Keresés

Részletes keresés

Sgt. Elias Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14971
Szerintem mások személyes életét/karrierjét stb. nem egy teljesen nyilvános fórumon kellene kitárgyalni! (Én a moderátor helyében a nagyon egyértelműen személyes hsz-okat törölném.)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14970
Szia "Dani"!
Nagyon egyetértek Veled (Meg Müncivel is, és mindazokkal akik Pétert több mint jóismerősének titulálhatja). Nem tisztem "fényezni" Őt, de azért szögezzük le: Bárcsak a MH FELE lenne olyan mentalitású, mint Hamburger! (A rosebb egye, hogy egy kézen lehet megszámolni Őket!)
Az, aki itt ezen a topikon "erős felindulásból" (nem mint a vakmerő ló, hanem mint a vakló falnak rohanva) teszi "beszólásait", az nem gondol arra, hogy:
-Péter szakmai indíttatás alpján teszi megszólalásait, és van olyan korrelt, hogy érzelmi dolgait csak ritkán, és azt is zárt körben teszi meg. (félre ne értse senki, de volt szerencsém a jóindulatu "kirohanásait" saját füllel hallani.)
-Megéli a HM-Reformnak nevezett lázas semmittevés, és "kavarást", de leginkább rombolás mindennapjait.
-Jut-e eszetekbe, hogy ELSŐSORBAN CSALÁDAPA (példamutatóan), és netán "babázik"?
-Egyáltalán netközelben van? (Értsd: Lehet, hogy kűlszolgálatot teljesít beo.-jánál fogva?)
-SOROLJAM MÉG???
Ha valaki csak beszólogat, elötte mért nem kérdi meg Őt? Nyilvános a mélje!!!
Persze mi sem természetesebb, hogy ha valaki infóval tud Péterről, és azt megkérdi, oké, DE EZ NE LEGYEN APPROPÓJA, HOGY "CSIKLANDÓS" MEGJEGYZÉSEKET TEGYEN VALAKI!
Még, ha többen is vagyunk itt civilek, azé legyünk már kissé fegyelmezettek is, mint a katonák. (Mármint, ha volt az valaki! :-) )
Üdv Néktek: Öreg Csóka
Előzmény: gencsydani (14965)
tuzer Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14969

Nem dolgoztam együtt Hamburgerrel, de ismerem hozzászólásait és véleményét dolgokról. Ez tetszhet is neked meg nem is.

De ebben a fórumban eddig személyeskedő felhangú (ízű, stb.) megjegyzések csak kívülállók részéről jelentek meg.

Hamburger részéről egy sem.

A dolog tehát ott lesz lezárva, ha - akár véleményed fenntartása mellett is - itt kérsz elnézést Hamburgertől, pusztán a stlusod miatt.

 

Hamburger rengeteget tett ezért a fórumért, és a fórum disztingvált hangneméért.

 

(Ráadásul szereti a tüzéreket.)

Előzmény: oltig2 (14967)
Münci Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14968
Möszjő oltig2!

Hogy Hamburger haragszik-e az ilyen vélemény miatt, az az ő dolga!
Én sem haragszom, csak jeleztem, hogy írásodnak érzésem szerint volt némi negatív kicsengése, még ha nem is akartad.
Egyébként Dani véleménye megerősítette azt az érzesemet, hogy ez a téma nem ide való, főleg nem most! Részemről a témát befejezettnek tekintem, rendben?

Tisztelettel, Münci
Előzmény: oltig2 (14966)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14967
Igazad van. Be is fejeztem. Elnezest!
Előzmény: gencsydani (14965)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14966

Nem hiszem, hogy H haragudna az ilyen velemeny miatt. Magat se tartotta többre. Es ez a velemeny nem feltetlenül negativ.

Előzmény: Münci (14963)
gencsydani Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14965

Ez szerintem piszkosul nem egy nyilvános fórum témakörébe tartozik.

Előzmény: Kuruc71 (14962)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14964

Ahogy elnezem, te a haverja lehetsz H-nak. Ezert a velemenyed erosen szubjektiv.

 

En egy önfejü es makacs tisztnek ismertem meg, aki a szakmai tudasat olyan ideakkal probalja parositani, amelyek nem eletkepesek a mai MH-ben. Ezekhez akkor is köti magat, ha azzal kart okoz a sajatjainak is.

 

Az "eladta magat" az pontosan annyit tesz, mint "eladta magat"! Igy irva, ahogy van.

Előzmény: Kuruc71 (14962)
Münci Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14963
Möszjő Kuruc!

Az én Hamburgert illető véleményemet SzVSz ismered :-)
De!
Szerintem itt és most ne robbantsunk ki vitát ebben a kérdésben. Van Péternek éppen elég dolga, ne keverjünk be ezzel is neki! Miután lezárul ez a mostani "bolondok háza" talán több ideje lesz a netre is.

Möszjő Oltig!
A Hamburgert illető véleményednek biztos megvan az oka. Ám nem árt tudni, hogy most iszonyúan el van havazva, még a hivatalos teendőire is alig van ideje. Ez is lehet a hallgatás oka.
Majd meglátjuk!
Hozzászólásodnak egyebként SzVSz is volt némi negatív felhangja. Ha nem volt ilyen szándékod, akkor félreértettünk.

Tisztelettel, Münci
Előzmény: Kuruc71 (14962)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 14962
Az én véleményem ismered. Illetve a beosztozjainak nagyrészét is. A tiéd is elhangzott.


Kíváncsi vagyok a többi topiclakó véleményére is.


Hölgyek, Urak kérem a véleményeket.




ui : Miből gondolod, hogy " eladta magát" ?
Előzmény: oltig2 (14961)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14961

Ellentmondasos ficko.

Előzmény: Kuruc71 (14960)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14960
Személyes véleményed ?
Előzmény: oltig2 (14959)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14959
Ja, pár évig egy helyörsegben is szolgaltunk hajdanan, amikor meg nekem is közelebbi kapcsolatom volt a sereggel.
Előzmény: oltig2 (14957)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14958
Én is !

Sött a beosztotjaival is. Honvédtól, a századosig. Laktanyán kívül, és belül ( nyíltnap ). Nem emlékszem olyanra aki nem tisztelettel beszélt volna róla.

Volt szerencsém az egyik idén rendezett vezetési gyakorlat minősítőjével is beszélni. Ő sem éppen negatívan említette a szakamai munkáját.

Hogy nem tökéletes azzal tisztában vagyok. ( ahogy én sem ) De nem csak katonai szempontból, de emberi szempontból is tisztelem.


Előzmény: oltig2 (14957)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14957

Nehanyszor mar talalkoztam vele.

Előzmény: Kuruc71 (14956)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14956
Szia !

Te ismered Hamburgert személyesen ?

Előzmény: oltig2 (14955)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14955

Szerinted van aki sajnalja a masiktol a külszolgalatot? Mintha mar hallottam volna ilyenrol. Hol is? :)

 

Gondolod, hogy H nem filozik esetleges ertelmetlen intezkedeseken? Lazado hireben all. Sok kollegajatol hallottam, hogy katonakent nem sokra becsülik. Barmennyire is szeretne.  

Előzmény: Bujazliz (14954)
Bujazliz Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14954
Üdv

Szerintem durva az a megállapítás, hogy Hamburger "eladta" magát.

Tudomásul kell venni, hogy KATONA! parancsot hajt végre és nem filózik rajta.
Azt is tudomásul kell venni, hogy csak akkor tud magasabb beo.-ba kerülni, ha rendelkezik külszolgálati idővel.
Ugye ezt nem sajnálja tőle senki?
Inkább Hamburger félék kerüljenek vezető beosztásban, mint a "csókos" irodakukacok!
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14953

Mindez csak nezöpont kerdese!

 

Előzmény: Kuruc71 (14952)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14952
Szerintem nem kellene más magánügyeit itt közszemlére tenni. Még nem biztos hogy megy, és teljesen fölösleges pl a netet SZINTÉN olvasó családot hergelni.

Hogy Hamburger eladta volna magát ???
Ahogy ismerem ebben biztos vagyok. A tehetségét, tisztességét, hozzáállását, tudását, hazaszeretetét eladta azért a havi appanázsért melyl ezt a MH méltányolja. De hogy esetleg "lefeküdt" volna, azt róla kötve hiszem. Pont emiatt néznek rá csúnya egyenruhás bácsik ha pl a számítógép közelébe megy.


Előzmény: oltig2 (14951)
oltig2 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14951
Van Tatan ismerösöm. Ha igaz, Hamburger is megy Afg-ba. Nincs ideje a netre es nem is nezik neki jo szemmel. Talan erthetö. Lehet, hogy "eladta magat" a misszioert?   
gencsydani Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14950

"...a következő exodus a Határőrségnél készülődik..."

 

Nem csak készülődik. Már megkezdődött.

Előzmény: Stylist (14948)
tuzer Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14949

Mi lenne? Képességeinek 100%-át - felteszem - önként  a HM szolgálatába állította, nem maradt ereje a fórumra.

BEKAPHATJÁK, AMEDDIG ÁDÁM LEGALLYAZTA.

Előzmény: Stylist (14948)
Stylist Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14948

Szia Roland!

A "szegény" jelzőt természetesen nem azért használtam, mert könny csordult ki a szememből, amiért egy kulturált és civilizált országban végre azzal foglalkozhatsz, amivel szeretsz, a magyar átlagbér mintegy tizenhétszereséért... :-))))))

A jelző annak szólt, hogy végigkövettem az egész kálváriát, a lekezelő hangú tábornoki nyilatkozatoktól, a hozzánemértő, de bicskanyitogatóan arrogáns politikusok bohóckodásáig a Honvédelmi Bizottságban. Erről mindig az a grafitti jut az eszembe, hogy: "Minden ember életében legalább egyszer belebotlik az Igazságba, de a legtöbbje csak felkel, leporolja magát, és továbbmegy. Azt a néhányat, aki nem így tesz, hanem visszamegy, és megnézi, hogy _miben_ botlott el, tekinthetjük olyannak akire felnézhetünk, és akit követnünk érdemes!"

Mellesleg, BM-es "nagykutya" ismerősöm szerint a következő exodus a Határőrségnél készülődik, mivel sokan tartanak a "leépítés", "beolvasztás", "megszüntetés" és "átszervezés" igék jövő idejű folyamatba helyezésétől. És ahogy az már lenni szokott, most is inkább a képzettebb, nyugati nyelveket beszélő, a civil szférában magát "eladni" tudó, fiatalabb hivatásos állomány próbálgatja a lábára a nyúlcipőt. Az 50 körül járó, sík alkoholista, magyarul is csak enyhe alapfokon beszélő Kovács zászlóst meg helyettük rakják ki az új schengeni (!) határunkra... :-((

Üdv:

 

P.s: Nem tudjátok Hamburgerrel mi van? Olyan régen nem írt már! :-((

 

 

Előzmény: Farkas Roland (14946)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14947

én is csak meg tudom erősíteni az imént elhangzottakat....ugyan nekem rendortisztim van-5 evet huztam le- de ugyanaz a helyzet....eluldoznek nincs visszaut neztem nagyokat es csak a nyelvtudasom miatt tudtam elpalyazni/egyebkent szerintem leszereloknek legerdemesebb itthon a bv-t megprobalni mert csak egy egyszeru tanfolyam/1 honapos/ 35 ev alatti az a legjobb.....rendorseg nem nagyon jarhato mert 2 eves iskola es nincs fizu....fel kell hivni oket ugyis sok helyen hiany van tiszthelyettesbol.....ja ha felsoku vegzettsegu vagy kitorolheted vele /

miert kell ennyire tonkretenni a honvedseget meg mi a koncepcio gozom nincs, ez egyszeruen tragikomikus....de aki erre szuletett igen nehez atallnia...az antikatonak meg csak rohognek.....tisztelettel

Előzmény: Farkas Roland (14946)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14946

Hello Stylist,

koszonom a "szegeny" jelzot :)))))))))))))

a leszerelo katonaknak otthon nem konnyu, hacsak nem fognak vallalkozasba vagy nem ismernek megfelelo embereket es legtobbjuk nem ismer, mert a civil elettel megszakadt a kapcsolatuk. En is csak neztem nagyokat leszereles utan, merthogy egyetlen civil ismerosom sem akadt, ma otthon pedig allast kapni ismeros nelkul, hat nem konnyu...

 

Egyebkent mar tobben volt, leszerelo, meg aktiv, stb... katona keresett meg a kanadai kivandorlas mikentjevel kapcsolatban. A blogomat mar a felderito hivatalbol is nezik, nem tudom hogy azert mert ismeros van ott akit erdekel a sorsunk, vagy valaki attol fel hogy hamarosan o is lapatra kerul, vagy egyszeruen csak felvettek az al-dzsazira melle figyelendo oldalnak :)))))

 

itt egyebkent egy biztonsagi or egyedul eltartja a 4 tagu csaladjat!!! Felteve ha nem 10 dollaros oraberben dolgozik egy orzo vedo kft-nek hanem mondjuk 17-ert egy szallodanak...

 

Udv a vilag masik (jobbik?) felerol!

roland

 

Előzmény: Stylist (14941)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14945
Esetleg ha a HÍR-1-ről lenne valami közreadható...:-)
Előzmény: st_patrick (14944)
st_patrick Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14944
Tehát az a vége (annak amit küldtél). Én is így gondoltam:-)
Előzmény: yeti76 (14918)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14943
Szia Stylist!
Látom, még naprakész az emlékezeted. Ha már Roland fiamat emlegetted.... Hát a sajtó igencsak agyonhallgatta azt a pert amiben J.F. hétpontos helyreigazítási pert kezdeményezett a HVG cikke alapján. (Végül is Roland ellen.)
A hét pontos állításból öt lényeges pontban a bíró Roland állítását tartotta igaznak, két jelentéktelen dologban, mint pölö, hogy mennyi katonánk vant odakint, J.F. -nek adtak igazat. A HVG-n kívűl senki nem hozta a hírt. Mármint a helyreigazítást. (egyedűl a HM sajtószemle hozta beidézéssel, hogy korrekt legyek) Aztán a lőtéri kutyát sem érdekelte.
De ha mán emlegeted Kanadát, nem tudom megállni hogy ne ajánljam:

http://ellehetmenni.freeblog.hu/

Bár úgy érzem ismered, de hátha más nem. :-) (Sommás öszzefoglalója egy eber életének történéséről.)

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Stylist (14941)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.07 0 0 14942
Üdv "oltig2"!

...Az elsü misszio nem akkor volt, amikor Te gondolod. Legfeljebb Afg-ban!... Tudom.

...hogy nem inditottak polgari pert a szerzödes megszegese miatt..... Tudtommal voltak néhányan.

...Hany eve is törtent?... Egy-másfél éve. Isten malmai, és a Magyar Bíróság a leglassúb valami a világon!

Szia Barátom, Kuruc!
Hát a dolog, mivel szinte "mindennapi eset", és ugyi itt nem a póstás harapja meg a kutyát, a médiának ez nem hír!

Üdv Néktek: Öreg Csóka
Előzmény: oltig2 (14939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!