Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15299

"Ilyen szórást még a parákkal sem tudtam produkálni."

Pedig egy kb. PA-63 méretű, 7,65-ős kaliberű pisztoly kaliber - csőhossz viszonya kb. ugyanannyi, mint az átlagos méretű parabellumoké (FP-9, P9R/C, CZ-75..., Jericho-941F) Csak az lehet a különbség, hogy a PA-nak, gondolom, a Walther PP-nek is más az irányzék kinézete. Én például célba lőni jobban szerettem a PA-val, mint a nagyokkal. Sajnos az 7,65-ös AP-hez keveset volt szerencsém.

Előzmény: Kuruc71 (15282)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15298
Nem tudom miért, de az az érzésem, hogy hamarosan veresre verik a s.ggünket a sok viccelődésért:)))))
Előzmény: Stylist (15297)
Stylist Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15297

Ez már elég régi vicc, de sajnos aktuálisabb, mint valaha...  

 

A laza csávót megkérdezi a sorozáson a bizottsági elnök:

- Ha behívjuk, hová szeretne kerülni?

- Hát, talán a Vezérkarba!

- Fiam, maga _teljesen_ hülye?

- Nem, de azt nem tudtam, hogy ez a feltétele... :-))

 

Üdv:

Előzmény: Tiger205 (15293)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15295
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15294
Bruhahahaha:)))))))))))))))
Előzmény: Tiger205 (15293)
Tiger205 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15293

nem kimondottan on-topic, vagy mégis???

 

Felszállás előtt az utasok csodálkozva látják, hogy a kapitány és első pilótája egy-egy vakvezető kutyával, fekete szemüvegben, fehér bottal botladozik a pilótafülke felé. Először mindenki arra gondol, hogy biztos valami tréfáról van szó, de amikor elindul a gép, az utasok egyre nyugtalanabbá válnak. Gyorsan közeledik a repülőtér vége, a hangulat is egyre kétségbeesettebb. Mikor már csak néhány méter van hátra, az összes utas egy emberként felsikolt. Ám ekkor a gép hirtelen felemelkedik és megkezdi a repülést. Bent a pilótafülkében megszólal a másodpilóta:
- Tudja, kapitány, mindig attól félek, egyszer későn kezdenek sikoltozni az utasok, aztán mind meghalunk. TGR

Előzmény: Princ of Carpatia (15292)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15292
Üdv Z.I.!

...de rendkívül aktuálisan hatott....

SZVSZ: Hat már az egész "HADERŐ-REFORM" óta!
Beidézni egy ilyen tartalmú viccet, hidd el: Nem lejáratása a HM.-nek! Ahogy mondják: A vicc valóságtartalma több mint szemléletes! (Nem akarlak "megmagyarázni"! :-) )
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Zicherman Istvan (15291)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15291

Ja, úgy, hogy van e még?.. Nincs. Nem lejáratási kampányra készültem, ezért nem gyűjtöttem. Véletlenül botlottam bele a viccbe, de rendkívül aktuálisan hatott.

Tényleg nagyon nevetséges lenne, ha minden nem lenne annyira szomorú, hogy zokogni kéne.:((

Előzmény: Princ of Carpatia (15290)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15290
ÁÁÁÁ....! Dehogy, ....a vicc viszont Q..A JÓ! (Az más, hogy jellemző is!)
Van még?
Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Zicherman Istvan (15289)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15289
Most én lettem a ,,balfék", vagy mi van?
Előzmény: Princ of Carpatia (15288)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15288
Üdv Z.I.!
A hónap legjobb vicce! Mit a hónap! AZ ÉV LEGJOBB VICCE! SŐT!!! A HADERŐREFORM LEGJOBB VICCE!!!
Találjanak már ki újjabbat! (Mert nagyon kár, hogy a Haderőreform VICCES!!!) :-(
(Van még hasonló? Élvezem hallgatni, -olvasni- a "balfékek" történeteit, és vicceit.)
End schulding!
Öreg Csóka

Előzmény: Zicherman Istvan (15277)
konyev Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15286

Szvsz:

 

a bal szélső katona:

 

-.... Igaza volt a parancsnokomnak az eligazításon. A gulyásleves töltöttkáposztával nem éppen vacsorára való étel. Sajnos igaza volt....

Ez biztos egy rossz álom, de nemsokáre reggel van, mindjárt felébredek.... :-)

 

 

 

A jobb szélső katona:

 

- .... Na ha ez az egyik pol. hajjakendjük akkor megértem, hogy a magyar katona miért képes olyan helyzetekben csodákat művelni ahol a mi katonáink csődöt mondanának. :-)

 

 

A kézfogó katona:

 

- Gratulálok!

Előzmény: st_patrick (15233)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15285
Azon se lepődtem volna meg, ha azt mondod, hogy ,,újságíró" volt az illető:))))))))
Előzmény: J Dagain (15284)
J Dagain Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15284
Python!
Nézd már, a középen lévő Amerikai ezredes úr kisértetiesen hasonlít az álltalunk Pol-I-Khomriba kisért Magyar törzsörmesterre aki csak angolul beszélt. De nagyon nagyon! :-)))))

John Doe
Előzmény: st_patrick (15233)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.14 0 0 15283

Rémlik, hogy talán M49 lenne a típusneve(tévedhetek)? Ebben még betétcsövet is alkalmaztak, lőoktatás végett. Otthon volt valahol karbantartási és technikai leírása (fel akarom majd dobni az oldalunk 56-os cikkéhez.)

Sajnos a fegyvertz csak hírből és fotókról, rajzokrólismerem. Soha sem volt a kezemben:((( Pedig szívesen megnézném.

Előzmény: Kuruc71 (15282)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15282
Hmmmm !

Erről jut eszembe !

Lőttem elég sokat egy szerintem Magyar gyártású Walther PP klón 7,65 ös pisztolyal.
Nem tudom a pontos tipusát, és semmilyen felirat nem volt a szánon, csak valamilyen bélyegző meg szám. ( pedig nagyon megnéztem, mert megtetszett ) Ennek oka az volt hogy 20 m-re is igen pontos volt. Egy kis összeszokás után lazán tudta 20 ról a fejcélt, számomra kis szórással. Ilyen szórást még a parákkal sem tudtam produkálni.

Ehez volt hasonló, de a markolathéjján nem volt címer.



Szóval ez a csöpség igen szimpatikusan viselkedett.

Előzmény: gencsydani (15281)
gencsydani Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15281

Az pontlövészetnél szvsz nem túl nagy hátrány. A céllövő pisztolyokon se combatirányzék van:)

Viszont nekem IPSC-re kifejezetten jól jönne egy olyan, mert közelre úgyse célzok tehát tökmindegy, viszont 10 m-nél messzebbről egy Glock vagy SIG gyári célgömb simán kitakarja a kisfémet, úgyhogy megint csak érzésből kell lőjek, ami meg azért még nálam is csak 50%-os hatékonyságú (=vagy eltalálom vagy nem:D)...

Előzmény: Kuruc71 (15280)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15280
A nehéz célzás inkább a kicsi , és alig látható nézőke, és célgömb miatt van szerintem.
Előzmény: gencsydani (15279)
gencsydani Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15279

"télleg nehéz célozni vele..."

 

Túrót! Szerkezetéből adódóan jóval pontosabb a P9RC-nél!

A hátrányai inkább harci helyzetben mutatkoznak meg (szar ergonómia, kis tárkapacitás, alacsony élettartam).

Amúgy én még fősulis koromban lőttem 1x PA-val 10 lövésből 90-et (25 m-ről), pedig már akkor se voltam egy pontlövő beállítottságú...

Előzmény: Yosser2 (15249)
Stylist Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15278

:-)))

 

 

Előzmény: Zicherman Istvan (15277)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15277

Beugrottam a guns.ru kedvenc oldalamra, trécselni a fiúkkal.

Hallottam egy viccet, ami baromira jól beleillik a mostani MH helyzetébe, technikai ellátottságába és az új ,,hadvezérünk" személyére is passzolni fog:)))

 

Na szóval:

 

Elmennek az egerek a bagolyhoz:

- Figyusz, Uhu, gáz van. Mindenki bánt minket, védekezni nem tudunk - nincs mivel, és a tökünk tele van már ezzel a helyzettel, mit csináljunk?

Erre a bagoly:

- Hát, váljatok sündisznókká! Azokat senki sem bántja!

- ...Izé... Bagoly- És hogyan váljunk sündisznókká?

Bagoly:

- Leszarom. Én stratégiai kérdésekkel foglalkozom.

Stylist Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15276

"Kezdünk nagyon offtopicba átmenni, még a végén az én segget fogják itt szétrúgni a T. topiclakók... :)"

 

Nekem mondod, én a primitív, technokrata, amerikamániás véleményem miatt már csak herevédőben merek be logolni a fórumra... :-))

 

"A FÉG tönkrement, bezárt. Úgy két éve, ha jól tudom...."

 

Így van, sajnos! A honlapján már csak a konvektorgyártó cég található meg.

A hsz-ed többi részéhez is lenne hozzáfűznivalóm, de tényleg off topic itt...

Üdv:

Előzmény: Cifu (15274)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15275
Tudtommal IGEN !
Előzmény: Stylist (15271)
Cifu Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15274
Kezdünk nagyon offtopicba átmenni, még a végén az én segget fogják itt szétrúgni a T. topiclakók... :)

És ebből lesz valami repülőképes gépmadár, vagy csak makett marad? És ha igen, akkor is mikor? A Raptor és a JSF már repülnek, tehát ha az oroszok gépe nem lesz szériagyártásra kész 2-3 éven belül, akkor megint egy teljes generációval lesznek hátrányban. Mert az nyilvánvaló, hogy az amerikaiaknál már most hozzákezdenek a Raptor és a JSF utódjának megtervezéséhez, ami kb. 2030 környékén lesz aktuális.

A szűzfelszállását jövőre prognosztizálták, ez reális is.
Hogy elmaradnának? Azt nem mondanám. Az YF-22 szűzfelszállása 1990-ben volt. Rendszerbe 15 évvel később, 2005-ben állt. Az X-35 szűzfelszállása 2000-ben volt, a rendszerbe állítása 2011-re várható. A PAK-FA 2007-ben száll fel, és a következő évtized elején, 2010-2015 között állhat rendszerbe. Generációs késedelem ebből fakadóan nem nagyon lesz.

A Raptor és a Lightning II. (az F-35 neve, a JSF a program neve volt, ahogy az F-22-esé ATF) utódját még biztos nem tervezgetik, mert nem tudni, hogy a légierő hogy képzeli el a jövőt. Eddig úgy tünt, hogy a pilótanélküli gépek felé fordul teljes mellszélességgel, de az utóbbi időben pár jelből arra lehet következtetni, hogy ez a nézőpont kezd megváltozni.

Itt a nagy kérdés az lesz, hogy ha elkészül az amerikaiak kavitációs torpedója, az nem lesz-e sokkal jobb, gyorsabb, hangtalanabb, mint az orosz társa?

Az oroszoknak 30 éve van ilyen torpedójuk, de csak az 1990-es években derült ki. Jelenleg is finomítanak rajta Ivánék, és már az önirányításra képes változaton dolgoznak. Az oroszoknak üzemeltetési és használati tapasztalataik vannak vele. Az amerikaiak hasonló eszközeit még mindig csak a fehérköppenyes mérnökök tesztelik.

Ugyanakkor ha már "viziharcolunk", akkor nem árt megemlíteni, hogy az Akula még nagyjából pariban volt a Los Angeles-ekkel. Mármint egy az egyben, mert az utóbbi lényegesen több egységet számlál. Csakhogy azóta az amerikaiak kihozták az űrtechnológiájú Seawolf osztályt, és a kisebb, de technikailag toppon lévő Virginia osztályt. Ezalatt az oroszoknál 2010-re ígérik az Akula utódja, a "Graney" osztály első egységének vízre bocsátását.

Erre írtam lent, hogy itt gazdasági különbségek vannak, amiatt történt egy komoly törés az orosz katonai fejlesztésekben, de különösen a rendszeresített eszközök terén az 1990-es években. Mókás volt, amikor India konkrétan modernebb harckocsikat és harci repülőket kapott az oroszoktól, mint amilyenekkel az Orosz hadsereg és légierő rendelkeztett!

Az amerikaiaknak van egy csomó kisebb, főleg helikopterhordozó és csapatszállító funkciójú hordozója is, ( Wasp ) ez a kategória az orosz flottánál nem is létezik.

A tipikus "Kővári" hibába estél bele. Nem a nyugati és a keleti technológiát és fegyvereket hasonlítod össze, hanem az USA katonai erejét és eszközeit az Oroszokéval. Erre írtam, hogy ez nem fair. Most vagy az USA és az Orosz hadseregről vitázunk, vagy a harci eszközeinek hatékonyságáról.

Hát nem tudom, Exocet rakétával már jópár hajót elsűlyesztettek az elmúlt ~30 év alatt, "Granit" rakétával meg még "élesben" semmit, szuperszonikus sebesség ide vagy oda. A Tomahawk képességeit meg a két Öbölháború bizonyította, ráadásul nyilván azt is fejlesztik. Valószínűleg ugyanúgy több generációja is van, mint például az AIM-9 Sidewinder légiharcrakétáknak...

Az Eurofighter sem bizonyított még harcban, ahogy a Gripen vagy a Rafale sem. Ettől aztán rosszabb gépek lennének, mint az F-4 Phantomok, amelyek a Ázsiában és a Közel-keleten is több háborúban bizonyítottak? Aligha...

A szovjet/orosz hajó elleni rakéták képességek terén komoly fölénnyel rendelkeznek, lévén nagyobb sebességgre képesek, vagyis kevesebb reakcióidőt hagynak a védekezésre.

P.s: Cifu, most "műsoron kívül": szerinted lesz Irán elleni amerikai katonai csapás? Természetesen elsősorban légitámadásokra gondolok. Ha igen, akkor fura lesz a Navy pilótáinak az iráni Tomcat-ekre lőni... :-))

Nem hiszem, hogy Irán ellen katonai támadásba mennének át. A jelenlegi helyzetben ez nagyon valószínűtlen. De hogy fura lesz-e F-14-esekre lőni? Jah kérem, akkor milyen lehet, amikor a Görög és Török F-16-osok viaskodnak egymással?

Várjál csak, ezt úgy érted, hogy még agóniájukban megalkották a KGP-9-et, aztán megmurdeltek?

A FÉG tönkrement, bezárt. Úgy két éve, ha jól tudom....
thehassan Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15273
Valami ilyesmire gondolhatott Python is a 15244-ben, meg én is a 15267-ben.

Éhesló viszont nem fog egyetérteni...
Előzmény: Stylist (15271)
belic Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15272
Hello!

És, ha ilyen töketlenek voltak az irakiak, akkor, hogyan lehetséges, hogy 1988-ban olyan hadsereg szintű hadműveleteket hajtottak végre, amelyekben szinte minden fegyvernem részt vett, és együttműködött. Mélységben alkalmazták a páncélos-gépesített csapatokat közvetlen légitámogatással, stb.?

Logikus kerdes, de 3 ev alatt eleg sok tabornokot ki lehet vegezni.

Bel
Előzmény: babosla (15270)
Stylist Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15271

Kuruc wrote:

"Tudtommal nincs FÉG amelyik a tárreklamációkra választ, megoldást adna. Nincs FÉG amelyiknek jól jönne egy exportsiker a fegyverpiacon."

 

Várjál csak, ezt úgy érted, hogy még agóniájukban megalkották a KGP-9-et, aztán megmurdeltek? Az elkészült darabokat kiosztották csapatpróbára a missziós állománynak, de azzal, hogy nincs support a fegyverhez, és a használat során előkerülő bug-okra sincs solution providing? Mert ha így érted, akkor nincs értelme kint hagyni az "élesben" szolgáló katonáknál ezt a félkész valamit. Akkor tényleg inkább egy már bevált, régebbi konstrukcióhoz kell visszatérni...

Üdv:

Előzmény: Kuruc71 (15262)
babosla Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15270
Üdv Belic!

 

Egyreszt csak lebutitott loszeruk volt az irakiaknak, masreszt extra gyenge vezetesuk (vonalban alltak fel, es az M1-esek megkerultek oket). Es mindez 1991-ben volt, de a 80-as evek elejetol felszerelt reaktiv pancelzattal sem rendelkeztek termeszetesen.

Még az érdekelne, hogy ugyanmár az amerikai hk-k milyen formációban támadtak?

Azért kíváncsi volnék, hogyan sikerült nekik megkerülni, modjuk egy hk zászlóaljat?   

 

 

Ugy, hogy a vezer peldakepe Sztalin, ezert minden ertelmesen gondolkodo tabornokot kivegeztet (kiveve nehanyat, oket nem kivegezeteti, hanem sajat kezuleg kivegzi).

És, ha ilyen töketlenek voltak az irakiak, akkor, hogyan lehetséges, hogy 1988-ban olyan hadsereg szintű hadműveleteket hajtottak végre, amelyekben szinte minden fegyvernem részt vett, és együttműködött. Mélységben alkalmazták a páncélos-gépesített csapatokat közvetlen légitámogatással, stb.?

 

Előzmény: belic (15237)
gencsydani Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15269

A hatalmas tűzgyorsaság egy relatíve kisméretű fegyvernél nem biztos, hogy előny (sőt)! Lásd mini-Uzi.

Azonkívül BV-sektől több jellegzetes hibáról hallottam a KGP-vel kapcsolatban (kilőtt hüvelyt bedobálja a zártömb mögé, tokfedél gyárilag úgy el van deformálódva, hogy úgy kell a helyére kalapálni) + ugye ott van az elb*szott biztosító/tűzváltó is...

Előzmény: Törölt nick (15244)
Stylist Creative Commons License 2006.12.13 0 0 15268

Cifu wrote:

"Jelenleg az oroszok egyetlen típusra koncentrálnak, a PAK-FA program keretében készűlő új vadászgépre."

 

És ebből lesz valami repülőképes gépmadár, vagy csak makett marad? És ha igen, akkor is mikor? A Raptor és a JSF már repülnek, tehát ha az oroszok gépe nem lesz szériagyártásra kész 2-3 éven belül, akkor megint egy teljes generációval lesznek hátrányban. Mert az nyilvánvaló, hogy az amerikaiaknál már most hozzákezdenek a Raptor és a JSF utódjának megtervezéséhez, ami kb. 2030 környékén lesz aktuális.

 

"De Stylist koma, ugyan gondolkodjunk egy kicsit más oldalról is."

 

Szóval te is, fiam Bluetooth... Na mindegy, akkor érveljünk:

 

"Lásd szuperkavitációs torpedó, amely 200 csomóval repeszt a víz alatt. A szovjeteknél már 30 éve. Az amerikaiaknál még mindig csak a tesztlaborban. Ott van a szuperszonikus hajó elleni robotrepülőgépek esete, a szovjeteknél már 20 éve."

 

Arra nem gondoltál, hogy esetleg nem a műszaki analfabétizmus miatt nem sikerült eddig megalkotniuk az oroszokéval paralell eszközöket, hanem mert másmilyen volt a fejlesztési csapásirány? Tehát ugyanazt a célt, az ellenség katonai legyőzését és eszközeinek megsemmisítését egy másik katonai fejlesztési filozófia segítségével akarták elérni. Itt a nagy kérdés az lesz, hogy ha elkészül az amerikaiak kavitációs torpedója, az nem lesz-e sokkal jobb, gyorsabb, hangtalanabb, mint az orosz társa?

Ugyanakkor ha már "viziharcolunk", akkor nem árt megemlíteni, hogy az Akula még nagyjából pariban volt a Los Angeles-ekkel. Mármint egy az egyben, mert az utóbbi lényegesen több egységet számlál. Csakhogy azóta az amerikaiak kihozták az űrtechnológiájú Seawolf osztályt, és a kisebb, de technikailag toppon lévő Virginia osztályt. Ezalatt az oroszoknál 2010-re ígérik az Akula utódja, a "Graney" osztály első egységének vízre bocsátását. Vagy nézzük a rep.hordozókat? Alighogy a USS Ronald Reagan szolgálatba állt, de már épül a USS George Bush. Tehát egymás után állítják szolgálatba a hatalmas, korszerűsített Nimitz osztályú hordozóikat, míg az oroszoknak egész fennállásuk alatt nem sikerült egyet sem összehoznia. Azzal a konvencionális meghajtású, rozsdaboglya Kuznyecovval égetik magukat, miközben már az Oroszországhoz képest apró Franciaországnak is van nukleáris meghajtású rep.hordozója, a Charles De Gaulle. Az amerikaiaknak van egy csomó kisebb, főleg helikopterhordozó és csapatszállító funkciójú hordozója is, ( Wasp ) ez a kategória az orosz flottánál nem is létezik. Stb, stb...

 

"De rendszerben még mindig a Harpoon és a Tomahawk, meg az Exocet, Penguin és társaik vannak. Valahogy úgy tünik, hogy anno a szovjet mérnökök pár dologban "picit" beelőztek..."

 

Hát nem tudom, Exocet rakétával már jópár hajót elsűlyesztettek az elmúlt ~30 év alatt, "Granit" rakétával meg még "élesben" semmit, szuperszonikus sebesség ide vagy oda. A Tomahawk képességeit meg a két Öbölháború bizonyította, ráadásul nyilván azt is fejlesztik. Valószínűleg ugyanúgy több generációja is van, mint például az AIM-9 Sidewinder légiharcrakétáknak...

 

"Hiába van SAW, hiába van M240, vagy MG36, a PKM zsebre rakja őket. 50 éves technológiával."

 

Erre mondtam azt, hogy egyszerű, _mechanikus_ szerkezetű fegyverek esetén én sem vonom kétségbe, hogy az orosz gyártmány akár jobb is lehet, mint a nyugati vetélytársai. A gond akkor van, ha már nem elég a faék egyszerűségű szerkezet. Van egy "technokrata" mondás, bár biztos utálni fogtok miatta: "Még mindig jobb a mesterséges intelligencia, mint a természetes butaság!" :-))

 

"A nyugat katonai ereje első sorban a gazdasága miatt erősebb."

 

Elképzelhető, viszont ez már így is marad, in eternum, Amen! Ezen nem fog sokat változtatni a mostani, átmeneti oil boom. Kína talán majd egyszer, de az USA nyilván ügyelni fog rá, hogy még idejében letörje a megnövekedett önbizalmukat...

Üdv:

 

P.s: Cifu, most "műsoron kívül": szerinted lesz Irán elleni amerikai katonai csapás? Természetesen elsősorban légitámadásokra gondolok. Ha igen, akkor fura lesz a Navy pilótáinak az iráni Tomcat-ekre lőni... :-))

        

Előzmény: Cifu (15248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!