Keresés

Részletes keresés

Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11613

Nem hiszem hogy tulzasba esnek. Havril urtol folyamatosan lehet hallani az ugyre vonatkozo megjegyzeseket. Allomanygyuleseken, parbeszed 2005, 2006-on, stb... Szerintem mar maga is kezdi azt hinni, hogy egy szo sem igaz a levelben es neki semmi koze sincs hozza...

Az meg, hogy mennyit hasznalt a dolog mindenki dontse el maga. Sokminden beindult (ugyan sok beloluk csak latszatmegoldas) a botranyt kovetoen. Szerintem szukseg volt mar ra, mert a seregben a lassu viz nem mos partot.

Előzmény: buth (11609)
buth Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11611
kivétel béke-kikényszerítés, béketeremtés, békefenntartás. de nem expedíciós hadsereggel!?
Előzmény: tuzer (11606)
buth Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11609
Bocs Roland, nem gondolod, hogy eltúlzod a Te szereped? Nem lehet, hogy esetleg kicsit elgondolkodj? Vigyázz, a magaslóról nagyobbat lehet esni! Talán visszafogottabban többet használnál (esetleg használtál volna) társaidnak és az ügynek is!
Előzmény: Farkas Roland (11608)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11608
Havril András vezérkar főnök, 2006 júniusi Honvédelmi Szemle:

"Minden okos tanácsot, tapasztalatot meg kell hallgatni és figyelembe kell venni. Ugyanakkor nem engedhető meg, hogy vélt szakmai hozzáértéssel, vagy esetenként a nélkül kritizáljunk, elbizonytalanítsuk katonáinkat a felszereléseink megbízhatóságában, esetleg súlyos kiadásokkal járó, valós eredményt nem hozó, úgymond „korszerűsítést” végezzünk el szükségtelenül."

szegény még mindig nem tud aludni miattam
:-))))
buth Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11607
Victor! Bocs, de Te hülyülsz, vagy alapban ilyen vagy? Bár gondolom amíg itt leírsz valamit, a keresőben rá is kérdezhetnél!
Előzmény: Törölt nick (11589)
tuzer Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11606
Fegyveres erő bevetése a lakossággal szemben egyszerűen (ma már) alkotmányellenes. De nevezik háborús bűnnek is.
Előzmény: Törölt nick (11604)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11605
hallottam egy jót:

fighting for peace is like screwing for celibacy.

a békéért harcolni olyan mint a cölibátusért kefélni.
Előzmény: Blue_Sky_007 (11601)
tuzer Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11603
Robbanás történt szerdán Balatonfűzfőn egy sportlőszergyártó kft. raktárépületében. Zöld János ezredes, a Veszprém megyei katasztrófavédelmi igazgató az MTI tudósítójának azt mondta, három dolgozó holttestét találták meg eddig a tűzoltók a szerdai fűzfői robbanás helyszínén, egy embert még keresnek. Korábban az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság azt közölte, hogy a felrobbant épületben négyen tartózkodtak, és mindannyian életüket vesztették. http://www.origo.hu/itthon/20060614robbanas.html Mi van még, ami felrobbanhat? Paks?
tuzer Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11602
Hát az a helyzet, hogy a karhatalom bizony nem meccsekre meg ilyesmire való volt. Ez katonai egyenruhájú (tányérsapkán kék szín, kék parolin) és szervezetű alakulat volt, amely rendeltetése szerint a belső ellenséggel vette volna fel a harcot. A "pufajkások" voltak az elődeik. Mikor megszűntek, akkor jött a karhatalmi kiképzés. Nekem még úgy tanították Egerben az oszlatóéket, hogy közvetlen az ék mögött jött a Csepel, a fülkén egy faszi golyószóróval. Na, ez nem kifejezetten békés tömegre lett kitalálva. Gyakorolni kellett a fej fölé lövést, stb. Én még láttam ilyet eredeti karhatalmisták által bemutatva. Rémisztő volt.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11601

85-ben úgy hívták a tantárgyat, hogy Karhatalmi ismeretek

Ma úgy kezdődik a neve, ha jól tudom:  Béketámogató műveletek (kikényszerítő) (ismeretek)

 

Sok azonosság van benne.

Nem sok differencia van egy szerb tömeg, meg egy magyar tömeg között.

Előzmény: Törölt nick (11591)
Sgt. Elias Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11598
És katonai alakulatoknál is van ilyen képesség, ld. honvédelmi nap bemutató. Igaz, az Alk. miatt nem lennének (törvényesen) bevethetők idehaza.
Előzmény: belic (11597)
belic Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11597
Hello!

Ma már NINCS komoly, karhatalmi feladatra kiképzett alakulat Mo.-n.

Ha balhé van, akkor síma rendőröket vetnek be kommandósokkal együtt, de mivel egyiket se erre képezték ki, az eredmény ismert.


Szerintem tevedsz, az "ezredallatok" ( a Rebisz resze) pont egy "komoly, karhatalmi feladatra kiképzett alakulat Mo.-n."

Bel
Előzmény: Törölt nick (11591)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11596
Aha.....!
Akkó: Endschulding!
(Apróság: A munkásőrség létszáma fénykorában kb 75 ezres volt.)
Üdv Néked
Előzmény: Törölt nick (11595)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11593
Szia "taxxx"!

Ne haragudj, ha "bekotyogok". :-)
Mán, csak annak okán, hogy készülőben van egy "Elfeledett Hadsereg" c., általam összeállított honlapom a Munkásőrségről.
Az általad datált dec. 05 dátum korábbra teendő: A Szabad Nép már október 27.-én tudósított arról, hogy Csepelen, és Angyalföldön fegyveres munkászászlóalj alakult a néphatalom megvédésére. A Rádió 29.-én közölte, hogy a XI kerületben is munkászászlóalj alakult. Vidéken is hasonló alakulások is dokumentáltak. (Én oroszlányi forrásokat tudtam szerezni, és abból kiderűl, hogy nov.4.-én mintegy tíz fős munkáscsoport már fegyveresen foglalta vissza a rendőrség épületét. )
Ezek az alakulatok civilek voltak, s mi sem természetesebb, mint hogy az időjárásnak megfelelően, hangsúlyozva munkásjellegüket, (vörös színű) karszalagos pufajkát viseltek. Azt a bizonyos bordázottan steppelt szovjet tipusut. Ebből ered a pufajkás jelző.
Tartott ez 1957 febr. 19.-éig. Ekkor jelent meg a Népköztársaság Elnöki Tanácsának 13-as sz. tvr.-je. Ez rendelkezett arról, hogy munkásőrséget kell szervezni. Ez a rendelet egyúttal megszünteti a korábban szervezett fegyveres csoportokat, mert természetesen a már korábban spontán szerveződő alakulatok a munkásőrségbe olvadtak bele. Így az általam ismert adatok szerint Oroszlányon: 29 volt karhatalmista, 6 volt vöröskatona (egyben volt karhatalmista), és 39 párttag alkotta az alakuló létszámot.
Ezután már nem beszéltek karhatalomról, vagyis az általad említett időszakokból 56-ra vonatkozólag karhatalom(pufajkások) az általam említett időben volt csak ténylegesen. Persze a népnyelv sokáig emlegette a karhatalmistákat. Idő kellet, míg a munkásőrség szó "honosodott", annak ellenére, hogy a pufajka nem csak a tavasz közeledte miatt kerűlt le a viselőiről, hanem azért is mert már a februári megalakulások az acélkék munkásoverálba öltözött emberek viselete lett, amiből az egyenruh(a)ánk kialakult.
Endschulding, de csak a történeti hűsér miatt szólaltam meg. Mán csak azé is mert nagyon sok ifjú Barátim is olvassák itt e sorokat, és erről az ELFELEDETT HADSEREG-ről ma már keveset hallanak, és tapasztalatom szerint azt is torzítva.

Üdv Néktek: Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (11591)
tuzer Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11588
Alapvetően igazad van. De szerintem a fegyvernem léte nem a szervezet méretétől függ, hanem a meglevő erő képességeitől. Ezét aztán amíg voltak tüzérdandárok, akkor is igen vézna fegyvernem volt. Ugyanis soha nem volt megbízható horizonton túli felderítési képessége, soha nem volt ballisztikai lokátora, a 80-as évektől kidurrant a hangfelderítés, ma pedig már időjárásjelző állomás sincs. (A talajmenti mérés belövés nélküli hatástűzhöz csak 800 m-es "röppálya-magasságig" jó. Tudod, mi volt a tüzér felderítő-helyesbítő helikopter műszerezettsége?
Előzmény: buth (11587)
buth Creative Commons License 2006.06.14 0 0 11587

Hát igen, 71-ben még lehettél volna karhatalmista, de én sem lettem, sőt apám sem volt az!

A fegyvernemekre meg azt mondom, szerintem megszüntek, mégpedig akkor, amikor mindent az amerikai minta szerint alakítottak át egy olyan országban, ahol a két haderőnem is csak erőltetetten volt meg. Megszüntették lassan a tüzér egységeket. (Nálam hozzáértőbbek szerint is fegyvernem létéhez legalább egységszint kell!) Aztán nato-ra hivatkozva a csapatlégvédelmet! Mekkora baromság! Aztán a nevében is eltörlődött a fegyvernem! Nekem szlovének és hollandok is azt mondogatták, miért nem a hasonló, kisebb országok mintáit követjük a "nato"-ban, miért az amerikait?

És még mindig tart e folyamat, gondolj csak az "expedíciós" hederő vízionálására napjainkban! De aki soha nem volt katona, attól még megbocsátható, de a szakmától nem!

Előzmény: tuzer (11585)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11586

Szia Taxx!

 

Örülök, hogy nem volt igazam!

Amit leírtál azzal egyetértek!

És valóban - helyetted beszéljünk a MH/HM-ről !!!

 

TGR

Előzmény: Törölt nick (11575)
tuzer Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11585
Sokban egyetértek.  Kiegészítés: 1971-ben jelentkeztem a KLKF-re. Apám csak annyit mondott: ne legyél soha karhatalmista, és mindig maradj ember. Az előbbi sikerült, az utóbbi, remélem.
Előzmény: Törölt nick (11575)
tuzer Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11584
Vszínű igen primitív vagyok, de csak közelítőleg értem - talán - a mondandódat. Bocs!
Előzmény: buth (11583)
buth Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11583

tüzér!

Az én szvsz nincs, de ezen nem akarok vitát nyitni, mert nem ettől haladuk arra, amerre, bár lehet, hogy ez volt az első elvetélt gondolat, amit megcsináltak s lett majd hogy nem az, amiről a topic címe szól!

Előzmény: tuzer (11571)
buth Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11582

taxxx!

 

"Mindeíg arra tanítottam (több kevesebb sikerrel) a tisztjelölteket, hogy :

 - józanság.........+.......józanság,

 - semmi hiszti..........+.........semmi sivalkodás,

 - semi hősköltemény........+........ne higgyenek a szónoklatoknak.

 

földön állni, nem tisztelni csillagot, vállapot, beosztást, címet, rangot.

 

tiszteljék - HA megérdemli - aki a vállapot hordja, a beosztást betölti, stb."

 

Nagyon egyetértek, s örülök a gondolatnak, s annak is hogy így tetted!

 

Előzmény: Törölt nick (11575)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11580
Hi Viki!
A "B" verziók=magánszféra. Ezt beszéld meg Captainnal.
Én a "hivatalos"-t ajánlottam, pölö: Google-n, "Roland Farkas hungarian forces" keresés, szűkítve.
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (11577)
Icelord Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11579
Ha jól tudom, akkor kettő van nekik....
Persze tévedhetek.
Előzmény: krivics (11578)
krivics Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11578
Többes számot hagyd ki, közelebb leszel a valósághoz.
Előzmény: Icelord (11573)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11576
Üdv Icelord!

A víz=élet!
Rém egyszerű volt rájönni! (Nagyjából ebben élenjárók voltunk, legalábbis egyidejüleg a "nagy" nemzetekkel. Lásd: USAF Víztisztító tablettái bár ez tisztán vegyi. És ugyi a "vegyszer" beszedése= rákosodás!.) Csak megálltunk a gondolatnál, és a jó "magyaros" mentalitás miatt többen "beelőztek" a témában. (Pölö: Canada.) A víztisztítók szükségességét senki nem kérdőjelezi meg. Gondolata rengetegszer felmerűlt, csak elült, mint az iszap! Aztán a szükség..... Az nagy úr!!! (Árvíz, csatornázatlanság, pöcegödrök, budik, nitrós, és vegyszerrel telített vizek, ásott kút az udvaron, stb= MAGYARISZTÁN!)
Akkó mennyi az a pár víztisztító??? NUDLI!
Még jó, hogy van pár prototipus ami eljutott Miskolcra! (Ha volna elég nem kellet vón néhány tejet zsacskózó gép átállítása víznek a zsacsizására. Akkó mennyiben vagyunk mi erre felkészűlve? No, ugyi: Mengyán más a leányzó fekvése!! :-( )

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Icelord (11573)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11574
Hi Viki!

Itt egy link:

http://www.honvedelem.hu/honvedseg/missziok

Ez ugyan a HM hivatalosa, de ha kiváncsi vagy, ajánlom.

Üdv: Öreg Csóka
(Van még pár szubjekt linkem is, de az elfogultságom miatt majd később ajánlanám -ha érdekel. ("Testközelből": alias Captain megjelent publikus "szösszenetei".)
:-))
Előzmény: Törölt nick (11572)
Icelord Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11573
Sziasztok!
Itthoni "használatra" a katasztrófavédelem beavatkozó erőinek vannak mobilizálható víztisztító "csoportjai". Szerinted honnan van a zacskós víz, amit Miskolcon osztogatnak?


Előzmény: buth (11562)
tuzer Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11571
Fegyvernem van. Tüzérség, mint rendszer, nincs.
Előzmény: buth (11561)
thehassan Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11570
Ezt a "vetésforgó"-t megmagyaráznád? Van egy tippem, de nem vagyok biztos benne.
Előzmény: Hamburger2 (11569)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 11569
Szia Hassan!

Még hasznosabb lenne, ha működne a "vetésforgó"! Persze ahhoz feltételek is kellenének! Nagyon tetszi, hogy idén akkor jönnek a hallgatók csapgyakra, amikor mi nyári szabin leszünk! :) "Sok mindent" tanulhatnak és tapasztalhatnak majd!

Hamburger
Előzmény: thehassan (11567)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!