Keresés

Részletes keresés

urál Creative Commons License 2006.06.22 0 0 11767

Most látom, hogy megszűnt az egyetlen általam ismert oldal, amelyik valamirevaló képanyagot közölt a honvédségünk tevékenységéről. :(

Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.22 0 0 11766
Szervusz Közvetlen!

A program szerint még belefér! :)

Más: Ma megkezdtük a modernizációt! Megérkezett az új mozgó harcálláspontom! :) a fél dandár csodájára járt! :))

Hamburger
Előzmény: Mr. Közvetlen (11765)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.21 0 0 11765
Sziasztok!

Akkor a túrán remélem találkozom topicosokkal!
Én valószínűleg fekete Kempo-s pólóban és zöld 3/4-es régi holland gyakorlóban kezdek. Nem veszem rossz néven ha valaki hátbavág és felfedi kilétét :)
Hamburger: 7:30-40 körül tudunk odaérni, abba még ugye belefér egy gyors regisztráció?!?

Üdv!

Volt tüzér Creative Commons License 2006.06.21 0 0 11764
Permetezés Urak, permetezés. Pontosabban kukacbombázó. Ukrán bérlet, vagy valami hasonló.
Előzmény: Törölt nick (11761)
Csaba5 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 11763
Három szakállamtitkár segíti Szekerest

június 21. szerda 18:19

[MTI]

Három szakállamtitkár segíti majd a Honvédelmi Minisztérium vezetését, a védelempolitika, a védelemgazdasági, valamint az igazgatási-jogi feladatokban - nyilatkozta Szekeres Imre miniszter. A honvédelmi miniszter azt mondta: az első két hetét a minisztériumban arra szánta, hogy ismerkedjen, minél több emberrel találkozzon, megismerje, miként értékelik saját helyzetüket.

Mint mondta, ez a szakasz ezen a héten lezárul és a következő héten, azaz június 30-ig meghatározza, hogy a szaktárca vezetése milyen munkamegosztásban dolgozzon. Az államtitkáron, a honvéd vezérkar főnökén, valamint a három szakállamtitkáron kívül a tárca szóvivője is a szakmai vezetői szinthez tartozna - tette hozzá. A három szakállamtitkárt július 15-ig nevezi meg Szekeres Imre, ugyanezen időpontig a tárca szervezeti és működési szabályzata is elkészül.

Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 11762
Szervusztok!

Megerősítve Baluxx információit: a múlt héten én is láttam Budaörsön a három Ka-32-est a hangár előtt dekkolni. A Brendon mögötti parkolóból szépen lehetett őket látni.

Üdv: Hamburger
Előzmény: Törölt nick (11761)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.21 0 0 11760
Nekem piros fehérnek tűnt, és a KA-27-28-32 re hasonlított, de messze volt !
Előzmény: gencsydani (11758)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11759
Szerintem valamit elrontottak... részegek lehettek, vagy ilyesmi, hogy értelmes dolgokat visszahoztak... de majd kijavítják. Vagy nem javítják ki, de egyszusszal a taxirendszerrel együtt valami fontosabb dolgot elrontanak. (Vagy lehet egy jó napjuk? Nem, ez ki van zárva!)
Előzmény: urál (11752)
gencsydani Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11758

Mintha narancssárgának tűnt volna, de elég rossz szögből sütött a nap, szóval akármilyen is lehetett...típust nem tudok mondani, annyira nem repült közel. De az biztos, hogy nem 26os volt (hang alapján).

Előzmény: Kuruc71 (11757)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11757
TE MILYEN SZÍNŰNEK LÁTTAD ? ISMERED A KAMOVOKAT ? MILYEN TÍPUS VOLT SZERINTED ?
Előzmény: gencsydani (11756)
gencsydani Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11756
Sztem ezt láthattam én is. Pont felétek repült.
Előzmény: Kuruc71 (11755)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11755
A Galaxy, MH-53, és az Ancsa után ma ez a Kamov repűlt el a házunk felett.
És ez nem 26-os szúnyogbombázó !

Az oroszok már a spájzban vannak ! :-)))



Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11754
Szervusz közvetlen!

Megerősítem. A fehérváriak többsége azonban továbbra is Zámolyi útnak ismeri. A helyszínen táblák és katonák fognak útba igazítani, hogy hová is kell menned. Ez az utca legkülső (északi) szakasza!

Hamburger
Előzmény: Mr. Közvetlen (11748)
Icelord Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11753
Szia!
Nem kellett azért annyival előbb igényelni. Átlag 1 héttel előtte adta le az ember az igényt, sőt sokszor elég volt előző nap...
Amikor megkaptad a melót, amihoz kocsi kellett - és ugye a főnöki kocsikat nem vihetted - kitöltötted a kocsiigényt, a főnököd aláírta, s a diszpécser megkapta...
s te pedig nagy valószínűséggel megkaptad a járgányt
Előzmény: Törölt nick (11751)
urál Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11752

Óh!

 

Ez egy értelmes elgondolás! Hogy lehet, hogy miután végre meg tudták szüntetni visszahozzák? :)))

Előzmény: Törölt nick (11751)
belic Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11750
Hello!

Tehát a kérdésemben a: "mi fontos ezekben a missziókban?" a hangsúly a fontos szón van.

Egy katonanak bekeben (ha epp nincs katasztrofa) egy dolga van: keszulni egy haborura.
Ez ketfelekeppen lehet:
1. otthon
2. misszioban

Mindkettonek van elonye es hatranya is:
Otthon: komoly (osszfegyvernemi) technikaval, komoly (osszfegyvernemi) hadmuveleteket gyakorolhatnak be.
Misszioban: csak valos fenyegettsegben lehet megtudni, hogy eletveszelyben egy ember elarulja-e a tarsait, vagy lehet ra szamitani.

A nagyon nagy kulonbseg a ketto kozott, hogy otthon vagy van objektiv kontroll, vagy nincs, de az emberek (pl. en :-)) hajlamosak azt hinni, hogy nincs, nem volt, es nem is lesz (belathato idon belul). Misszioban van objektiv kontroll: ha a tarsasag fele meghal, akkor valamit elrontottak. Ha a jarmuvek sorra kilukadnak, akkor gyenge a pancelzatuk, ha egyetlen ellenseget sem talalnak el, akkor nem tudnak a katonak loni (emberre, aki mozog, visszalo, terepszinu, ...)

Azoknal a feladatoknal, ahol nincs magatol ertetodo objektiv kontroll (pl. autopalyaepitesnel van: vagy elkeszul, vagy nem, vagy osszedol a feluljaro, vagy nem), es a hadsereg nagyon ilyen, szerintem talan a legfontosabb dolog az objektiv kontroll.

Egyreszt gondolom egyertelmu a "rosszhiszemu" kontrollhiany: ha van egy raktarunk, lejelentjuk, hogy tele van ruhaval, es mukodo tankkal, mindenki boldog, mikozben a ruhat reg elloptak, a tankok 90%-a harckeptelen a hianyzo alkatreszek miatt.

De a "johiszemu" kontrollhiany is nagyon veszelyes. Megtortent (idevago) pelda: a hatalmas gaznyomasnak nem tud ellenalni a kosz, ezert minden loves az elozo loves altal esetleg otthagyot koszt kifujja a karabelybol, ezert felesleges a katonakat azzal terhelni, hogy kikepzik oket a fegyver takaritasara, es van eleg cipelnivalojuk, a tisztiszoszereket nem kell magukkal hurcolni. Ez teljesen jol mukodott bizonyos korulmenyek kozott, ezert mindenki boldog volt. Egeszen addig, amig Vietnamban a halott amerikai katonak tobbsege mellett nem talaltak egy felig-meddig szetszedett M-16-ost.

Szinten megtortent, de mar nem igazan idevago pelda: Franciaorszag felepitette a vilag legerosebb erodrendszeret, valamint tobb gyalogsaggal, tobb es erosebb harckocsival, tuzerseggel rendelkezett, mint Nemetorszag. De volt 2 rossz elgondolasuk:
1: erdoben nem lehet harckocsival jarni, tehat ahol erdo van, oda egyaltalan nem kell erod, katona is csak nagyonoreg, disznek
2: harkocsival a szo szerinti gyalogsagot kell tamogatni, tehat az a fontos, hogy legalabb olyan gyors legyen a harkocsi, mint egy gyaloglo ember
Igy aztan keptelenek voltak arra, hogy az erdon atjott nemet harckocsik a gepesitett alakulatokkal szemben osszevonjanak csapatokat.

Bel
Előzmény: Törölt nick (11742)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11749

szia!

 

Egyszerűbben mundom:

kulcsos autó rendszer.

 

Az ötvennel eléggé alálőttél.

korábban írtak itt (ők) pontos számot is...

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (11746)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11748
Sziasztok!

Szent László Menet:
Valaki legyen olyan szíves és erősítsen meg abban, hogy a péntek reggeli fehérvári gyülekező a Havranik utcában lesz! (Ha még egy nagyjáboli házszámot, vagy valamit is tudnátok mondani az jó lenne)
Előre is köszönöm!

További szép napot!
urál Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11747
Aha. Ez is valami!
Előzmény: Törölt nick (11746)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11746
Van mondjuk a minisztériumnak 750 alkalmazottja, akikre jut 50 szolgálati autó - a 35 osztályvezető, 5 főosztályvezető, 5 főosztályvezető-helyettes, 2 államtitkár, 2 államtitkár-helyettes, és 1 miniszter részére.

A taxirendszer bevezetésével ez megváltozik, lesz 30 szolgálati autó a 600 megmaradó alkalmazottra, az 1 miniszter, az 1 államtitkár, 1 államtitkár helyettes, és 5 főosztályvezető részére összesen 8, a fennmaradó 22 autó pedig nincs személyhez kötve, hanem közös, akinek épp utaznia kell, az ül bele.

(A gépkocsiflotta-számai hasraütésből származnak, illusztrációk csupán.)
Előzmény: urál (11745)
urál Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11745

Mi az a "taxirendszer"?

 

A "taxirendszer" az az, hogy a megmaradó szolgálati autók addig nem indulnak el, amíg meg nem teltek és megszervezik a forgalmukat?

 

Vagy az, hogy kapnak taxicsekket?

 

Esetleg kombinált BKV bérletet (ez lenne az optimális, legalább a társadalom gyakrabban találkozna az olcsó, de hatékony haderővel).

Előzmény: Törölt nick (11744)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.06.20 0 0 11740
Victor,

"Lehet tudnim mi fontos ezekben a missziókban amely ha"megnyibálják"akkor aggódni kell?"

Amikor azt irom, hogy "mar csak a missziok megnyirbálásábol tudom elképzelni a további sporolást" akkor egy folyamat veget latom kibontakozni.

Tudod, amikor egy békának (ami a Magyar Honvedseg) levágják az egyik lábát (költségvetés csökkentése) és azt mondják: "ugorj..." akkor ugrik.

Amikor a második lábát is levágják (elpazarolják a humán erőforrást is és tovább csökkentik a pénzt), akkor már csak biceg.

Amikor a harmadikat is lenyirják (az országvédelmi feladatok és a katasztrofavédelmi feladatok mellé rápakolják a missziókat, vagy a NATO elvárásokat is megkövetelik rajta) akkor már csak vonszolja magát.



Most a politika a negyedik lábat próbálja meg levágni és majd csodálkoznak ha nem ugrik a béka. Csak az idióták nem vették észre, hogy a harmadik láblevágásnál már elvérzett szegény !!!
Előzmény: Törölt nick (11692)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11739
Na de nyilat, és nyílvesszőt már csak a Magyar Honvédség használ, így nem hiszem hogy komoly lenne a veszélyeztetetség. Talán még a csúzli, és parittya számításba jöhet, de minden fegyvernek van gyengéje. :-)))
Előzmény: gencsydani (11738)
gencsydani Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11738
A lokátorsugár tényleg nem. De a nyílvessző sem!:P
Előzmény: Kuruc71 (11737)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11737
Psssst ! Ez titkos !

Ez Stealth technika ! A vázonról nem verődik vissza a lokátorsugár ! Na ezt kapják ki a roszfiúk !
Előzmény: gencsydani (11736)
gencsydani Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11736
Ancsa Gunship, a titkos magyar csodafegyver?:)))
Előzmény: Kuruc71 (11734)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11735
Kérnék egy kis segítséget ! A neten rendeltem egy bipodot Dragunovhoz. Ez érkezett, de nekem valahogy nem tűnik SzVD-re valónak.

Tévedek ?
Mire való ?
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11734
Közben a Magar biztonsági emberek is elrepültek most a fejem felett ! :-)))
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11733

ugye hogy jót mondtam a telefonon!

:o)

(mert felettem kanyarodott (pont a Balaton uuucccaában áltam a kocsival :o)  !!!!!)

Akkor megvan, mit hozott a Galaxy!

 

TGR

Előzmény: Cifu (11731)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 11732
"Valószinüleg MH-53J vagy M Pave Low változat, ha tippelnem kellene, akkor a fedélzetén egy adag U.S. Secret Service vagy U.S. SOCOM emberkével éppen terepet mér fel. ;)"


Mondom én hogy FONTOS VAGYOK !!! :-)))
Előzmény: Cifu (11731)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!