Keresés

Részletes keresés

thehassan Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13535
Esetleg ha a magas Minisztérium megszólalna honlapján... ha már egyszer van neki... hümm...
Előzmény: Blue_Sky_007 (13534)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13534

.........fizetettnek tűnő alvilági verekedőkből és küldetéstudatos megszállottakból állnak.”

Ez utóbbi közé tartozónak tartják azt a hivatásos katonatisztet, akit a rendbontókkal együtt tartóztattak le. Van olyan elkapott verekedő, aki arra hivatkozik, hogy 1956-rajongó és már régóta várt arra, hogy hasonlóban részt vegyen. Akadt, aki "a Nemzetbiztonsági Hivatalnál dolgozó anyukájára" hivatkozva kérte, hogy engedjék el – mondta a forrásunk.

Forrás

 

 

De qrva jó, hogy mindenki mindenféle hülyeségeket ír. Most hivatásos vagy szerződéses? Tiszt vagy tiszthelyettes?

Bár a lényegen nem változtat.

Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13533
Ilyen esetben a Határőrség a karhatalmi tartalék, tekintettel arra, hogy ők vannak BM-es alakulatként erre kijelölve.

Anno 1990-ben mi is gyalásóval késültünk kimenni a "taxissztrájkra". Szerencsére nem lett belőle semmi.

Kérdés, hogy az akkori HŐR 30 000 es létszámából, mára maradt e annyi, hogy valami komoly karhatalmi tartalékot képezzen. Akkor ( 1990-ben ) csak Ady-ligeten három század adott ülőkészültséget, míg a 2. lépcsőben további három század állt készen.


ui : Ady-n anno 2500-3200 fő között volt a létszám.
Előzmény: st_patrick (13532)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13532

A Bercsényisek is kaptak asszem.

De nagyon nem örülnék annak, ha a MH-t kellene tömegoszlatásra használni.  

Lehet hogy ezt írja a törvény, de... nem ez a feladata. A HONvédség nem karhatalom. Szerintem.

Előzmény: numera007 (13531)
numera007 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13531
Éhesló Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13530

Helló,

a hatalom seggébe talpig becsúszott vezetésnek teljesen mindegy mi a jogi helyzet. A HŰSÉG domonstrálására (ez is) kitűnő lehetőség, még akkor is, ha később a bíróság másképpen ítél.

És a mostani időkben ez a legfontosabb.

 

Éhesló

Bolics Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13529
A beidézett közlemény és a később megjelent MTI hír szerint is nem a tüntetésen van/volt a hangsúly, hanem a zavargáson (némi különbséget vélek felfedezni a két dolog között). Vélhetően nem ok nélkül. Szerintem.
Előzmény: Yoshi (13528)
Yoshi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13528

félek tőle, hogy egyenruhában volt.... az nagyon rossz pont

 

 

másik lehetőség, hogy garázdaság... az se jó

 

 

szabálysértés

 

nem vagyok otthon ebben a témában, de milyen szabálysértésre gondolsz?

mert ha teszem azt, leköpte a rendőröket (hirtelen ötlet, talán ez szabálysértésnek vagy vétségnek minősül) az se szép dolog

 

 

ha a bejelentett (mert most már be van jelentve a tüntetés, tehát ha nem nézzük ezt a választásos kibúvót a bejelentési kötelezettség alól) tehát teljesen szabályos tüntetésről "vitték el" civilben (nem egyenruhában), akkor az gáz, ha pert indít, meg fogja nyerni

 

 

minden egyéb esetben el fogja veszteni

 

legalábbis nekem úgy tűnik

 

(továbbra is agyalgásszinten vagyunk ugye, mert szinte semmit nem tudunk)

 

személyes vélemyénem az, hogy bár jogszabályilag lehetséges katonának tüntetésre járnia (rendőrne kis alkotmányos joga ez pölö), deeeee... nem szerencsés... pont az ilyen esetek elkerülése végett (egy tüntetésben benne van az a minimális esély, hogy elszabadulnak az indulatok

 

(extrém példa: rendőr betegszabadságon van, kimegy tüntetni begipszelt karral és a pajzsozs sorfalból ráköszönnek, hogy : Szervusz Béla! )

 

alkotmányos alapjoga, megteheti, nem tilos, azonban én nem tenném, illetve nem is tanácsolnám

Előzmény: Farkas Roland (13524)
Bolics Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13527
"Ha bejelentett tuntetesen fogtak el akkor az mar rossz pont a HM-nek. "

A Hjt NEM foglalkozik a tüntetésen való részvétellel, illetve csak annyiban, hogy (nem szó szerint) - bár a Hjt fent van a neten, szóval ne tartson vissza semmi, ha esetleg utána akarsz nézni a scenarióknak ;-) - politikai rendezvényen (ahol nincs tiltva a részvétel!) egyenruhát csak az állományilletékes parancsnok engedélyével viselhet.
Előzmény: Farkas Roland (13524)
Bolics Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13526
Szvsz a jogalkalmazók nem vizsgálták, volt-e egyenruha vagy nem volt egyenruha.
A tény valamint a tény hírként való nyilvánosságra kerülése - ami törvényszerű volt - önmagában "veszélyes" a honvédség megítélésére. Szerintem.
Előzmény: Farkas Roland (13523)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13525
A tegnap esti híradók alapján mélatatlanság címén mentették fel. Nem tudom, ez-e az előbbi paragrafus?
Előzmény: Farkas Roland (13524)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13524

Ugyan konkretumokat nem tudunk, de szerintem folytassuk. Igy kivesezzuk a lehetseges szcenariokat es talan igy van ertelme igazan.

 

Ha bejelentett tuntetesen fogtak el akkor az mar rossz pont a HM-nek. Akkor max az marad ha el is kovetett valamit. Ha buncselekmenyt akkor is gazos a kirugas mert a biroi itelet meghozatalaig amiben bunosnek mondjak ki maximum felfuggesztes jart volna neki (legalabbis ez a tippem, a jogszabalyt en sem tudom).

A szabalysertest kovetett csak el, akkor meg kerdes hogy van-e akkora ereje, hogy ki is kell rugni miatta.

Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13523
Ha egyenruhaban volt akkor ez a paragrafus rendben van. De ha civilben akkor senki nem mondja meg hogy katona, igy nem veszelyes a honvedsegre nezve.
Előzmény: Bolics (13520)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13522

Véletlenül tényleg nem, de elbaltázás okán igen. Olyan is kapott már nem egy tömegoszlatáskor, akiről ordított h sajtós: fényképezőgép, feliratos mikrofon, mellette az operatőr, nyakában sajtóigazolvány, stb.

1%-ot erre az eshetőségre is hagynék azért.

Stílus!

Előzmény: HUNTERKILLER (13521)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13521
Szerintem tegnap "véletlenül" nem fogtak le senkit!
Ezt beszopta.
Előzmény: yeti76 (13513)
Bolics Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13520
Borítékolom, hogy ezzel mentették fel:
Hjt. 59. par. (6) bek. "c" pont: "aki magatartásával a Honvédség működéséhez szükséges közbizalom fenntartását súlyosan veszélyezteti."
Ez elég gumi és felmetési idő nélkül azonnal foganatosítható ;-)
Előzmény: Farkas Roland (13504)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13519

Szia! Nem az MTV-nél, az hétfő volt. Kedd este fogták le.

Előzmény: Yoshi (13514)
st_patrick Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13518

Szia Roland!

Várjál mert két dolog keveredik itt szerintem. Kampányidőszakban a választási gyűlést nem kell bejelenteni. Ezért is kértek sietve engedélyt tegnap a Kossuth tériek, mert ami miatt tüntetnek, és ahogyan teszik, nem emlékeztet senkit egy választási gyűlésre.

Az meg hogy elmegyünk szétverni valamit és utána eldöntjük hogy egy pártházat, szintén nem tartozik bele ebbe a kategóriába.

Vagyis az illető kvázi egy nem engedélyezett demonstráción vett részt.

Előzmény: Farkas Roland (13509)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13517

Yosser,

ha a katona a karhatalom resze lenne akkor nagyon nagy volna a baj... utoljara a kommunizmus idejen volt az.

Yosser2 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13516
Én nem ismerem nagyon a jogszabályokat, de én azt a katonát hadbíróság elé állítattam volna. A katona, rendőr a karhatalom része, mint ilyen nehogy már részt vehessen ilyen cselekményekben....főleg, hogy őrizetbe is vették...
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13515

Ha nem buncselekmenyert vittek be hanem csak szabalysertesert, akkor erre mond valamit a Hjt?

Tenyleg jo lenne egy jogasz ide... A sztorit azert tartom erdekesnek mert ez a "puding probaja az eves" esete. Az egyenruhas allampolgar mennyire allampolgar?

Yoshi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13514

csak akkor nyerne még a pert, ha jogtalannak találnák az elbocsátását

 

 

való igaz, hogy a közlemény ködös, de....

 

hassan beszámolójának tükrében....

egyenruhában nem illik tüntetni szerintem....

(kivétel ha a HSZSZ demonstrál magasabb bérekért, nagyobb megbecsülésért - talán)

 

és ha teszem azt az MTV-nél "fogták meg" miközben pölö rendőrökre támadt... egyenruhában.. az kínos

 

 

 

de részleteket - pontos részleteket- nem tudunk az ügyről, úgyhogy én most csak hangosan gondolkoztam

Előzmény: Farkas Roland (13512)
yeti76 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13513

Nem tudom!Nem ártana tudni,hogy ténylegesen mit csinált ott az illető!Ha tört-zúzott,akkor teljesen jogosnak tartom,viszont ha meg csak "nézelődött" , akkor meg fel kellett volna fognia az agyával,hogy neki ebből baja lehet ha "véletlenül" lefogják!

Ez csak az én véleményem!!!

Előzmény: Farkas Roland (13512)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13512

Ha megnyerne egy ilyen pert az illeto akkor ugyan helyreallna a bizalom abban a hitben, hogy "a katona egyenruhas allampolgar", de most jelenleg talan nem veletlen ha paran ugy erzik, hogy ez csak duma...

 

Nem beszelve arrol, hogy ez a HM altal kiadott kozlemeny mar megint jol el van cseszve. Teljes bizonytalansagban tart, mert nem indokol.

 

"Tudjatok mi a szabadsag? Csak egy szobor New Yorkban" - Eles Istvan.

Előzmény: Yoshi (13511)
Yoshi Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13511

hm, majd csak előkerül valami jogászféle, de gondolom itt a rendkívüli felmondás esete forog fenn a plafonon

 

 

ezt a döntést természetesen megtámadhatja bíróságon (munkaügyin?)

 

létezik ez, hogy bármilyen állásból kirúgnak hirtelne, az más kérdés, hogyha utólag ez megtámadható, kártérítés, stbstb..

 

 

Előzmény: Farkas Roland (13508)
thehassan Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13510
Nem tudom, hogy összefüggésben van-e, de elmondom, hogy én mit láttam.

Jöttem a kettes metróval Budáról az Örsre. Kb. este kilenc után pár perccel, de mindenképpen negyed tíz előtt, láttam egy gyakorlóruhás embert a metrókocsiban. Négyszínű gyakorló, rendfokozati jelzéssel (legénységi állománykategória, de pontos csillagszámra nem emlékszek) és névfelvarróval; régi legénységi derékszíj; surranó, de a nadrág blúzolva volt, nem ráhúzva; valamilyen külföldi katonai (jellegű) hátizsák. A Blahán szállt le az illető.
Namármost, ha ugyanarról a valakiről beszélünk, akkor igencsak jogos lehet az intézkedés ellene, mert mit keres egyenruhában egy tüntetésen/nagygyűlésen/pártház-ostromon (nem kívánt törlendő).
Ha nincs összefüggés, és a szóban forgó katona hót civilként véleménynyilvánított, akkor más a helyzet.
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13509
ugy tudom nem kellett bejelenteni a demonstaciot, kampanyidoszakban lehet ilyet. a felforgatast nem a demostralo tomeg csinalta, hanem egy kemeny mag.
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13508

A felreertesek elkerulese vegett, nem moralizalni szeretnek itt, nem is foglaltam allast atekintetben, hogy van-e keresnivaloja ott vagy nincs.

 

Jogi dolgokra vagyok kivancsi. Van-e arra passzus, hogy meg ha orizetbe is vettek valakit (egyes beszamolok szerint sima bameszkodokat is bantalmaztak es vittek el rendorok) akkor a jogeros birosagi vegzes elott, amely bunosnek mondja ki, valakit elbocsajthatnak az allomanybol.

 

Ne a moralis oldalat nezzed... A jogit.

Előzmény: Kuruc71 (13505)
yeti76 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13507
A másik meg,hogy mivel szerződéses,ezért min a két fél bonthatja a szerződést!Persze próbaidő után már indokolni kell!Azt hiszem,hogy ha bevitték az illetőt,akkor ez elég indok volt!
yeti76 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 13506

Szia!

Én úgy hallottam,hogy az illetőt őrizetbe vették,s utánna értesítették a HM-ot!

 

Előzmény: Farkas Roland (13504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!