Keresés

Részletes keresés

Farkas Roland Creative Commons License 2006.07.04 0 0 11912

ftonyo,

special Ibolykaval sosem talalkoztam, egyebkent meg nem a mostani miniszterelnoki kirohanasra gondoltam, hanem amikor az egyetemistaknak mondta ugyanezt...

 

udv. roland

 

Előzmény: ftonyo (11908)
thehassan Creative Commons License 2006.07.04 0 0 11911
Ja, kérem, itthon én is kanálgépkéssel kenem a vajaskenyeret...

Emellett jelentős szuvenírértéke is van:
"Heeey brotha, ya gonna watch whaddagot? Look, mano, messkit, got it? Whaddayawatchinme, it IS a messkit, you ain't no belive me? I bet ya this a messkit. Ya go and ask Ájtszváán there!"

(meg nem történt beszélgetés egy NATO-gyakorlaton, miután egy GI meglátta K. István sz. szkv. kanálgépét, és elkérte, hogy megmutassa egy másik GI-nak)
Előzmény: konyev (11910)
konyev Creative Commons License 2006.07.04 0 0 11910

Hmm... Én valami olyasmit hallottam, hogy más MRE-t fogyasztónépek között jelentős sikere van a magyar kanálgépnek, amennyiben azok éppen "normális" körülmények között tudják elfogyasztani kajájukat.

 

 

A másik gondolat, hogy hasmenéssel igen is lehet rohamozni! Gondolj bele, ha a környék egyetlen WC-je a front túl oldalán van! Szvsz egy ilyen roham az oroszokat is megszégyeníti :-D

Előzmény: thehassan (11903)
ftonyo Creative Commons License 2006.07.04 0 0 11908

meg mindig az egyenruhat koptatod? Hallgass inkabb a miniszterelnokre es menj el Te is az orszagbol :-)))))

 

 

Téged aztán jól kiképzett az Ibolyka!

 

Öröm látni, ahogy honvédségi érdekvédőnek álcázva magad, direktbe politizálsz!

 

Nággyon ügyes!

 

Ha már ilyen előszeretettel idézel, tudod, csak pontosan!

 

GyuFe azt mondta, h aki NEM AKAR ADÓT FIZETNI, TOVÁBBRA IS ADÓT KIVÁN CSALNI, NEM KIVÁN RÉSZT VENNI A KÖZTERHEKBŐL - az menjen Szlovákiába! Mindezt a sumákoló, TB-csaló vállalkozóknak cimezve!

 

Roland!

 

Ha nem szelektiven hallgatnád - és kommentálnád - a hireket, egy kicsikét hitelesebb lennél....

 

Nem túl szerencsés az, h mint Te, a politika, konkrétan az újkonzervativ Vaslady farvizén próbáltál előretörni az érdekvédős mondanivalóddal.

 

Már bocs: nagyon átlátszó volt a nyomulásod.

Előzmény: Farkas Roland (11875)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11907
ááá, ez nem jó... ...ez katonáknak való, és hol itt a szokásos magyar "haver", aki miatt ez az üzlet egyáltalán felmerülne... :))
Előzmény: thehassan (11905)
thehassan Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11906
Teljesen egyetértek ezzel. Kihagyandó.
Előzmény: Némedi László __ (11904)
thehassan Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11905
És ha le akarják váltani a 2000M-et, ami igencsak helyes lépés lenne, akkor ajánlom minden illetékesnek, hogy kattintson ide, ha terepen hordható gyakorlót akar adni a magyar katonának:
http://www.militarymorons.com/gear/crye2.html

A nem terepen hordandó gyakorló céljára pedig itt
http://www.militarymorons.com/gear/crye1.html
talál ötletet az illetékes, a "Crye Precision Field Shirt and Field Pants" részen.

Figyelem: a második nem helyettesíti az elsőt.

És még egy megjegyzés az illetékesnek: az olyan elhanyagolható apróságok, mint a gallér szabása, fontosak. Pont az ilyen apróságok különböztetik meg a "használható, de..." terméket a "jó" terméktől.
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11904

teljesen jó levezetés, bár a kanál a újonc kanalazására való használatára nem tértél ki, de azt akár ki is hagyható a modern demokratikus hadseregben.

:)

Előzmény: thehassan (11903)
thehassan Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11903
"Van kanálgépem, hova tegyem?"

Asztalfiók? Polc?

Komolyra fordítva. Mi is az a kanálgép? Azon kívül, hogy segít a búvároknak lent maradni a víz alatt. Bár arra az ólomkocka jobb.
Merthogy. Sörnyitóra a katonának nincs szüksége. Ebben lehet, hogy páran nem értenek velem egyet, de ettől függetlenül tény, hogy az alkohol és a puskapor összekeverve veszélyes elegyet alkot. Konzervnyitó? A nyitóval bontandó konzervet kiadó hadtáp jelentkezhet egy pofonra (a csákánynyelet én hozom). Ideje lenne, hogy a fejéhez kapjon az élelmezési szolgálat. Kenőkés? Ennyire elegáns ne legyen a katona. Vágni meg nem lehet a kanálgépkéssel. Illetve lehet - de amit el lehet vele vágni, azt a kanál nyelével is. A villa még csak-csak megindokolható, némi úri házból való jóneveltséggel, de bizonyított tény, hogy kanállal mindent meg lehet enni, amit villával.
Így sikerült a kanálgépet, aminek egyértelműen van némi romantikája, de gyakorlati haszna semmi, leszűkíteni egy darab kanálra. Haladjunk tovább.
Miért tartaná az ember a kanalát a nadrágján? Miért lenne egyáltalán bármilyen zseb az ember nadrágjának oldalán, ahová a legkönnyebben és leggyorsabban elér a keze? Mit tennél inkább ide, egy kanalat, vagy egy fegyvert? OK, kanállal lehet ölni a harcban, csak nem hatékony. A kanál helye a felszerelésben van. A nadrág oldalán a pisztoly helye van.
És a felszerelésen belül hol legyen a kanál? Benne a kajacsomagban. Minden egyes kajacsomagban. Lásd MRE, ami nem tökéletes, de vannak benne jó ötletek. Pl. a kanál. Utalnék itt a FM 31-70 számú szabályzatra, ami a HATVANAS ÉVEKBEN íródott, és benne foglaltatik, hogy a terepen a katona nem mosogat. Emiatt nem adunk neki mosogatnivaló evőeszközt, mert rajta marad az ételmaradék, megromlik, és hasmenéssel nehéz rohamozni.







Megjegyzés: a 2000M-en a jobb combzseben belül megtalálható a kanálgépzseb. Elfér benne négy toll, ami a magamfajta irodakukacnak igencsak hasznos. De emiatt ne tartsuk meg a combzsebet.
Előzmény: Tiger205 (11900)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11902
ott voltam a Keletiben amikor kiderült számomra, hogy az Elvira (Máv) mennyire félreérthető volt, és emiatt lekéstem minden értelmes dolgot... ...szánon bánom, de akkor már nem tudtam mit csinálni (átgondoltam a busz, taxi megoldást is de egyik sem volt tökély)... :(
Előzmény: Tiger205 (11894)
Maz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11901
OK, felháborodás visszavonva, csöppet félreértettelek.

Miniszter úrra visszatérve:
Nagyon szimpatikus volt, nem sokkal megérkezése után odajött hozzánk, mindenkivel lekezelt, mi természetesen lejelentkeztünk neki, rendfokozat elé odatéve a tartalékos, illetve a hagyományörző szót.
Igaz a pár perces csevegés alapján nem tudok precíz jellemzést adni róla, de úgy tűnt érdekli a katonák véleménye, próbál informálódni, talán még jobbítani is dolgokon, bár pénzt teremteni ő sem fog tudni:-(
Előzmény: Tiger205 (11900)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11900

Főleg nem értem, miért nevetséges annak a hadseregnek a hagyományőrzése, amit gyerekként megszerettünk, jópáran pedig szolgáltak is benne. Miért van az, hogy nálunk mindent el kell tüntetni, aztán évtizedek múltán pedig siránkozunk, hogy nincs semmi emlékünk az adott korszakról. Azért "bohóckodunk" a néphadsereg egyenruhájában, mert most még meg tudjuk őrizni.

Szia!

 

1/

Nos, nem nevetséges...és nem bohóckodás...Siralmas??

Mindegy, majd csak megérted mit érzek!

Nekem is megdobbant a szívem a gyakorló láttán, pedig - tgyük kezünket szívünkre - nem colt a legergonómikusabb darab!

2/

2000M vs zöld gyakorló

Van kanálgépem, hova tegyem?

:o)

 

üdv:

TGR

Előzmény: Maz (11898)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11899

Szia!

 

Egyetértek! (URAL)

 

Lehet, hogy nem jól fejeztem ki magam, majd másképp megpróbálom az egyenruha dolgot!!!

 

üdv:

TGR

Előzmény: Maz (11897)
Maz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11898
A hétvégén egyébként Jászboldogházán a Jász Világtalálkozón próbáltuk színesebbé tenni a programot, mi nevetséges Néphadsereges hagyományőrzők. Egy hír gazzal és két raj gazzal települtünk, valamint egy sátorban II. Vh-s relikviák voltak megtekinthetőek.

A honvédelmi miniszter úr is megszemlélt minket, igazán szimpatikus volt. Szóba került, hogy a negatív tapasztalatok alapján esetleg leváltják a 2000M ruházatot.

Főleg nem értem, miért nevetséges annak a hadseregnek a hagyományőrzése, amit gyerekként megszerettünk, jópáran pedig szolgáltak is benne. Miért van az, hogy nálunk mindent el kell tüntetni, aztán évtizedek múltán pedig siránkozunk, hogy nincs semmi emlékünk az adott korszakról. Azért "bohóckodunk" a néphadsereg egyenruhájában, mert most még meg tudjuk őrizni.

R125 parancsnoki rádióállomás telepítése:













GAZ-69M-ek:
















A megengedett öltözet, a gyakorló és a könnyített gyakorló bemutatása:
Előzmény: Maz (11897)
Maz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11897
>De voltak néphadsereges tiszttek is, elég nebetséges volt valahogy nekem...

Ezt nagyon sajnálom. Igaz én csak tiszthelyettesnek voltam öltözve:-(
A történethez hozzátartozik, hogy Császáron volt azon a hétvégén egy katonai veterános összejövetel, onnét mentünk át, mindenki a technikájához beöltözve.
A nevetséges nekem inkább az volt, hogy a legszebb URAL az a 375 D volt, amivel mi mentünk.
Előzmény: Tiger205 (11895)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11896

Szia Poló!

 

Mivel ébn is csináltam egypár képet (épp átadja a tábornok) közvetlen közelről ugye, ha írsz a Tiger205 kukac freemail.hu -ra, akkor küldök neked belőle!

 

üdv:

TGR

Előzmény: poló (11881)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11895

Szia!

 

Kuruc civilben volt

 

De voltak néphadsereges tiszttek is, elég nebetséges volt valahogy nekem...

 

TGR

Előzmény: Princ of Carpatia (11845)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11894

nem jöttél!

:o)

TGR

Előzmény: Némedi László __ (11809)
másvilág Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11893
Az általad említett eszközök némelyikét a franciák néhány hónapja
tesztelték saját országukban. Ha emlékezetem nem csal, akkor
néhány hétig eltartott a "buli". Többen meghaltak, de az életben maradtak
mégsem húztak el a francba.
Sajnos a dühöngő tömeg fékentartása - demokratikus országokban
elfogadott eszközökkel - nem túl egyszerű feladat.
Előzmény: lviz (11892)
lviz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11892

Na jó, akkor a tömegbelövés kimarad, de bassza meg egymillió másféle megoldás van,hogy egy dühöngő tömeget megfékezzenek, szétoszlassanak.

(gázgránát,gumilövedék,vízágyú)

Senkinek nem esett volna semmi különös baja,de elhúztak volna a francba. Így meg csak azt látják,hogy bármit megcsinálhatnak jókedvükben, mert qrvára nem akadályozzák meg ebben őket a felfegyverzett katonák.

Lúzer felfogás.

Én továbbra is azt mondom, vagy megmutatják,hogy ki az erős, vagy csak picsogunk a jogokról meg az emberekről és megnézzük,hogy gyújtanak fel autókat, majd katonákat....

Előzmény: urál (11891)
urál Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11891

Valószínűleg arról lehet szó, hogy fölöslegesen nem akarják legyakni a helyieket, mivel fontosabb néhány afgán élete mint egy terepjáró épsége. Ez ilyen skandináv felfogás. Egyébként meleg helyezet lehetett, mivel az összes személyes és alakulatukra vonatkozó iratukat eltüzelték.

 

A mieink fel vannak készítve az ilyen problémák kezelésére?

Előzmény: lviz (11890)
lviz Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11890

Nem értem . nincs ott semmilyen nem halálos (vagy halálos :-) tömegoszlató eszköz? Gumilövedék, könnygáz???

Vagy már megint játszuk a mi(Európaiak) vagyunk a kultúráltak, mert hagyjuk magunkat megtámadni verziót?

Én szerintem biztos tüzet nyitottam volna már a gyújtogatásnál.

Szokjon hozzá a parasztja, ha dobálózik, gyújtogat, rábaszik.

 

Előzmény: urál (11887)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.03 0 0 11889
Szió Marci !
Szokásodhoz híven a "f@..a-gyerek" hozzáállásod jött le nekem a segítőkész nexusodból. Nagyon tudnám támogatni, és a többieket is bíztatni a használatára, de egyet ne felejts: Ha erre térnénk át, egy idő múlva az az ok, amiért elkezdtünk berzenkedni, feledésbe merűlne. (Amint látod a "Z"-fórumon a Többieket is erre bíztatom. Pölö a "szerdzsó" név használatának megtartása.) Nekem, és a többi szerdzsó fórumon pofázóknak az a baja, hogy hatalmilag akarják a pofánkat befogni. Jó dolog a taktika, és a dumakényszerünket átvinni máshová, ahol akár "megközelíthetetlen" vóna, de a SZVSZ a fórum életben tartása a lényegesebb! Ez nem csak dafke, hanem jelzés a mindenkori hatalom bizományosainak, hogy vegyék mán tudomásul......Szóval: Vannak emberkék, akik a demokrácia adta jogokat el is hiszik! Hiszem én, a Másik, köztük Te is. És ezé nem javasolom -munkád nagyraértékelése mellet-, hogy ne menjünk mi máshová! (Menjenek máshová azok akiknek csípi a szemét a létünk!)
No, egy szöszzenet csupán, de azt hiszem, hogy megfogalmaztam többünk véleményét.
(Szubj: Blogod látogatottságát napi egyszeri látogatással én is szaporítom, mert nagyon jó!)
Üdv Néked Ifjú Barátom!
Öreg Csóka
Előzmény: farokmarci (11868)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.02 0 0 11888
békés vidék Afganisztán...
Előzmény: urál (11887)
urál Creative Commons License 2006.07.02 0 0 11887
Előzmény: Törölt nick (11886)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 11885
És nem látszik semmi alternatíva !

Előzmény: megatron66 (11884)
megatron66 Creative Commons License 2006.07.02 0 0 11884
Hát erről beszélek. Dühít amit magam körül látok, de nem látom a kiutat, mintha az emberek hinnének a politikusoknak, mintha nem is lenne szemük. Nincs alternatíva, folyamatosan haladunk ugyanazon az elb*tt úton nyolcvankilenc óta. Mintha a XX. századból nem tanultunk volna SEMMIT.
Előzmény: Kuruc71 (11883)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 11883
Szia Megatron66


Én azért már megelégednék, ha az átlag európai, vagy őláne Nyugat európai színvonalon lenne a társadalmunk, oktatásunk, honvédségünk stb.


Sajna azt kell mondanom, hogy talán csak három országot ismerek ahol a helyzet rosszabb mint nállunk. Albánia, Románia, Bulgária. Az ucsó kettő viszont ár kirakta az irányjelzőt az előzéshez.


Mi meg továbbra is marjuk egymást, meg mindenkit.
megatron66 Creative Commons License 2006.07.01 0 0 11882
Azt, hogy sírnom kell ha körülnézek itthon. Nem csak a honvédségre gondolok, de az amit művelnek vele az a legszánalmasabb. Ennél már csak az egészségügy meg a röhejes egyetemi oktatásrendszer a viccesebb. VELKÁM TU JuROP.
Előzmény: dr_kotasz0831 (11870)
poló Creative Commons License 2006.07.01 0 0 11881
Sziasztok!
Végre találtam egy képet rolunk,sajnos nem volt nálunk gép.
Gratulálok mindenkinek akinek sikerült teljesitenie a távot
Előzmény: charlie21 (11830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!