Keresés

Részletes keresés

Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11546
Icelord,
azert estem neki ennek a problemanak, mert amikor egy tabornok ilyet ir, vagyis neki ez a problema, akkor az mar nagy baj. Ahelyett, hogy strategiai fontossagu dontesekkel foglalkozna!

Szoval ne magat a peldat nezd, hanem ami mogotte van. 90 tabornoknak munka kell, vagyis elveszik alacsonyabb szintekrol a dontesi jogkoroket. Es gatyaugyekkel foglalkoznak. Lehet, hogy ez lehet az oka annak, hogy egyre kevesebb szazados van es egyre tobb tabornok kell???

Komolyan nem ertem, hogy miert vetette fel ezt a problemat, ez korszerubb seregben nem fordulhatna elo. Miutan egy szazados kitalalta es felterjesztette a logisztikai kozpontban ulo ezredes fonokenek a jogkore kellene hogy legyen, alairjon es penzt aldozzon ra.

Nalunk meg attol felek, azert irta le ezt a problemat a tabornok ur, mert meg NEKI SINCS jogkore erre, hanem tovabbterjeszti a vezerkari fonoknek! Ezert van mar VKF elso meg altalanos helyettes is. Nem birja a gatyaugyeket!
Előzmény: Icelord (11535)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11545

Kuruc!

 

Legalább te ne harcolj ellenü(n)k!

Higgyed el, hogy kell, lesz is, és jó lesz.

A sereg egyetlen (?) világszinvonalnak megfelelő része...

 

üdv:

TGR

Előzmény: Kuruc71 (11542)
tuzer Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11544
Igazad van.
Előzmény: Blue_Sky_007 (11540)
tuzer Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11543
Ha avatás után, vagy később a lőtéren így szólít, büszke vagyok rá. De első vizitkor szomorúan konstatálom, hogy 2 év kevés volt a katonai érintkezési szabályok elsajátítására.
Előzmény: Tiger205 (11537)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11542
Szia CriticalHit !




Ezek a "pontok" a te véleményedet tükrözik, vagy valami hivatalos helyről idéztél ?



A különleges alakulat per pillanat szinte luxus idehaza. A törvényi háttér miatt itthon semmilyen bűnözői elemekkel szemben nem lehet bevetni. Külföldön meg egy ilyen alakulatot a szerepében ugyan meg józan ember nem akar bevetni.
Félreértés neessék én örülök neki ha van egy jólképzett zlj-unk de kérdem hogy minek, mert így csak fölöslegesen vonja el a pénzeket, és a HIGH TECH felszerelési eszközök, fegyverek is gyakorlatilag pocsékolásra kerülnk.
Előzmény: CriticalHit (11529)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11541

díszszázad a reptérre!

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (11540)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11540

Egy költői kérdés:

 

Mi kell a magyar honnak - egyenruhás állampolgár, vagy katona?

Ha ezt tisztáztuk (-ták a képviselői irodaházban), lehet tovább beszélgetni a képzésről.

Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11539

Szia!

Az, hogy a HM1 marad a jelenlegi helyén, lehet hogy enm csak politikai döntés (logisztika, stb....lehetm, hogy nem véletlen, hogy a közös szomszéd a NBH)

:o)

 

TGR

Előzmény: CriticalHit (11529)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11538

taxxx!

Szeritnem nem éreztd ki a hsz-ből kinyúló gúnyt!

TGR

Előzmény: Törölt nick (11533)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11537

és az illető ezért nem rója meg, sőt, büszkáébb arra, hogy tanár, mint alezredes!

:o)

 

TGR

Előzmény: tuzer (11536)
tuzer Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11536
1986-ban Rómában jártam a híradó iskolában. (Ha valaki emléxik, pl. az akkori 5. olasz g. hdt-re /volt még nekik két kisebb is/, az tudhatja, nem volt egy pitiáner sereg) Na akkor ők voltak a világon a 7. gazdasági hatalom, saját bevallásuk szerint. Ebben az EGY ISKOLÁBAN képezték a híradó tisztestől a híradó tábonokig mind a parancsnoki, mind a technikai vonalat. 1. Kevesebb pénz 2. egységes oktatás 3. Minden vonatkozó fejlesztés első, horizontális és vertikális próbája az iskola Na most mér' nem mehet a ZRÍNYI Szentendrére? A gyakorlóterek mellé? Hogy lenne megint saját testnevelési komplexuma, stb.! Egyébként pedig messze nem működik jól. Egy ide nem illeszthető, az előzményekhez és a hagyományokhoz nem kapcsolódó, mind alapfokon, mind a kiegészítő szakon teljes mértékig hiányos és alaptalan képzési rend van. Pl.: a ZMKA fegyvernemi szakain 1000-1400 SZAKMAI órát tartottak. Ma egy tüzér ugyanezt összesen kb. 70 órában megkapja. Ez azért minden újszerű elv mellett is érdekes arányszám, nemde? Alapfok: két év után a harmadéves először találkozik a fegyvernemi tanár alezredessel. TANÁR ÚRNAK szólítja, ülve. Ma már olyanok tanítanak nagy számban, akik maguk is az oktatás könnyített, "deszant" változatát kapták.
Előzmény: Sörif (11531)
Icelord Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11535
Szia Roland!
"Tetszik", ahogy egy amúgy századrangú problémának esel neki. Sokkal több és fontosabb probléma van, mint hogy az odakinn lévők nagy része ragaszkodik a nyomtatott formájú sajtóhoz, vagy sem..

A missziók logisztikai biztosítása nagyobb falat, mint gondolnád....

Szóval neked már 1996-ban volt internet előfizetésed:-)?

Nekem volt - otthon is - de őszintén megvallva a családom nem díjazta az akkori költségeket. A munkahelyemen a HM-ben viszont hivatalból volt, de ez más tészta. Akkoriban a net lehetőségei még eléggé gyerekcipőben jártak Magyarországon.

Előzmény: Farkas Roland (11524)
Sörif Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11531

Valóban nagyobb léptékű húzások lennének mint a lenti újság ügy.

De minek mindent szétverni? Azt is ami működik?

Az a baj, hogy nálunk mindenki előbb rombolni akar, aztán építeni- aztán megreked az egész dolog féluton. Inkább úgy kellene továbbépíteni a dolgokat, mint a hagyományőrző britek.

A ZMNE költöztetésének nem látom értelmét. Ott ahol van jól működik, a költöztetés sokba kerülő, bonyolult ügy, békén kellene hagyni.

Különben a HM I. megmarad nem? Tudtommal a másik kettőt adják el.

A különleges alakulatokat meg világszerte fejlesztik- még akkor is, ha sokba kerülnek. Vagy mi már megint "a világ előtt járunk"?

 

Az új m-re visszatérve azt látom súlyosnak, hogy a miniszterelnöknek nem áll érdekében az ellenlábasa által irányított HM pénzelése-erősítése.

Ha Szekeres Imre itt látványosan szerepel, népszerűségre tesz szert, akkor néhány év múlva újra vetélytársként léphet fel. Azt meg Gy. nem akarja.

 

 

 

thehassan Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11530
Szolnok megszűnhet mint hely, de a KMZ-re szükség van.
Veszprémben a Sziklára szükség van, ha már vannak vadászó repülőgépeink. Ha nem lennének (lásd balti államok), akkor a vadászirányítást is lehetne máshonnan végezni. Vagy akár innen is. Integrált parancsnokságok OK, szerintem lesz is belőle valami (ezt csak tippelem).
ZMNE nem biztos, hogy alkalmas az átalakításra. Egy építésznek kellene ezt megítélnie. A jelenlegi budapest több tucat helyszín összevonása helyes, de ezt úgy kell meglépni, hogy az épület funciójában alkalmas legyen, ne kényszer.
Haditechnikai fejlesztés OK, lenne még pár ötletem nekem is...
Előzmény: CriticalHit (11529)
CriticalHit Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11529
 Nem is vártam mást: ”A kormányprogram alapján bizonyossá vált, hogy néhány, NATO-nak tett felajánlásunkat visszavonjuk a következő négy évben. Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszter kijelentéseiből és Szekeres Imre leendő tárcavezető parlamenti meghallgatásaiból az is egyértelműen kiderül, hogy a létszámleépítés folytatódik a honvédségnél, a fejlesztésekre azonban nem lesz több pénz a következő években sem.”

De:

Ahelyett, hogy lassan már 20 éve korszerűsítik, leépítik az MH-t egyszer, kell meglépni a radikális átalakítást, utána pedig csak igazítani.

 

1.            ZMNE elköltözik, az objektumba beköltözik a teljes lecsökkentett HM és háttérintézmény rendszer.   Felszabaduló objektumok eladásából befolyt összeg csapatfelszerelés fejlesztésre költ.

2.            Összevont Haderőnemi Parancsnokság alakul, Székesfehérvár és Veszprém, mint helyőrség megszűnik.

3.            Egy lövész dandár Tatán teljes elemeivel, egy lövész dandár teljes elemeivel Hódmezővásárhelyen települ.  Debrecen, mint helyőrség megszűnik.

4.            A BG f.z. megszűnik, elemei, mint f.szd.-k a lövész dd.-k, lövész z.-iba, illetve a dd-k ISTAR elemébe integrálódnak.   Eger, mint helyőrség bezár.  

5.            Szolnok helyőrség bezár, kv.z. anyaalakulatához Tatára települ.   Kgls.z-re nincs szüksége az MH-nak.   BTKK kiképzőivel Szentendrére települ, felszabaduló objektum eladásából befolyó pénz felszerelés beszerzésére költ.   Reptér bezár a  Pápára vagy Kecskemétre költözik.

Pajzssal felszerelt páncélozott Wolf-okat és  M1117-ket veszünk a harcolóknak,  fejlesztjük a AK-t reflex irányzékkal, teleszkópikus válltámasszal,  Kevlar sikak lehajtható repeszvédő ellenzővel,  megvesszük az Interceptor repeszállót,  vetünk egy pillantás az új US. ACU egyenruhára ez alapján végre csinálunk egy normális gyakorló öltözetet és még lehetne sorolni.    
thehassan Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11528
"A kijelentés magában hordozza azt a valós tényt is, hogy a missziók Net-lehetőségei komoly fejlesztést igényelnek."

Dolgozunk rajta. Illetve, dolgoznék, ha hagynák. De azért valami születőben van.
Előzmény: Hamburger2 (11527)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11527
Szervusz Roland!

Ne keress csomót a kákán! :) A missziók Net-lehetőségei nem is olyan új keletűek, miközben a missziókba kijutó állomány egy jelentős része – főként akinek nincsenek meg a szükséges számtech-ismeretei! – még ma is ragaszkodik a nyomtatott sajtóhoz. Szerencsére ezen személyek száma egyre csökken. A kijelentés magában hordozza azt a valós tényt is, hogy a missziók Net-lehetőségei komoly fejlesztést igényelnek. Én közel sem tartom „fáziskésésben lévőnek” a kijelentést, mint inkább egy valós problémafelvetésnek. Ez itt Mo!!!!

Üdv: Hamburger
Előzmény: Farkas Roland (11526)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11526
"Ha igaza van, miért bántod?"

Ha 10 évvel ezelőtt irta volna ámuldoztam volna azon, hogy milzen előrelátó. Ha 5-7 évvel ezelőtt, akkor azon, hogy milyen kreativan használja ki az új lehetőségeket. De mivel csak most kezd gondolkodni rajta, egyszerüen ...

Előzmény: Tiger205 (11525)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11525

Szia Rolad!

 

Ha igaza van, miért bántod? Amúgy a gatyaügyben neked van igazad!

Ezek látszatintézkedések, akomoly zsíros érdekebe ütköző reformot szerintem az új HM sem teszi majd meg!

:o(

TGR

Előzmény: Farkas Roland (11524)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.12 0 0 11524
"Azoknál kontingenseknél, ahol internetelérési lehetőség van, célszerű az interneten keresztül elérhető napilapok előfizetését csökkenteni, mivel a nagy távolság és a bonyolult utánszállítási lehetőségek miatt az újságok árát több száz százalékkal megnöveli a települési helyre történő kijuttatás költsége."

Dr. Gáspár Tibor vezérőrnagy MH ÖLTP Parancsnok, a 2006. júniusi Honvédelmi Szemlében tett kijelentése.

Erre mondom, ha sok a tábornok akkor gatyaügyekkel foglalkoznak. Nem beszélve arról, hogy akinek van esze az már egy évtizede rendelkezik internetes előfizetéssel, mert egyrészt védi a természetet, könnyebb vinyóra menteni mint felhalmozni, ingyen kutathat az adatbázisban, stb...
A tábornok úrnál megállni látszik az idő.

http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/uj_honvedsesegi_szemle/a_magyar_honvedseg_misszios_szerepvallalasanak_logisztikai_tamogatasa
Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11523

hát sajna egy politikus számára siker (ha másodrendű tárcája van) akkor a botránymentesség (kevés munka sok idő politizálni).

Persze beletartozhatna, hogy hatalma növeléseként több pénzt és területet húz maga alá, de ilyen tárcánál, mint a honvédség ez azzal járna, hogy sok beletett pénz ellenére sem látszódna semmi (mitől lenne PR hír, hogy végre normális ruházatot kapnátok, vagy lenne pénz több gyakorlatra, stb.).

 

Sajna én is szkeptikus vagyok, mert a megszorítások csak akkor fogadhatóak el, ha egyben optimalizáláson esne át a honvédség (reform?? a honvédségnél ez a szó már lejáratódott). De ez lenne az első eset, hogy politikus tartaná a szavát... ...tehát inkább a fantasztikumba sorolnám...

 

 

 

Előzmény: Hamburger2 (11522)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11522
És az adott esetben mit jelent az, hogy "siker"?????
Előzmény: Sörif (11521)
Sörif Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11521

Mindez igaz (ezért nem írtam Kuvaitot a luxusfelszerelésű hadseregével), de ha ilyen alaposan felkészült miniszterek vezetik ezt a dübörgő országot, akkor lehet hogy még pár év és Belgium 8-10-szer lesz gazdagabb nálunk.

Nagy reményeket nem fűzök a következő 4 évhez.

Szekeres talán annyiban jobb lesz, hogy dinamikusabbnak tűnik az elődnél, meg neki már nem jut más nagy poszt ahová visszavonulhatna (néhány társához hasonlóan Gyurcsány őt is kiszorította az MSZP vezetéséből), így itt kell sikert felmutatnia, helyt állnia...

  

 

 

 

belic Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11520
Hello!

Különben a MH sehol sem lesz a nemzetközi mezőnyben.
Igaz, most sincs, lásd például Lengyelországot vagy a velünk összemérhető méretű Belgiumot.


Azert Belgium 2-3x gazdagabb mint Magyarorszag.
Es mint te is tudod, a haboruhoz szukseges harom dolog kozott nincs a nagy meret. :-)

Bel
Előzmény: Sörif (11518)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11519
Ahogy a mai híradót elnéztem nem lesz itt hadsereg fejlesztés-(sem)-mostanában(sem) :(((
Előzmény: Sörif (11518)
Sörif Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11518

Átszervezéssel kétségkívül meg lehetne spórolni pár millió Ft-ot évente. Csak ne vigyék túlzásba és ne menjen a harcképesség rovására.

Amúgy szerintem az a baj, hogy az így összeszedhető pénz kevés a hadsereg fejlesztéséhez.

A korszerű felszerelésre, a gyakorlatokra és repült órákra, a lakásépítésre, a fizetésemelésre muszáj áldoznia a költségvetésre, azt nem lehet "átszervezéssel" kigazdálkodni.

Különben a MH sehol sem lesz a nemzetközi mezőnyben.

Igaz, most sincs, lásd például Lengyelországot vagy a velünk összemérhető méretű Belgiumot.

 

 

Előzmény: Némedi László __ (11516)
thehassan Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11517
145-öt én Tatán láttam csapatgyakorlaton. Szerintem a többi dandárnál is kellett lennie.
A reléket is dandár hírközpontok, illetve ennél magasabb hírközpotnok használták. De ez igazából nem az én szakterületem, részleteket sajnos nem tudok, csak ami rám ragadt.

A mobilos Ural... fogalmam nincs, mi lehetett. Nem lehet, hogy csak az áramot szedte onnan? Mert olyan technika, ami ki tud menni terepre és együttműködni egy digitális átviteli hálózattal, az nem Ural alvázon van, és legjobb tudomásom szerint nem is ment a Tiszához.
Előzmény: st_patrick (11474)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11516
a honvédség olyan, mint az egészségügy, egyszerre található meg benne a pazarlás és a pénzhiány. Tehát elméletileg a pazarlások csökkentésével és az így felszabaduló pénzek felhasználásával lehet fedezni fejlesztést. Kíváncsi vagyok hogy meg tudja-e ezeket keresni, meri-e ezeket leépíteni, és hajlandó-e ezeket a felszabaduló pénzeket a honvédségnél felhasználni.
Előzmény: Sörif (11515)
Sörif Creative Commons License 2006.06.11 0 0 11515

Üdvözlet mindenkinek!

 

Nagyon különös nyilatkozatot szeretnék megosztani veletek.

Új honvédelmi miniszterünk olyasmit nyilatkozott a múltkor, hogy a hadsereg pénz nélkül is fejleszthető.

Szvsz ha nem költenek rá, akkor nem fog javulni a honvédség helyzete.

A miniszter úr cáfolja évszázadok bölcsességét?

Tudjátok, van az a "3 dolog kell" mondás...

 

A jelek szerint az FKGP-s Szabó János "méltó" utódra talált...

 

 

  

Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.10 0 0 11514
Hi Péter!
Jó a felvétel az Inotai erőmű hűtőtornyairól, Veszprém felé a nyolcas úton. :-))
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Hamburger2 (11506)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!