Keresés

Részletes keresés

ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 115
"az történt hogy kb 15 éve módosították a lengyel filmtörvényt, és ez szerint az akkor kiadható csekély állami támogatást nem a Tiszteletreméltő Nagy Öregek kapták 90%-ban (ellentétben a magyar gyakorlattal ami alig pár éve változott csak meg) hanem fiatalok és meg lett nekik mondva, csináljatok közönségfilmet fiuk. És csináltak is pár kisköltségvetésűt, akció-családi.társadalmidráma filmet ami bejött a közönségnek."

>>>

kis hazánkba az a problem, hogy mefelénk a lenőtt zsiroshajú, szandálos "művészek" jönnek ki a fősikoláról, akik öklendeznek a "közönségfilm" szó hallattán, viszont szemrebbenés nélkül elköltenek százmilliókat olyan 5-10 perces "művészfilmekre", amikre a rendező hozzátartozóin kivül senki se kiváncsi.

Közbe az igy elszórt pénzből spéci kosztünös történelmi adaptációkat lehetne késziteni.....
Előzmény: pancer1 (62)
ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 114
"A Sobri Jóska filmsorozat?"

>>

azt elqurták, de nagyon, azzal, hogy 1. "kurzusfilmmé" tették, 2. Szöke Andrást a film közelébe engedték 3. a "szaggatós", "megfuttatott" kameramozgásokat alkalmaztak.
Előzmény: Galgadio (59)
ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 113
"A Passió szerintem túl volt lihegve a véres jelenetek szempontjából, kvázi véresebb volt a a valóságnál. Érdekes, hogy én viszont nem éreztem különösebben antiszemita felhangokat benne, az inkább a szokásos hisztéria volt."

>>>>

ezt egy másik - nem filmes -topicon már irtam:a Passio kapcsán ment, hogy igy ultrahiteles film, úgy ultrahiteles, aztán a római katonák olaszul beszélték a latint, a zsidók újhéberül az arámit, Jézus meg folyékonyan beszélt latinul Pilátussal - max. koiné görögül tudott, ha tudott........
Előzmény: Galgadio (10)
ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 112
"Kis Nagy Ember"

>>>

Abból a filmből eléggé nehezen jön ki a "lényeg", mert tabudöntögető témákat feszeget - nyiltan (indiánok elleni háborúk mészárlás volta, Custer nem hős, hanem egy hibbant alak), és ezt az amcsi közvéleménynek csak amolyan burleszk-jellegű formában tudták beadni - ha sikerült. (Szerintem ezek a burleszk elemek elnyomják a tulajdonképpeni mondanivalót)
Előzmény: Galgadio (47)
ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 111
Vasölkű Bogdán - szovjet "válasz" Sienkiewicz "Tűzzel-vassal"-jára.
Előzmény: Zicherman Istvan (82)
ftonyo Creative Commons License 2007.02.13 0 0 110
28. ,,Huszárok szárnyaló százada..."(Napóleoni háború, Gyenisz Davidov huszártiszt életéről);

9. ,,Egy szót a szegény huszárról..." (szintén Davidov és a napóleoni hadsereg elleni partizánháború);"

>>>

aszem a 9. sz műremeket láttam, de nem vagyok 100%-osan biztos :-)
(Mindig énekeltek benne :-) )
Előzmény: Zicherman Istvan (82)
KXL Creative Commons License 2007.02.12 0 0 109
Karczag György: Idegen páncélban
Előzmény: Qedrák (93)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.12 0 0 108

Beszereztem három újabb keleti filmet. Egy történelmit, egy titkosszolgálati sikersztori és egy ,,hőseposzt".

 

1. ,,Mandzsúria bércein" (,,Na szopkah Mandzsurii"; orosz-japán háború; a film a nevét egy korabeli katonadalról kapta; Moszfilm, szovjet, 1978.)

2. ,,A ,,Tröszt" hadművelet" (az OGPU-NKVD leghíresebb akciója a 20-30-as években mely során szétverték a fehér emigráció egységét, likvidáltak jóónéhány vezetőt és a Szovjetunióba vitték Miller tábornokot és Borisz Szavinkov forradalmi terroristát. Nemrég láttam: ahhoz képest, hogy 1974-ben forgatták - rendkívül pontos és több eredeti dokumentum vagy eredeti döntéseket befolyásoló esemény szerepel benne. 1976-ban a film a francia és angol történész-kamara (?, lehet, hogy pontatlan a fordítás) aranyérmét és különdíját kapta.

 

3. No, ez a legérdekesebb:))) ,,A hősi Hosszú Menetelés", kínai, 1969-ből:)) Kiváncsi vagyok az agyonsminkelt szocreál elvtársnőkre és elvtársakra:))) No meg a napkeltébe rendőr-tekintettel néző Maora:))))

 

Igértek még pár észak-koreai filmet Kim vezér életéből:))) Alig várom, hogy megnézzem:))

pancer1 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 107
Nem volt ez szokása szegény Clawellnek, és a regényeiben ez a jó ! Nyitva hagyja a jövőket hogy az 50-100 évvel későbbi folytatásban az utódok emlékezhessenek :-)
Előzmény: Qedrák (106)
Qedrák Creative Commons License 2007.02.11 0 0 106

Eh, pedig reméltem, hogy valamilyen szinten pont kerül a Forgószélben a jövőre utaló szálakra. :)
Előzmény: pancer1 (104)
pancer1 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 105

Pontosan. Nekem is ez a fő kifogásom. A Sógun és a Nemes Ház is sokszereplős történetek, a japánok/kinaiak legalább annyit szerepelnek mindkettő könyvben de csak érdekes és látványos epizódszereplők a filmben.

Előzmény: Qedrák (103)
pancer1 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 104
A Menekülés az a Forgószél második fele. Onnantól amikortól eldöntik hogy szökni fognak a gépekkel. SZóval ha megvan a Forgószél, ne vedd meg. 
Előzmény: Qedrák (102)
Qedrák Creative Commons License 2007.02.11 0 0 103

A könyvadaptációk általában mindig gyengébbek, mint maga a könyv. :)))
A Sógun szerintem ott lett elszúrva a könyvhöz képest filmként, hogy csak a főhős szemszögéből láttatta az eseményeket, a könyv azonban csaknem minden fontosabb szereplő céljait ismerteti.
Előzmény: pancer1 (97)
Qedrák Creative Commons License 2007.02.11 0 0 102

Clawell könyveit mind olvastam, egy kivételével. :)
Kronológiai sorban ugye úgy jönnek, hogy:

Sógun
Tajpan
Gajdzsin
Patkánykirály
A Nemes Ház
Forgószél


Van egy kötete még, ha jól tudom ugyanebből a sorozatból, Menekülés címen, nos, azt még nem sikerült megszereznem.
Előzmény: Bigel (96)
rev251 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 101
Szabó István már megcsinálta.
Vmelyik topicban előkerült - nem dícsérték a hitelességéért.
Úgyhogy talán kéne egy másik (levéltárral megtámogatva?)
Előzmény: Zicherman Istvan (69)
Bigel Creative Commons License 2007.02.11 0 0 100

Az igazat megvallva a Sógunt nem láttam filmen.Csak olvastam, és nagyon tetszett.

A Patkánykirály az egyik kedvencem .

A Tajpant is tudom mindenkinek ajánlani, de a film valóban gyenge a regényhez képest.

Előzmény: pancer1 (97)
Eirik Raude Creative Commons License 2007.02.11 0 0 99
Nemrég láttam A sógunt új kiadásban. Remélem nem állnak meg ennyinél, és sor kerül a Nemes házra és a Gajdzsin újra kiadására is, mert már évek óta hajszolom ezeket.
Előzmény: pancer1 (97)
rev251 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 98
A 'Hús és vér' nagyon állat.
Annyira hihető, hogy hiteles...
Előzmény: Zicherman Istvan (68)
pancer1 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 97

Minden Clawellt. Patkánykirályt pont tegnap fejeztem be, nagyszerü.

Ha már szóbakerült, és maradjunk a topic másik témájánál a filmeknél, nos a Sógun+Tajpan+Nemes Ház filmváltozatait nagyon elszúrták szerintem... Nem jött átt az a varázs a könyvekből, főleg a Nemes Házból.  Az aztán a regény :-)

Előzmény: Bigel (96)
Bigel Creative Commons License 2007.02.11 0 0 96

Másik topikból  jött az ötlet:DDD Tokugaváról van ott szó!

Akkor viszont nagyon jó regény :

 

James Clavell: SÓGUN

 

 

Más idő, de nagyon jó regény . Szintén Clavell:   Patkánykirály    olvasta valaki?

Bigel Creative Commons License 2007.02.11 0 0 95

Az nagyon jóóóó! Olvastam!

 

Kós Károly: Országépítő

 

 

Makkai Sándor: Táltoskirály 

Előzmény: pancer1 (94)
pancer1 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 94
Hegedüs Géza: Az írástudó.
Előzmény: Qedrák (93)
Qedrák Creative Commons License 2007.02.11 0 0 93

Árpád-korrol ki tud esetleg jó regényt mondani? :)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.10 0 0 92
Tegnap néztem meg egy nagyon jó filmet. Sztálinról és környezetéről szól:
,,Baltazár éjszakája" (Fazil Iszkander ,,Szandro Csegemből" regénye alapján készült.)
Rendkívül jó korképp.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.08 0 0 91

No...találtam itt pár apróságot.

A ,,Török csel" zenei klippje (a filmzene):

http://video.google.com/videoplay?docid=-8267882714680417372&q=%D0%98%D0%B4%D0%B5%D0%BC+%D0%BD%D0%B0+%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA

 

És a snittek:

http://video.google.com/videoplay?docid=4491725814350275950&q=%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%BA%D0%B8%D0%B9+%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D1%82

 

Az utolsó jelenetet azért elmagyarázom:))

Szóval, ott ül az ágy tövében a főhős és főhősnő.

Azt mondja:

- Hallja? Csend van mindenhol?

- Vége van a háborúnak...

- ...És ki győzött?...

- Nem tudom.

Az udvarról egyszer csak oroszul hallatszik:

- Kuda prjos, job tvoju mat'! (Hová mész?! B..d meg anyád!

A főhősnő elsírja magát:

- ..tvoju mat'! (...anyád!)

:))))))))))))

 

No, jó nézést.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.08 0 0 90

Lehet hiteles.

P.l. az általam már megemlített ,,Török csel" (,,Török gambit"), bár kalandregényből lett forgatva (1877-78-as orosz-török háború), de az alkotók ügyeltek a legapróbb részletekre is. P.l. a filmben még a frizurák, gyufásdobozok, fegyverek, beszédstílus is abszolute korhűre van csinálva! Az egyenruhák az utolsó gombig korhűek és passzolnak (mint az orosz, mint a török, mint a román, mint a bulgár ruhák.)

Még a lovak fajtája és a lószertszám is korabeli és nem a modern filmgyári szar kelléktárból kerültek ki!

Az orosz guns.ru fórumnak a szakértői gárdája dolgozott a filmen a forgatás teljes két éve alatt, folyamatosan kiegészítve és javítva a hibákat. Még a korabeli harcászati szabályzatokat is elővették, hogy normálisan megcsinálják a kor szabályos oszlop-, vonal- és tömb-alakzatait. Ugyan ez vonatkozott az ágyúkra.

Előzmény: bomtom (88)
Viminalis Creative Commons License 2007.02.08 0 0 89

Akkor feltétlenül elolvasom. :)
Előzmény: Zicherman Istvan (87)
bomtom Creative Commons License 2007.02.08 0 0 88
Szerintettek egy történelmi film mennyire legyen hiteles? Januárban láttam a Szabadság, szerelmet és tele volt hibával. Vagy olyan dolgok, amik 56-ban nem voltak, vagy olyanok, amik az adott napon nem csak később történtek. És a filmnek volt szakértője!
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.08 0 0 87

NEM OLVASTAD EL A ,,CSENDES DONT"???

 

Kozákokról szól. Néhány család és Oroszország története az idő sodrásában. Orosz-japán, I.VH, polgárháború... Hétköznapok, romantika, szokásjog a kozákoknál, dráma, szerelem, kacagás...

Amennyire a film jó, a könyv még nála is tízszeresen jobb.

Előzmény: Viminalis (85)
Bigel Creative Commons License 2007.02.08 0 0 86

lehet, hogy nem a Krím, de akkor még kb 10 éves lehettem, és csak utólag próbálom meg a helyszínt kitalálni:)))

De nagyon tetszett!

 

A Csendes Don egy hatalmas alkotás. A Háború és Béke szintén.

 

Szálnak a darvak? Gyönyörű!

 

 

 

Nem születtünk katonának! Óriási regény! És még sorolható tovább.

 

 

Hogy nyugatról is egyet: Nyugaton a helyzet változatlan.

Középiskolás korom egyik nagy könyv élménye.

 

Előzmény: Zicherman Istvan (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!