Keresés

Részletes keresés

recon Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11246

"Felderítő szakon nagyon szeretnék tanulni, dehááát nem lehet."

 

Ne sajnáld. Amit az iskolában ezen a szakon tanítanak, az gagyi... 

 

"Szolnokra a felderítő zászlóaljba"

 

Szolnokon nincs felderítő zászlóalj...

 

"vagy oda csak felderítők kerülhetnek?"

 

Nem...

 

"És, ha oda kerülnék - ha lehet - , mint híradós nekem is lehet zöld sapkám "

 

Igen...

 

"Kb. mennyi időnek kell eltelnie, hogy esélyem legyen külföldre menni?"

 

Mennyire beszélsz angolul? Ha jól, akkor szinte azonnal. Ha nem, akkor lehet, hogy várnod kell egy pár hónapot.

 

"nagyon jók lettek a fizikai tesztek és lenne rá esély"

 

Ez szám szerint mit jelent?

 

"óriási várólista van és csekély az esély rá, hogy felvesznek szerződésesként"

 

Ez nem igaz. Hely mindig van, csak neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél: inkább elvégzed az iskolát és hivatásos katona leszel, vagy elmész szerződésesnek. Nézd át mind a kettőnek a jogi hátterét és hátulütőit, aztán döntsd el, hogy mit szeretnél. Mi itt leszünk...

Előzmény: Mr. Közvetlen (11242)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11244
Elnézést, Te voltál a gyorsabb!
Előzmény: buth (11222)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11243
Szervusz Icelord!

"nincsenek a törvények szerint tartalékos katonák" - Szerény ismereteim szerint a jogszabályok (még) ismerik ezt a fogalmat (pl: önkéntes tartalékos), csupán a működtetés hátterét nem tisztázzák. Szerintem a MATASZ-osok örülnének a legjobban, ha működésük minden szabálya tisztázott lenne.

Hamburger
Előzmény: Icelord (11207)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11242
Üdvözlet mindenkinek!

Szeretnék érdeklődni a hozzáértőktől.
Szóval én idén jelentkeztem a Kinizsibe tiszthelyettesképzőbe. Ma voltam eü meg pszicho teszten, fizikai már volt és úgy tűnik mindenen alkalmast kaptam, hacsak a vérembe nem találnak valamit. Szóval megvan az esélye, hogy felvesznek.
Nos mennyire színvonalas ez a képzés? Úgy értem milyen követelmények vannak? Mind fizikai(!!!), mind pedig tanulás téren. Valakitől azt hallottam, hogy kezd visszatérni a Jutasi féle szemléletmód a tiszthelyettesek képzésében. Erről tudnátok többet mondani?
A másik pedig az, hogy sajnos elég kevés szak indult és ami engem igazán érdekelne az nem. :((( Felderítő szakon nagyon szeretnék tanulni, dehááát nem lehet. :(
Így jobb híján híradó-ra jelentkeztem. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő után van reális esélyem arra, hogy "átnyergelhessek" felderítőnek és Szolnokra, netán Egerbe kerüljek? Ha híradós vagyok, attól még kerülhetek a suli elvégzésével - mondjuk, hogy jó eredménnyel elvégzem (nahh még jó, hogy egyelőre fel sem vettek:))) - Szolnokra a felderítő zászlóaljba, vagy oda csak felderítők kerülhetnek? És, ha oda kerülnék - ha lehet - , mint híradós nekem is lehet zöld sapkám :))))) Tudom ez nagyon részlet/látszat/hülye kérdés, de kíváncsi vagyok.
Ami még érdekelne az a külföldi missziók. Kb. mennyi időnek kell eltelnie, hogy esélyem legyen külföldre menni? Csók nélkül van rá reális esély egyáltalán?
"Elsírtam" felvételi elbeszélgetésen a bánatom a szakkal kapcsolatban és azt mondták, hogy ha nem veszenk fel jelentkezzek szerződésesként Szolnokra, mert nagyon jók lettek a fizikai tezstek és lenne rá esély. Viszont a hadkiegnél még régebben azt mondták, hogy óriási várólista van és csekély az esély rá, hogy felvesznek szerződésesként, vagy akár több évet(!!!!) is kellene várni. Most akkor mi is a helyzet?
Hűűűh, elnézést, hogy egyszerre ilyen sok kérdést tettem fel!
Ha válaszra méltattok azt előre is köszönöm!

Minden jót!
Fefe952 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11241
Majdhognem egyetértek taxxx néhány gondolatával. De úgy látom, hogy kicsit megkeseredett a hangod taxxx.
Egyébként én is úgy gondolom, hogy nyugállományú csak akkor vegyen fel egyenruhát (és olyan formában, ahogyan az megengedett!!!! - ergó nincs állományjelző), ha azt még képes is és tudja is viselni. Megint megjegyezhető: a civilnek nincs arról ismerete, hogy akit lát, az most tényleg aktív, vagy passzív.
Ami a rendeletről szóló passztust illeti buth: valóban van, de a közszereplés abban merül ki, hogy az illető tiszt vállalja z elhunyt katonák sírjánál a gyászbeszéd elmondását (ha igénylik - de tényleg) És még a nyugdíjas klubok megyei elnökeinek. Ha valaki öltözködni akar, ám tegye, de a saját pénzén. Egyébként nekem is egy, a társasági öltönyöm van még meg. Nosztalgiából. Utoljára - mint friss, pár hónapos nyugdíjas - a doktori védésemen vettem fel.
Katona - legyek, legyél, legyenek - lélekben és szívben. Ne külsőségekben.
Fefe
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11238

Üdvözöllek taxxx!

 

Te hányat tettél?

Azt hiszem, elbeszélünk egymás mellett! Itt nem a formaruhát hordani szeretőkről van szó! Ez a baj, hogy ezt nem fogjátok fel! Azt sem értem, ha valaha ht. voltál, akkor mit jelent neked, vagy akkor mit jelentett, hogy a hazád védelmére esküdtél?

De nem szeretném itt kitárgyalni, mennyire "gonosz", gyűlölködő, megkeseredett, lemondó, stb. a véleményed. Azonban állok elébe, hogy akár személyesen, akár E-mailben, vagy  telefonon megvitassuk, hogy szerintem miben sántít a véleményed, és a megfogaémazott kérdéseid.

A www.matasz.uni.hu/tagszervezetek oldalon megtalálod az elérhetőségemet!

Ne gyalázkodj, ha hállálkodni nem tudsz!

Hajrá MATASZ!

Előzmény: Törölt nick (11236)
charlie21 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11235
Szia! Az 1. képen levő DAC nem csinált semmit,egy fülhalgatós uriember ült benne,és nagyon figyelt :-) A 18;23;42;-es képen levő Gaz 66-os kocsik az Árpád tüzvezető rendszer részei voltak,a 20-as képen vannak a hozzátartozó mobil állomások. Az 52;53-as képen vegyvédelmi BRDM-ek vannak ők a bemutatótól nem messze gyakorlatoztak,semmi közük nem volt a bemutatóhoz csak utközben lekaptam öket. A 8-as képen meterologiai állomás látható,a 15-ös képen a HTI álltal fejlesztett felderítő konténernek látható a földi vevő állomása ,a konténer is látszik kicsit a sárga furgon mögött.Egy Mi 24-esre volt felszerelve egy ilyen konténer és ennek a jeleit,képeit vette a sárga furgon. A 42-es képen pedig szintén az Árpád rendszerhez tartozó lézer távmérő látszik. Remélem nem kevertem,de tipusokat ne kérdez ,nem jegyeztem meg,talán van itt a forumon aki szakmailag ,részletessebben el tudja neked magyarázni.
Előzmény: st_patrick (11234)
st_patrick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11234

Sziasztok!

Még néhány kérdés:

Az 1. és a 18/23/42. képen látható bodegák milyen célt szolgálnak?

A BRDM-2-esek az 52/53. képen vsf járművek voltak vagy más a feladatuk?

A 8/15/42. képen felderítő eszközök vannak. Mik ezek, mi a típusuk?

Előre is köszönöm!

stp

Előzmény: charlie21 (11232)
st_patrick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11233

Üdv!

Köszönöm! Esetleg az R-102, R-103, R-118, R-125, R-130, R-142, R-145, R-156, R-400, R-405, R-412, R-450, R-975, P-220, P-299, K-20/40/80 jelzésű állomásokról rémlik hogy milyen alvázon futottak vagy a paraméterekről valami?

Előre is köszönöm!

stp

Előzmény: krivics (11110)
charlie21 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11232

 

Sziasztok!

 

Nem szoktam ebbe a topikba irni,csak olvasom.De a tegnapi D20-as lövészethez ezuton szeretnék gratulálni.Szerintem azért ami még kevés van azt viszont profin üzemeltetik.

A többi kép a képtáramban a nick nevem alatt megtekinthető

másvilág Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11231
Az a kérdés mi a cél.
Ha az számít, hogy hány köregységet lősz, és van időd megtanulni
egy kézzel lőni, akkor az egykezes módszer a jobb.
Ha gyorsan akarod megtanulni, és a cél az ellenség harcképtelenné
tétele, akkor a kétkezes módszert javaslom. Ez akkor is jobb, ha remeg
a kezed, vagy nagyon nagy erő kell az elsütéshez.

Az már egy másik kérdés, ha egy kézzel lősz, akkor kisebb felületet
lát az ellenség, tehát nehezebben fog eltalálni. Persze ha arra
számítunk, hogy az ellenség nem tud lőni, akkor megint mindegy.

Frodo
Előzmény: belic (11195)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11230
Szia Vágási!

Kicsit bővítem az elöttem szólók reagját!

...Valahogy olyannak látom a MH és a MATASZ kapcsolatát, mint arendőrség és a polgárőrség közöttit. Minden szép és jó, de ha megkérdeznek egy járőrt, akkor a lehető legrosszabb véleménnyel vannak a polg.őrökről.....

Hát ezt meg honnan a fenéből szedted? (Rendőröknél is előfordul a kocsmai "fényezés" során néhány "legend".)
Mert én ennek ellenkezőjét mondom, tudom, tapasztalom, élem! (Jómagam mán 12 éve.) Nos: A Polgárőrség több mint HETVENEZRES tagsága önmagában (!) egyértelmű megnyilatkozás a bűn ellen, az állampolgárok (ÖNKÉNTES) segítésére! Nem kell mindenkinek csinálni, csak az teszi aki erre "affinitást" érez. Nem "felülről" kezdeményezték létrejöttét. Annó "90,- '91-ben, Markos Gyuri, és Barátai, a legendás "nyócker"-ben (nem véletlen) ismerték fel, és egyesületként álltak össze a becsületes állampolgárok segítésére, a bűnözés ellen, segítve a HIVATÁSOSOK (értsd: rendőrök) munkáját! Ők voltak a mag, aztán az idő folyamán a létszám, az egyesületek száma egyre szaporodott. És nem az látszott, hogy a hivatásosok utálták, hanem igenis igényelték a segítségünket. Nem tudom az a rendőrjárőr akinek véleményét "készpénznek" fogadod el, mit szólna akkor, ha egy intézkedésénél nem találna hatósági tanunak egyetlen egy szemtanut sem, és csak úgy véletlenül ebből a hetvennégyezerből odalépne hozzá egy, mutatva Polgárőr Igazoványát, mondván: Örmikém ehun vagyok, ha kell hatósági tanu. (Voltam már ilyen szituban.)
Igaz számlálatlan az a vélemény, mint a Tied, és sokszor kellet bizonyítanunk ellenkezőjét. És TIZENÖT ÉV-nek kellett eltelnie, hogy erről a hetvenezres önkéntesről TÖRVÉNY szülessen! A tizenötév a létjogosultság nap, mint napi bizonyításról szólt!
Viszzatérve a "zsernyák" ismerősöd állításához, én ellenkezőjét állítom: Ma már ott tartunk, hogy a rátermett, és KÉPZETT polgárőr JÁRŐRTÁRSA a rendőrnek!!!
Vonj némi párhuzamot az általam sorolt TÉNYEK, és a hivatásos hadsereg hiányait pótoló MATASZ "gyermekcipőben" járó megalakulása között" Türelem! És természetes hozzáállás változás a "hivatásos" megnyilatkozásodban. Amíg a Te gondolatod is az ellenkezés, késik a jó megoldás megtalálása. De útját állni nem tudod!!! (Fogd mán föl!)
Üdv Néked: Öreg Csóka.
Előzmény: Vágási Ferenc (11190)
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11229

Szia Tiger!

Köszönöm! Tudod az ember nem azon gondolkodik mindig, hogy a VF szerű embereknek megfeleljen, hanem őszintén él, s közben lehet, hogy még "öltözködési" hibákat is vét, sőt, mint rangidős is felelőséggel tartozik. Még jó, hogy ezt nemhozták még fel. De ez nem erről szól! A lényegről senki sem mer, vagy akar beszélni, őszintén, hittel és bizalommal a másik iránt, mint ahogy dr. kotasz is írta.

Itt valami nagy köd dereng, s nem látom mit védenek, volt társaim, mit féltenek tőlünk, de ezt érzem rég óta!

Na hajrá MATASZ!

Hajrá Aktív Tartalék Erők!

Előzmény: Tiger205 (11228)
Tiger205 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11228

Szia Sanyi!

 

Nem akarlak én bántani, becsülöm amit eddig tettél és most is teszel a MATASZ érdekében!

Bárcsak minden vezetője ilyen lelekes lenne, igy gondolkodna, mint te!

 

Ennek ellenére azt kell mondjam, hogy látva V.F. hozzászólását, nem adhatunk még ekkora és ilyen támadási felületet sem!

Nekünk pápábbank kell lenni a pápánál, mindenben bizonyítva a kételkedők felé is, hogy van létjogosultságunk.

 

Feri biztosan este, mikor hazamegy, megsimogatja a szekrényben a gyakorlóját és azt súgja "neki": - hál' Istennek ma sem kaptak meg az erre alkalmatlanok téged! Csak mi, az iagazak, a kiválasztottak hordhatunk! És boldogan fekszik le. Lelke legyen rajta.

Hogy a SZF. kb 4-5,000 fegyverese mit és hogyan lenen képes megvédeni, mikor belőlük  1,000 külföldön van, 1,000 most jött haza, 1,000 most készül kimenni - az nem érdekli őt.

 

A cseh és a (most hétvégén látott) német példa mutatja, nem mindenhol van ilyen hűvös viszony a sereg és tartalékosai, a sereg és az állampolgárok között.

Sőt! a HÍD szó igenis fontos!!! És komolyan veendő!

 

Hajrá MATASZ!

üdv:

TGR

Előzmény: buth (11215)
Tiger205 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11227

Bocs, még egy dolog kimaradt (és elnézést a pár elötés miatt az előző levélben)

ami kimaradt:

 

"- azokat, akik ugyanúgy tettek katonai, tiszti eskűt, miunt Te."

 

üdv:

TGR

Előzmény: Tiger205 (11226)
Tiger205 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11226

Gratulálok Feri!

 

Ez aztán az intelligens hozzáállás!

Néha kérdezik, hogy a hülye hülyébb, leghülyébb, postás, rendőr, vasutas felsorolásból hol van a katonatiszt?

Mondogatom nekik, hogy ne közötködjenek velem!

De ezt a levelet elnézve azt mondom: néha ott leheten valahol középen....

 

Azért válaszolnék - bár nem is akarok lemenni a te szintedre...

 

- Az nem zavar, hogy a politika sz*rik a honvédelemre.

- Az nem zavar, hogy a feletteseid sz*arnak a beosztottaik érdekeire, nem védenek meg benneteket.

- Az nem zavar, hogy a Honvédség szó lassan oximoron....az objektumait civilek örzik, ezeket a fekete ruhásokat nem minősíteném senkinek (Svejknek sem).

- Az nem zavar, hogy a ruházatod, fegyverzeted (kivéve a gépkarabélyt) nem egységes, elavult vagy rossz minőségű.

- Az nem zavar, hogy hétezer "legénységi állományúra"ennyi tiszt jut.

- Az nem zavar, hogy tizennégy svéd repülő BÉRLÉSE viszi el a szükséges és fontos beszerzések előtt/helyett a fejlesztési beszerzési pénzeket.

- Az nem zavar, hogy hivatásosok gyalogolhatnak futás helyett (térdelő fekvőtámasz)

- Az nem zavar, ha egy HT rühelli/szégyenli hordani az egyneruháját.

- Az sem zavar, ha a HT/Szerdzso megjelenése nem alakias

- Az nem zavar, hogy ha bármit kér egy társadalmi szervezet (pl. Matasz) a Honvédségtől nagyon nehezen kap bámi pénzbeli támogatást - még jó célra is...

- Az nem zavar, hogy a sok "hülye civil" lenézi, nem becsüli a katonákat.

 

ellenben azok zavarnak,

 

- Akiket érdekel a honvédelem (a valódi)

- akik civil munkájuk MELLETT / UTÁN szabad idejükben, akár saját zsebből költve (nem csak egyenruhára)  akarnak a honvédelemért tenni,

- akiknek a civil munkája esetleg a társadalom szempontjából értékesebb, mint a tied (?) akinek esetleg magasabb végzettsége, jobb nyelvtudása, technikai, történelmi ismeretei stb. vannak mint neked,

- akik a HT-és szerdzsó állományért (azaz érted is?) akarnak tenni,

- akik szívesen és büszkén hordják/hordanák az egyenruhát, amikor alkalom adódik rá (és okuk is van - nem vadászni, horgászni...)

- akik közvetíteni akarnak a társadalom felé, hogy a sok "hülye civil" ne nézze le, hanem becsülje a katonákat.

 

 

Mit tanácsolsz, hogyan verbuváljak lelkes (fiatal?)  embereket erre az ingyenes és nehéz feladatra, ha a hivatásosok hozzáállása ilyen, mint a tied, és ezt még hangoztatják is?

Ki örülne annak, hogy amikor segítő kezet akar nyújtani, a rástzolruló rákúr a kezére egy nagyot?

 

"olyan a sereg társadalmi megítélése, amilyet megérdemel"

"olyanok a sereg vezetői, amilyet megérdemelnek"

"nehéz azt a vak nénit átvezetni az utca túloldalára, aki nem akar átmenni"

ilyen lózungok jutnak eszembe a leveled kapcsán. Hátha mégis igazak?

 

A legkevesebb, amit tehetsz, hogy bocsánatot kérsz.

Azt akkor majd (legalábbis én) elfogadom, mert úgy látom, nem tudtad kit/mit fikázol.

 

üdv:

TGR

 

Előzmény: Vágási Ferenc (11190)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11225

Nyilvános az emilem, oda küldhetsz.

A nevemre kattintva megjelenik az emilem.

Előzmény: konyev (11224)
konyev Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11224
Ha van valami elérhetőséged, utánanézek, ugyrémlik nekem van alaki szabályzatom .pdf -ben.
Előzmény: Blue_Sky_007 (11218)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11223

Sziasztok srácok!

 

OFF

 

Olvasva a hsz-eket, a következő örökérvényű jutott eszembe, amit a kellő tisztelettel itt megjelenítenék:

 

"Egy vérből valók vagyunk, Te meg én..." R.K.

 

ON

 

Én

buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11222

Az én véleményem szerint meg igenis vannak a törvény szerint tartalékos katonák! Az a félelmetes, hogy egyesek annyit súlykolták, hogy a katonák maguk is elhitték, hogy törölték a tartalékosokat. Nem! Vannak! Békében az önkéntes tartalékosok! Ezt lehet úgy átalakítani, hogy értelme is legyen! Minősített esetben pedig (sajna nagyon hibásan említi a trv.) a kiképzett hadkötelesek! Na ezeket kellen megszervezni, hogy ha kell akkor legyenek is!!

 

A sereg sok mindent adhat, csak nem ellenségesen kell viszonyulni egymáshoz! Vannak jó példák, s vannak rosszak természetesen. legyen több a jó!

Előzmény: Icelord (11207)
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11221

GyökiII, szvsz nem kellett volna! Az egyenruha lejáratása teljesen más terület! Az egyenruhát nem tudod ott lejáratni, ahol ugyanolyanok vannak! Ahol a különböző nemzetiségű "bajtársaid" örömmel szorongatják a kezed, hogy végre magyarok, sőt beszélgetni lehet velük, mert egyikük érti a hazaiak nyelvét! Nekik tetszik a magyar ruha, tán azért mert még nem hordták. A bocskai sapka kelendő csere cikk! Ebben a közegben, ahol tábori körülmények között vagy, este kantinban vagy és barátkozol azokkal akik az életről hasonlóan gondolkodnak, akkor nem tudod lejáratni az egyenruhát, ha zsebre teszed a kezed, vagy netán a régi, de jó öv van rajtad!!!

Az egyenruhát a közterületen mocskosan megjelenő egyenruhások (Ht, szerződéses, nyá, s jogtalanul viselő), az egyenruhában ordibálók, stb. tudják lejáratni! S mégegyszer mondom, ott, ahol megbotránkoztatásra képesek!

Szerintem, ha az a kép jelenik meg, ahol csak az én övem az ami szemet szúrhat, bár szerintem semmi oka erre, akkor senki sem botránkozott volna meg. Esetleg néhányam azok közül, s most nem név szerint említeném, akik eleve fenntartással viseltetnek a MATASZ-szal szemben, de még soha egyenesen nem merték elmondani, csak keresztebe tettek, ahol csak tudtak!

Előzmény: Gyöki II (11217)
Icelord Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11220
Ámen!
Előzmény: buth (11219)
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11219

Kedves Vágási Ferenc!

 

Nyugalom! Nyugalom! Itt nem harcolni kell! Őszinte véleményednek örülök! Nem osztom, de régen sem értettünk mindenben egyet, ettől még egész jól megvoltunk!

Örülök, mert végre Ti is megszólaltok! De az a baj keveritek a szezont a fazonnal! Magyarország jogállam, 16 éve rendszerváltoztatás volt! A MATASZ még a rendszerváltoztatás előestéjén megszületett törvény alapján egy a közel 60.000 magyar civil szervezet közül. Miért pont a MATASZ az amire annyira allergiassak vagytok?

Ne öntse el agyadat semmi, mert nem tudsz gondolkodni és "hülyeségeket" fogsz írni! Kire és kik hoznak szégyent? Mi bajod az "örömkatanásdival"?

Te komolyan azt hiszed, hogy csak Ti, akik még ott vagytok, csak Ti éltétek meg a katonai élet sűrűjét? Már nem emlkezel, hogy az Alföldön találkoztunk, hogy amikor lehetett akkor együtt futballoztunk? Ettől még mi is küzdöttünk a "végeken" és később kicsit feljebb is! Miért bűn az, ha valaki alól kiszervezik a haderőt, s nincs annyi ismeretsége, vagy nem akar maradni, de nem a honvédelem ügyének fordít hátat, s még csak nem is ócsárolja a MH-et, mint volt kenyéradóját? A katona mindig katona, a születéstől a sírig! Nektek kellett (volna) ezt a passzust megvédeni, hogy ez a szabályokban is így maradjon! Szerinted ha egy fiatal örömmel készül a hazája megvédésére, az szégyent hoz bárkire? És miért? Mi az indokod? Mi bánt a MATASZ-szal kapcsolatban? Leírnád, vagy továbbra is vagdalkozol?

Nincs fizikai felmérés a MATASZ-ban, de lehet még gondolkodni róla! Bár, mint mondtam civil szervezet. Szerinted annak idején a HM, MH szervezetein belül mindenki teljesítette a fizikai követelményeket? Te soha nem láttál pocakos urakat, molett hölgyeket? Te nem is itt éltél?

A szégyen az, hogy elborult aggyal csak ennyire futja, kedves Feri!

Hivatalos e, kérded. Szerinted mennyire erkölcsös, vagy jogszerű, hogy a felavatott tartalékos tiszt, vagy ht. tiszt bizonyos feltételek hiányában elveszítette a jogát a megszerzett rendfokozatának viselésére és használatára? Téged nem sértene?

A polgárőrség pedig pont jó példa, bár nem illik ide, de ez is mutatja, hogy attól, hogy TE s még sokan másképp gondolkodnak róla, addig hivatalos szinten törvény született róla! Na ne útáld már a MATASZ-t kedves Feri! Beszéljünk arról, hogy akár MATASZ, akár más civil szervezet segítségével szükség van e szerinted olyan emberekre (ifjak, hölgyek, idősebbek is), akik adott esetben (mely nem biztosítható törvényben, hogy nem következhet be), akik mennek a gátakra, a felhőszakadásba, az esetleges fegyveres konfliktusba, s tán a missziókba is! Ha kész vagy erről vitázni, még tudod hol találsz meg! Én nem felejtek, bár lehet több okom lehetne rá, mint neked!

Üdvözlettel:

Buth Sándor

 

Előzmény: Vágási Ferenc (11190)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11218

Mivel csak a szolgszab van meg elektronikusan, az alaki nem, a szolgszabban nincs róla semmi.

 

Ha valahol lehet, az az alaki.

Előzmény: st_patrick (11216)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11217

Mivel a képeket én dobtam be a topicba, ezért erre nekem kell válaszolnom. Pont aktuális téma volt az egyenruha lejáratása, az egyének nem méltó hozzáállása miatt. Lehet, hogy nem kellett volna, de szerintem ez ide tartozik.

Igen, én idegen bakancsot húzok, ha tehetem, sőt a hátizsálom is olasz, a kulacsom amerikai, akárcsak a késem, a poncsóm német, a fegyverem orosz.

Tényleg minden tiszteletem a azoknak a volt hivatásos, sorállományú katonáknak, akik tartalékosok és tenni akarnak civilként is a honvédelemért.

Előzmény: buth (11215)
st_patrick Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11216

Üdv!

Ha már megnézted a szolgálati szabályzatot, nem ír valamit a katonanők hajviseletéről is?

stp

Előzmény: Blue_Sky_007 (11143)
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11215

Kedves GyökiII és Tiger 205!

 

A Sanyin lévő öv nem hagyományőrző, hanem a sajátja!!!! Mintahogy sajátja a köznapi öltöny, a tányérsapka, stb., amit időközben az elmúlt években a haderőben megváltoztattak. Hogy új, ettől még nem jobb, bár belátom ez van az öltözködési utasításban! Bár mindennek van kihordási ideje s talán azért hordanak a hivatásosok is olyan felszerelést ami helyett már van új.

 

Néhány kérdésem lenne:

- Láttatok e már hivatásos, szerződéses, vagy anno sorkatonát zsebredugott kézzel? Megjelent e ilyen kép? Minősít? Igen! De ez a lényeg? Nem!!!

- Miért nem kapunk értesítést, hogy mikor milyen ruházati változások vannak? Mert akkor talán fel kellene vállalni a HM-nek legalább a részbeni cseréjét a nyugállományúakénak is. Van rendelet, hogy az aktív közéleti szereplő nyugállományú katona ruházati pénzt kaphat egyenruhájának ujjításához. De nincs rá pénz! Őszintén kellene végre mindenhez hozzáállni!

- Láttatok e már magyar katonát idegen cipőben? És? Én is furcsán néztem, előjött néhány beidegződés, de beláttam az a kényelmes neki! S ebben nem csak az a baj, hogy ezt eltűrik (más is látja nem csak mi), nagyobb baj, hogy olyan egyenruhát kapnak (kaptunk régen mi is), ami nem versenyképes még a szomszéd államok katonáinak felszerelésével sem!

- Voltatok már szerkesztőség közelben! Egy cikk mindig olyan, amilyet a szerkesztőség akar! De nem is szeretném ezek után, ha egy sor is megjelenne a MATASZ Fejér Megyei Szervezetéről a hivatalos lapokban addig, amíg el nem dől, hogy a jelenleg még regnáló ht. állomány elfogadja, hogy tartalékra mindig szükség van!!!! A képekről írt véleményekről pedig azt gondolom, siralmas, hogy egyeseknek a képet Képeket nézegetve, s az írást elolvasva csak ennyi jut eszükbe!

A MATASZ önálló civil szervezet!

HAJRÁ MATASZ!

Előzmény: Tiger205 (11164)
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11214
Gyöki II Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11213

Megtisztelsz, lövéssel egyetértek.

Előzmény: buth (11210)
buth Creative Commons License 2006.05.31 0 0 11212

Szabályok tényleg vannak!

A katona nyílvános helyen eleget kell, hogy tegyen a katonai udvariassági szabályoknak, be kell tartania az öltözködési utasítást, valamint egyenruhában nem vehet részt párt rendezvényeken. Ettől még messze nem közszereplő! Arra másik szabály van, hogy ki a közszereplő!

Előzmény: J Dagain (11113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!