemet_tartalekosok_hazankban

Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11296

Szia!
Egy magára adó társadalmi szervezet szerintem nem egy másik cég postázási apparátusát használja:-) Vagy mégsem?

 

De, ebben igazad lehet, előbb viszont nézzed meg a MATASZ költségvetését!

Nyilvános!

 

A postaköltség az általad említett módon a sokat szidott HM-t terheli... Tessék mondani ez nem a MATASZ támogatása?

 

De, és köszönöm most is, az előbb is!

Amúgy ki szídta a HM-et?

Én mostanában biztos nem, gondolom "arra az asztalra nem piszkítunk, ahonnan enni kapunk!"

 

üdv jeges úr,

TGR

Előzmény: Icelord (11294)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11295

Szia!

 

Ezt én is megmondhattam volna!

Ez pl. egy jelentős segítség a HM/MH-től.

Köszi MH!

De a kérdés a rendfokozatra vonatkozott!

Arról meg írtam korábban, hogy miért nem sajnálom tőle...

 

üdv: TGR

Előzmény: Fefe952 (11292)
Icelord Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11294
Szia!
Egy magára adó társadalmi szervezet szerintem nem egy másik cég postázási apparátusát használja:-) Vagy mégsem?
A postaköltség az általad említett módon a sokat szidott HM-t terheli... Tessék mondani ez nem a MATASZ támogatása?
Előzmény: Fefe952 (11292)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11293

Bocs, javíííííítok:

 

"De mindegy is, mert bizony 1997-ben még 15,000 fős honvédség volt, most meg már elértük a 20008-as válallást (24,800 fő azt hiszem)."

 

nem 1997 hanem  1994 és nem 15,000 hanem 115,000 ! Bocs!

 

TGR

 

Előzmény: Tiger205 (11285)
Fefe952 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11292
Akkor miért van a MATASZ tagságimon, amit a HM postázott, hogy Bánki Attila Szkv. úr? Akkor a téved, amikor azt mondja, hogy szkv vagyok?

Ennek utánanéztem. Nagyon egyszerű, hogy miért úgy néz ki, mintha a HM postázta volna. A MATASZ irodája a Hűvösvölgyben van, a HM épületében. Postához a SZü. Főo. kimenőjét használhatják (?). Így valóban úgy néz ki, mintha a HM berkeiben lenne. Pedig nem. Csak a helyet biztosítják. Mint ahogy a megyei szervezeteknek a Megyei Hadkiegészítő Parancsnokságok. Ott is az ő kimenőjüket (bocsi: pecsét a kopertán) használják. Ez egy MATASZ megalakulási megállapodás.
Hogy miért szkv? Mert még tudják a korábbi rf-odat.
Fefe
Előzmény: dr_kotasz0831 (11281)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11291

Jah Tiger, neked már 15 éve is havi 1 millás fizud volt?? mert csak akkor fizethettél volna be ennyi SzjA-t.... :D

 

Látom, te is a lényeget vetted le... :P

Nem, de évi 1 milla volt.

Azt közben növögetett. Így azért kijön. De nem akarom senkinek a szociális érzékenységét sérteni....

A lényeg INKÁBB az: én eddig minden filléremet leadóztam. cserébe szeretném, ha ebből egy keveset a tartalékos ügyre költene a kormányzat....ennyi.

 

Na, ez viszont olyan dolog, amiről  taxxx nélkül is tudom: álom

:o)

 

Taxxx kezd olyan lenni, mint maga az index.hu...nagyon jók az írások, sokat lehet rajta nevetni, gondolkodni, DE mindent csak fikázni tud...ez egy idő után idegesítő...

 

Lehet, de azt nem hiszem el, hogy így KELL lennie! Szerintem inkább arra kéne mozdítani, arról kéne meggyőzni, hogy ezt a meglévő jó kis tudását és tapasztalatát az ügy érdekében használja! Legalábbis én ezt szeretném, de lehet, hogy naív vagyok...

 

üdv:

TGR

 

ezt az öt képet mindenestre taxxak küldöm!

(az utolsó három kép a Moszkva és Nagyvárad tér meg a Nemzeti! Korabeli buszokkal - Felismertétek???)

Meg a magyar emeletes buszt?

 

 

 

 

Előzmény: Yosser2 (11287)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11290
Na ez mán csak azért is érdekes, mert már évekkel ezelőtt hazánk gyalaknamentes ( nem használ, nem gyárt, nem raktároz ) országnak deklarálta magát a nemzetközi fórumokon. Akkor most ez mi volt ami felrobant ???
Előzmény: tuzer (11284)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11289
"FIÚK!!!

GRATULA GYÖKINEK!!!!

LEVENTE, 56 cm, 3430 gr! EZ ÁM A GYÖNYÖRŰSÉG!!!!
"





ÁFA-val, vagy ÁFA nélkül ????




Amúgy gratula Gyöki II.
Előzmény: Princ of Carpatia (11274)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11288

Szia!

 

Igazad van nem szabad összekeverni, de itt némelyeknél nagyon keveredik.

 

Csak a linkkel érzékeltetni szerettem volna, hogy van ilyen is olyan is.

 

Valaki írta, hogy a tartalékosok között van aki szívvel lélekkel, van aki a buli kedvéért csinálja.

 

Van aki furcsa ideológiákat gyárt hozzá, ezt szerény személyem nem tartja szerencsésnek.

Előzmény: buth (11271)
Yosser2 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11287

Taxxx kezd olyan lenni, mint maga az index.hu...nagyon jók az írások, sokat lehet rajta nevetni, gondolkodni, DE mindent csak fikázni tud...ez egy idő után idegesítő...

 

Jah Tiger, neked már 15 éve is havi 1 millás fizud volt?? mert csak akkor fizethettél volna be ennyi SzjA-t.... :D

Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11286

Tán azért, mert valóban szakaszvezetőként szerelt le, és ezt a rendfokozatot tőle senki el nem vette (le enm fokozták).

De ez csak egy tipp...

És valszeg a holdsugár egyletben SENKI nem kúszott sában, ásott lövészteknőt fagyott földbe és úsztatott fókát érte...

 

Mint ahogy a Nemzetőrségben sem.

Mi csak a hivatalosan megkapott katonai renfokozatunkat használjuk/nánk (szeretnénk használni).

Ez kis különbség.

 

Sajnálod tőle a három krumplivirágot?

Tőlem a három csillagot?

Ez olyan mint a péniszirigység?

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (11283)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11285

Szia Taxxx!

 

Nem akartam veled vitatkozni, mert léthatóan (ahogy vki korábban megfogalmazta) igen nagy adag keserűség van benned, és nekem nem tetszik, hogy pont én legyek az a macska, aki arra jár, és te belerúgsz.

 

De most már - mikor kevered a szezont a fazonnal, mégis írok neked.

Pár gondolatot.

Nem érdekel, hogy miért hagytad ott a hadsereget, de az fontos, hogy mikor. Erről később. most nézzük az utóbbi leveledet.

 

A tartalékos egy civil fogalom, pont olyan annyira fontos mint bélyeggyüjtők egymás közötti csoportosítása.

Hát...nem igaz.

 

2004. évi CX törvény:

A Honvédség tényleges állománya

80. § (1) A törvény alkalmazásában a tényleges katonai állományba tartoznak

a) a hivatásos katonák,

b) a szerződéses katonák,

c) a szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katonák,

d) a katonai felsőoktatási intézmény honvédségi ösztöndíjas, valamint szakképzésben részt vevő hallgatói,

e) a katonai középfokú oktatási intézmény hallgatói,

f) megelőző védelmi helyzet és rendkívüli állapot idején - a hadkötelezettség bevezetése után - a hadköteles katonák.

(2) A katonai nemzetbiztonsági szolgálatok katonái - külön törvény szerint - a Honvédség tényleges állományába tartoznak.

81. § A tényleges katonai állomány tagjai - a szolgálati viszony keletkezése szerint - békében önkéntes jelentkezés alapján, megelőző védelmi helyzet és rendkívüli állapot idején - a hadkötelezettség bevezetése után - ezenkívül hadkötelezettség alapján teljesítenek katonai szolgálatot.

82. § A tényleges katonai állomány folyamatos kiegészítése békében a hivatásos, szerződéses és az önkéntes tartalékos katonai szolgálatra vagy hallgatói viszony létesítésére toborzottak felvétele, megelőző védelmi helyzet és rendkívüli állapot idején ezenkívül a hadkötelesek behívása útján történik.

A Honvédség tartalékos állománya

83. § (1) A tartalékos állományba békében az önkéntes tartalékosok, megelőző védelmi helyzet és rendkívüli állapot idején - a hadkötelezettség bevezetése után - a kiképzett hadkötelesek tartoznak.

(2) Az önkéntes tartalékos meghatározott ideig szerződés alapján vállalja a katonai szolgálatra rendelkezésre állást és a tényleges katonai szolgálatot.

 

magyarország utolsó, most hatályos Honvédelmi törvénye, 199x évi.

Tehát nagy valószínűséggel 2020.ig biztosan nem, valószínűleg 2030.ban lesz egy újabb Honvédelmi Törvény.

Hát..az előzőben ezt már cáfoltam.

Te talán az 1993 évi CX tv-re gondolsz, ami előtte volt érvényben (és módosította a z 1997 LXXV és a 2000. XCI tv.)

 

De mindegy is, mert bizony 1997-ben még 15,000 fős honvédség volt, most meg már elértük a 20008-as válallást (24,800 fő azt hiszem).

 

Az állományösszetételt te is (nálam tán jobban) ismered.

Akkor ezek védenek meg?

vagy a bélyeggyűjtők ?

És itt van köztünk a nagy szemlékletbeli különbség.

 

szerintem szükség van olyan insurget kiképzésben részesült tartalékosra, aki ha baj van, tesz valami. És azt lehetőleg egyenruhában, hogy az ellen fel ne koncolja őt!

 

És addig, amíg felkészül erre, ne melegítőnaciban és/vagy  Martens bakancsban pompázzon és igazi katona képezze ki, nem valami barom.

 

A hozzáállásofd nem tetszik, mint írtam, és többen is.

Ha már nem vagy benne, te nem ajkarssz érte tenni, azért nem kéne fikázni. 

Azt, aki bent van, azt aki tenni akar érte.

Én nem cseh lövészversenyeken akarok tenni érte, de aki oda elmegy, azt is becsülöm.

Mert tesz valami.

Akár a baráti kapcsolatokért, akár a saját konndijáért.

nem csak fikáz a partvonalról

 

Te nem építesz, hanem rombolsz.

Ha felesleges légvárakt, az nem baj.

Ha lelkesedést, jó ötleteket, egy általad nem ismert szervezetet, az baj.

Értelemes vagy, jók a gondolataid, de nagatívak.

Mi lenne, ha írnál végre valami értelmesen építő gondolatot is - ami előrevisz?

 

Ha a MATASZ tagok hétvégi katonásdit játszhatnékja már majdnem kitör, akkor öntsék le vmilyen piros-fehér-zöld ideológiával mozgalmukat, dörgölőzzenek olyan politikai erőkhöz melyek néha beengedik egy-egy lőtérre őket, ott lövöldöznek , kúsznak, másznak, megeszik a babgulyást ésíeste hazamennek.

Épp ez ellen kell a MATASZ!

Vagy egy mrtékadó, visszafogott szervezet!

Mert ilyenre lenne vevő!

De kinek kell?

Hidd el, nekem lenne eélg dolgom szabadidőmben.

Családommal is keveset vagyok.

Politikai mozgalaomhoz nioncs kedvem dörgölőzni.

Az egyenruha is inkább kényelmetlen, mint kénylemes (pedig nekem csak gyakorlóm van - így nem a kis társaságiban "villogok" a veteményesben - ahogy  te feltételezed az "egyenruha mániánkat"). M

égis készülnék fel az említett feladatra, és gyakorlóban, mert ha baj van, a családomat másképp nem fogjuk tudni megvédeni.

Így se biztos, de nőhetne az esélye.

Egyben biztos vagyok: te nem fogod őket megvédeni. nem is akarod.

 

A MATASZ jelenlegi vezetése nyá. főtisztek, tábornoko - plusz egy tart. főhadnagy  a fiatal generációból.

Mert most sajnos ők tudnak tenni, szót érteni a katonai/politikai vezetéssel.

De lassan (ebben bízom) a mi generációnk, lelkesedésünk, tenniakarásunk és "kiképztettségünk" át fogja tudni venni ott is a vezetést, és akkor (ha) valóban lesz tartalékos erő, tudjuk képviselni az ő érdekeiket, és nem utolsó sorban tudunk tenni is a haza védelmért.

Ha ezek még mondanak valamit neked.

Szabadidőben, saját pénzből....

nem agggyá, agggyá .....

(de ha már itt tartunk, egy kis személyes megjegyzés: CSAK én eddig az elmúlt 15 évben CSAK SZJA-ból kb 40-50 milliót fizettem az államnak az általam kapott bérből. Nem bánnám, ha vissza arra "kapnék" belőle, ami nekem fontos- pl. MATASZ) ... és itt nem az 1%-ra gondolok.

 

végül Válaszul korábbi kérdésedre:

ÉN két esküt tetetm le.

Egyet 1 hónap után, egyet meg tiszté avatásomkor, az általd is ismert Zách utcai objektumban (tán akkortájt te is épp ott lehettél ???)

 

Remélem nem vettem túl személyesere. és bántó sem voltam.

üdv:

TGR

 

Előzmény: Törölt nick (11279)
tuzer Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11284

Gyalogsági akna szakította le egy munkás kézfejét Izsák külterületén, egy volt katonai objektumban. A kecskeméti mentők az Uzovics-telepről a kecskeméti kórházba vitték a férfit. A baleset egy volt katonai objektumban történt volt, ami jelenleg a HavariaPress értesülései szerint lőszerraktárként üzemel.

Az eddigi adatok szerint a honvédséggel szerződésben álló egyik cég polgári munkásai gyalogsági aknákat szereltek szét. Eközben azonban az egyik akna felrobbant, és letépte az egyik férfi kezét.

A szerencsétlenül járt ember nyílt mellkasi sérüléseket is szenvedett. A tragédia pontos körülményeit a hatóságok tűzszerész szakértők és munkabiztonsági szakemberek bevonásával vizsgálják.

Az Index megkeresésére a mentők még nem tudtak részletekről beszámolni.

 

Hát még mi lesz?!

urál Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11282
Új honvédelmi törvény akkor lesz, ha valami kikényszeríti a létét. Az egyértelmű, hogy a MATASZ tökéletesen alkalmatlan arra, hogy ezt véghezvigye, így egyenlőre -mivel más szervezet nincs, lobbiszervezet meg pláne nincs- tényleg nem lesz. Mint ahogy tartalékoserő se lesz.
Előzmény: Törölt nick (11279)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11281

Szia Taxxx!

 

Akkor miért van a MATASZ tagságimon, amit a HM postázott, hogy Bánki Attila Szkv. úr? Akkor a téved, amikor azt mondja, hogy szkv vagyok?

 

Én

Előzmény: Törölt nick (11279)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11278

Szia Taxxx!

 

Egy projekt sikeres kivitelezéséhez bizonyos előre meghatározott erőforrásokra van szükség. Vegyünk egy példát:

1. Tartalékos katonák létrehozása:

Requirements:

Humán erőforrás

Training

Anyag-technikai szükségletek

 

Mit biztosíthat egy civil szervezet?

A humán erőforrást

A training egy részét

Bizonyos anyagi ráfordítást

 

Miért?

- Mert nincs szakértelme egy továbbképzéshez

- Mert nem végezhet szakspecifikus továbbképzést

- Anyagi erőforrásai végesek

- Bizonyos tárgyi feltételeknek nem tudna eleget tenni (Gépkarabély, egyéni lövészfegyver, oldalfegyver, lőszer, robbanóanyag stb.)

- Saját tulajdonú technikai ellátottsága nulla

stb.

 

Mi a megoldás?

Szükségleteit jelzi a döntéshozók felé.

 

Remélem sikerült felvázolnom, hogy miért fordulhat (vélelmezem) a MATASZ az állami szervek felé.

 

Én

Előzmény: Törölt nick (11273)
Sgt. Elias Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11277

Nem hiszem, hogy sértődésről lenne szó. Inkább arról, hogy mivel ez az állam a mi, elvileg demokratikusan működő államunk, ezért polgáraiként igényt tartunk arra, hogy a véleményét is befolyásolni tudjuk bizonyos kérdésekben.

 

Annyiban tényleg érdekes a helyzet, hogy bizonyos értelemben "mindkét oldalon" (a segítséget felajánló, és azt elfogadó) oldalon mi, az állampolgárok vagyunk. Csak az első esetben közvetlenül, a másik esetben közvetetten (válaszott képviselet útján).

Előzmény: Törölt nick (11273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!