Keresés

Részletes keresés

dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 11471

Thx.

 

Én

Előzmény: Tiger205 (11460)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 11470

A helyzetet olyan kritikusnak ítélte meg a helyi vezető, hogy jól felszerelt Bundeswehr alakulatok mellé kérte a NATO segítségét is.

A helyi vezetőt úgy hívták, hogy Helmudt Schmidt...ha mond ez valamit!

TGR

Előzmény: Kuruc71 (11411)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.08 0 0 11469
Szió Kuruc!

KARBANTARTÁS van! (Maestro közölte is, hogy a napokban történik, és türelem.)

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Kuruc71 (11467)
tuzer Creative Commons License 2006.06.08 0 0 11468
Nyomozzák a Szolnokon felrobbant gránát útját Népszabadság • Munkatársunktól • 2006. június 8.

http://www.nol.hu/cikk/406594/

 

"A 152 milliméteres ágyútarackok különleges lövedékükkel alkalmasak kő-, tégla- és vasbeton építmények rombolására. Betonromboló gránáttal 500 méter távolságról 1-1,4 méter, két-három kilométerről 0,8-1,1 méter, öt kilométer távolságról pedig közepes, 0,6-0,8 méter vastag beton átütésére képesek. Téglaépítmények esetén az előbbi értékek mintegy kétszeresével lehet számolni. Ez azt jelenti, hogy a modern épületek falait képesek egy lövedékkel átütni, azaz a mögötte lévő élőerőt és tűzeszközöket pusztítani. Szolnokon ilyen ágyútarackba való gránát robbant fel. (Forrás: HM) "

 

Annyit tennék hozzá, hogy sem az MN-ben, sem az MH-ban NEM volt és nincs rendszerben a D-20 -hoz betonromboló lövedék. VAN: repeszromboló, megnövelt hatóerejű repeszromboló és kumulatív.

 

Na most akkor ez miféle információ?!

 

Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11467
OFF : Napok óta nehezen, vagy egyáltalán nem jutok be a "szerdzsóra" . Ez csak nállam, vagy másnál is előfordúl ?

ON
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11466
Köszönöm a linket. Bár a leírt verzióban is csak egy rövid utalás van az általam kételkedéssel fogadott kitételre, és egy ilyen súlyú "tapogatózás" minden képpen nagyobb nyilvánosságot, bővebb kifejtést érdemelt volna. Tehát kételkedésem nem oszlott el igazán.
Előzmény: Némedi László __ (11442)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11465
Hella John Doe!

Remek. :))
A Rohamlövész tanfolyamot bárki megcsinálhatja szaktól függetlenül, ha teljesíti az ott leírt fizikai követelményeket vagy van más kritérium is?

Üdv!
Előzmény: J Dagain (11458)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11463
bocs m1.
Előzmény: Mr. Közvetlen (11462)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11462
Ha már tv műsornál tartunk akkor most kezdődik épp az m2-n egy kétrészes dokumentumfilm első része a D-napról!
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11461
Ma TV2 - 23,45
Előzmény: Tiger205 (11460)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11460

Ma TZV" - 23,45 mindenkinek kötelező!

Aki látta,  annak is!

:o)

TGR

 

ps: OFF

dr. kotasz: Könyvajánló, amatőr Hadtörténészeknek

Tiger205 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11459

"Karcsúbb és takarékosabb lesz a honvédelmi tárca..."

 

Én meg úgy olvastam, hogy: "Karcsúbb és tartalékosabb lesz a honvédelmi tárca"

 

Nos, ezen lépések egy részét én is megtettem volna (1 db HM, Zrinyi + RTF)

A kormányzati negyed viszont szerintem hülyeség.

Így sem vagyunk nagyon terrorostatámadásra felkészültek (pl. a miniszternök a blogján ugye minden útját leírja előre, izzadhat is a Kormányőrség) de egy kormányzati negyed vonzó célpont lenne!

 

TGR

Előzmény: Törölt nick (11453)
J Dagain Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11458

Szia Mr Közvetlen!

 

 Klasz!Jöhettek velünk!A Rohamlövész tanfolyam az álmom.Azt akkor is meg szeretném csinálni ha bele rokkanok is!Ha jól tévedek szeptemberben lesz.Egy magamfajta lövész szerdzsónak az a karrirje csúcsa ma az MH-ban.Azt a felvarrót meg kell szereznem...

 

 John Doe

Előzmény: Mr. Közvetlen (11419)
tuzer Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11457
Haggyámá! Ideiglenesen hazánkban állomásozó rektorunk csak most lett altbgy! Erre egy csupaszseggű hadtudományi kar?!!
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11456
Ez így van taxxx ! Azonbanameddig a jegyzőkönyvet nem láttam, addig nem vagyok hajlandó "pálcáttörni" felette. Azonban a sejtésemet vállalom !
Előzmény: Törölt nick (11454)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11452
Ismét csak tipp !


1. Emberek végezték a hatástalanítást, így hibázhattak is. Sajna itt az őrnagy úr felelőssége is felmerűl mert hát neki ellenőriznie kellett volna.

2. Egyéni szorgalomból kerűlt oda. Egy olyan ember által ( esetleg ) aki a szakmáját szereti, és mindenben a 100%-ra, vagy 120%-ra törekszik. Én is voltam olyan tűzszerész képzésen ahol, olyan dolgok is megfordúltak a kezünkben ami még csak nem is létezett a hivatalosok szerint. ( Kormányőrség Tűzszerész szolgálat )

3. Lehet, hogy ez a gránát most volt ott először. Vagy most kerűlt rá sor ! Vagy.....
Sok vagy, és lehet létezik !
Előzmény: tuzer (11449)
urál Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11451

Hiába lesz több missziós lehetőség, ha egyszer nincs több katona!

Előzmény: Mr. Közvetlen (11450)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11450
Igen azt tudom, hogy nekünk (sajnos) nincs ütőképes hadseregünk. Csak arra gondoltam, hogy mivel a NATO-hoz tartozunk ez ránk is (pozitívan) kihathat, több missziós lehetőség lesz, etc.
Előzmény: urál (11448)
tuzer Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11449

Lehet, hogy igazad van. Ámde.

1. Hogy a pokolba maradhatott egy hatástalanított gránátban trotil?

2. Többször nyilatkozták, hogy ehhez a foglalkozáshoz nem kellett gránát.

3. Ez már a sokadik ilyen tanfolyam volt. Mindegyikre másik gránátot vitt az áldozat?

Előzmény: Kuruc71 (11446)
urál Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11448

ki fognak vonulni Afganisztánból és átadják a NATO-nak a szerepet.

 

jelentős számú katonai egységet kell majd adnia a NATO-nak

 

a NATO-nak rendesen fel kell kötnie a gatyáját, ha eredményesen helyt akar állni Afganisztánban.

 

Európa is kezdi belátni, hogy egy ütőképes hadsereget kell verbuválnia ami hasonlóan az amerikaiakhoz bárhol bármikor bevethető lesz. Ez érinthet minket?

 

Nem. Nekünk nincs ütőképes hadseregünk. A németeknek, akiket senki sem akar megtámadni belátható időn belül, van ütőképes hadseregük. Ők épp felkészülnek a kihívásra.

Előzmény: Mr. Közvetlen (11423)
bantam Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11447
az ied-s sztorit hallottam mashonnan is, szal lehet benne valami
Előzmény: Kuruc71 (11446)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11446
Szia Tüzér



Az esetet nem ismerem konkrétan, így vedd úgy kérlek, hogy nem ehez szólok hozzá.

Azonban ha valaki az Iraki, Afganisztáni IED-re ( házi készítésű pokolgép ) készíti fel a "tanulóit" akkor ha komoly szakember kitér a tüzérségi lövedékekből fabrikált pokolgépekre. Irakban ezekből van a legtöbb. Az ország egész területén vannak lőszerraktárak melyek számuk, és kiterjedségük miatt nem igazán izolűlhatók a civíl lakosságtól.
A helyiek akik ismerik a járást azoknak ez a megélhetési forrásuk, ugyanis a teroristák 5-10 USD/db áron veszik át tőlük.


Ez után egy gyutacsot, vagy gyutacsköteget a gyújtófészekbe raknak, és azzal indítják a megfigyelt pokolgépet.

Tehát ha az őrnagy úr erre akarta oktatni a katonákat akkor num is kellet gyújtónak lennie a fészekben.


Csak tippelni tudok. Szerintem egy hatástalannak vélt gránáttal végezték el a gyakorlatot, de ha nem is a teljes töltet, de valamennyi TNT maradt a lövedékben, és az okozta a robbanást.




















Foto : Erik
Előzmény: tuzer (11445)
tuzer Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11445

Nem egy korábban ottfelejtett eszköz robbant fel a szolnoki katonai kiképzőbázison, hanem egy olyan éles gránát, melyet a tűzszerészek maguk vittek a helyszínre - ezt állapította meg a szakértői vizsgálat a Magyar Hírlap információi szerint.

A belső vizsgálat szerint az biztos, hogy a gránát nem lehetett volna a bázison és az katonák dokumentációjában sem szerepelt. A lap úgy tudja, a vizsgálat jelenlegi adatai szerint nem lehet kizárni, hogy a katonák szándékos szabálysértése vezetett a tragédiához.

A tüzérségi lövedék május 23-án robbant fel a honvédség szolnoki kiképzőbázisán egy imitált aknamező telepítése közben. A legközelebb álló Kiss Róbert őrnagy életét vesztette, míg két beosztottja súlyos, egyikük maradandó károsodással járó sérülést szenvedett.

Nem lehet kizárni, hogy a tragédiát maga Kiss Róbert okozta. A katonai vezetés úgy ítélte meg, hogy az őrnagy feltételezhető mulasztása nem homályosítja el, hogy korábban milyen hasznos munkát végzett. Ő volt az egyik legtapasztaltabb tűzszerész.

 

 

http://index.hu/politika/bulvar/granat0607z/

 

 

És közben négyszer hátbalőtte magát. Az RRo-540 -es gránát RGM-2 -es gyújtója ugyanis csak a kilövés után élesedik. Az összes gyújtó ilyen.

 

 

Agent87 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11444

heló

 

Ebben lehet valami. Főleg a franciáknál mostanába sok a balhé. De én optimista vagyok e tekintetben. :)

Abban is egyetértek, hogy egy hadseregnek a háborúra kell készülni akkor is ha béke van (persze a honvédelem szempontjából).

de jól szétoffoltuk a topicot. :)

Előzmény: dr_kotasz0831 (11440)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11443

Ez nagyon érdekes volt. :)

 

Én

Előzmény: Némedi László __ (11442)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11442
Előzmény: Törölt nick (11441)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11441
A riportot nem láttam, a levélről nem tudok. Kérlek ne gondold - vagy írd azt, hogy csak azért nem nézek tv-t, hogy a tények ne befolyásoljanak a szabad vélemény alkotásban. :-)
Előzmény: Princ of Carpatia (11439)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11440

Szia!

 

OFF

 

Értem, hogy mire gondolsz, nyilván nem fog megsokszorozódni az államok száma, de a törekvések egyfajta trendként mutatják a polgárok akaratát. (és egy szűk csoport gazdasági érdekeltségét)

Koszovó lehet még egy ország. De láthatjuk ezt is, hogy a Vajdaságot sem köti semmi Szerbiához. Hasonló a helyzet a Székelyekkel. Ott most a kultúrális autonómiáért küzdenek. De mielőtt irredentát kiáltanál, mondhatnám Baszkföldet. Az íreket. A muszlim kisebbséget Franciaországban. Ezek a népcsoportok mind az önállóság, az önrendelkezés, az önkifelyezés, a nemzeti identitás és önazonosság kihangsúlyozása felé igyekeznek. Hogy önállóságuk megvalósul e, meg tud e valósulni az egy kérdés. A másik, hogy ezek az apró kis államok, a nagy országok mellett versenyképtelenek, és bizony fennáll a veszélye, hogy az első adandó alkalommal el lesznek foglalva.

Olyan ez mint a divat. Most a kis államok lesznek a divat Európában. :) Aztán jön egy ellenség, sok kis államocskát lerohan, akkor lesz egy nagy. Aztán majd ezek függetlenedni akarnak majd... És minden kezdődik előről. :)

 

Én

Előzmény: Agent87 (11436)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11439
Hi!

....Már ne is haragudj, de ez számomra a "kizárható" kategóriába esik....

Mán ne is haraguggy, de számomra hiteles volt a Kárpáti F.-el készűlt riport, és a hozzá bemutatott MDF levél.

Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (11438)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.07 0 0 11438
Szia!

Már ne is haragudj, de ez számomra a "kizárható" kategóriába esik. 2002-ig nem igen történt olyasmi az MDF-ben, amiről nem tudtam. ez csak egy legenda. Nem lehet valós szándékként értelmezni egy olyasmit, ami nem realitásként, csak a beszélgetés szintjén - úgymond játszom a gondolattal - felmerül. Az ilyen "pletykák - legendák" szárnyra kapnak, aztán van aki elhiszi, van aki nem. A Fórummal kapcsolatosan több ilyen kacsa is beépült a köztudatba.
Előzmény: Princ of Carpatia (11437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!